Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Szokujący program we Francuskiej telewizji
http://davidicke.pl/forum/szokujacy-program-we-francuskiej-telewizji-t1921.html
Strona 1 z 1

Autor:  MojoRisin [ 18 mar 2010, 20:10 ]
Tytuł:  Szokujący program we Francuskiej telewizji

Cytuj:
Francuski kanał "France 2" zaczął emitować dokument o eksperymencie, którego uczestnicy byli przekonani, iż biorą udział w pilotażowym odcinku okrutnego reality show. Wytłumaczono im, że za każdą złą odpowiedź ich rywal - tak naprawdę, o czym nikt nie wiedział, podstawiony aktor - będzie... rażony prądem.
We francuskim eksperymencie wzięło udział 80 ochotników. "Zone Xtreme" ("Gra ze śmiercią") to powtórzenie doświadczeń przeprowadzonych w latach 60. przez Stanleya Milgrama, amerykańskiego psychologa.
Eksperyment w pierwotnej wersji został zaprojektowany i przeprowadzony przez psychologa społecznego Stanleya Milgrama. Badał posłuszeństwo wobec autorytetów. Przeprowadzony był w 1961 i 1962 roku.

Miligram powiedział ochotnikom badania, że zamierza sprawdzić, jak ból działa na postępy w nauce. Jako "nauczyciele" uczestnicy eksperymentu po każdym błędzie popełnionym przez "ucznia" zadawali mu ból za pomocą prądu. Wyniki eksperymentu okazały się przerażające. Autorytet naukowca, który nakazywał kontynuację eksperymentu, okazał się ważniejszy niż współczucie na cierpienie drugiego człowieka.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/2143124,12,gra_ze_smiercia_szokujacy_program_w_telewizji,item.html

Zupełnie jak w dokumencie "5 kroków do tyranii"
phpBB [video]

Autor:  Sponsor [ 18 mar 2010, 20:10 ]
Tytuł:  Szokujący program we Francuskiej telewizji


Autor:  Ayerys [ 19 mar 2010, 9:27 ]
Tytuł:  Re: Szokujący program we Francuskiej telewizji

Kanal You Tube poswiecony temu programowi ma na dzien dzisiejszy wejść prawie 26 tysiecy. A filmy LaZoneXtreme zostaly wyswietlone prawie 48 tysiecy razy. Moze nie bylo by to dziwne gdyby nie fakt ze ten kanał istnieje dopiero od 10 lutego 2010 a mamy teraz dopiero marzec.
Jeśli by porównać wejscia na inne kanały i inne filmy to zeby taki sukces odnieść to czasami nie udaje sie to komus nawet w 2, 3 lata.

A temat oczywiście przewodni to wpływ telewizji i autorytetów.
Szczególnie ten ostatni problem interesujacy, bo chcąc nawet coś innego wprowadzić czy zmienić czy to w medycynie, czy to w dietetyce itp. spotykamy na wielki mur nie do przebycia. Bo autorytet powiedział tak i jest to brane za pewnik od wielu, wielu lat. Wierzy się autorytetowi bo ... ma dyplomy, stanowiska, zwykle duże pieniądze, no i w ogolę to przecież ...autorytet. Nie dotyczy to w pewnym stopniu tego forum, bo ludzie tu bardziej otwarci są na tego typu rzeczy. Ale mówimy tu o całości społeczeństwa, gdzie ludzie przez imitacje (bo sąsiad ma, bo sąsiad kupił) żyją pewnymi ustalonymi, z "góry" narzuconymi wzorami. Z drugiej strony dziwi mnie ze uczestnicy sie nie zorientowali ze to tylko eksperyment. Przecież to grubymi nićmi szyte. Nawet by mi do głowy nie przyszło ze zabawa w męczenie człowieka, na scenie i jeszcze pokazywanie tego w telewizji mogłaby mieć miejsce na prawdę, a mimo wszytko inni ludzie uwierzyli.

"320 voltów" : .•*¨*•. Francuski kanał YT LaZoneXtreme

Autor:  admIIn [ 19 mar 2010, 16:35 ]
Tytuł:  Re: Szokujący program we Francuskiej telewizji

Niektórzy na widowni się krzywili i na tym się skończyło, gdyby jednak zareagowali i np. zdemolowali studio zostali by uznani za terrorystów - i tak źle i tak niedobrze. :ninja: :wacko:

Programowanie stadne działa i sprawdza się wyśmienicie.

Dzięki korespondentce forum z Francji za relację. :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/