Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

abonament telewizyjny
http://davidicke.pl/forum/abonament-telewizyjny-t8694.html
Strona 1 z 2

Autor:  tomasz19701 [ 24 lis 2011, 12:01 ]
Tytuł:  abonament telewizyjny

coraz czesciej widze w telewizji publicznej ,te spoty aby płacic abonament,mam pytanie ,dlaczego on jest obowiazkowy :evil: .89 rok rewolucja ,tyle rządów przewineło sie ,czy ten abonament ,był jest i ......Mam n.p. platworme polsat czy telewizje n tam jest 1 i 2 tvp .Co sadzicie o tej sprawie .dlaczego mam płacic ,czy to sie zmieni ,czy musi byc obowiazkowy .gdzie wolnosc wyboru

Autor:  Sponsor [ 24 lis 2011, 12:01 ]
Tytuł:  abonament telewizyjny


Autor:  bronson [ 24 lis 2011, 12:38 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

zmieni się, już niedługo abonament będziesz płacił w rachunku za prąd.. :)

Autor:  Toru [ 24 lis 2011, 12:48 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

Po 1 jest to problem bardzo małostkowy jeśli chodzi o płacenie za cokolwiek i w ogóle o pieniądze, bo pieniądz jest właśnie po to by wszystko kontrolować
Po 2 jaki ty masz wolny wybór? nie chcesz płacić nie oglądaj, a teraz jak nie oglądasz i tak musisz płacić za tych co oglądają. A propo wolnego wyboru czy bez pieniędzy mogłeś sobie pozwolić na cokolwiek? czy bez pracy możesz mieć pieniądze? czy bez odpowiedniej szkoły możesz mieć idpowiednią pracę? czy bez pieniędzy możesz mieć szkołę po której będziesz miał pracę, która umożliwi Ci zarobienie przyzwoitych pieniędzy? NIENIENIENIE wiec gdzie tu Twój wolny wybór? A no brak.

Autor:  imraj [ 24 lis 2011, 12:50 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

Abonamentu powinno nie być .Mało kasy mają za reklamy ??Nawęd teraz w serialach jak reklamują nie które produkty .

Autor:  dominik [ 24 lis 2011, 13:58 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

tomasz19701 pisze:
coraz czesciej widze w telewizji publicznej ,te spoty aby płacic abonament,mam pytanie ,dlaczego on jest obowiazkowy :evil:


Bo jako owca - masz być regularnie strzyżony. To jest jedno z podstawowych założeń systemu. :język:
Za to że cię ogłupiają - masz płacić, nie wiedziałeś o tym? :) W szkole za ogłupianie masz płacić, w świątyni za ogłupianie masz płacić i za ogłupianie za pośrednictwem TV też masz płacić.... i nie zadawać głupich pytań... :haha:

Autor:  keri [ 24 lis 2011, 14:02 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

moim zdaniem fałsz polega na tym że jest to stary przepis który funkcjonował w czasach gdy telewizor był luksusem. Chce wyraźnie podkreślić że jest to abonament za POSIADANIE TELEWIZORA a nie za oglądanie tv1 czy tv2. Media i inni wmawiają nam że jest to abonament za oglądanie tych programów. Miałem kiedyś książeczkę i płaciłem aż powiedziałem dość. Zaniosłem na pocztę ostatnia stronę książeczki z informacja że nie posiadam tego luksusu jakim jest telewizor. Łapa jest podatku położona jest na fakt posiadania a nie oglądania. Ale do tego nikt sie nie przynale oficjalnie.

Autor:  Artois9000 [ 24 lis 2011, 15:08 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

Jako dystrybutor jednej z platform cyfrowych zgadzam się z powyższym- abonament jest opłatą za posiadanie tego kretyńskiego pudła, zresztą nie tylko, radyjko również temu podlega- choćbyś łapał tylko biały szum, podatek płacić musisz...

Przypominają się ciekawostki podawane na historii odn podatków, jak podatek od ilości drzwi, okien, kominów, schodów...

