Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Nokia i Siemens cenzurują Irańczyków
http://davidicke.pl/forum/nokia-i-siemens-cenzuruja-iranczykow-t344.html
Strona 1 z 1

Autor:  agent70 [ 22 cze 2009, 18:34 ]
Tytuł:  Nokia i Siemens cenzurują Irańczyków

Cytuj:
Europejskie firmy telekomunikacyjne Siemens i Nokia stworzyły specjalne centrum monitorujące i cenzurujące irański internet. Dzięki ich technologii ajatollah Chamanei i prezydent Ahmadineżad walczą z opozycją - twierdzi "The Wall Street Journal".

Niemiecki AG Siemens i fińska Nokia Corp. są znane przede wszystkim ze swoich telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych. Dostarczają technologię ułatwiającą komunikację między ludzką. Budują centrale telefoniczne, maszty telefonii GSM.

Jednak mając wiedzę o tym jak ułatwiać nam komunikację, są także ekspertami w tym jak ją utrudniać.

Pod okiem Wielkiego Brata

Jak czytamy w "The Wall Street Journal", europejscy potentaci high-tech dostarczają Iranowi technologię umożliwiającą blokowanie stron internetowych, odcinanie linii telefonicznych, monitorowanie treści zamieszczanych w internecie oraz... wprowadzanie "poprawek" w zamieszonych w internecie materiałach.

Według ekspertów, ostatnie protesty w Iranie spowodowały przedsięwzięcie przez rząd radykalny kroków - państwowe agencje zaczęły masowo stosować praktyki tzw. pakietowej inspekcji. Oznacza to, że decydenci nie tylko monitorują przepływ informacji w kraju. Ale zbierają dane konkretnych obywateli, śledzą ich działania.

Uśmiechnij się - jesteś w ukrytej kamerze

Według niepotwierdzonych informacji technologię umożliwiającą tak precyzyjne śledzenie Irańczyków w 2008 r. miała dostarczyć spółka joint venture Siemens/Nokia. Spekulacje w końcu potwierdził rzecznik spółki Ben Roome.

Jak dowiedziała się gazeta, firmy stworzyły specjalne "centrum monitorujące", które umieszczono w centrali państwowej firmy telekomunikacyjnej. Ja powiedział Roome, był to element większego kontraktu. Telecomy dostarczyły Teheranowi także technologię telefonii komórkowej.

Gorzej niż w Chinach...

- Iran uniemożliwia obywatelom swobodę wypowiedzi - uważa Bradley Anstis dyrektor ds. technologii w Marshal8e6 Inc. (California, USA) firmy zajmującej się internetowymi systemami bezpieczeństwa.

Zespół specjalistów z Marshal8e6 Inc. przeanalizował przepływ informacji wpływających i wypływających z Iranu. Według Anstisa, charakterystyka danych wychodzących z Iranu wskazuje na to, że są one filtrowane. Pojawiają się także inne niepokojące przesłanki.

Według Anstisa, Irański system bezpieczeństwa jest dużo szczelniejszy i bardziej zaawansowany niż wszystkie inne tego typu systemy na świecie. - Wygląda na to, że przebito wszystkie dotychczas znane techniki inwigilacji, włącznie z tymi stosowanymi w Chinach - uważa Anstis.

Europejska myśl techniczna

W Iranie nie ma normalnego przepływu informacji. Niemiecko-fiński system transferuje wszystkie wysyłane dane przez jedno "wąskie gardło".

Jak donosi "The Wall Street Journal", od momentu rozpoczęcia się protestów, w Iranie dramatycznie spadła prędkość sieci internetowej. Ma to być spowodowane właśnie pakietową inspekcją danych przechodzących przez serwer gardła monitorującego, które nie nadąża z niespotykaną ilością wysyłanych przez Irańczyków informacji.


źródło:http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,6744006,Nokia_i_Siemens_cenzuruja_Iranczykow.html

Autor:  Sponsor [ 22 cze 2009, 18:34 ]
Tytuł:  Nokia i Siemens cenzurują Irańczyków


Autor:  Maciej55 [ 22 cze 2009, 23:41 ]
Tytuł:  Re: Nokia i Siemens cenzurują Irańczyków

Nie oglądam tv ale w Iranie jest teraz chyba "niezły dym"

http://www.youtube.com/citizentube?feature=ticker

Autor:  agent70 [ 23 cze 2009, 0:23 ]
Tytuł:  Re: Nokia i Siemens cenzurują Irańczyków

Z tego co widziałem na youtube, widać, że ludzie są poruszeni ostatnimi wydarzeniami...

Autor:  admIIn [ 28 cze 2009, 18:04 ]
Tytuł:  Re: Nokia i Siemens cenzurują Irańczyków

Parafrazując znane hasło reklamowe: Nokia - disconnecting people :lol:

Autor:  itallwentwrong [ 28 cze 2009, 18:46 ]
Tytuł:  Re: Nokia i Siemens cenzurują Irańczyków

Nevar pisze:
Gazeta Wyborcza?! Ja bym tam w to nie wierzył...


Wyborczej nie wypada wierzyć, a tym bardziej czytać, ale sama informacja jest prawdziwa. :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/