Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Korea - Udany test Bomby Termojądrowej
http://davidicke.pl/forum/korea-udany-test-bomby-termojadrowej-t16130.html
Strona 1 z 1

Autor:  levibc [ 03 wrz 2017, 13:45 ]
Tytuł:  Korea - Udany test Bomby Termojądrowej

W Momencie w którym cześć jest skupiona na Belgijskim hypie, zdarzyło się coś innego.

phpBB [video]


Cytuj:
Reżim Kima: zdetonowaliśmy bombę wodorową. "Całkowite powodzenie"


Korea Północna ogłosiła w niedzielę, że przeprowadziła zakończony sukcesem test bomby wodorowej. Potwierdziła tym samym informacje służb kilku krajów, które po wykryciu płytkiego, silnego trzęsienia ziemi, przewidywały, że może to być kolejna próba nuklearna reżimu.

Test bomby wodorowej zarządzony przez północnokoreańskiego lidera Kim Dzong Una zakończył się "całkowitym powodzeniem" i był "znaczącym" etapem w drodze do ukończenia programu nuklearnego Pjongjangu - poinformowała państwowa telewizja. Ten komunikat pojawił się w kilka godzin po potężnym wstrząsie sejsmicznym na terytorium Korei Północnej, co sugerowało, że kraj ten przeprowadził kolejną próbę jądrową. Według amerykańskich służb geologicznych (USGS), trzęsienie ziemi miało magnitudę 6,3 i zostało wykryte zaledwie 10 kilometrów pod powierzchnią ziemi, co - jak pisze agencja Reutera - sugeruje kolejną próbę nuklearną reżimu.

Wstrząs wywołany "sztucznie"

Wstrząsy zarejestrowano na północ od Kimchaek, w regionie, w którym poprzednio Korea Północna przeprowadzała inne testy broni atomowej. Również południowokoreańska armia uważa, że wstrząsy były wywołane sztucznie. Rząd w Seulu zwołał pilne posiedzenie rady bezpieczeństwa narodowego. Przewodniczący parlamentarnej komisji obrony Seulu przekazał, że według szacunków wywiadu, trzęsienie ziemi było rezultatem wybuchu bomby o sile 100 kiloton, a więc cztery-pięć razy większej niż bomby zrzuconej przez Amerykanów na Nagasaki w 1945 roku. Japońska Agencja Meteorologiczna (JMA) poinformowała, że wstrząsom towarzyszyło wyzwolenie energii "co najmniej 10 razy większe" od ostatniej próby nuklearnej reżimu. Chińska agencja geologiczna potwierdziła zaistnienie wstrząsów, dodając, że najprawdopodobniej zostały one wywołane "sztucznie". Osiem minut po pierwszym wstrząsie przyszedł kolejny, tym razem odczytany na poziomie gruntu, o magnitudzie 4,6. Drugi wstrząs pojawił się niemal w tym samym miejscu, co pierwszy - dodano w komunikacie, jaki cytuje agencja Reutera.

Pjongjang: zbudowaliśmy bombę wodorową

Oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA poinformowała kilka godzin wcześniej, że Pjongjang zbudował bombę wodorową - o wiele potężniejszą od poprzednich, testowanych w ostatnich latach. Agencja pokazała zdjęcia przywódcy KRLD, który dokonał inspekcji ośrodka prowadzącego prace nad bronią nuklearną. Według agencji Kim Dzong Un obejrzał nową broń przygotowaną do zainstalowania na międzykontynentalnych pociskach balistycznych i wyraził "dumę z technologicznego przełomu, który zwiększy potencjał sił zbrojnych KRLD". Przywódca komunistycznej Korei zapewnił także, że nowa broń została zbudowana wyłącznie z elementów wyprodukowanych w Korei Północnej i w oparciu o rodzimą technologię, a jej moc może sięgać od kilkudziesięciu do setek kiloton. Informacji tych nie są w stanie zweryfikować niezależni eksperci. Po próbie jądrowej na początku stycznia ub. roku zachodni analitycy wątpili, że był to test bomby wodorowej - jak twierdziły władze w Pjongjangu. Eksperci wątpią także, że Korei Północnej udało się zminiaturyzować głowicę jądrową, tak by mogła być przenoszona przez rakiety. W lipcu według władz w Pjongjangu Korea Północna przeprowadziła dwie próby z nową międzykontynentalną rakietą balistyczną. - Całe terytorium USA jest w naszym zasięgu - powiedział po drugiej próbie Kim Dzong Un.