Autor:  miszelos [ 24 lis 2011, 17:46 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

Do rachunku za prąd mogą włączyć abonament tym, którzy obecnie płacą lub ew. tym którzy zadeklarują, że nie posiadają TV. Nie mogą ot tak, domyślnie zasunąć wszystkim, bo nie wszyscy posiadają TV i z jakiej okazji mają płacić za coś za co nie mają?
Muszą jakoś to rozwiązać.
Jeżeli TV za 100zł albo radio za 30zł jest luksusem za który trzeba płacić podatek to niech go rozdają za darmo, a potem każą płacić podatek.
Niedługo będziemy płacić podatek od oddychania, chodzenia, jeżdżenia na rowerze, spacerowania itp...
Paranoja...

Autor:  stefan1967 [ 24 lis 2011, 19:21 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

Dla mnie to jest proste,niech TVP zakoduje swoje kanały jak od 2013 roku zginie telewizja analogowa naziemna a bedzie tylko sygnał cyfrowy naziemny i kto chentny to niech wykupi sobie ich sygnał,zobaczymu ilu będzie chęntnych na ich mizerny program,

Autor:  admIIn [ 24 lis 2011, 22:48 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

Po pierwsze dzięki za temat bo chodził mi po głowie od kilku dni, propaganda proabonamentowa wzmaga.

Po drugie:

imraj pisze:
Abonamentu powinno nie być. Mało kasy mają za reklamy ?? Nawet teraz w serialach jak reklamują nie które produkty. ...


Dokładnie to samo mam na myśli.

Ludzie płacą abonament, za tą kasę telAwizja kupuje sprzęt z którego emitowane są za naprawdę grube miliony reklamy.
Powstaje zasadne pytanie: czy ktokolwiek kto płaci ten haracz otrzymał jakąś dywidendę od tv za emitowanie reklam na sprzęcie za pieniądze abonentów???

Czy jakikolwiek abonent ma wpływ na program jaki jest emitowany czy jedynie ma wybór włączyć tv czy nie.

I jeszcze w tv biadolą, że ludzie coraz mniej płacą abonament, pogrom będzie jak odejdzie starsze pokolenie które jeszcze płaci.

Macie kasę z reklamy więc nie płaczcie a w ogóle to cały program tv trzeba wywrócić do góry nogami, prawie same głupoty, ludzie płacą i powinni wymagać / domagać się albo zwyczajnie przestać oglądać i przestać płacić na ten jednokierunkowy przekaz bez możliwości wpływu na niego.

Odbiornika nie mam bo mam internet więc co oczywiste nie płacę bo nawet nie mam za co. Czasem coś u kogoś obejrzę, głównie różne serwisy informacyjne i głównie nie tvp, oraz programy edukacyjne których jest coraz mniej. Kiedyś była świetna "Sonda" którą mile wspominam, a teraz nie ma już nawet "Laboratorium" choć jest jakiś inny "Jak to działa" w soboty ale to raczej dla początkujących ale dobre.

Obecnie w TVP jest sam CHŁAM. :język:

Albo ludzie płacą abonament i mają dywidendy od puszczanych reklam na sprzęcie za ich kasę albo nie płacą ale za to tv emituje reklamy z których się utrzymuje sama i kto chce ogląda wtedy reklamy przez 20h / dobę.

Absolutne kuriozum i absurd polega na płaceniu za posiadanie odbiornika a nie oglądanie programu.

Masz odbiornik i w ogóle nie oglądasz TVP ale darmowe np. tvn czy polsat utrzymujące się tylko z reklam albo na swoim odbiorniku oglądasz np. film z odtwarzacza DVD i masz za to płacić abonament bo masz odbiornik. :shock: :boisie: :dobani: :paluszkiem: :puknijsie:

Autor:  tomasz19701 [ 24 lis 2011, 23:46 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

KERI ,skad masz wiadomosci ze płacimy za te pudło a nie za sygnał.wiadomo za wszystko trzeba płacic ,ale mnie chodzi o to dlaczego to jest obowiązkowe .moze trzeba siegnac do zrodła ,kto wymyslił ten obowiazkowy abonament ,Czy jesli do tej pory tego nie mozna było zmienic ,nachodzi mnie mysl ,że te wszystkie rządy ktore sie pojawiły od 89r SĄ KONTYNŁACJĄ PIERWSZYCH ZAŁOZYCIELI ABONAMENTU .kiedys słyszałem ,ze jedna złotowka z abonamentu idzie na towarzyszy byłej PZPR obecnej SLD ale nie wiem do konca ,nie ma dowodów

Autor:  admIIn [ 25 lis 2011, 0:22 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

Podstawą prawną do pobierania abonamentu radiowo-telewizyjnego jest ustawa z 21 kwietnia 2005 roku o opłatach abonamentowych. Szczegółowe rozporządzenia dotyczące trybu ściągania opłat i wysokości stawek wydaje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. O obowiązku rejestracji i sposobie kontroli płacenia abonamentu rozstrzyga minister infrastruktury.

