Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Podstawowe zasady tyranii
http://davidicke.pl/forum/podstawowe-zasady-tyranii-t15934.html
Strona 1 z 1

Autor:  ZORRO [ 11 lut 2017, 17:47 ]
Tytuł:  Podstawowe zasady tyranii

Witam,

Pragnę podzielić się z Wami bardzo interesującym artykułem p.t. "Podstawowe zasady tyranii" z portalu http://wolna-polska.pl.

Cytuj:
Podstawowe zasady tyranii

Patrząc wstecz na okropności przeszłych dyktatur i autokracji, stale pojawia się specyficzne pytanie; jak było to możliwe, by zwykli ludzie z tych epok, nie zauważyli co się dzieje wokół nich? Jak mogli stać jak posągi, nieświadomi czy beztroscy, kiedy ich kultury przejmował faszyzm, komunizm, kolektywizm i elitarność? Oczywiście, mamy możliwość spojrzenia wstecz, i możemy bez pośpiechu przeprowadzać badania i analizy przeszłych występków. Niestety, taka perspektywa nie koniecznie chroni nas przed długim cieniem tyranii w naszych czasach. Do tego wymagany jest coraz bardziej niezwykły dar przewidywania…

W gruncie rzeczy, sukces despotycznych rządów i społeczeństw Big Brothera, zależy od pewnej liczby wydarzeń politycznych, finansowych i kulturowych. Pierwszym z nich jest niechęć społeczeństwa do zabezpieczania i obrony własnej wolności, co czyni go całkowicie zależnym od skorumpowanych przywódców. Żeby totalitaryzm się utrzymał, masy muszą nie tylko zaniedbywać sytuację swojego kraju, oraz sytuację innych, ale również muszą być całkowicie niedoinformowane w kwestii wrodzonego zagrożenia pośredniego wobec osobistego bezpieczeństwa. Muszą porzucić wszelką odpowiedzialność za swój los, i stracić cały szacunek dla własnego człowieczeństwa. Muszą rzeczywiście stać się udomowionym i bezmyślnym stadem zwierząt, nie zważając na nic, oprócz ich ulotnego pragnienia rozrywki i krótko terminowego przeżycia. Żeby ciężki krwiożerczy behemot rzeczywiście zakradł się do ciebie, musisz być cholernie obojętny.

DALEJ >>>

źródło: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/podst ... -2-2017-02


I na koniec - bardzo chciałbym znać odpowiedź na zadane tam pytania:
Cytuj:
Wszystkie systemy tyranii zależą od apatii i relatywizmu moralnego mieszkańców danego państwa. Bez współpracy społeczeństwa, te systemy nie mogą funkcjonować. Prawdziwe pytanie brzmi, ile z powyższych kroków zrobią, zanim w końcu my zgodnie się sprzeciwimy? W którym momencie każdy mężczyzna i kobieta zdecydują się zejść z ciemnej ścieżki przetartej przed nami, i podejmiemy działania zapewniające nam niezależność? Kto będzie miał odwagę zorganizowania własnej społeczności, własnej alternatywnej gospodarki, własnych organizacji wzajemnej obrony, poza strukturami establiszmentu, i kto złamie się pod naciskiem, by ugiąć się jak tchórze? Ilu stanie w szeregu, a ilu ucieknie?

No właśnie: kiedy, a jak już to kto, a jeśli znajdą się chętni do stawienia oporu, to ilu???

Pozdrawiam,
ZORRO

Autor:  Sponsor [ 11 lut 2017, 17:47 ]
Tytuł:  Podstawowe zasady tyranii


Autor:  dar66 [ 12 lut 2017, 13:15 ]
Tytuł:  Re: Podstawowe zasady tyranii

Cytuj:
... Ilu stanie w szeregu, a ilu ucieknie?

Odpowiedź czuję w filmie Uśpieni
Cytuj:
Historia czterech chłopców, którzy wychowywali się w Nowym Yorku, mogli w zasadzie wybierać między mafią a kościołem. Ojciec Bobby z całym poswięceniem walczył o ich dusze. Niestety, nie upilnował, czterech jego wychowanków trafia do poprawczaka o zaostrzonym rygorze, gdzie dostali się w ręce zwyrodniałych, perwersyjnych strażników. Pomogła im przetrwać książka "Hrabia Monte Christo". Cierpliwie wyczekiwana okazja zemsty nadzeszła po latach. Dwaj z nich zastrzelili dawnego oprawcę. Dwaj pozostali - prokurator i dziennikarz - uczestniczą w procesie, który dopełnił zemsty...

Jakby to nie było to samo,ten wybór,hmm.
,
Ilu?Wielu,bo czas im zostanie odebrany,jak wszystko co mają,czy mieli.
Demokracja jest tyranią,to jakiś pseudobzdet dla mas.
Topowa i nakręcana rzeczywistość,no ale w "szczytnym" celu-każdy ma swój,więc odbicia są jak w lusterkach.Oślepić byle czym można byle kogo,a że masy pospólstwa lubią świecidełka to nic dziwnego,że śpią.
Światło jest drogowskazem :D
ale gdzie?

Autor:  klesk88 [ 22 lut 2017, 17:36 ]
Tytuł:  Re: Podstawowe zasady tyranii

Bardzo dobry artykuł, odnośnie tego jak wygląda architektura kontroli. Na ten temat napisałem nawet dłuższego posta w temacie "Wiem o NWO i co dalej", ale dalszej dyskusji nie było już.
Jak dla mnie każdy powinien sięgnąć do tego typu artykułu, by go przeczytać. Tego typu informacji powinien się uczyć człowiek od małego, zamiast iść w owczy pęd. A typowy leming jak nie od razu zacznie inaczej patrzeć na świat to przynajmniej pozostanie jakaś wstępna refleksja.
Moja refleksja po tym artykule....
.... Prawda jest taka że jako ludzie fizycznie, wydaje się że możemy sobie na wiele pozwolić, ale na poziomie mentalnym/energetycznym jesteśmy jak człowiek oślepiony, ogłuszony, pobity, związany i wtrącony do ciemnego lochu gdzie wokół pełno potworów, a z takiego stanu raczej ciężko się pozbierać, ale jak się chce to można.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/