Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Korporacje
http://davidicke.pl/forum/korporacje-t9827.html
Strona 1 z 1

Autor:  Baqazan [ 28 mar 2012, 14:20 ]
Tytuł:  Korporacje

Witam
Chciałbym poświęcić ten wątek korporacją które są podstawom tego wszystkiego .Prosiłbym was o to abyście pisali tutaj nazwy ich , wklejali loga , czym dokładnie się zajmują , ich strony internatowe , spółki i firmy jakie posiadają ,jaki mają wpływ na to co się dzieje , ludzi z nimi związanych i dzielili się swoimi badaniami . Zachęcam do pisania .

Autor:  Sponsor [ 28 mar 2012, 14:20 ]
Tytuł:  Korporacje


Autor:  BioSine [ 28 mar 2012, 15:45 ]
Tytuł:  Re: Korporacje

Ja na obecna chwilę mogę od siebie powiedzieć tyle: Jebać korporacje, niech żyją ludzie!

Obrazek

Autor:  Baqazan [ 29 mar 2012, 15:48 ]
Tytuł:  Re: Korporacje

Postanawiam że z tego wątku zrobię swoistą bazę o korporacjach w dzisiejszym świecie .A więc zaczynam
1) Angelini - mało znana korporacja z italii z dość specyficznym logiem a oto ich strona internetowa
http://www.angelinipharma.com/ . Głównie zajmują się produkowaniem leków na gardło czyli tych bez recepty .Posiadają udziały w wielu innych małych firmach farmaceutyczny na świecie .Prezesem firmy jest Francesco Angelini
(Człowiek który ma oczy i twarz podobne to tych u jaszczuro-ludzi )

Autor:  homorek [ 23 sie 2013, 23:21 ]
Tytuł:  Re: Korporacje

Skandal w Japonii

W Japonii wybuchł skandal, który kładzie się cieniem na cały krajowy system badań klinicznych. W skandal zamieszanych jest kilka uczelni wyższych i koncern Novartis. Firma zaprzecza, by dopuściła się jakichś nieprawidłowości. Dotychczas wycofano sześć opublikowanych prac naukowych, a Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło własne śledztwo.

Wątpliwości budzi prawdziwość pięciu zakrojonych na szeroką skalę studiów klinicznych nad valsartanem, popularnym lekiem na nadciśnienie. Badania prowadzono na Uniwersytecie Medycznym Prefektury Kioto, Wydziale Medycyny Uniwersytetu Jikei, Uniwersytecie Chiba, Uniwersytecie Medycznym Shiga oraz Uniwersytecie w Nagoi w latach 2001-2004. Później naukowcy opublikowali artykuły, w których sugerowali, że badany środek nie tylko obniża ciśnienie krwi, ale wykazuje inne dobroczynne działania, jak np. zapobieganie niekorzystnym zdarzeniom sercowo-naczyniowym.

Po tym, jak opublikowano wyniki badań z Kioto i Jikei, niektórzy naukowcy zaczeli wnosić zastrzeżenia. Zmusiły one uczelnie do przeprowadzenia własnego śledztwa.

Pierwszy zakończył je uniwersytet w Kioto, który stwierdził: podejrzewa się manipulowanie wynikami podczas przekazywania danych do ostatecznej analizy oraz, że pracownik Novartis Pharma, który był wykładowcą na Uniwersytecie Miejskim w Osace, był prawdopodobnie zaangażowany w analizy statystyczne wyników badań. Tymczasem w żadnym z artykułów opisujących badania z Kioto nie wspomniano, iż brał w nich udział pracownik Novartisu. W związku ze skandalem z funkcji profesora na Uniwersytecie Prefektury Kioto zrezygnował Hiroaki Matsubara, który kierował badaniami.

Cztery pozostałe uczelnie wciąż prowadzą własne śledztwa. Uniwersytet Jikei opublikował już wstępny raport, z którego dowiadujemy się, że 12,8% danych wykorzystanych w artykule, a dotyczących ciśnienia krwi, było niezgodnych z danymi przechowywanymi w uniwersyteckim archiwum. Niezgodności te wynikały z celowej manipulacji. W raporcie stwierdzono też, że w analizach statystycznych brał udział ten sam pracownik Novartisu co w Kioto. Osoba ta zaprzecza jednak, by prowadziła analizy statystyczne. Z kolei naukowcy, którzy brali udział w badanaich, w tym szef zespołu, twierdzą, że to właśnie pracownik Novartisu dokonywał analiz statystycznych, a oni nie mieli z nimi nic wspólnego. Profesor Seibu Mochizuki, szef grupy badawczej, wziął na siebie odpowiedzialność za nieprawidłowości (chociaż nie wiadomo czy obejmuje to manipulację statystykami) i poprosił Lancet o wycofanie artykułu. Mochizuki wiedział, że pracownik Novartisu jest zaangażowany w badania, ale nie uznał tego za poważny konflikt interesów. Ponadto nie sprawdził dokładnie ostatecznej wersji artykułu opublikowanej przez Lancet.