Kto płaci?

Abonament płacimy za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych. Ustawodawca przyjął, że płacić musimy za każdy odbiornik przystosowany do natychmiastowego odbioru sygnału radiowo-telewizyjnego. Oznacza to, że nie możemy się tłumaczyć tym, że nie oglądamy państwowej telewizji lub że nie słuchamy państwowego radia. Ustawodawca przyjął domniemanie, że każda osoba posiadająca taki odbiornik używa go. Jeśli płacimy za telewizję kablową lub satelitarną, to nie zwalnia nas to z płacenia abonamentu.

Co ciekawe, ustawa nie nakazuje opłacania abonamentu posiadaczom komputerów. Są to bowiem urządzenia, których głównym przeznaczeniem nie jest odbiór programów radiowych i telewizyjnych. Do takiej kategorii należą także telefony komórkowe.


Abonament płacą gospodarstwa domowe. Według ustawy to grupa osób mieszkających i utrzymujących się razem lub jedna osoba utrzymująca się samodzielnie. Pod tym pojęciem należy rozumieć głównie lokal mieszkaniowy oraz dom letniskowy, działkę czy samochód. Gospodarstwo domowe płaci tylko jeden abonament, niezależnie od liczby odbiorników. Zgodnie z prawem osoba posiadająca dwa lokale mieszkaniowe i w każdym z nich zarejestrowany odbiornik radiowy lub telewizyjny powinna opłacać dwa abonamenty.

Osobny abonament zapłaci posiadacz odbiornika używanego prywatnie w miejscu pracy. Taki odbiornik musi być zarejestrowany na adres firmy lub instytucji, pod którym się znajduje, a książeczka opłat powinna być przechowywana w miejscu używania odbiornika.
:lol: :lol: :lol:


Firmy

W przypadku firm ustawodawca przyjął odmienny sposób naliczania opłat. Płaci się za każdy używany odbiornik radiowy i telewizyjny łącznie z odbiornikami w samochodach służbowych. Wprowadzono tutaj dwie opłaty:

za używanie odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiowego,

za używanie wyłącznie odbiornika radiowego.


Za każdą parę odbiorników radiowych i telewizyjnych wnosi się jedną ujednoliconą opłatę radiowo-telewizyjną. Gdy odbiorników radiowych jest więcej niż telewizyjnych, wnosi się za nie opłatę za używanie odbiornika radiowego.

Firma ma obowiązek płacenia za odbiorniki, które wchodzą w skład jej wyposażenia.


Rejestracja odbiornika

Naszym obowiązkiem jest zarejestrowanie posiadanego odbiornika w urzędzie pocztowym. Poczta Polska jest wyznaczonym przez państwo operatorem pobierającym opłaty. Funkcjonariusze Poczty Polskiej przeprowadzają także kontrole opłacania abonamentu.

Rejestracji dokonujemy we właściwej naszemu miejscu zamieszkania placówce pocztowej (z wyłączeniem agencji pocztowych). Firmy lub instytucje rejestrują się w urzędzie właściwym dla swej siedziby. Można też zarejestrować się poprzez strony internetowe Poczty Polskiej.

Na rejestrację mamy 14 dni od zakupu odbiornika. W urzędzie otrzymamy także książeczki opłat.

Obowiązek uiszczenia abonamentu powstaje w pierwszym dniu miesiąca następującego po miesiącu, w którym zarejestrowano odbiornik.


Wysokość opłat

Opłaty abonamentowe są ustalane corocznie na podstawie rozporządzenia wydawanego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Są one waloryzowane średniorocznym wskaźnikiem cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem, ustalonym w ustawie budżetowej. Za zapłatę z góry za cały rok lub za kilka miesięcy przewidziane są zniżki.


Kto nie musi płacić?

