Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

The Avengers - ciekawy element
http://davidicke.pl/forum/the-avengers-ciekawy-element-t10132.html
Strona 1 z 1

Autor:  Cottontail [ 03 maja 2012, 13:12 ]
Tytuł:  The Avengers - ciekawy element

Bardzo sie wczoraj zdziwilam ogladajac The Avengers - w filmie pokazana jest rasa obcych urzadzajacych inwazje na Ziemie pod dowodztwem Lokiego, noszacych nazwe Chitauri. O dziwo, w swiecie Marvela rasa ta posiada rowniez zdolnosci shape-shiftingu.

Przypadek to to nie jest...

Autor:  Sponsor [ 03 maja 2012, 13:12 ]
Tytuł:  The Avengers - ciekawy element


Autor:  pijekole [ 03 maja 2012, 14:15 ]
Tytuł:  Re: The Avengers - ciekawy element

tez to widzialem i te cale czarne oczy... z relacji swiadkow wlasnie tak opisywali tych zlych ludzi- reptylow czy tam Bog jeden wie co to jest ze mieli cale czarne oczy.

Autor:  Lucyfer [ 17 maja 2012, 9:23 ]
Tytuł:  Re: The Avengers - ciekawy element

"Chitauri nie prowadzą wojny. To tylko proces naprawczy realizowany wobec wyizolowanych komórek. Czyste działanie bilogiczne. Chitauri są jak system imnuologiczny wszechświata."
http://www.marvelcomics.pl/comics/index/id/141
phpBB [video]

Autor:  Amethyst [ 17 maja 2012, 9:43 ]
Tytuł:  Re: The Avengers - ciekawy element

OCzywiscie ze to nie przypadek. Jak w wielu tego typu sprawach chodzi o to ze jesli komus potem bedziesz chcial o tym opowiedziec stwierdzi zes za wiele razy film obejrzal.

Autor:  Krzysztof [ 13 wrz 2012, 9:17 ]
Tytuł:  Re: The Avengers - ciekawy element

Zgadza się ...film wymiata....teraz oglądałem. Credo Mutwa spadł po raz kolejny z krzesła. Szczęka mi opadła jak usłyszałem "Chitauri" :D

Obrazek

phpBB [video]

Autor:  Tytanomachia [ 13 wrz 2012, 14:14 ]
Tytuł:  Re: The Avengers - ciekawy element

Nie lubię produkcji Marvela. Jednak obejrzałam The Avengers właśnie ze względu na na chitauri. Te potworki to tylko z nazwy mają wspólnego z jaszczurami jeśli chodzi o wygląd.
Jakbym miała full kasy. To bym zrobiła fabularyzowany film oparty na przeżyciach i doświadczeniach uprowadzonych. Taki w stylu dzisiejszych s-f, żeby lemingi też się tym zainteresowały.
Ale kasy nie mam, więc sobie tylko mogę pomarzyć :buja:
:hejka:

Autor:  Neliel [ 17 paź 2012, 20:02 ]
Tytuł:  Re: The Avengers - ciekawy element

A zwrócił ktoś uwagę na pewien drobny szczegół? Mianowicie w momencie gdy nie mogli zlokalizować Lokiego użyli do tego kamer przemysłowych i telefonów komórkowych... właściwie wszystkich ludzi, którzy takowe telefony posiadali. To tak apropos cudów techniki zwanych smartfonami. Zdaje mi się, że ci tam wysoko grają nam na nosie, bo wątpie czy ludzie którzy się tym nie interesują skojarzyliby doniesienia o szpiegowskich smartfonowych aplikacjach z tym co było w filmie.

Autor:  Homeostat88 [ 18 paź 2012, 17:44 ]
Tytuł:  Re: The Avengers - ciekawy element

Podobnie jak pewnie nikt nie skojarzył Chitauri, wątpię żeby komuś naszła refleksja nt. szpiegowskich aplikacji :) Raczej: wszystko się dobrze skończyło dzięki smartfonom, ziemia uratowana. Mogą nas namierzać = jesteśmy bezpieczni <=> smartfony = czyste dobro.

Któregoś majowego dnia oglądam wywiad DI z Credo i pierwsze słyszę określenie Chitauri. Dwa dni później pierwszy raz do kina od chyba roku, na Avengersów a w początkowej wstawce-historyjce kto? Chitauri. Szok opór :o ; oczywiście na sali spoko, chyba nikt nic nie miał z czym skojarzyć.

Użytkownik Acidizer69 wspomniał gdzieś w wątku obok o fenomenie “Baader-Meinhof”, u mnie był dobry przykład.

Autor:  Krzysztof [ 24 mar 2013, 9:46 ]
Tytuł:  Re: The Avengers - ciekawy element

Do ciekawych elementów mogę dołożyć pochodzenie słowa Chitauri które samo w sobie jest dziwne.

W serialu Staragte SG-1 ziemianie określani są mianem TAURI i jak się okazuje "Chi" jest angielską (Hanyu Pinyin) transliteracją mandaryńskiego znaczenia słowa“ by zjeść albo pożreć”. Chitauri, wrogowie całej ludzkości, dążą do pożarcia i całkowite usunięcie ludzkiego gatunku przez rasę Węży "Goa'uld"

Co do samych "Avengers" to jak się okazuje scenarzysta filmu Joss Whedon jest wielbicielem Davida Icka :D i pierwotne postacie z komiksu zwane Skrulls zostały zastąpione określenie Chitauri z książki Davida..."Największy Sekret " :D własnie :hejka:

http://nerdreactor.com/2012/04/26/mark-millar-is-flattered-by-joss-whedons-the-avengers

Autor:  divinorum [ 24 mar 2013, 14:34 ]
Tytuł:  Re: The Avengers - ciekawy element

Co do produkcji komiksowych takich jak Marvel, czy DC to nie mam cienia wątpliwości jaka tematyka rzeźbi fabułę.

Jako przykład ostatnio złożyło się tak, że obejrzałem produkcję "Green Lantern", gdzie aż roi się od symboliki, a także specyficznego iluminackiego obrazu świata.
tutaj fotka z filmu, gdzie mamy na dysku twardym piramidkę z okiem:

Obrazek

ponadto film mówi o rodzie antycznych nieśmiertelnych, którzy stworzyli strażników i ich technologie by pilnowali całej galaktyki. No mnóstwo tego.
Ale to także widać w innych komiksach tego typu jak Lobo, czy Batman

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/