Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Dymisja bułgarskiego szefa lotnictwa wojskowego
http://davidicke.pl/forum/dymisja-bulgarskiego-szefa-lotnictwa-wojskowego-t15625.html
Strona 1 z 1

Autor:  Matrix-myślenie [ 02 sie 2016, 15:58 ]
Tytuł:  Dymisja bułgarskiego szefa lotnictwa wojskowego

Cytuj:
Szef bułgarskiego lotnictwa wojskowego gen. Rumen Radew podał się w poniedziałek do dymisji - podaje we wtorkowym wydaniu dziennik Sega. Powodem decyzji miały być plany resortu obrony ws. umowy z Polską o wspólnej ochronie bułgarskiej przestrzeni powietrznej. Umowa w tej sprawie ma być podpisana w ciągu następnych kilku miesięcy - pisze dziennik. Wybór padł na Polskę, ponieważ, tak samo jak Bułgaria, ma ona na stanie rosyjskie myśliwce Mig-29 - wyjaśnia.

Gen. Radew niejednokrotnie wyrażał sprzeciw wobec planów bułgarskiego resortu obrony, który zamierza dopuścić zagraniczne lotnictwo do ochrony bułgarskiej przestrzeni powietrznej.


W wyjaśnieniu uzasadniającym decyzję i sporządzonym osobiście przez Radewa, które cytuje gazeta, podkreślono, że umowa ta stawia bułgarskich lotników w poniżającej sytuacji.

- Dla mnie, jako generała bułgarskiej armii i dowódcę lotnictwa wojskowego, ten pomysł jest jeszcze bardziej poniżający niż Traktat z Neuilly z 1919 r.(w wyniku którego Bułgaria jak sojusznik Niemiec w I wojnie światowej straciła ok. 10 proc. swego terytorium, musiała płacić reparacje i miała bardzo okrojone siły zbrojne - przyp. red.), ponieważ tamten traktat był narzucony z zewnątrz, a obecna koncepcja pochodzi od bułgarskiego wiceministra i została przyjęta przez bułgarskie dowództwo wojskowe - zaznaczył generał.

Postawa godna szacunku. A w Polsce politycy PiS-u cieszą się, że poszerzyli ustawę 1066 i wpuścili obce wojska na terytorium Polski. Duma ich tak rozpiera, że niedługo pękną jak balon.

Autor:  Sponsor [ 02 sie 2016, 15:58 ]
Tytuł:  Dymisja bułgarskiego szefa lotnictwa wojskowego


Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/