Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Korporacje "przejmują" kraje trzeciego świata
http://davidicke.pl/forum/korporacje-przejmuja-kraje-trzeciego-swiata-t2469.html
Strona 1 z 1

Autor:  adrian88888 [ 20 maja 2010, 11:45 ]
Tytuł:  Korporacje "przejmują" kraje trzeciego świata

Korporacje znalazły nowy sposób na miliardowe zyski naszym kosztem. Wszystko to pod hasłem pomocy biednym regionom naszego globu !
WHO opracowuje globalny podatek od internetu aby zasilać kasę koncernów farmaceutycznych a mega-koncern Monsanto chce uczynić z Afryki gigantyczną farmę genetycznie modyfikowanych upraw.


Zeszłoroczna pandemia była pierwszą globalnie skoordynowaną próbą wyciśnięcia wielomiliardowego haraczu od wszystkich krajów członkowskich WHO, którzy płacąc pieniędzmi swoich podatników za setki milionów nikomu niepotrzebnych szczepionek, w praktyce dofinansowywały koncerny farmaceutyczne. Jeszcze nie przebrzmiały echa skandalu dot. pandemii świńskiej grypy a WHO, jako szpica farma-karteli, szykuje następne ataki na globalna kasę. Ich poczynania są coraz bardziej brutalne, ponieważ politycy wyraźnie nie zamierzają im w tym wszystkim przeszkadzać, na co miedzy innymi wskazują ich niemrawe lub praktycznie żadne postępy w prowadzonych śledztwach, dot. afery związanej z pandemią.


Plany opodatkowania internetu
Obrazek
George Russel z FoxNews.com (link) podaje, że Światowa Organizacja Zdrowia pracuje pełną parą nad kontrowersyjnym planem nałożenia wartego miliardy dolarów, globalnego podatku od użytkowania internetu i codziennych internetowych transakcji bankowych. W tym samym czasie ich wydatki są niebotyczne a w ich rozliczeniach finansowych panuje chaos.

Oficjalnym powodem powstawania tego planu jest możliwość pozyskania dziesiątków miliardów dolarów na radykalne zmiany w badaniach, rozwoju produkcji i dystrybucji leków do krajów trzeciego świata, z naciskiem na szczepionki przeciwko chorobom zakaźnym.

Ta sama organizacja, jak na ironię nie może poradzić sobie z własnym kryzysem w zarządzaniu finansami, stojąc bezustannie w ogniu krytyki za nieefektywne planowanie wydatków oraz monstrualne koszty swojego funkcjonowania.

Dodatkowe dziesiątki miliardów dolarów zasilą przede wszystkim kasę farma-karteli, jak i pozwolą samej WHO spokojnie funkcjonować, niezależnie od panującego tam chaosu. Dzięki niemu właśnie nie jest możliwe klarowne rozliczanie finansowe tej organizacji z ponoszonych kosztów, z czego korzystają na równi zasiadający w tej organizacji funkcjonariusze, jak i wielu współpracujących z nią polityków.

Jest też bardzo możliwe, iż przy okazji realizacji planów "pomocy medycznej" krajom trzeciego świata, staną się one gigantycznym polem doświadczalnym dla koncernów farmaceutycznych.

Kraje te najbardziej potrzebują infrastruktury sanitarnej, czystej wody, żywności, najprostszych środków opatrunkowych i podstawowych lekarstw, lecz na to wszystko WHO nie znajduje ani czasu ani pieniędzy.

To właśnie brak podstawowych warunków sanitarnych, brak dostępu do czystej wody oraz niedożywienie, są podstawowymi powodami występowania w tych krajach chorób zakaźnych na dużą skalę. WHO nie chce jednak skupiać się na tego typu działalności prewencyjnej, ponieważ nie jest ona dochodowa.
Obrazek
Jednocześnie w najnowszym wydaniu Nexusa możemy przeczytać (Nexus nr. 2 / 2010), że oddelegowanie przez administrację Obamy - Michaela R. Taylora na zastępcę komisarza w FDA (Food and Drug Administration) nie było przypadkiem. Taylor został mianowany na to stanowisko po podjęciu przez państwa G8 decyzji o wyasygnowaniu 20 miliardów dolarów na pomoc krajom ubogim. Pieniądze te nie zasilą jednak bezpośrednio te ubogie kraje...

Mianowanie Taylora na to stanowisko wzbudziło sprzeciw w środowisko badaczy i aktywistów zajmujących się żywnością i rolnictwem, ponieważ jest to człowiek koncernu Monsanto, przodującego w badaniach i upowszechnianiu upraw genetycznie modyfikowanych roślin.

Taylor jest związany z Monsanto już od ponad 25 lat a przez ponad 3 lata piastował stanowisko wiceprezesa w tym koncernie (1998-2001), będąc odpowiedzialny za tzw. politykę publiczną. Innymi słowy był on w tym czasie przede wszystkim pośrednikiem pomiędzy koncernem Monsanto a amerykańskimi agencjami rządowymi.

Przez ostatnie lata, jedną z głównych działalności Taylora było jego zaangażowanie w aranżowanie polityki USA w sprawie pomocy rolniczej dla Afryki. Działając w zmowie z fundacjami Rockefellera oraz Billa i Melindy Gatesów, Taylor stal się ponownie pośrednikiem pomiędzy Monsanto a rządem USA, tym razem w celu otwarcia afrykańskich rynków na genetycznie modyfikowane nasiona i agrochemię.

