Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Francja przedłuża stan wojenny w kraju.
http://davidicke.pl/forum/francja-przedluza-stan-wojenny-w-kraju-t15344.html
Strona 1 z 1

Autor:  levibc [ 28 sty 2016, 18:28 ]
Tytuł:  Francja przedłuża stan wojenny w kraju.

Francja przedłuża stan wojenny w kraju.

Cytuj:
Premier Francji Manuel Valls oświadczył na marginesie zjazdu globalistów w Davos w zeszłym tygodniu, że stan wyjątkowy w jego kraju czyli wdrożenie policyjnego stanu wojennego potrwa do momentu kiedy zostanie zakończona "całkowita i globalna wojna" przeciwko państwu islamskiemu.

Dodatkowo, prezydent Francji François Hollande powiedział, że rozszerzenie tych środków jest prawdopodobne.

"Musimy zlikwidować, wyeliminować Daesh w Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Azji, to jest totalna i globalna wojna z twarzą terroryzmu" powiedział Valls. "Będziemy musieli żyć przez dziesięciolecia lub przez wiele lat z tym niebezpieczeństwem lub zagrożeniem, dlatego jest to wojna. Wiele pokoleń będzie musiało z tym żyć a kryzys w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie będzie musiał być zarządzany."

Po zamachach w Paryżu 13 listopada 2015 roku francuski rząd szybko ogłosił stan wyjątkowy. Ciężko uzbrojone jednostki SWAT wypełniły ulice a policja przeprowadziła ponad 2500 nalotów aresztując setki ludzi.

"Wprowadzono pospiesznie dekret podobny do amerykańskiego Patriot Act aby umożliwić przeszukiwania we wszystkich budynkach i prywatnych domach oraz bez podania prawdopodobnej przyczyny prewencyjne aresztowania każdego uznanego przez władze francuskie za podejrzanego lub niebezpiecznego. Pojęcie bycia niebezpiecznym jest oczywiście niejasne i elastyczne i potencjalnie może dotyczyć każdego w tym dysydentów politycznych." pisze Gilbert Mercier.

Francuska konstytucja, sporządzona podczas wojny z dawną kolonią w Algierii, pozwala na “exceptionnels pouvoirs” dodatkowe kompetencje w wyjątkowych przypadkach.

Choć Francuzi początkowo poparli stan wyjątkowy to teraz przyszła na nich refleksja.

W niedzielę jak donosi AFP "Wzrastające poczucie niepokoju w odniesieniu do swobód obywatelskich przeszło już do jawnego sprzeciwu jak prezydent Francji Francois Hollande wskazał w tym tygodniu, że będzie dążył do utrzymania środków na kolejne trzy miesiące."


Źródło: PrisonPlanet.pl

Jednym słowem, terroryści lub ci co za nimi stroją wygrali. Osiągneli swój cel.
Jest dobrze....nieźle dzieje się na świecie. Niewesoła przyszłość nam się szykuje.

Autor:  Sponsor [ 28 sty 2016, 18:28 ]
Tytuł:  Francja przedłuża stan wojenny w kraju.


Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/