Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Akumulator
http://davidicke.pl/forum/akumulator-t10824.html
Strona 1 z 1

Autor:  admIIn [ 16 wrz 2012, 15:00 ]
Tytuł:  Akumulator

Padł mi już kolejny aku, w sumie to chyba wszystkie są do niczego, żywotność na czas gwarancji. Kolejne badziewie które miałem a padło oczywiście kilka miesięcy po gwarancji to: Centra Futura Jakie macie dobre akumulatory które wytrzymują co najmniej te 4-5 lat.
Chcę wypróbować bo mi polecono Westa ukraiński ale wytrzymały i dobry. Jeśli nie znajdę niczego innego dobrego to kupię właśnie ten.

Spisek żarówkowy, komputerowy, lodówkowy i każdy inny. :zły: W sumie padło mi już kilka rzeczy po gwarancji: lodówka, komputer, teraz akumulator... :zły: :? :wacko:

Autor:  Sponsor [ 16 wrz 2012, 15:00 ]
Tytuł:  Akumulator


Autor:  admIIn [ 17 wrz 2012, 14:36 ]
Tytuł:  Re: Akumulator

Najlepsze jak się okazuje to wsadzone fabrycznie, przynajmniej kiedyś, mój wytrzymał aż 5 lat ale są i 7-latki a nawet 10-latki i więcej. :shock:

Teraz wszystkie to fajans na czas gwarancji jak wszystko, nie wiem już co kupić żeby te kilka lat wytrzymał skoro wszyscy zaniżają jakość żeby produkować i sprzedawać jak najwięcej. Czyste szaleństwo. :wacko: :boisie: :bezradny:

Autor:  Awar [ 17 wrz 2012, 17:14 ]
Tytuł:  Re: Akumulator

W lutym 2007 kupiłem samochód z niewiadomo jak starym akumulatorem. Ostatniej jesieni wyczyściłem klemy i dolałem wody, bo juz zaczynał zdychać. Po tym moim (jedynym) serwisie odżył. Od maja tego roku służy nowemu właścicielowi. :) Też w maju kupiłem "nowy" samochód. Dziesięcioletni. Podejżewam, że akumulator ma jescze ten pierwszy. Kręci na razie dobrze.

Autor:  VViking [ 24 lut 2014, 18:17 ]
Tytuł:  Re: Akumulator

Półtorej roku używam już Centra Futura... póki co ok, liczę, że jeszcze posłuży w spokoju :)
Na razie nie mogę złego słowa powiedzieć :)
Na pewno odradzam ze swojej strony taki akumulator jak 4max :)

Autor:  Kris1 [ 24 lut 2014, 21:36 ]
Tytuł:  Re: Akumulator

Jednym ze sposobów na wybór akumulatora jest ważenie.
Bierzemy akumulatory o tej samej pojemności i warzymy który jest najcięższy, bo ten ma najwięcej ołowiu i powinien być dłużej sprawny.

Autor:  tomasz.wojcik4 [ 19 wrz 2015, 22:17 ]
Tytuł:  Re: Akumulator

Witam.Temat jest stary ale aktualny,tak długo jak będą samochody i nie tylko.Jest parę rodzaji akumulatorów.temat rzeka.Jedna najwarzniejsza sprawa pilnować aby był zawsze naładowany do pełna.Rozładowany zasiarcza się,i to jest jego koniec.pilnować woda destylowana a nie demineralizowana ta jest do np.prasowanie parowe.Gęstość kwasu potrzebny areometr.Potrzebny właściwy prostownik,Aku.ołowiowy-14,1 Vprąd max.ładow. Aku.naładowane ma 12,6 V. Elektrolit gęstość 1,28.To dotyczy aku.ołowiowe.Ale sa teraz aku.AGM.i te mają wszystkie parametry inne.Potrzebują inny prostownik.inne napięcie ładowania.I najwarzniejsze nie dolewa się wody.Pielęgnowany akumulator 10 lat. wytrzymuje,obojętnie jaka firma.Pomijam defekt,uszkodzenie,wadę fabryczną.To jest tylko malutki wycinek tematu akumulator.Pozdrawiam,morze ktoś skorzysta.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/