Wygląda na to, ze tak jak w przypadku koncernów farmaceutycznych wykorzystujących WHO, tak Monsanto wraz z Gatesami będą rozwijać swoja dość podejrzana działalność w Afryce, na koszt podatników, bez jakichkolwiek konsultacji z nimi.


Tak decyzje WHO jak i w sprawie Afryki zostały podjęte poza systemem demokratycznym (WHO nie jest podmiotem prawnym (sic!) a ustalenia grupy G8 nie są nigdy konsultowane społecznie) oraz wbrew ogólnemu sprzeciwowi społecznemu na całym świecie.

Nie ulega wątpliwości, ze państwa ubogie, w szczególności w Afryce staja się polem doświadczalnym koncernów światowych, za nasze pieniądze. Skutki tych działań mogą okazać się tak samo dla tych państw jak i dla nas wszystkich katastrofalne:

Spożycie żywności genetycznie modyfikowanej stanie się globalna norma oraz nikt nie będzie w stanie już kontrolować jej dystrybucji, a nieograniczone (czytaj - przez nas finansowane) pole działań dla koncernów farmaceutycznych, w krajach trzeciego świata, otworzy im drogę do niekontrolowanej dystrybucji nietestowanych leków i szczepionek. Kraje te staną się tanim i bezpiecznym polem doświadczalnym dla tych koncernów, co może spowodować miliony ofiar tych testów i powstawanie nowych mutacji wirusów.

żródło: http://www.globalnaswiadomosc.com/whoop ... ternet.htm

Autor:  Sponsor [ 20 maja 2010, 11:45 ]
Tytuł:  Korporacje "przejmują" kraje trzeciego świata


Autor:  Suchy [ 20 maja 2010, 12:11 ]
Tytuł:  Re: Korporacje "przejmują" kraje trzeciego świata

Wszystkie działania bardzo przyspieszyły i są bardzo precyzyjnie koordynowane, chyba już nam nic nie pomoże...

Pozdrawiam.

Autor:  Iriomote [ 20 maja 2010, 12:25 ]
Tytuł:  Re: Korporacje "przejmują" kraje trzeciego świata

ludobojstwo w Afryce zaczyna wchodzic w faze koncowa...

Autor:  Suchy [ 20 maja 2010, 14:27 ]
Tytuł:  Re: Korporacje "przejmują" kraje trzeciego świata

oktaryna pisze:
ludobojstwo w Afryce zaczyna wchodzic w faze koncowa...


@Oktaryna rozwiń troszkę myśl, przeczytałaś coś konkretnego na ten temat?? Wrzuć na forum, proszę, ja też poczytam.

Pozdrawiam;)

Autor:  Bou [ 21 maja 2010, 15:01 ]
Tytuł:  Re: Korporacje "przejmują" kraje trzeciego świata

BLACKWATER

phpBB [video]


nie tylko jak widac korporacje czerpia olbrzymie profity z wojny w iraku i afganistanie

Autor:  admIIn [ 21 maja 2010, 18:09 ]
Tytuł:  Re: Korporacje "przejmują" kraje trzeciego świata

"Komu wojna a komu krowa dojna".

Autor:  Małowiedzący [ 27 maja 2010, 0:14 ]
Tytuł:  Re: Korporacje "przejmują" kraje trzeciego świata

Nie tylko kraje 3-ego swiata sa wykupywane No chyba polska do nich sie nie zalicza:)
Polska gospodarka jest prawie ze w 100% w obcym kapitale ktroy "sciaga"z nas pieniadze panstwu nie dajac nic w zamian
Wezmy pod uwage chociazby hipermarkety
Sa to poslkie firmy?Nie A wiec kapital wyplywa...Dziekujemy!Panie Tusku za udane prywatyzacje Panie Buzku pan to dopiero "dojebal do pieca" Dziekujemy!!!
Mieszkam i pochodze ze slaska Mowi sie tutaj ze za trzydziesci lat bedziemy w niemczech mieszkac...
Przy wejsciu do UE polska zawarla umowe odnosnie nie wykupywania gruntow i nieruchomosci przez kraje czlonkowskie...Niemcy w pierwszy tylko rok wykupili 1/5slaska Podstawiaja polakow na wlascicieli i tak to wyglada
Dlatego wiele zakladow niszczeje nie wiadomo dlaczego...nie wielu wie
Mieszkam w miescie gdzie miescila sie fabryka FSD Dokladnie rok po wprowadzeniu najnowszej lini malarskiej zaklad upada Byl bardzo nowoczesny...Stoi az do teraz i niszczeje tak jak Zaklad Urzadzen Przemyslowych zatrudniajacy kiedys kilkanascie tysiecy osob teraz zapada sie...Wczesniej miescila sie tam fabryka Kruppa-produkowali bron dla Adolfa

Autor:  Vendetta [ 01 cze 2010, 21:09 ]
Tytuł:  Re: Korporacje "przejmują" kraje trzeciego świata

Małowiedzący napisał:

Cytuj:
Polska gospodarka jest prawie ze w 100% w obcym kapitale ktroy "sciaga"z nas pieniadze panstwu nie dajac nic w zamian
Wezmy pod uwage chociazby hipermarkety


Hipermarkety są najczęsciej wymienianym przykładem na grabież w entej RP. Tusk w chwili obecnej wyprzedaje bodajże ostatni tysiąc spółek skarbu państwa.

Nikt nie powinien powątpiewać, że po 90r następuje grabież mienia polskiego... jak tu nie nazywać się krajem trzeciego świata skoro w naszych rękach nie ma już bankowości, przemysłu ciężkiego, większości przemysłu lekkiego, spożywczego, telekomunikacyjnego, medialnego and so on and on... :evil:

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/