Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Alarm. Zabójcze drony coraz bardziej przerażają.
http://davidicke.pl/forum/alarm-zabojcze-drony-coraz-bardziej-przerazaja-t16203.html
Strona 1 z 1

Autor:  Ripsonar [ 05 gru 2017, 10:58 ]
Tytuł:  Alarm. Zabójcze drony coraz bardziej przerażają.

Ostatnio pojawił się materiał pokazujący nowe możliwości dronów. Miniaturyzacja staje się faktem. Kompleks militarny zaciera ręce.

Drony wojskowe na usługach USA (m.in kupione przez Polskę tj. model bojowy Warmate.) są duże, zamaszyste i sterowane ze specialnych "kontenerów obsługowych" obsadzonych peronelem. Stosuje sie je do zwiadu ale z coraz wiekszym rozmachem do działań militarnych, jak np. w Pakistanie, Iraku, Libii i cholera wie gdzie jeszcze.

Przypomnę, że już w 2013 roku pisałem o miniaturyzacji dronów wykorzystywanych do inwigilowania. Szpiegowanie pod maskowaniem owadów- to dopiero inowacja. Sama jakośc tej miniaturyzacji w celach rozpoznania/inwgilowania robił wrażenie.

Owady na usługach rządu. Nowoczesne szpiegowanie.
https://ripsonar.wordpress.com/2013/07/04/owady-na-uslugach-rzadu-nowoczesne-szpiegowanie/

Obecnie drony nadają nowy kierunek działań prowadzonej nowoczesnej wojny i rozpoznania. Wojna w Syrii, czy nawet na Ukrainie pokazuje dobitnie stosowanie trego typu rozwiązań.

Ale jeżeli wyrzucić obsługę, zminiaturyzować gabaryty, dołożyć broń by sam był bronią, oddać pod kontrolę sztucznej ineligencji , a na koniec zamienić takie "zabawki" w rój i po prostu zaprogramować żywy cel dzięki technologi rozpoznawania twarzy (wykorzystując przy tym chociażby spoleczności internetowe jako bazy profilowe populacji) to czyż taka broń nie jest przerażająca?

Szaleństwo technologii staje sie faktem. A to tylko drony...

phpBB [video]


ZA: http://ripsonar.pl/alarm-zabojcze-drony-coraz-bardziej-przerazaja/

Ripsonar

Autor:  Sponsor [ 05 gru 2017, 10:58 ]
Tytuł:  Alarm. Zabójcze drony coraz bardziej przerażają.


Autor:  levibc [ 07 gru 2017, 13:49 ]
Tytuł:  Re: Alarm. Zabójcze drony coraz bardziej przerażają.

Już to raz wklejałem, ale warto powtórzyć. Powstała inicjatywa o nazwie https://www.stopkillerrobots.org/
która ma zwrócić uwagę opinii publicznej na problem i lobbować w zmianach w prawie które miały by do tego nie pozwolić.

Przypomnijmy sobie rok 2013:

phpBB [video]


W roku 2013 była mowa o rakietach Hellfire i olbrzymich predatorach. Po 5 latach mamy autonomiczne mikro roje. Super, za kilka lat przy jeszcze lepszej miniaturyzacji ładunki wybuchowe czy pociski nie będą potrzebne. Dron będziemy mógł robić śmiertelny zastrzyki. To już będzie poziom PRO. Nikt nie będzie nawet wiedział dlaczego i od czego zginął. Substancje będą tak dobrane by szybko się rozkładały i były niewykrywalne. Osoby uczulone na jad pszczeli dostaną dawkę jadu, osoby uczulone na jakiś składnik pokarmowy właśnie to dostaną. Dla każdego znajdzie się coś miłego. Wszystko jest na sieciach społecznościowych. Jesteś uczulony na Orzeszki ? Nie będzie lepszej metody niż zrobienie takiej osobie śmiertelnego wstrząsu anafilaktycznego. Taka będzie przyszłość.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/