Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Monsanto NIE CHCEMY CIĘ NA TEJ PLANECIE
http://davidicke.pl/forum/monsanto-nie-chcemy-cie-na-tej-planecie-t12128.html
Strona 1 z 1

Autor:  tigeroo9 [ 19 maja 2013, 21:44 ]
Tytuł:  Monsanto NIE CHCEMY CIĘ NA TEJ PLANECIE

Cytuj:
Monsanto NIE CHCEMY CIĘ NA TEJ PLANECIE
postdateiconśroda, 15 maja 2013 13:01 | PDF | Drukuj | Email
klip z główki strony

25 maja w 36 krajach i w 250 miastach USA odbędzie się protest przeciwko Monsanto. Koncern odpowiedzialny jest za śmierć milionów ludzi w USA, Indiach, Ameryce Południowej i wielu innych krajach. Dokonał tego poprzez swoje sztandarowe produkty: DDT, AGENT ORANGE, sławetny ROUDUP no i oczywiście zboża i pasze GMO. LISTA MIAST, KTÓRE JUŻ DOŁĄCZYŁY DO AKCJI

https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key=0Ah7h2ApbBPnpdGhOMElaSVg1QUQtRlJQWm1FaUZISlE&toomany=true&pli=1#gid=0

phpBB [video]http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1550:monsanto-nie-chcemy-ci-na-tej-planecie&catid=44:swoje&Itemid=125

Autor:  Sponsor [ 19 maja 2013, 21:44 ]
Tytuł:  Monsanto NIE CHCEMY CIĘ NA TEJ PLANECIE


Autor:  dar66 [ 06 cze 2013, 13:09 ]
Tytuł:  Re: Monsanto NIE CHCEMY CIĘ NA TEJ PLANECIE

Farmer pozywa Monsanto. "To przez GMO nie kupują naszej pszenicy"

Cytuj:
Farmer z Kansas złożył pozew przeciwko firmie Monsanto. Twierdzi, że przez zaniedbania firmy podczas testów nad genetycznie modyfikowaną pszenicą, spadły jej ceny na rynku, a niektóre które, m.in. Japonia zawiesiły eksport tego zboża z USA. Mają na tym tracić amerykańscy rolnicy - informuje newser.com.


Ernest Barnes domaga się od firmy odszkodowania, jego wysokość nie została na razie określona. Jednak zdaniem adwokata farmera może ono sięgać setek milionów dolarów.

Jak informuje portal Barnes nie jest jedynym farmerem, który będzie domagał się odszkodowania od Monsanto. Kolejne pozwy są w przygotowaniu.

Skąd całe to zamieszanie? Otóż niedawno na jednym z pól w Oregonie farmer odkrył dziwną pszenicę. Poinformował o tym Oregon State University. Zboże poddano badaniom. Okazało się, że pszenica została genetycznie zmodyfikowana. Co więcej, z badań wynika, że jest to ten sam szczep genetycznie modyfikowanej pszenicy, nad którą - do 2005 roku - prowadził badania koncern Monsanto.

Pszenica ta nigdy nie została dopuszczona do użytku przez Amerykański Departament Rolnictwa. Nie wiadomo, skąd się wzięła na jednym z pól w Oregonie. Trwa w tej sprawie dochodzenie. Sprawdza się również, czy ten typ pszenicy nie jest uprawiany również w innych stanach.

Zdaniem ekspertów sprawa ta może mieć fatalny wpływ na eksport amerykańskiej pszenicy. Wiele krajów nie dopuszcza bowiem na swój rynek produktów modyfikowanych genetycznie.

źródło:
http://www.sfora.pl/Farmer-pozywa-Monsa ... icy-a56393

za:
http://www.newser.com/story/169030/farm ... wheat.html
http://www.newser.com/story/168707/hell ... -crop.html

Autor:  Mirek [ 10 kwie 2018, 13:30 ]
Tytuł:  Re: Monsanto NIE CHCEMY CIĘ NA TEJ PLANECIE

Cytuj:
Bayer otrzymał zgodę na przejęcie Monsanto od kluczowego regulatora USA

Bayer otrzymał pozwolenie na przejęcie Monsanto od ministerstwa sprawiedliwości USA. Po fuzji powstanie największy na świecie koncern agrochemiczny. Niemieckiemu gigantowi potrzeba jeszcze zgody tylko od dwóch krajów, by dopiąć transakcję wartą 62,5 miliarda dolarów.