Wyniki własnego śledztwa, przeprowadzonego przez niezależną firmę, opublikował też Novartis. Koncern przyznał, żę jego pracownik był w różnym stopniu zaangażowany we wszystkie badania. Brał udział w ich projektowniu, zarządzaniu nimi, analizie statystycznej i pisaniu artykułów. Jednak śledztwo przeprowadzone na zlecenie Novartisu nie znalazło żadnych dowodów, by manipulował on danymi. Novartis poinformował też, że sponsorował badania i że w jedne z nich był zaangażowany jeszcze jeden pracownik firmy.

Prezes Novartis Pharma, Yoshiyasu Ninomiya, przeprosił za wszystkie problemy oraz za wykorzystywanie wyników badań podczas promocji i sprzedaży leku.

Minister zdrowia powołał specjalną komisję, która ma zbadać sprawę i ewentualnie zaproponować takie zmiany, by w przyszłości nie dochodziło do podobnych skandali.

Autor: Mariusz Błońsk

http://kopalniawiedzy.pl/Japonia-Novartis-badania-kliniczne,18694

Autor:  dar66 [ 25 wrz 2013, 12:40 ]
Tytuł:  Re: Korporacje

Rekordowe kary i odszkodowania znanych korporacji

2,3 mld dolarów – Pfizer

W 2009 roku największy na świecie koncern farmaceutyczny Pfizer przyznał się do winy i zgodził się
zapłacić 2,3 mld dolarów kary za to, że promował przyjmowanie swoich leków w sposób niezgodny z ich właściwym przeznaczeniem. Firmę oskarżono o wprowadzanie klientów w błąd w kwestii dopuszczalnej dawki i zastosowań wycofanego już z rynku leku Bextra, którego wbrew twierdzeniom producenta nie powinno się było stosować przeciw wszystkim rodzajom bólu, a jedynie przeciw bólom stawów i bólom menstruacyjnym. Podobne zarzuty dotyczyły specyfiku przeciwko schizofrenii Geodon, antybiotyku Zyvox i leku przeciw epilepsji Lyrica. Ponadto Pfizera oskarżono o płacenie lekarzom za przepisywanie 9 innych leków swojej produkcji, w tym Viagry. Byłemu pracownikowi firmy, Johnowi Kopchinskiemu, za poinformowanie władz o nieprawidłowościach obiecano 51,5 mln dolarów.

===
2,2 mld dolarów – Johnson & Johnson

W zeszłym roku koncern Johnson & Johnson zgodził się zapłacić władzom federalnym USA 2,2 mld dolarów kary za nielegalną kampanię marketingową przeciwpsychotycznego leku Risperdal. Ponieważ osoby cierpiące na schizofrenię to bardzo wąska grupa docelowa, J&J bez wymaganych pozwoleń reklamował lek również jako remedium na zaburzenia dwubiegunowe, lękowe i demencję. Ponadto koncern miał przekupić największego dystrybutora leków zaopatrującego domy opieki, aby ten propagował specyfik wśród ludzi starszych, u których zwiększał on ryzyko zgonu, przed czym przestrzegały władze federalne.

Zeszłoroczna ugoda nie kończy spraw toczących się w sądach stanowych Arkansas, Karoliny Południowej i Luizjany, które nakazały koncernowi zapłacić dodatkowe 1,8 mld dolarów kary. J&J odwołuje się od tych wyroków.

===

3 mld dolarów – GlaxoSmithKline

W zeszłym roku brytyjski koncern farmaceutyczny GlaxoSmithKline zgodził się zapłacić 3 mld dolarów
kary za łamanie amerykańskiego prawa regulującego sprzedaż leków. Firma nie tylko rekomendowała swój antydepresant Paxil osobom niepełnoletnim, mimo że był on przeznaczony tylko dla dorosłych, ale
również stała za publikacją mylącego artykułu medycznego, w którym promowano używanie lekarstwa wśród najmłodszych. Ponadto koncern reklamował swój inny lek, Wellbutrin, jako skuteczny w kuracjach odchudzających i jako remedium na zaburzenia seksualne, podczas gdy leczył on tylko stany depresyjne.

