Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Wywiad przewidział wybór Wojtyły na papieża?
http://davidicke.pl/forum/wywiad-przewidzial-wybor-wojtyly-na-papieza-t2458.html
Strona 1 z 1

Autor:  Blueden [ 19 maja 2010, 14:51 ]
Tytuł:  Wywiad przewidział wybór Wojtyły na papieża?

Cytuj:
Przed konklawe w październiku 1978 roku brytyjski wywiad wskazywał kardynała Karola Wojtyłę jako możliwego następcę przedwcześnie zmarłego Jana Pawła I - wynika z raportów dla brytyjskiego MSZ, ujawnionych przez włoski dziennik "La Repubblica".
Na łamach gazety opublikowane zostały fragmenty notatek, w których metropolitę krakowskiego wymieniano jako jednego z możliwych kandydatów. Podkreślano, że wiele wskazuje na to, że wybrany zostanie tym razem młody papież.

W jednym z raportów kardynała Wojtyłę przedstawiono jako "mało znanego". Zarazem w notatce mowa jest o tym, że arcybiskup Krakowa jest "politycznie twardy, ale umiarkowany z teologicznego punktu widzenia".

Jego nazwisko - dodaje "La Repubblica" - pojawiło się wielokrotnie w raportach agentów oraz w korespondencji wysyłanej do Londynu z brytyjskich placówek dyplomatycznych w Rzymie przy Kwirynale i przy Stolicy Apostolskiej. Dlatego - jak stwierdza "La Repubblica" - gdy 16 października 1978 roku ogłoszono z balkonu bazyliki świętego Piotra nazwisko nowego papieża, nad Tamizą było już gotowe dossier na temat Jana Pawła II.

Już dwa dni po wyborze polskiego papieża sformułowane zostały w Londynie konkretne przewidywania. W poufnej notatce, zatytułowanej "Wybór Jana Pawła II: niektóre możliwe implikacje" czytamy: "Wpływ konklawe nie pozostanie w granicach Polski. Wybór pierwszego słowiańskiego papieża będzie miał reperkusje w całej Europie Wschodniej dodając odwagi wierzącym dysydentom i budząc nadzieje we wszystkich państwach komunistycznych".

W tej samej analizie położono także nacisk na możliwe zaangażowanie nowego papieża w obronę praw człowieka.

"W określonych okolicznościach może to doprowadzić do większych napięć w stosunkach między Watykanem a Europą Wschodnią, szczególnie ze Związkiem Radzieckim" - zauważył autor raportu z Foreign Office.

"La Repubblica" publikuje też fragment relacji z rozmowy ambasadora Wielkiej Brytanii w Warszawie z wiceministrem spraw zagranicznych Marianem Dobrosielskim na temat Jana Pawła II pod koniec października 1978 roku. Polski wiceminister miał wówczas powiedzieć, że nowy papież jest "znacznie bardziej światły i inteligentny niż kardynał (Stefan) Wyszyński".

"Kiedy został mianowany kardynałem polski, rząd był przekonany, że Wojtyła będzie postępował z większą mądrością w porównaniu z Wyszyńskim. Jednak zaskakuje wszystkich swą mocną bezkompromisowością (...). Pan Dobrosielski okazywał optymizm, ale w jego słowach wyczułem wyraźny niepokój z powodu postawy nowego papieża" - relacjonował uczestnik spotkania w raporcie dla brytyjskiego MSZ.

Dziennik pisze także o rozmowie Jana Pawła II z ministrem spraw zagranicznych ZSRR Andriejem Gromyką w styczniu 1979 roku w Watykanie, podczas której - jak relacjonowano - nie poruszono ani tematu Polski, ani pragnienia papieża, by odwiedzić ojczyznę. Cytowane wówczas w notatce źródła watykańskie miały wyrazić opinię, że ZSRR nie sprzeciwiłby się podróży, bo sprzeciw taki byłby znaczącym błędem. "Dla Foreign Office było wystarczająco jasne, że nowy papież nie chce wywołać zerwania w relacjach między Watykanem a państwami komunistycznymi i nie zamierza obrać twardej linii" - stwierdza "La Repubblica".

Po pielgrzymce papieża do Polski w 1979 roku ambasador brytyjski skonstatował w relacji: "Nie było trzęsienia ziemi, ale klimat zmienił się na korzyść Kościoła. Chociaż nie należy oczekiwać dramatycznego rozwoju wydarzeń w najbliższej przyszłości".


źródło onet: http://wiadomosci.onet.pl/2172192,12,wywiad_przewidzial_wybor_wojtyly_na_papieza,item.html

Autor:  Sponsor [ 19 maja 2010, 14:51 ]
Tytuł:  Wywiad przewidział wybór Wojtyły na papieża?


Autor:  admIIn [ 19 maja 2010, 18:44 ]
Tytuł:  Re: Wywiad przewidział wybór Wojtyły na papieża?

Może nie przewidział a po prostu wiedział? Ogłoszenie było jedynie formalnością. Nadal jeszcze wierzycie w wolne i demokratyczne wybory? :język:

Autor:  rym74 [ 19 maja 2010, 18:53 ]
Tytuł:  Re: Wywiad przewidział wybór Wojtyły na papieża?

Oczywiście, że wiedział. Żaden Papież nie jest papieżem przypadkiem, podobnie jak żaden prezydent USA. Był jeden wyjątek, papież Jan Paweł I, który nie chciał współpracować z agendą i dltego go zaszlachtowano w 1978 roku jak to mili panowie z NWO mają w zwyczaju robić z nieposłusznymi. Sam Watykan to jeden z centralnych punktów światowego spisku a każdy papież jest marionetką masonów i takiej uroczej grupki Rycerze Maltańscy. Jakby ktoś nie widział po co Karol miał być papą to tu podsuwam coś do przemyślenia, artykuł "Cel rozwiązania bloku wschodniego" (a jak wiadomo był on kluczową postacią w tym wydarzeniu)

http://zbawienie.com/blok_wschodni.htm

Autor:  Mason33 [ 19 maja 2010, 19:18 ]
Tytuł:  Re: Wywiad przewidział wybór Wojtyły na papieża?

rym74 pisze:
Sam Watykan to jeden z centralnych punktów światowego spisku a każdy papież jest marionetką masonów i takiej uroczej grupki Rycerze Maltańscy.


Rycerze Maltańscy nie są tacy źli - nawet wspierają truthseekerów takich jak np dr Len Horowitz :king:

Obrazek

Autor:  rym74 [ 19 maja 2010, 19:24 ]
Tytuł:  Re: Wywiad przewidział wybór Wojtyły na papieża?

Mason33 pisze:
rym74 pisze:
Sam Watykan to jeden z centralnych punktów światowego spisku a każdy papież jest marionetką masonów i takiej uroczej grupki Rycerze Maltańscy.


Rycerze Maltańscy nie są tacy źli - nawet wspierają truthseekerów takich jak np dr Len Horowitz :king:


Toż napisałem, że są uroczy. Podobnie jak niektórzy "truthseekerzy" :język:

Autor:  Dolores [ 19 maja 2010, 21:09 ]
Tytuł:  Re: Wywiad przewidział wybór Wojtyły na papieża?

nnnooooo
ale jako człowieka Go lubiłam ( biła od niego siłą) nie ważne ile zrobił dla nich...była w nim siła...
i zwykły ( niezwykły- poplątałam sie ale wiecie o co chodzi - o to coś...w człowieku...) człowiek nie kukiełka - no nawet jak dla nich to...a aaaaaa ( bo ja wiem, że on a jednak był ludzki)
to się czuło

ja juz chyba wariuję...

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/