Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

F1 - jak to jest sprytnie skonstruowane?
http://davidicke.pl/forum/f1-jak-to-jest-sprytnie-skonstruowane-t2094.html
Strona 1 z 1

Autor:  Inspektor [ 11 kwie 2010, 13:57 ]
Tytuł:  F1 - jak to jest sprytnie skonstruowane?

Kiedyś zastanowiłem się - jak to jest możliwe, że wyścigi F1 stały się takim biznesem? Kilkanaście lat temu, kierowcy zarabiali grosze a bilety były dostępne (finansowo) dla zwykłego robotnika. Niby jest to sport międzynarodowy, ale nie pozwala się, aby jeździło więcej niż dwóch kierowców z niektórych krajów: Polska - 1, Rosja - 1, Malezja - 1, Australia - 1, Indie - 1, Finlandia - 1, Szwajcaria - 1, Hiszpania -2, W. Brytania - 2 a teraz uwaga.... Niemcy 5!!!
W tej chwili wyścigi F1 zwabiają tłumy gapiów, choć wejściówki kosztują po kilkaset Euro! Ciekawe, kto za tym stoi jakie i gigantyczne zyski generuje ten biznes?

Pomyślcie i napiszcie!

Autor:  Sponsor [ 11 kwie 2010, 13:57 ]
Tytuł:  F1 - jak to jest sprytnie skonstruowane?


Autor:  Jacolo [ 13 kwie 2010, 9:58 ]
Tytuł:  Re: F1 - jak to jest sprytnie skonstruowane?

Jest to również ogromny biznes, każda stajnia potrzebuje paliwo i to nie jakieś tam zwykłe tylko pewnie specjalne (może nawet opatentowane) napewno cena tego jest tez bajerancka, a w całym sezonie troche tego potrzeba. Opony - dostarcza teraz od kilu lat jedna firma, co by przeszkadzało by każdy miał do wyboru kilka firm? Może ilość kierowców jest uwarunkowana od tego, jakie firmy z jakiego kraju maja najwięcej udziałów w produkcji sprzętu, silników itp. Przecież gdyby BMW Sauber 2 lata wstecz pomogło Kubicy to 3 miejsce miał by na pewno a kto wie czy nawet nie 1, no ale przecież nie dopuszczą polaka, zwłaszcza Niemcy

Autor:  luc-o [ 29 lip 2012, 14:18 ]
Tytuł:  Re: F1 - jak to jest sprytnie skonstruowane?

Imola 1994... Słowa Senny przed wypadkiem: Formuła 1 już nie jest sportem... już nie chodzi o umiejętności kierowców bo samochody sa tak nafaszerowane techniką że można je zaprogramować na kazdy tor wyscigowy... kierowca musi tylko dodawać gazu i od czasu do czasu chamować... ale na to też już są systemy. Tu rządzi teraz polityka komercyjna.

Polecam obejrzec film"SENNA": tam takie automatyczne auto jest pokazane na wyscigu Imola 1994.

Autor:  aSpoleczny [ 29 lip 2012, 19:58 ]
Tytuł:  Re: F1 - jak to jest sprytnie skonstruowane?

Jajco się znacie
phpBB [video]


FERRARI NUMERO UNO !!!! Od zawsze im kibicowałem a przygodę z F1 zacząłem jak jeszcze Kubica na gokarty mówił coco

Każdy sport jest teraz mega biznesem, gdzie wy żyjecie. Problem z F1 jest taki że po pierwsze te bolidy tak szybko jeżdżą że praktycznie nie widać tych walk pomiędzy kierowcami a po drugie stała się ona bardzo bezpiecznym sportem (w porównaniu co było wcześniej) co z kolei uczyniło ją nudnym. A Senna może sobie tak powiedzieć ponieważ to wielki kierowca ale nadal jest to bardzo ciężkie wyzwanie dla kierowców, każdy z nich chudnie kilka kilo po każdym wyścigu i traci parę litrów wody, jest poddawany ciągłym przeciążeniom które można porównać tylko do startującej rakiety, stres itd. Nie macie pojęcia jakie to wielkie wyzwanie.

Polacy nie nadają się na Formułe jeden ponieważ nie ma tu gdzie trenować i przygotowywać się do wyścigów. Robert większość dzieciństwa spędził we Włoszech gdzie śmigał na gokartach, ojciec ciągle w niego inwestował. Zostać kierowcą formuły to nie takie łatwe zadanie, trzeba mieć nie lada umiejętności i urodzić się we Włoszech, Francji, Niemczech lub Anglii. Cała reszta ma zadanie utrudnione i rodzice takiego dzieciaka muszą inwestować w niego pieniądze i czas.

Autor:  NWO Hejter [ 30 lip 2012, 14:18 ]
Tytuł:  Re: F1 - jak to jest sprytnie skonstruowane?

F1 nie oglądam już od roku. To co się stało teraz z tym sportem woła o pomstę do nieba. Media pompują balonik o wyścigach ciekawych w skutek nowinek typu "DRS", "KERS", braku możliwości tankowania w czasie wyścigu.

Mi to wszystko się nie podoba! Gdzie dawna F1 bez tych dziwnych "ulepszeń"? Gdzie tory z duszą?
W 2001 roku zniszczono wspaniały, leśny i emocjonujący wyścig na Hockenheim. GP na A1 ringu wypadło z kalendarza. Nieczęsto ścigają się na Spa... Teraz tylko te azjatyckie, nudne projekty Tilkego.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/