Z obowiązku płacenia opłaty abonamentowej zwolnione są:

osoby zaliczone do I grupy inwalidzkiej,

osoby całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji,

osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności,

osoby o trwałej lub czasowej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny,

osoby, które ukończyły 75 lat,

osoby, które otrzymują świadczenie pielęgnacyjne lub rentę socjalną,

osoby niesłyszące,

osoby niewidome,

inwalidzi wojenni i wojskowi,

kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi,

członkowie rodzin, pozostali po kombatantach będących inwalidami wojennymi lub wojskowymi,

osoby będące inwalidami wskutek represji,

członkowie rodzin pozostali po osobach pobierających do śmierci rentę z tytułu inwalidztwa i będącymi kombatantami lub osobami represjonowanymi,

osoby zaliczone do jednej z grup inwalidzkich w związku z zatrudnieniem przymusowym.


Powyższe osoby powinny dysponować odpowiednim dokumentem stwierdzającym uprawnienie do zwolnienia z opłat. Dokument taki należy przedstawić w urzędzie pocztowym. Niezbędne jest także wypełnienie specjalnego oświadczenia.

Szczegółowe informacje dotyczące zwolnień z opłat i rodzajów dokumentów możemy zdobyć w urzędzie pocztowym i na stronach internetowych KRRiT lub możemy zapoznać się z nimi w ustawie o abonamencie.


Ulgi dla instytucji

Ustawa zakłada, że pewne instytucje płacą abonament na takich zasadach jak osoby fizyczne. Skorzystać z ulg mogą publiczne zakłady opieki zdrowotnej, sanatoria, żłobki, publiczne i niepubliczne jednostki organizacyjne systemu oświaty, państwowe i niepaństwowe szkoły wyższe, a także domy pomocy społecznej. Jedną opłatę uiszcza się za odbiorniki w jednym budynku lub jednym zespole budynków. Jeśli niezależnych budynków lub ich zespołów jest więcej, to abonament pobiera się od każdego z budynków lub od każdego z zespołów budynków.


Kontrole i konsekwencje niepłacenia

Kara za używanie niezarejestrowanego odbiornika wynosi trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej obowiązującej w dniu stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika. Dla odbiorników radiowych w 2009 roku będzie to 159 złotych, a dla abonamentu radiowo-telewizyjnego 510 złotych.

Jeśli zdarzy się nam kontrola zaraz po zakupie odbiornika, powinniśmy okazać dowód zakupu. Dlatego przez co najmniej 14 dni warto przechowywać sklepowy paragon.

Kontrolę obowiązkowej rejestracji odbiorników radiowych i telewizyjnych oraz opłacania abonamentu dokonują pracownicy Poczty Polskiej posiadający specjalne uprawnienia. Osoba dokonująca kontroli powinna przedstawić cel swojej wizyty, okazać upoważnienie i legitymację służbową. Na żądanie kontrolowanego powinna okazać także dowód osobisty. Upoważnienie ważne jest przez rok od wydania, a kontrole mogą odbywać się od godziny 8 do godziny 20. Mamy prawo nie wpuścić kontrolera do mieszkania. Wystarczy wtedy pokazać mu książeczkę opłat RTV.

W ostatnim czasie można zauważyć ofensywę medialną, mającą skłonić nas do regularnego płacenia abonamentu. Kontrole dotyczą jednak głównie firm i instytucji, gdzie ściągalność abonamentu jest jeszcze niższa, a możliwości zysku finansowego znacznie większe.

Za zwłokę w płaceniu abonamentu naliczane są odsetki ustawowe. Są one identyczne jak w przypadku zaległości podatkowych (określone są przez tzw. Ordynację podatkową).


Na co wydawane są nasze pieniądze?

