Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Rapa Nui Wyspa Wielkanocna
http://davidicke.pl/forum/rapa-nui-wyspa-wielkanocna-t2453.html
Strona 1 z 1

Autor:  alijaa [ 18 maja 2010, 19:24 ]
Tytuł:  Rapa Nui Wyspa Wielkanocna

Obrazek
Trailer:
phpBB [video]

Do obejrzenia na YT:
phpBB [video]


Cytuj:
Rapa Nui - to w języku polskim Wyspa Wielkanocna. Film opowiada o plemionach które żyły tam przed wiekami. Jest to legenda w jaki sposób wyspa opustoszała, a na wyspie pozostały jedynie wielkie, monstrualne rzeźby. Film jest bajeczną opowieścia o czasach , o których możemy snuć tylko domysły. Na wyspie wielkanocnej wówczas żyły jak gdyby dwie rasy : krótkousi i długousi. Rasą nadrzędną byli długousi – rasa arystokratyczna. Krótkousi to rasa robotnicza, uboga, bezwzględnie wykorzystywana jako niewolnicy przy budowie wielkich posągów. Do robienia posągów w imię bogów potrzebne jest drewno do transportowania ciężkich kamieni. Przez to wycięto niemalże wszystkie drzewa na wyspie. Został tylko jedno. Ale zapatrzony w boża kwestię władca wyspy, karze i je ściąć, gdyż ślepo wierzy, ze gdy wybuduje jeszcze jeden jeszcze większy posąg bóg odezwie się do niego. W historię wyspy wpleciona jest opowieść o miłości dwojga młodych. Syna króla i krótkouchej. Romans na krańcu świata. Ciekawa propozycja filmowa, ocena 8/10.


Zaciekawiła mnie Wyspa Wielkanocna, bo ostatnio również Drunvalo Melchizedek wspomniał o nich - mieszkańcach tej Wyspy - w swoim filmie (http://www.youtube.com/watch?v=GMpn9VfSjW0) , że oni także przygotowują się na TEN moment (http://davidicke.pl/forum/post3564.html#p3564).

W książce "Misja" przedstawione jest również historia pojawienia się posągów na tej Wyspie:
Cytuj:
Nasze rozmiary, które zawsze były duże i promieniujące od nas piękno sprawiały, że uchodziliśmy za bogów w oczach ludzi, którzy nie byli za bardzo oświeceni a w niektórych przypadkach byli nawet ludożercami.
‘Zgodnie z naszą misją ważne było, abyśmy sprawiali wrażenie przyjaznych bogów w oczach ludzi, przez co mogli uniknąć wojny, do której kolonizatorzy mieli wstręt na skutek postępu ich wierzeń i religii.
‘To właśnie z powodu naszych częstych wizyt w tym okresie istniało tak wiele legend na Ziemi opisujące 'gigantów' i 'ogniste wozy' z niebios. ‘Byliśmy wielkimi przyjaciółmi mieszkańców Mu i moja istota astralna21
istniała w tym czasie w ciele przypominającym całkiem to, które 'noszę' teraz.
‘Artyści i rzeźbiarze poświęcali nam wiele uwagi. W kontakcie z Królem Mu i za jego zgodą pracowali, aby nas uwiecznić.
Olbrzymie posągi w Holaton (Wyspa Wielkanocna) są przykładem takiej pracy. Jak na cywilizację w owym czasie były one szczytem wielkiej sztuki - ze względu na ich rozmiary i kształty, które dziś nazwalibyście 'stylizowane'. Tak oto właśnie doszło do wyrzeźbienia mojego posągu. Został on ukończony i gotowy był do transportu na jednej z olbrzymich platform, które kursowały po całym kraju, zawsze kończąc swą podróż w Savanasie. Ówczesny Mistrz architekt wznosił te posągi albo w ogrodach królewskich albo wzdłuż drogi, która wiodła do piramidy. Niestety, kiedy posąg z moją podobizną razem z kilkoma innymi posągami miał być
przetransportowany, nastąpił kataklizm, który zniszczył kontynent Mu. ...

Autor:  Sponsor [ 18 maja 2010, 19:24 ]
Tytuł:  Rapa Nui Wyspa Wielkanocna


Autor:  Ayerys [ 19 maja 2010, 10:03 ]
Tytuł:  Re: Rapa Nui Wyspa Wielkanocna

:)
Byłam w muzeum na pięknej wystawie objazdowej statuetek z drewna, broni i tablic wygrawerowanych pochodzących z Wyspy Wielkanocnej. Byl tam tez eksponat (tylko 1 chyba) autentycznego posągu z tej wyspy.
Były i inne posągi ale te inne to chyba była kopia. Jakkolwiek to było - to wrażenie było niesamowite, bo to takie wielkie. Cudowna wystawa :king:.

Obrazek

Autor:  dar66 [ 09 lut 2019, 18:01 ]
Tytuł:  Re: Rapa Nui Wyspa Wielkanocna

no prawie pasuje w ten wątek:
Wyspa Wielkanocna - radiesteci rozwiązują zagadkę tajemniczych posągów!
phpBB [video]

,
"energetyczna twierdza"
Baza wiedzy starożytnych nijak się ma do tutejszych "nałkofców",badaczy,odkrywców.Zwał jak zwał-zwalona cywilizacja od zwalonych teoryjek.
Gorzej to teraz niż przedszkole,wykradzione zdobycze techniki lub "wręczone",przekupione techniczne dane w zamian za miliony istnień-tak to się tu odbywa.
Ponoć jesteśmy tu piątą cywilizacją,szkoda,że nie było jak w powiedzeniu "do trzech razy sztuka".

Postaraliśmy się,brawo za ten cud zaistnienia :hi hi:

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/