Aby zyskać przychylność lekarzy, GlaxoSmithKline fundował im wczasy w spa, a nawet wycieczki na
Bermudy i Jamajkę. Firmę oskarżono także o odmowę udostępnienia władzom informacji dotyczących
bezpiecznego użycia przeciwcukrzycowej Avandii. GlaxoSmithKline przyznał się do wszystkich trzech
przestępstw. Nieprawidłowości trwały od lat 90.

===
5,8 mld dolarów – Merck & Co., Inc.

Szacuje się, że w latach 1999-2004 popularny przeciwbólowy lek Vioxx amerykańskiego koncernu Merck & Co., Inc. przyjmowało nawet 80 mln ludzi. Ze względu na ryzyko poważnych skutków ubocznych środek wycofano w 2004 roku. Wtedy to dziesiątki tysięcy poszkodowanych zgłosiły się do sądu z zarzutami, że Vioxx wywołał u nich lub u członków ich rodzin zawał serca lub udar. Firma nie przyznała się do winy i zatrudniła najlepszych adwokatów w USA. Opłaciło się. Chociaż pierwotnie szacowano odszkodowania nawet na 50 mld dolarów, ostatecznie w 2007 roku zwarto ugodę na kwotę 4,85 mld. Merck & Co., Inc. zapłacił także 950 mln kary za nielegalną kampanię reklamową Vioxxu. Jeśli do łącznej sumy 5,8 mld dolarów dodać koszty prawników i sądowe (2 mld), Merck & Co., Inc. wydał w związku ze sprawą minimum 7,8 mld dolarów. Szacuje się, że Vioxx spowodował ciężką chorobę serca u 88-140 tys. osób. Połowa tych przypadków skończyła się śmiercią. Merck & Co., Inc. na leku zarobił 2,5 mld dolarów.

===
21 mld dolarów (szacunki) – Wyeth (Pfizer)

W drugiej połowie lat 90. Stany Zjednoczone zalała fala euforii po odkryciu nowej metody
odchudzania, którą miała być magiczna kombinacja dwóch substancji, fenfluraminy i fenterminy. Mówiło
się wówczas o tzw. fenomenie fen-phen. Leki koncernu Wyeth o nazwie Pondimin i Redux znikały z półek w szybkim tempie, czemu towarzyszyła potężna kampania reklamowa. Łącznie przepisano na nie 6 mln recept. W 1997 roku leki fen-phen wycofano z rynku na prośbę władz federalnych. Okazało się, że ich używanie mogło powodować poważne, często nieuleczalne choroby serca. Po odszkodowania zgłosiło się 175 tys. osób. Wyeth miał nadzieję, że koszty zamkną się w 3,75 mld dolarów, ale te tak szybko poszybowały w górę, że koncern zarezerwował na ten cel zawrotną sumę 21 mld dolarów. Wiadomo, że już wydano ponad połowę tej sumy, a procesy wciąż trwają. I chociaż piwa nawarzył Wyeth, wypić je będzie musiał Pfizer, który przejął koncern w 2009 roku.


***
Fałszerstwa księgowe dokonywane pod osłoną nocy, sprzedaż zabójczych specyfików na odchudzenie, spowodowanie największego wycieku ropy naftowej w historii czy nielegalna promocja psychotropów wśród dzieci to tylko niektóre zarzuty.

"Kapitalizm to zdumiewająca wiara w to, że z najnikczemniejszych czynów najnikczemniejszych z ludzi
wyniknie największe dobro dla wszystkich" napisał niegdyś słynny ekonomista John Maynard Keynes. Nic więc dziwnego, że losy wielu korporacji decydują się na sali sądowej.Autor: Paweł Strawiński
http://biznes.pl/magazyny/przemysl/reko ... detal.html

Autor:  dar66 [ 20 paź 2015, 19:21 ]
Tytuł:  Re: Korporacje

może z tematu zdrowotnego na moto :tak:

Volkswagen- o co tak naprawdę chodzi?
phpBB [video]

=
i takie zapytanko:Obrazek
no bo jak tu Japończykom to wytłumaczyć-zajumano niechcąco,ponoć z Australii :hi hi:

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/