Autor:  Sponsor [ 03 wrz 2017, 13:45 ]
Tytuł:  Korea - Udany test Bomby Termojądrowej


Autor:  dar66 [ 09 lis 2017, 17:18 ]
Tytuł:  Re: Korea - Udany test Bomby Termojądrowej

Cytuj:
Korea Północna - próby nuklearne zabijają społeczeństwo

Korea Północna, państwo którego przywódca uważany jest za jednego z najbardziej niepoczytalnych na świecie. Wyścig pełen medialnych pogróżek, wyścig zbrojeń tego jesteśmy obecnie świadkami. Jaki wpływ na region mają prowadzone testy nuklearne? Jak podają media, uciekinierzy z Korei Południowej opowiadają o tragicznych w skutkach testach broni. Miejsca, w których przeprowadzane są badania, zdaniem przywódcy "nieużytki" nie pozostawiają bez wpływu na okoliczne wsie i miasta. W efekcie 80 procent roślin umiera z powodu promieniowania jądrowego. Tuzin uciekinierów opowiadało mediom także o zwiększonej liczbie poronień i urodzeń noworodków z wadami. Wszystko to jest wynikiem zdaniem naukowców z zachodu testów jądrowych. Media Korei Północnej przeprowadziły wywiad z uciekinierami, którzy mieszkali w Kilju, pobliskim miasteczku na północ od miejsca przeprowadzenia sześciu testów jądrowych Pungye-ri. Uciekinierzy informowali, o tragicznym stanie zdrowia mieszkańców miejscowości, zwiększającej się liczbie zachorowań. "Słyszałem od krewnego w Kilju, że zdeformowane dzieci urodziły się w tamtejszych szpitalach". Inny dodał: "Rozmawiałem przez telefon z członkami rodziny, których tam zostawiłem, i powiedzieli mi, że wszystkie podziemne studnie wyschły po szóstej próbie nuklearnej." Woda pitna, pochodzi z źródła znajdującego się na górze Montap, gdzie testy nuklearne były przeprowadzane prawdopodobnie pod powierzchnią ziemi. Dodali także, że władza przed rozpoczęciem testów ewakuowała żołnierzy i ich rodziny, pozostawiając, a także nie informując pozostałej części społeczeństwa o przeprowadzanych testach. Sytuacja z ewakuacją po raz pierwszy miała miejsce w 2006 roku, w trakcie pierwszego testu jądrowego, później w maju 2009 roku. W tym okresie ewakuowano jedynie członków rodzin żołnierzy do szybów podziemnych na niedługi czas przed rozpoczęciem testów. Inni mieszkańcy nie byli świadomi tego co ma się wydarzyć w najbliższych dniach. "Osobiście widziałem trupy pływające po rzece z odciętymi kończynami" - powiedział dezerter, dodając, że okoliczni mieszkańcy otrzymali również polecenie wykopania "głębokich otworów".

Dezerterzy twierdzili, że wszystkie formy życia walczą o przetrwanie. Około 80 procent drzew zasadzonych w górach uschło, a pstrągi "zniknęły" z tego regionu, kiedy w 2006 r. przeprowadzono pierwszy test jądrowy. "Jeśli posadzisz drzewa w górach, 80 procent z nich ginie, możesz winić go za złe sadzenie, ale liczba drzew, które giną, jest wyższa niż w innych górach" - powiedział dezerter. "Ludzie, którzy wsiadali do pociągów na granicy z próbkami gleby, wody i liści z hrabstwa Kilju, zostali aresztowani i wysłani do obozów jenieckich" - powiedział inny dezerter. Promieniowanie przeciekające i dryfujące przez Morze Japońskie i na japońskie wyspy również stanowi problem.Dr Joel Myers, założyciel i prezes AccuWeather, powiedział, że przewlekłe promieniowanie z szóstego testu jądrowego może zagrozić innym krajom.

źródło: foxnews.com

Informacje na temat tego co dzieje się w Korei Północnej opierają się tutaj na zeznaniach kilkunastu osób. Warto jest zwrócić uwagę na to, że tego typu informacje mogą być pewnego rodzaju manipulacją medialną, która ma skłaniać społeczeństwo do poparcia działań wojennych w tamtym regionie. W końcu nie oszukujmy się, nie tylko Korea Północna prowadzi testy nuklearne. A czy tylko w tamtym państwie widoczne są ich skutki? Wiemy od dawna, że specjalistów pracujących dla przywódcy szkolą najlepsze szkoły w Azji - między innymi w Japonii. Na całą sytuację należy patrzeć wielopłaszczyznowo i niestety rozumieć, że zawsze najbardziej cierpią cywile. Obecnie najgorszym z możliwych scenariuszy jest konflikt zbrojny, ponieważ konsekwencje są całkowicie nieprzewidywalne.

za:
http://orwellsky.blogspot.com/2017/11/k ... l#!/tcmbck

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/