Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Polski rolnik nielegalny
http://davidicke.pl/forum/polski-rolnik-nielegalny-t13207.html
Strona 1 z 1

Autor:  wildboy [ 06 lut 2014, 12:48 ]
Tytuł:  Polski rolnik nielegalny

Na wakacjach we Włoszech od rolnika kupimy oliwę, we Francji wino, a w Niemczech lokalną kiełbasę. Polski rolnik nie może sprzedać nawet kiszonej kapusty ani ogórków małosolnych. Grozi mu za to kara w wysokości nawet 120 tys. zł.

Link do Filmu http://biznes.wp.tv/i,Polski-rolnik-nielegalny-Analiza,mid,1396075,index.html?ticaid=61227d#m1396075

Autor:  Sponsor [ 06 lut 2014, 12:48 ]
Tytuł:  Polski rolnik nielegalny


Autor:  Ossosso [ 06 lut 2014, 18:16 ]
Tytuł:  Re: Polski rolnik nielegalny

filmu nie znam, nie muszę, znam z autopsji, kiedyś miałem fantazje, że będę legalnie ekologiczne jajka sprzedawał, okazało się, że do stadka 100 kur na pastwisku muszę mieć infrastrukturę jak przemysł drobiarski, kilka pomieszczeń, chłodnie, oświetlenie uv, cuda na kiju, z ciekawości policzyłem koszta takiej imprezy, to było z 5 lat temu, wyszło mi cirka 100.000pln na wejście.

Problem jest w tym, że Bruksela nic nie ma na przeciw temu by dokonywała się sprzedaż zagrodowa, pod presją Unii 6 czy 7 lat temu weszła taka ustawa u nas, tylko kurwiszony u koryta nie przygotowali do tej pory przepisów wykonawczych w związku z czym PIW czy sanepid interpretują to tak, że taki drobnotowarowy producent ma spełniać warunki jak komercyjny przemysł.

do uboju kurczaka na własnym podwórku trzeba mieć specjalne uprawnienia, niby śmieszne, ale znam faceta co miał sprawę o to, bo go życzliwy sąsiad podpier*olił...

film chętnie w wolnej chwili lookne

pozdrawiam

Autor:  Niktu [ 06 lut 2014, 22:28 ]
Tytuł:  Re: Polski rolnik nielegalny

Reportaż mówi o tym, że rolnik nie może przetwarzać własnych plonów czyli z owoców nie może zrobić
dżemu czy kompotu a z pomidorów np. przecieru itp. Nie może też warzyw i owoców kroić i nie może ich sprzedawać jako opakowane np., w folii. Będzie mógł jeśli założy działalność ale wtedy wchodzą przepisy
- polskie nie unijne z cała listą wymagań co do warunków prowadzenia takiej działalności we własnym gospodarstwie domowym.

W praktyce dla rolnika jest to działalność sezonowa często pod turystów a i taki rolnik przetwarza po
prostu nadwyżki, których nie jest w stanie sam skonsumować.

Ja gdybym mógł kupował bym żywność tylko u takich rolników, ponieważ mogę mieć pewność że robią
oni swoje przetwory tak jak dla siebie i jest to produkt najwyższej jakości, smaku i zdrowia.

Rolnicy róbcie swoje - jebać sieci handlowe i skorumpowanych koryciarzy- o wszystkim na końcu decyduje klient czyli my wszyscy - 99% ludzi.

Niktu

Autor:  tigeroo9 [ 06 lut 2014, 23:49 ]
Tytuł:  Re: Polski rolnik nielegalny

Uprawianie własnej żywności byłoby zakazane. Będzie to odbywać się pod jakimś wyszukanym prozaicznym :hmmm: pretekstem. Na początku we wszystkim są dwa cele – jeden rzekomy cel i jeden rzeczywisty cel i rzekomym celem tutaj byłoby to, że własne warzywa są niebezpieczne, rozprzestrzeniają choroby czy coś takiego. Tak więc akceptowanym pomysłem jest ochrona konsumenta, ale prawdziwy pomysł ograniczenia dostaw żywności i uprawy własnej żywności byłoby nielegalne. A jeśli działasz nielegalne, np. produkujesz własną żywność, jesteś przestępcą.Im chodzi o odcięcie rolnika od możliwości produkcji zdrowej żywności poza systemem,a tym samym do niszczenia małych rodzinnych gospodarstw.

Autor:  Claude mOnet [ 07 lut 2014, 1:49 ]
Tytuł:  Re: Polski rolnik nielegalny

Na razie nie jest tak tragicznie, jak się wydaje. Można zasiewać nieużytki państwowe, a państwo nie może z tym nic zrobić! Ba, można na te "pirackie" uprawy dostać dotacje UE:

Tutaj link do artykułu z Wybiórczej

Autor:  tigeroo9 [ 12 lut 2014, 22:21 ]
Tytuł:  Re: Polski rolnik nielegalny

Protest Rolników w słusznej sprawie droga krajowa nr 10 GONTI FILM dla TV Republik
:spoko:

phpBB [video]

Autor:  Tańcząca z wilkami [ 07 maja 2018, 15:15 ]
Tytuł:  Re: Polski rolnik nielegalny

Szokujące INFO! Kto chce zniszczyć polskie rolnictwo? Czy w sklepach mamy polskie produkty?

dużo informacji o żywności.
kanał : w realu24

phpBB [video]

Autor:  assun [ 12 maja 2018, 8:47 ]
Tytuł:  Re: Polski rolnik nielegalny

Studio eMisja: Polscy rolnicy przyparci do muru
phpBB [video]

Bardzo dobry i miejscami ostry wywiad o wyniszczaniu polskiego rolnictwa. 14 lat wyniszczania przez Unię Europejską a kolejne rządy nic z tym nie robią, to nie przypadek.
Rolnicy nie chcą nawet dopłat, chcą równouprawnienia wszystkich rolników w UE bo Polska ma niższe dopłaty niż inne kraje EU co bardzo wpływa na opłacalność i sprzedaż.
Poza tym ceny skupu , od rolników kupuje się 1kg ziemniaków za max 40groszy ,cebuli za 20groszy a jakie są ceny sprzedaży ,dużo wyższe a różnica idzie za granicę.
Zachodnie produkty spożywcze nie są badane a wg rozmówcy są często skażone różnymi substancjami ,nikt tego nie bada zapewne świadomie bo wie co może znaleźć.
Ponadto w hipermarketach są często świadomie klienci wprowadzeni w błąd odnośnie kraju pochodzenia produktów - maja być z Polski a na opakowaniach jest inny kraj unijny w dodatku opakowania a Polski i innych krajów są wymieszane aby więcej sprzedawać unijnych towarów.
Kraj kolonialny tak postępuje w którym politycy-marionetki działają na rzecz obcych interesów.
Już przez UE straciliśmy stocznie ,cukrownie, kopalnie ,walczy przemysł futrzarski, mnóstwo dużych firm przestało istnieć. Kiedy wychodzimy z Eurokołchozu ? bo niedługo wszystko stracimy.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/