Po zapłaceniu abonamentu pozostaje nam wiara, że pieniądze te zostaną dobrze spożytkowane. Ustawa nakazuje przekazanie całości zebranych środków na pełnienie przez telewizję publiczną tak zwanej misji. Pod tym pojęciem kryje się m.in. wspieranie przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych, działalność oświatowa, tworzenie i rozpowszechnianie audycji edukacyjnych w kraju i poza jego granicami oraz audycje dla mniejszości narodowych i etnicznych.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uważa, że pieniądze pozyskane z abonamentu są dla telewizji publicznej niewystarczające. Dlatego zezwala jej na czerpanie zysków z reklam.


http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/abonament_rtv-a_866.htm

Spokojnie, osoby niewidome są zwolnione z opłacania abonamentu rtv, fonię mają dobrodusznie gratis. :wacko:

Autor:  Vortex7 [ 25 lis 2011, 1:07 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

phpBB [video]

Autor:  admIIn [ 25 lis 2011, 14:09 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

Nie wiedziałem, że "śmierć" Hanki Mostowiak może wywołać aż taką reakcję alergiczną. :język: :D

Po drugie gość pomylił "kierunki" to nie OdBiORNIK jest winien ("adresat" sygnału) ale nadawca programu i tam należy kierować niezadowolenie. Skrzynka to tylko skrzynka odbiera co nadają a że jest to CHŁAM...

Normalnie jak w "They Live", ukryte studio nadawcze alienów nadających propagandę.

Autor:  Fanalityk [ 25 lis 2011, 15:41 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

Cytuj:
Spokojnie, osoby niewidome są zwolnione z opłacania abonamentu rtv, fonię mają dobrodusznie gratis. :wacko:


dokladnie tak :mrgreen:

TO co sie teraz dzieje w Polsce odn telewizji bylo w UK czas temu i ludzie tez mysleli ze sie obronia..
teraz ze schylonymi glowami i nerwowym usmiechem placa podateczek, u nas to jak ktos ma telefon apple itp to tez musi placic podatek..
s skad wiedza ze masz tv lub nie? to proste, sprzedawca jest zobowiazany podac ta informacje zaraz po sprzedazy do jakichs rejestrow... - nie uciekniesz Jasiu...
Trzeba przyjzec sie dokladnie politykom i ich kontom, jak zaczna sie bac to moze nie beda tacy bezczelni..
Z drugiej strony to wlasnie jest tzw bezkrwawa rewolucja.. Ci co sie opieraja wlasnie dostaja wpierd..l od USA - to jest tzw krwawa rewolucja :twisted:
Jak nie masz H bombki to nie podskoczsz, a jak masz to jestes terrorysta :bezradny:
Scenariusz jak z filmu Equilibrum - przy czym film to bardzo prymitywny zarys tego co oni chca

Autor:  Vortex7 [ 26 lis 2011, 1:39 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

timewave pisze:
Nie wiedziałem, że "śmierć" Hanki Mostowiak może wywołać aż taką reakcję alergiczną. :język: :D

Po drugie gość pomylił "kierunki" to nie OdBiORNIK jest winien ("adresat" sygnału) ale nadawca programu i tam należy kierować niezadowolenie. Skrzynka to tylko skrzynka odbiera co nadają a że jest to CHŁAM...

Normalnie jak w "They Live", ukryte studio nadawcze alienów nadających propagandę.


Nie mam pojęcia kim była owa Hanka Mostowiak i jakiej reakcji mówisz.

Jak łatwo doszukujemy się winy poza sobą...

Nie chcesz płacić za abonament? Nie ma nic ciekawego? Czujesz się epatowany reklamą i propagandą?
Wyrzuć tv. Wynieś go na śmietnik, oddaj potrzebującemu, itp.
Da się. Można żyć bez tv.
Proste.

Autor:  phillip [ 26 lis 2011, 10:25 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

phpBB [video]

phpBB [video]

Autor:  sewerys [ 26 lis 2011, 10:35 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

Abonament ma byc nie dlugo obowiazkowy, oczywiscie wlacza to w np. cene pradu, tak jak w stanach oplata za autostrade cena jest wliczona jest w paliwo, mimo, ze jezdzisz po lokalnych drogach to kupujac olej napedowy i tak musisz placic za autostrade, pomimo, ze z niej nie korzystasz, polityka, nie dlugo bedziemy placic za dwutlenek wegla, ktory wydalamy podczas oddychania, wyciskaja z nas pieniadze i kaza pracowac, do usranej smierci, nie mamy z nich zadnego pozytku, a z nas maja same korzysci, szkoda, ze tak musi byc >.<

Autor:  bronson [ 26 lis 2011, 15:45 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

Dzięki Vortex za ten filmik.. :tak: to jest to... sam myślałem o czymś podobnym.. czas kupić kamerkę :)
pzdr..

