Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Do tych , którzy segregują śmieci - hipokryci?
http://davidicke.pl/forum/do-tych-ktorzy-segreguja-smieci-hipokryci-t16511.html
Strona 1 z 1

Autor:  Tańcząca z wilkami [ 05 sie 2019, 15:48 ]
Tytuł:  Do tych , którzy segregują śmieci - hipokryci?

i do wszystkich innych także. Segregujecie śmieci ,zbieracie nakrętki wyznajecie idee zero waste, jesteście zwolennikami ekologii, a gdzie jesteście jak Polska przyjmuje tony śmieci od innych państw? O tym nie mówicie ani nie działacie na swoich vlogach, blogach, targach ekologiczno-naturalno-slow-life'owych...

"Tragiczna sytuacja z odpadami. Wielka Brytania, Niemcy i Afryka traktują nasz kraj jak śmietnik
Główny Inspektorat Ochrony Środowiska poinformował, że Polska rocznie sprowadza setki tysięcy ton śmieci. Według raportu GIOŚ “Ochrona Środowiska 2017”, wydano zgodę na przywóz 654 535 ton odpadów, w tym 648 353 ton “jednej grupy”. Z kolei w 2016 roku sprowadzono do Polski 701 tys. ton śmieci.

GIOŚ w raporcie wskazuje, że odpady spoza naszego kraju pochodzą głównie z Niemiec. Niemiecki portal RBB 24 donosi, że zezwolenia jakimi posługują się kontrolowani kierowcy samochodów ciężarowych są przeważnie legalnie, jednak po dokładnym sprawdzeniu ładunku okazuje się, że transportują nielegalne odpady. Grzywny w wysokości 80 000 euro nie odstraszają przestępców. Tylko w jedynym przypadku - głośnego pożaru wysypiska śmieci w Zgierzu – powodem były nielegalnie przywiezione odpady z zagranicy. Resztę nasz kraj „skupuje” za cenę zanieczyszczenia środowiska i zdrowia ludzi, zwierząt oraz kosztem przyrody.

Do niedawna kraje europejskie wykorzystywały do składowania i skupu odpadów kraje takie jak Indonezja, Chiny, Malezja, Wietnam czy Tajlandia. Bogatsze rejony wykorzystują sytuację materialną biedniejszych i płacą im za „sprzątanie” po sobie. Jednak te kraje zaostrzyły swoje przepisy i dziś łatwiej sprzedać odpady Polsce niż Malezji czy Chinom. Po zmianie przepisów i wprowadzeniu dyrektywy „plastikowej” Polska musi te odpady recyklingować i ograniczać, albo wszyscy za to zapłacimy"

https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artyk ... niem,55965

Autor:  Sponsor [ 05 sie 2019, 15:48 ]
Tytuł:  Do tych , którzy segregują śmieci - hipokryci?


Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/