Zarówno Bayer, jak i Monsanto obiecały wyzbyć się części swoich aktywów, aby nie stwarzać monopolu. Według "Wall Street Journal" ułatwiło to w ostatnich dniach wydanie przez ministerstwo zgody na fuzję i przełamało impas. Kilkanaście dni wcześniej zielone światło dla przejęcia Monsanto przez Bayer dała Komisja Europejska, która była uważana za ewentualnie najsurowszego regulatora mogącego powstrzymać transakcję.
Ministerstwo sprawiedliwości USA wydało zgodę na fuzję Bayer-Monsanto

Po wiadomości o zgodzie władz USA akcje Monsanto wzrosły na giełdzie o 6,8 proc.

Niedawno w Waszyngtonie doszło do spotkania dyrektora wykonawczego Bayera Wernera Baumanna i prezesa Monsanto Hugh Granta z przedstawicielami amerykańskiego ministerstwa.

Chęć przejęcia Monsanto Bayer ogłosił w maju 2016 roku, ale niemiecki koncern musiał czekać na zgody urzędów antymonopolowych m.in. w USA i Unii Europejskiej. Po drodze była mowa o kwocie 66 mld dolarów, ale ostatecznie transakcja opiewa na kwotę 62,5 mld dol. Warto przy tym przypomnieć, że gdyby Bayer nie otrzymał zgody urzędów antymonopolowych, musiałby zapłacić Monsanto miliardową karę.

Antymonopolowe władze USA nawet po zgodzie KE jednak miały zastrzeżenia - departament sprawiedliwości USA wydał oświadczenie stwierdzające, że transakcja może mieć niezamierzone skutki dla amerykańskich rolników i konsumentów. Powołał się przy tym na przykład rynku nasion zmodyfikowanych genetycznie, które są powszechnie stosowane w USA, ale w Europie w większości objęte są zakazem. Bayer spodziewa się sfinalizowania transakcji w drugim kwartale tego roku. Bayer i Monsanto muszą jeszcze uzyskać dodatkowe zgody właściwych instytucji w Kanadzie i Meksyku.

Również Monsanto podało, że "jest przekonane o zbiorowej zdolności firm do uzyskania wymaganych zgód w drugim kwartale kalendarzowym 2018 r. oraz w czasie przewidzianym w umowie".

Zakup Monsanto przez Bayera to trzecia z megafuzji na rynku chemikaliów i nasion siewnych. W zeszłym roku doszło do fuzji działów rolniczych firm Dow Chemical i DuPont, które ostatecznie zostanie wejdą w skład nowej firmy o nazwie Corteva Agriscience. W zeszłym roku doszło też do sfinalizowanie sprzedaży za 43 mld dolarów szwajcarskiego producenta nasion i pestycydów Syngenta chińskiemu koncernowi China National Chemical Corp.

https://businessinsider.com.pl/gielda/w ... aign=fb_bi

To zdanie najbardziej mnie wzruszyło (aż łzy pociekły mi po cyckach):
"Zarówno Bayer, jak i Monsanto obiecały wyzbyć się części swoich aktywów, aby nie stwarzać monopolu."

Jak to dobrze, że grają fair i nie chcą stwarzać monopolu. :tak:

Przy okazji dla przypomnienia:
"Zakaz uprawy warzyw we własnych ogródkach! Taką decyzję wydał sąd na Florydzie. Sąd na Florydzie uznał, że właściciele domu z ogrodem nie mają prawa hodować warzyw!"

https://www.wykop.pl/link/4031297/zakaz ... ogrodkach/

Ten komentarz jest dobry:
Cytuj:
FlaszGordon 4 mies. temu

Był kilka lat temu czas, że Unijni urzędnicy też mieli taki pomysł. Tylko w porę pomiarkowali i schowali go do szuflady... najgorsze jest że to kuriozum jeszcze kiedyś może wrócić a wtedy...

Godzina 6...
Bagiety wyjebują drzwi.
Na glebę już. Co masz na oknie.
Pokazuj doniczki.
O tych chory skurwielu.
Marchewka.


A wszystko to oczywiście dla naszego dobra, żebyśmy się nie potruli sałatą uprawianą na oborniku i kompoście.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/