Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Piekło - Choroba wiecznego "teraz"
http://davidicke.pl/forum/pieklo-choroba-wiecznego-teraz-t15421.html
Strona 1 z 1

Autor:  levibc [ 16 mar 2016, 10:15 ]
Tytuł:  Piekło - Choroba wiecznego "teraz"

Artykuł o tym jak przez wszystkich uwielbiana koncepcja świadomości i bycia "Tu i Teraz" stała się jego więzieniem. Zawężenie świadomości do niecałych dówch minut życia i piekło wiecznego teraz, czyste nieskończone przebłyski świadomości bez przeszłości i przyszłości. Polecam, daje to zupełnie inną perspektywę na niektóre koncepcje związane z świadomością.

Piekło

Autor:  Sponsor [ 16 mar 2016, 10:15 ]
Tytuł:  Piekło - Choroba wiecznego "teraz"


Autor:  Majin [ 16 kwie 2016, 13:17 ]
Tytuł:  Re: Piekło - Choroba wiecznego "teraz"

Ciekawy artykuł, ale przykro go czytać. Osoba chora...nieświadoma, nagle staje się świadoma aż nad to. I to dzięki/przez chorobę. Przerażający cykl wpadania i wypadania ze świadomości. Jednak jeżeli odnieść to do koncepcji, medytacji "tu i teraz" to są to dwa skrajne obrazy. Medytacja w której się dąży do "tu i teraz" jest świadoma i nie rzutuje negatywnie na przeszłe i przyszłe doznania...a sytuacja Pana Wearinga jest chorobą...a choroby są jak wiadomo skrajne i często negatywne.
Świadome życie nie oznacza zapomnienia o tym co było. Świadome życie to równowaga. Nie uciekanie od przeszłości, nie zatracanie się w iluzjach/marzeniach przyszłości, nie blokowanie się w "tu i teraz" na "tam i potem". Równowaga jest kluczem. :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/