Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Exxon Mobile oskarżony o masowe morderstwa
http://davidicke.pl/forum/exxon-mobile-oskarzony-o-masowe-morderstwa-t7693.html
Strona 1 z 1

Autor:  EN.KI [ 18 lip 2011, 13:29 ]
Tytuł:  Exxon Mobile oskarżony o masowe morderstwa

Cytuj:
Przywrócono pozew przeciwko Exxon Mobil

Opublikowano: 18.07.2011 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

INDONEZJA, STANY ZJEDNOCZONE. 8 lipca 2011 roku Federalny Sąd Apelacyjny w Waszyngtonie przywrócił pozew przeciwko Exxon Mobil, odrzucony wcześniej przez sąd niższej instancji. Jeden z największy koncernów naftowych świata został oskarżony o wspomaganie i podżeganie do morderstw, tortur i wykorzystywania seksualnego, którego dopuszczały się indonezyjskie siły bezpieczeństwa w prowincji Aceh (Sumatra) od początku lat 1990. Pozew został wniesiony przez 15 mieszkańców wsi z regionu Aceh: Federalny Sąd Apelacyjny odrzucił argumentacje sądu niższej instancji, który sugerował, że amerykańskie sądy nie mogą rozstrzygać kwestii spornych dotyczących rzekomych wydarzeń, które miały miejsce w Indonezji w okresie stanu wojennego i są związane z zaangażowaniem indonezyjskiego wojska.

Rzecznik Exxon Mobil, Patrick McGrinn, przypomniał, że jego firma „walczy z tymi bezpodstawnymi roszczeniami od wielu lat”. Podczas gdy w prowincji Aceh trwały walki obliczone na uzależnienie regionu od Indonezji, Exxon Mobil operujący w okolicy miał wspierać – zdaniem oskarżycieli – działania indonezyjskiej armii próbującej zdławić ruchy separatystyczne. Żołnierze dopuszczali się wówczas naruszeń praw człowieka, kierując odwet pod adresem ludności cywilnej. Indonezyjscy wojskowi korzystali wówczas z obiektów w Aceh, znajdujących się pod kierownictwem i kontrolą Exxon. Budynki skonstruowane lub należące do koncernu były wykorzystywane do przesłuchań, tortur i morderstw. Firma miała także użyczyć ciężkiego sprzętu, który posłużył później do kopania grobów. Tylko w 2000 roku w Aceh z rąk indonezyjskiej armii zginęło ponad 600 osób.

Gdy w 2002 roku pozew tej samej treści wpłynął do amerykańskiego sądu federalnego, Departament Stanu USA zaapelował o odrzucenie pozwu powołując się na szkody jakie ten mógłby przynieść toczonej właśnie „wojnie z terroryzmem”.

Opracowanie: Damian Żuchowski
Na podstawie: bloomberg.com, business-humanrights.org, upstreamonline.com
Dla „Wolnych Mediów”


http://wolnemedia.net/prawo/przywrocono-pozew-przeciwko-exxon-mobil/

Co symbolizuje nazwa i logo Exxon?Dwa x w logo pochodzą od podwójnego podobno satanistycznego krzyża.House of Lorraine który był rękach satanistycznego rodu Habsurgów posługiwał się tym symbolem.Na poniższym obrazku pisze że wiele bractw używało tego negatywnego symbolu.Na wikipedi można przczytać:

Cytuj:
Ten wysoki na 27 centymetrów krzyż o podwójnych ramionach, podobno zbudowany z fragmentów "Prawdziwego Krzyża" został przywieziony z Krety do Anjou w 1244 roku przez rycerza Jeana d'Alluye'a, pana na Château-Lavallière, który najprawdopodobniej był templariuszem.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzy%C5%BC_lotary%C5%84ski

Obrazek

Na obrazku mozna także przeczytać że Marlin Manson także dał na okładkę swojej płyty ten symbol

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

http://www.nachtkabarett.com/CelebritarianCorporation/DoubleCross

Autor:  Sponsor [ 18 lip 2011, 13:29 ]
Tytuł:  Exxon Mobile oskarżony o masowe morderstwa


Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/