Autor:  phillip [ 26 lis 2011, 20:22 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

phpBB [video]

Autor:  tomasz19701 [ 04 gru 2011, 12:18 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

czyli jest wniosek ze płace za telewizor ,mam pytanie czy jest mozliwosc ogladania telewizji przez monitor komputerowy ,jesli tak to jak to sie odnosi do abonamentu :)

Autor:  Fanalityk [ 04 gru 2011, 12:25 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

nie sa tacy glupi, uwierz mi... przeczytaj moj post gdzies wyzej... w UK musisz placic nawet jesli ogladasz przez iphona itp, wiec i tu nie przejdzie..

Autor:  admIIn [ 04 gru 2011, 12:55 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

tomasz19701 pisze:
czyli jest wniosek ze płace za telewizor, mam pytanie czy jest mozliwosc ogladania telewizji przez monitor komputerowy, jesli tak to jak to sie odnosi do abonamentu :)


Przecież jest już wyżej napisane:
http://davidicke.pl/forum/post115565.html#p115565

Autor:  fufek [ 05 gru 2011, 11:14 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/za-abonament-zaplaci-kazdy-kto-ma-radio-telewizor-komputer#

Cytuj:
Za abonament zapłaci każdy kto ma radio, telewizor, komputer

KRRiT przygotowała nowe rozwiązania dotyczące abonamentu radiowo-telewizyjnego. Zasady płacenia abonamentu będą się opierać na założeniu, że płaci ten, kto ma w mieszkaniu energię elektryczną, ma radio, tv lub komputer.

Poinformował o tym w poniedziałek w Programie Trzecim Polskiego Radia przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak.

Powiedział on, że istnieją dwa projekty nowelizacji ustawy medialnej. Pierwszy obejmuje zmiany, które powinny zostać wprowadzone jak najszybciej, a drugi zasadnicze zmiany, wymagające konsultacji społecznych. Pierwszy projekt ma być gotowy w ciągu kilku tygodni. Uwzględnia on między innymi wyroki Trybunału Konstytucyjnego, dotyczące opłat koncesyjnych i cyfryzacji, ma też uszczelnić obecny system zbierania abonamentu. Dworak przypomniał, że w 2010 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż abonament powinien być ściągany. Rada zaproponowała między innymi, aby budżet państwa płacił abonament za osoby, które są zwolnione z jego płacenia. Choć zdaję sobie sprawę, że możliwości budżetu mogą być ograniczone w tym zakresie, dodał Dworak.

Jan Dworak powiedział, że nowe zasady płacenia abonamentu będą się opierać na założeniu, że płacić musi każdy, kto ma w mieszkaniu energię elektryczną, ma radio, telewizor lub komputer. Jeśli ktoś nie ma żadnego z tych urządzeń, to może wystąpić o zwolnienie z abonamentu. Dworak powiedział, że gdyby wzrosła ściągalność abonamentu, to można by go obniżyć. Dodał, że osoby, które nie płacą abonamentu, mogą otrzymywać ostrzeżenia, iż zostaną wpisane do Krajowego Rejstru Długów. Podkreślił, że byłoby to zgodne z prawem.

Przewodniczący Krajowej Rady powiedział, że w tym roku uda się zebrać z abonamentu 470 milionów złotych, czyli więcej, niż przypuszczano na początku roku. Dworak wyraził nadzieję, że w przyszłym roku uda się zebrać jeszcze większą kwotę, pozwalającą mediom publicznym na właściwe wypełnianie misji.

Mówiąc o propozycji, aby dziennikarze zbierający materiały mieli taką ochronę prawną, jak funkcjonariusze publiczni, Dworak powiedział, że wszystkie rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo dziennikarzy są potrzebne. Komentując opinie o upolitycznieniu mediów publicznych przewodniczący powiedział, że sytuacja w tych mediach jest lepsza, niż półtora - dwa lata temu. Dodał, że politycy we wszystkich krajach próbują wpływać na media.


