Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Ci co nie uczą się od historii są skazani na jej powtórkę
http://davidicke.pl/forum/ci-co-nie-ucza-sie-od-historii-sa-skazani-na-jej-powtorke-t15167.html
Strona 1 z 1

Autor:  Mimoza [ 29 wrz 2015, 9:18 ]
Tytuł:  Ci co nie uczą się od historii są skazani na jej powtórkę

Od jakiegoś czasu interesuję się historią. Niestety wszystko to czego uczyłam się w szkole i co przeczytałam w mądrych księgach trzeba wyrzucić na śmietnik. Tak jak mówił bardzo kontrowersyjny historyk Paweł Wieczorkiewicz "Historię należy napisać od nowa".
Po tym jak zaczęłam się interesować NWO masonerią i pieniądzem to zaczyna mi się ta historia bardziej układać w całość i otwierać oczy szeroko. Oczywiście nie wiadomo ile prawdy jest w innej wersji, ale jeśli człowiek pozna kilka stron sporu może sobie sam zacząć łączyć kropki i tworzyć całość.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/marsz ... wa-2015-09

Autor:  Sponsor [ 29 wrz 2015, 9:18 ]
Tytuł:  Ci co nie uczą się od historii są skazani na jej powtórkę


Autor:  Tola [ 24 lis 2015, 19:22 ]
Tytuł:  Re: Ci co nie uczą się od historii są skazani na jej powtórk

Ci, co nie uczą się historii prawdziwej, czy sfałszowanej? Która jest warta powtórki?

Autor:  Perun [ 24 lis 2015, 23:43 ]
Tytuł:  Re: Ci co nie uczą się od historii są skazani na jej powtórk

Mimoza! zważ na kogo się powołujesz, rekomendując jego link. Ten "historyk" pisze:

"Kiedy Niemcy zostały faktycznie wrobione w złożenie broni i kapitulację w I wojnie światowej, ich zachodnie terytoria pruskie zostały podzielone, dane nowemu państwu Polsce i większości „etnicznie wyczyszczone” z Niemców. Niemieckie miasto portowe Gdańsk ogłoszono „wolnym miastem” i zakazano połączenia się z Niemcami."

Przecież to nasz wróg! To dokładnie retoryka "hakaty" i propagandy gebelsowskiej. Jak ktoś chrzani o "nowym państwie Polsce" to tylko dać w pysk!

Autor:  Mimoza [ 25 lis 2015, 12:07 ]
Tytuł:  Re: Ci co nie uczą się od historii są skazani na jej powtórk

Perun nie czytasz ze zrozumieniem. Na początku artykułu pisze jak wół ": Artykuł pochodzi z amerykańskiego portalu i pokazuje jak nas widzą w krainie hamburgerów i „demokracji” zza wielkiej wody."


A odnośnie historyków i "historyków" to muszę stwierdzić, że tylko "historycy" amatorzy wykonują dobrą pracę. Np Leszek Żebrowski historyk amator nie boi się szukać prawdy historycznej. Inni którzy dotknęli zakazanej wiedzy m in. Dariusz Ratajczak czy Ewa Kurek zostali usunięci z uczelni.
Reszta historyków działa pod dyktando władzy - jeśli się wychyli to out.

Trzeba czytać i jedną i drugą stronę i samemu wyciągać wnioski. Kiedyś czytałam historię Niemiec w oryginale. Cała ich historia oparta jest na zwycięstwach. O porażkach nie piszą. O bitwie pod Grunwaldem ani słowa. A u nas same porażki wpaja się dzieciom- patrz jakim jesteśmy słabym narodem. Nie pisze się o zdrajcach i podżegaczach, o spiskach i masonach, więc zanim człowiek zacznie docierać do prawdy jeśli ma na tyle zapału i pasji i czasu to niestety minie mu z połowę życia :(

Autor:  SeJa [ 25 lis 2015, 12:45 ]
Tytuł:  Re: Ci co nie uczą się od historii są skazani na jej powtórk

33 karta
Obrazek

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/