Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Bradley Maning ( obecnie Chelsea Maning)
http://davidicke.pl/forum/bradley-maning-obecnie-chelsea-maning-t14958.html
Strona 1 z 1

Autor:  Randy [ 07 maja 2015, 18:26 ]
Tytuł:  Bradley Maning ( obecnie Chelsea Maning)

Chelsea Elizabeth Manning[1] (ur. jako Bradley Edward Manning 17 grudnia 1987 w Crescent, Oklahoma) – były żołnierz wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych, analityk wywiadu, aresztowany w maju 2010 za wyniesienie tajnych dokumentów amerykańskich, skazany 21 sierpnia 2013 na wydalenie ze służby i karę 35 lat pozbawienia wolności. Według deklaracji złożonej po ogłoszeniu wyroku, Manning jest transseksualistką, czuje się kobietą i apeluje o używanie odtąd żeńskiego imienia Chelsea[

Po przeczytaniu tajnych dokumentów o masowej inwigilacji narodu amerykańskiego przez NSA zainteresowały mnie następne tajne dokumenty, które wyciekły od Bradleya Manninga. Chciałem was zapytać, czy może znalazł ktoś w sieci te dokumenty ? Nie chodzi mi o całość, bo jest to liczba, aż 250 tys tajnych dokumentów. Chodzi mi przynajmniej o garstkę istotnych informacji. Niestety znależć je jest bardzo trudno, a zawierają podobno wiele interesujących informacji o wojnie w Iraku i Afganistanie. Swego czasu były opublikowane na WikiLeaks, a teraz nigdzie ich nie ma. Zdaje sobie sprawę, że znależć je jest bardzo trudno, ale podobno, to co raz wejdzie do internetu już nigdy z niego nie wychodzi ? Może ktoś, kiedyś, gdzieś, coś ?
Swoją drogą ciekawe jest to, że nawet informacje o masowej inwigilacji nie wywołały masowych protestów. Zastanawia mnie, gdzie zaczyna się granica, przy której społeczeństwo wychodzi na ulicę. Łamię się naszą prywatność na każdym kroku. Odbiera się nam stopniowo wolność w jedynym medium, w którym jeszcze podobno jest jakaś jej namiastka. Ale jak się okazuje jest jej coraz mniej. Także jeśli ktoś posiada te interesujące informację, to będę wdzięczny. Nawet jeśli to nie będą linki do żródeł, tylko pobieżna relacja, co zawierały mniej więcej te dokumenty.

Autor:  Sponsor [ 07 maja 2015, 18:26 ]
Tytuł:  Bradley Maning ( obecnie Chelsea Maning)


Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/