Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Istvan Nemere - Gagarin , kosmiczne kłamstwo?
http://davidicke.pl/forum/istvan-nemere-gagarin-kosmiczne-klamstwo-t14828.html
Strona 1 z 1

Autor:  dar66 [ 21 lut 2015, 19:10 ]
Tytuł:  Istvan Nemere - Gagarin , kosmiczne kłamstwo?

Znalazłem takie coś i zacząłem czytać.Daje to do myslenia,oceń ile w tym prawdy :
1-niewiele
2-sporo
3-niestety autor ma rację

Cytuj:
István Nemere, węgierski pisarz i dziennikarz, przez wiele lat gromadził dokumenty na temat rzekomego "lotu" Gagarina. Część materiałów skonfiskowała polska Służba Bezpieczeństwa!
Książka zawiera dowody, że Gagarin nigdy nie latał w Kosmos. Demaskuje niezliczoną ilość kłamstw podanych przez oficjalne źródła sowieckie i samego Gagarina.


https://chomikuj.pl/tauC/Dokumenty/Istv ... 228227.pdf

Autor:  Sponsor [ 21 lut 2015, 19:10 ]
Tytuł:  Istvan Nemere - Gagarin , kosmiczne kłamstwo?


Autor:  Szaweł [ 21 lut 2015, 21:02 ]
Tytuł:  Re: Istvan Nemere - Gagarin , kosmiczne kłamstwo?

Prawdziwość lotu w kosmos J. Gagarina, nie była nigdy kwestionowana przez USA, które cały czas rywalizowało z ZSRR na m.in. tym obszarze. Ponieważ w 1956r. ZSRR dopuścił się zbrojnej interwencji na Węgrzech, bardzo wielu patriotycznie nastawionych Węgrów na wszelkie sposoby starało się dokuczyć ZSRR. Poza tym ZSRR wielokrotnie boleśnie przypominało, że Węgry podczas II w.ś. stanęły po stronie III Rzeszy Niemieckiej, a wojska węgierskie w walkach z armia czerwoną zabiły dziesiątki tysięcy żołnierzy radzieckich. Taki klimat polityczny, w tym niedawna interwencja budowały ogromną nienawiść Węgrów do ZSRR. Najprawdopodobniej, w mojej ocenie, za tą przyczyną autor kwestionuje prawdziwość lotu Gagarina w kosmos. Inna sprawą jest kwestia jego śmierci w wypadku lotniczym. Realne jest, że był to wypadek zaplanowany i zrealizowany.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/