Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Nie żyje Richard Rockefeller syn David Rockefellera
http://davidicke.pl/forum/nie-zyje-richard-rockefeller-syn-david-rockefellera-t14105.html
Strona 1 z 1

Autor:  levibc [ 14 cze 2014, 9:21 ]
Tytuł:  Nie żyje Richard Rockefeller syn David Rockefellera

Obrazek

Richard Rockefeller, syn filantropa Davida Rockefellera Sr. i były prezes Rockefeller Brothers Fund Inc. zginął w wypadku lotniczym. Jego samolot uderzył w ziemię po starcie z lotniska Westchester County w stanie Nowy Jork.

65-letni Rockefeller leciał do domu w Falmouth w stanie Maine, powiedział rzecznik rodziny Fraser Seitel. Jednosilnikowy turbośmigłowy Piper PA-46-500TP Meridian wystartował w piątek krótko po godzinie 8.00 rano podczas mgły i i spadł niecałe półtora kilometra dalej, powiedział operator portu lotniczego John Starace.

- Widoczność była bardzo zła, a pułap chmur wyjątkowo niski – powiedział Starace w rozmowie telefonicznej. – Była mgła i widoczność sięgała jedynie 400 metrów.

Richard Rockefeller był prawnukiem Johna D. Rockefellera, który zbił fortunę po założeniu w 1870 roku Standard Oil, a później zajął się działalnością charytatywną. Richard obchodził 99. urodziny swojego ojca podczas czwartkowej kolacji, powiedział Seitel. Był doświadczonym pilotem i na lotnisku Westchester County w White Plains wylądował w czwartek.

Meridian jest uważany za bardzo dobry samolot, a ten, którym leciał Rockefeller został zbudowany w 2001 roku, jak wynika z danych federalnej administracji lotnictwa (Federal Aviation Administration). Według FAA umiejętności pilotażu Rockefellera obejmowały też certyfikat na prowadzenie samolotu według wskazań przyrządów przy złej widoczności.

Dochodzenie prowadzą FAA i narodowa rada bezpieczeństwa transportu (National Transportation Safety Board). Starace powiedział, że Meridian wzbił się w powietrze, a potem zahaczył o drzewa przy budynku i runął na ziemię. Dodał też, że na ziemi nikt nie został ranny i nie zostały uszkodzone żadne budynki.

- Rodzina jest wstrząśnięta – powiedział Seitel. – To okropna tragedia. Richard był wspaniałym i kochanym członkiem rodziny, synem, bratem, mężem, ojcem i dziadkiem.

Jak podaje Marquis Who's Who Richard Gilder Rockefeller urodził się 20 stycznia 1949 roku w Nowym Jorku, jako syn Davida Rockefellera i Margaret z domu McGrath. Miał jednego brata Davida i cztery siostry - Abby, Neva, Margaret i Eileen.

Zostawił po sobie dwoje dzieci, powiedział Seitel. W ostatnim czasie pracował między innymi z weteranami lecząc zespół stresu pourazowego.

Richard Rockefeller praktykował wykładał medycynę w latach 1982 – 2000 w Portland w Maine, jak wynika z biografii zamieszczonej na stronie internetowej Rockefeller Brothers Fund, gdzie zasiadał w radzie powierniczej.

W latach 1989 – 2010 przewodniczył amerykańskiej radzie doradczej organizacji Lekarze Bez Granic niosącej pomoc medyczną ludziom w rejonach dotkniętych konfliktami, epidemiami i klęskami żywiołowymi. Do 2006 roku zasiadał też w radzie Rockefeller University w Nowym Jorku.

Rockefeller Brothers Fund to fundacja charytatywna założona w 1940 roku przez synów Johna D. Rockefellera Jr. W przeszłości Richard Rockefeller był też prezesem Rockefeller Family Fund.

Rodzina Rockefellerów należała niegdyś do najzamożniejszych rodzin w Stanach Zjednoczonych. Obecnie David Rockefeller Sr. zajmuje 193 miejsce na liście Forbesa najbogatszych Amerykanów z majątkiem szacowanym na 2,8 miliardy dolarów i jest najstarszym miliarderem na świecie.

Richard Rockefeller należał do grupy ponad 20 zamożnych osób, które razem z miliarderem Warrenem Buffettem i Georgem Sorosem naciskały w 2012 roku na Kongres na podwyższenie podatku od nieruchomości twierdząc, że taka podwyżka umożliwi Stanom Zjednoczonym zmniejszenie deficytu i „sfinansowanie istotnych usług”. Później Kongres podwyższył górne stawki zwiększając jednocześnie możliwości zwolnienia od podatku w indywidualnych przypadkach.

Samolot Rockefellera był napędzany silnikiem turbinowym – droższym i lepszym od silnika tłokowego wykorzystywanego w większości prywatnych samolotów, jak wynika z danych FAA.

Meridian był wyposażony też w kabinę ciśnieniową umożliwiającą loty na wysokości 9100 metrów, jego zasięg wynosił 1 850 kilometrów, a maksymalna prędkość 482 kilometrów na godzinę, jak wynika z informacji na stronie internetowej Piper Aircraft Inc. Firma informuje, że najnowsza wersja Meridiana kosztuje 2,2 miliony dolarów.

Lotnisko Westchester County położone około 48 kilometrów od Nowego Jorku jest obsługiwane przez największych przewoźników, między innymi American, Delta, JetBlue i United. Około 75 procent lotów to loty prywatne i komercyjne, począwszy od małych jednosilnikowych dwuosobowych samolotów po firmowe odrzutowce.

Lotnisko zajmuje powierzchnię 702 akrów i ma dwa pasy startowe. W 2013 roku obsłużyło 150 998 lotów.

Od 1982 roku w obrębie 4,5 kilometrów od lotniska Westchester County miało miejsce 36 wypadków, jak podaje NTSB. W dziewięciu z nich byli ranni z 18 ofiarami śmiertelnymi.

Źródło: Biznes.pl

Autor:  Sponsor [ 14 cze 2014, 9:21 ]
Tytuł:  Nie żyje Richard Rockefeller syn David Rockefellera


Autor:  wielebny [ 15 cze 2014, 0:01 ]
Tytuł:  Re: Nie żyje Richard Rockefeller syn David Rockefellera

"Ktoś mu pomógł" szybko zejść na ziemie.

Autor:  yogen8 [ 15 cze 2014, 9:59 ]
Tytuł:  Re: Nie żyje Richard Rockefeller syn David Rockefellera

piątek 13 -ofiara rytualna

Autor:  Alraune [ 15 cze 2014, 15:19 ]
Tytuł:  Re: Nie żyje Richard Rockefeller syn David Rockefellera

Nie tylko, ze piatek 13-go, ale i Pelnia Ksiezyca. Przy okazji, bardzo silna i wyjatkowa Pelnia.

Autor:  tomasz19700 [ 15 cze 2014, 16:29 ]
Tytuł:  Re: Nie żyje Richard Rockefeller syn David Rockefellera

zginął człowiek ,WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ MU DAĆ PANIE ....

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/