Zajączki im się w głowach p... :bangheadwall: :ninja:

Autor:  tomasz19701 [ 05 gru 2011, 12:01 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

rece mi opadaja ,gdzie ja zyje ,MUSZE PŁACIC I KONIEC.dowiaduje sie ze jesli by wszyscy płacili to abonament ,byl by tanszy.Czyli to moja wina ze teraz tyle kosztuje .Wina narodu ze nie płaci .podczepia go pod energie i problem rozwiazany.A TELEWIZJA MA MISJE. :uśmiech: :uśmiech: to wszystk dla mnie ,o ja niedobry,nie place abonamentu.Kto wpadł na pomys aby aby ustawa obejmowała abonament za telewizor radio komputer.Czyz nie zapłacilem za niego w sklepie

Autor:  admIIn [ 05 gru 2011, 12:57 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

Abonament tv płacić musi każdy kto ma w domu energię elektryczną... :lol:

Czyli zwolniony z opłacania abonamentu ma być jedynie mieszkaniec kartonu / szałasu. :wacko: :ninja:

telAwizja ma misję... :lol:

:puknijsie:

Lepsze od kabaretu. :język:

Nadal uparcie twierdzicie, że jest demokracja. :zęby: :uoeee:

Ci którzy opłacacie abonament zacznijcie żądać dywidendy od zysków z emisji reklam na sprzęcie kupionym za Wasze pieniądze. To chyba uczciwe rozwiązanie prawda p. Dworak. :cooo?:

Autor:  tomasz19701 [ 07 sty 2012, 23:19 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

Nadal nie moge tego ogarnoc jak w swiecie ,europie ,panstwie demokratycznym istnieje taki przymus ,obowiazek ,nie chce telewizji publicznej ,ale placic musze ,bo mam telewizor ,komputer i wreszcie dowiaduje sie ze mam prad ,to płac :bangheadwall:

Autor:  admIIn [ 12 lut 2012, 23:02 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

Włochy, Niemcy subsydiują społeczeństwu zmianę systemu nadawania z analogowego na cyfrowy, u nas każdy zainteresowany musi we własnym zakresie się o to postarać i zapłacić. Faktem jest to, że nie warto bo zmienia się tylko sposób / system nadawania a nie zawartość programu i misji telAvizji.

Koszty zmian / dostosowania po stronie abonenta MSM:

- dekoder dvb-t mpeg4 h.264 avc przeciętnie 100-160 zł
lub telAvizor z mpeg4 minimum kilkaset zł do nawet kilku tys. zależne od rozdzielczości, typu matrycy, bajerów typu 3d.
- prawdopodobnie wymiana anteny - kilkadziesiąt zł do ok. 150 zł. (kierunkowa, dobra, bez wzmacniacza).

Bogatsze kraje subsydiują zmianę a u nas... jak zwykle!
Ludzie sami mają zapłacić za swoją indoktrynację. :wacko:

Autor:  tomasz19701 [ 25 kwie 2012, 15:30 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

witam co zmienilo sie w abonamencie telwizyjno radiowym

Autor:  czarnamewa [ 08 maja 2012, 0:54 ]
Tytuł:  Re: abonament telewizyjny

Długo można by dyskutować nad sensem abonamentu, zwłaszcza przy reklamach, skoro ja płacę to halo czemu mi na siłę wmuszają reklamy, albo reklamy i tv darmowa albo abonament i brak reklam.

Jestem ciekawa jeśli będzie tak jak teraz, że tyle ludzi przeżuca się na sieć internetową, są to przeważnie młodzi ludzie, które kiedyś będzie starsze, czy wtenczas powrócą do TV.... jak to będzie wyglądać za 20-50lat... może internauci będą tworzyć TV :)

W Polsce cena abonamentu nie jest zła, ale porównując do polskich realiów zarobkowych :cooo?:

W Irlandiijest ok 160e, ilu w Irlandii jest ludzi innych narodowości, którzy przyworzą "swoją" krajową tv, nie oglądają tutejszej, a musza bulić gdyż jeśli nie zapłacisz robią ci rozprawę sądową i bodajże z tego co pamiętam 1000e kary.
Najlepsze jest to że chcąc opuszczać ten kraj, np za miesiąc, musisz pokryć opłatę całoroczną, nie ważne jest to że 11 miesięcy sprzędzisz w innym kraju nie mając dostępu do tego za co przymuszony zostałeś zapłacić.
Ja płacę 5 lat, obejrzawszy może max 30 godzin antenowych jedynie w pierwszym roku w celach szlifowania języka.

Strona 1 z 2 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/