Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Przymiarki do odebrania Śląska przez Niemcy
http://davidicke.pl/forum/przymiarki-do-odebrania-slaska-przez-niemcy-t5717.html
Strona 1 z 1

Autor:  squam [ 11 sty 2011, 22:40 ]
Tytuł:  Przymiarki do odebrania Śląska przez Niemcy

Możecie tu wrzucać wszystkie informacje o Śląsku który staję się coraz bliższy przejęciu przez Niemcy, o działalności Ruchu Autonomii Śląska i ich podojrzeniom co do bycia V kolumną na rzec naszego zachodniego sąsiada i innym sprawom bliskim ślązakom.

Cytuj:
Jak ktoś chce, może wpisać, że jest narodowości marsjańskiej. Mamy wolność – mówi Mirosław Sekuła o tegorocznym spisie powszechnym.

W tegorocznym spisie ludności, który ma się odbyć w Polsce, po raz pierwszy można będzie zadeklarować przynależność do narodowości śląskiej. Decyzja GUS to faktyczne uznanie Ślązaków za osobny naród. Wcześniej nie zgodził się na to Sąd Najwyższy. Orzekał wtedy w sprawie rejestracji ruchu osób twierdzących, że są takiej właśnie narodowości. Czy decyzja GUS ma związek ze śląską koalicją, którą Platforma Obywatelska zawarła z autonomistami z Ruchu Autonomii Śląska?

Przedstawiciel RAŚ, znany z pogardliwych wobec Polski wypowiedzi Jerzy Gorzelik, nie kryje zadowolenia z decyzji GUS. – Oceniam, że łączna ilość deklaracji narodowości śląskiej będzie nawet trzy razy wyższa niż w 2002 roku – mówi Rzeczpospolitej. Zapowiada kampanię promocyjną pod hasłem “Masz prawo deklarować narodowość śląską”.

Zdaniem Mirosława Sekuły, posła PO, który “czuje się ślązakiem”, możliwość zaznaczenia narodowości śląskiej, to “części wolności obywatelskich”. Jak zaznacza, on sam z tej możliwości nie skorzysta. – Ja jestem Polakiem. Są Ślązacy, ale śląskiej narodowości nie ma. I ja to rozróżniam – mówi “Rz”. – Ale jak ktoś chce, może wpisać, że jest narodowości marsjańskiej. Mamy wolność – dodaje.

Na wiadomości dotyczące spisu zareagowało Prawo i Sprawiedliwość. Partia ta chce, by prezes Głównego Urzędu Statystycznego wyjaśnił sprawę. Według szefa klubu parlamentarnego PiS Mariusza Błaszczaka dopuszczenie do wpisywania w ankiecie narodowości “śląskiej” jest sprzeczne z orzeczeniem Sądu Najwyższego.

- Nie można bowiem deklarować przynależności do narodu, który nie istnieje. W związku z powyższym, na jakiej podstawie prawnej GUS dopuszcza, aby w ankiecie znalazła się ewentualna odpowiedź o przynależności np. do narodu śląskiego? Proszę o przesłanie decyzji w tej sprawie – napisał szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.


http://www.bibula.com/?p=30362

Autor:  Sponsor [ 11 sty 2011, 22:40 ]
Tytuł:  Przymiarki do odebrania Śląska przez Niemcy


Autor:  Per.Pan [ 11 sty 2011, 22:51 ]
Tytuł:  Re: Przymiarki do odebrania Śląska przez Niemcy

Temat byłby śmieszny gdyby nie zakusy Niemiec na odzyskanie Śląska. Chyba nadal aktualny jest projekt Silesia - czyli ustanowienie jednego obszaru administracyjnego na Śląsku. Potem tylko plebiscyt i... pamięta ktoś coś z historii?

Autor:  dar66 [ 05 lut 2016, 17:50 ]
Tytuł:  Re: Przymiarki do odebrania Śląska przez Niemcy

film sprzed kilku dni:
UWAGA NA RUCH AUTONOMII ŚLĄSKA !! ONI CHCĄ PRZYŁĄCZYĆ ŚLĄSK DO NIEMIEC !!
phpBB [video]

=
powiązane:
slask-chce-autonomii-iv-rozbior-polski-t6410.html
polska-neo-kolonia-wywiad-z-prof-witoldem-kiezunem-t6823.html

Autor:  ZORRO [ 05 lut 2016, 19:23 ]
Tytuł:  Re: Przymiarki do odebrania Śląska przez Niemcy

Witam,

Film jak najbardziej sprzed kilku dni, ale jak słusznie ktoś zauważył na youtubie, materiał źródłowy jest raczej wiekowy. Zdaniem autorki materiały pochodzą z lat 2005/2006.

Z drugiej jednak strony, biorąc pod uwagę aktualną sytuację w Niemczech, możemy się spodziewać w najbliższej przyszłości dużej fali migrantów niemieckich uciekających przed islamem. Odbieranie Śląska nie ma sensu. Po przyłączeniu do Niemiec, zostaliby tam rozlokowani imigranci, z którymi już teraz jest duży problem.
A tak to przynajmniej emeryturka w euro a ceny w PLN.

I piszę to całkiem poważnie.

Pozdrawiam,
ZORRO

Autor:  dar66 [ 05 lut 2016, 20:08 ]
Tytuł:  Re: Przymiarki do odebrania Śląska przez Niemcy

masz rację-materiały zawarte w tym filmiku wydawały mi się z lekka archiwalne,ale nie dociekałem źródeł czy komentarzy z prostej przyczyny-każdą walkę prowadziło się i prowadzi na kilku frontach równlegle.Łapy i macki polityki sięgają rzeczy niedostrzeglanych dla przeciętnych ludków.
Dawni ,czy nie tak dawni,okupanci to nie mamuty,które wyginęły.
Również Pozdrawiam
:uśmiech:

Autor:  tigeroo9 [ 10 lut 2016, 13:10 ]
Tytuł:  Re: Przymiarki do odebrania Śląska przez Niemcy

Dr Zbigniew Kękuś: czyżeście Shulz ochu..eli?! Dobre warto obejrzeć.. :cwaniak: :spoko:

phpBB [video]


-------------------------------
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/