Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

PENTAMERON [2015]-zwiastun
http://davidicke.pl/forum/pentameron-zwiastun-t15216.html
Strona 1 z 1

Autor:  dar66 [ 27 paź 2015, 18:24 ]
Tytuł:  PENTAMERON [2015]-zwiastun

Obrazek
zdjęcie za:filmweb.pl

"PENTAMERON" - Salma Hayek i Vincent Cassel w widowiskowym i mrocznym filmie fantasy; zwiastun pl
phpBB [video]


Cytuj:
Salma Hayek i Vincent Cassel w zrealizowanej z wizjonerskim rozmachem, osadzonej w świecie magii i tajemnic, mrocznej opowieści o naszych najskrytszych pragnieniach! Widowiskowy film fantasy "Pentameron" w kinach od 30 października!

Wszystko zaczyna się od wyprawy po serce morskiego potwora. Zaborcza i wyniosła królowa (Salma Hayek) gotowa jest poświęcić niejedno życie, żeby osiągnąć swój cel – urodzić upragnionego syna. Popadający w szaleństwo nieobliczalny król (Toby Jones) oddaje rękę swojej pięknej i niewinnej córki zdeformowanemu olbrzymowi. Dwie tajemnicze siostry zabiegają o względy lubieżnego władcy (Vincent Cassel). Stawką są wieczna młodość i nieustające piękno, ale wygrać może tylko jedna z nich. W każdym człowieku kryje się potwór. A miłość, piękno i marzenia mają swoją wysoką cenę.

Nominowany do Złotej Palmy na tegorocznym festiwalu w Cannes film powstał na podstawie zapomnianego, prawie czterystuletniego zbioru opowiadań "Pentameron" ("Pentamerone") Giambattisty Basilego. Pełne grozy, ale też zmysłowości historie, które wyprzedziły o kilka wieków pomysły chociażby J. R. R. Tolkiena, traktują o pożądaniu prowadzącym do szaleństwa, o skrytych pragnieniach przeradzających się w obsesję i o mrocznej naturze człowieka.

Stworzenia filmowego świata "Pentameronu" podjął się Matteo Garrone, któremu sławę przyniosła obsypana nagrodami i szeroko komentowana "Gomorra". Z gwiazdorską obsadą – Salma Hayek, Stacy Martin, Vincent Cassel i z największymi wizjonerami światowego kina – nagrodzony Oscarem twórca muzyki do "Grand Budapest Hotel" i "Jak zostać królem" – Alexandre Desplat, autor zdjęć do filmów Tima Burtona i Davida Cronenberga – Peter Suschitzky, odpowiadający za scenografię w filmach Martina Scorsese – Dimitri Capuani, Matteo Garrone stworzył niecodzienne, szalone, pełne grozy i finezji zachwycające filmowe widowisko.

"Pentameron" w kinach już od 30 października!


Stacy Martin: Nimfomanka u boku Vincenta Cassela; "Pentameron" w kinach od 30 października
phpBB [video]

Cytuj:
"Jeśli szukacie odtrutki na grzeczne fantasy z hollywoodzkiego taśmociągu, możecie zapinać pasy!" – Michał Walkiewicz, Filmweb


-=-
Dla widzów dorosłych-napakowany i symboliką i erotyką.[edit-ta druga opcja odpada, :język: ]
Ciekawe czego tam jest więcej-jednak symboliki ludzkich zachowań.Oceńcie sami.
-=-
off:
to może być jakaś wyższa półka,tak na oko, z twórczości tego pana.
edit 28.10 -chybione porównanie,totalnie-zostawiam poniżej sam tytuł tego co tu zamieściłem-sugerując się jakimiś komentarzami z netu.Okazało się to po obejrzeniu tytułowego filmu.Arcydzieło wg mnie.-i nie jest łatwe w odbiorze.
The holy mountain (1973), A. Jodorowsky - Trailer

=-=
Recencje rozszerzone można poczytać i tutaj:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc ... basni.html
cytat,chyba najważniejszy:
Cytuj:
...To przewrotne opowieści. O pazerności, chciwości, egoizmie, namiętności. Ich bohaterowie bywają okrutni w osiąganiu celów, dobro nie zostaje tu nagrodzone, a w kontaktach międzyludzkich najważniejsze okazują się seksowny wygląd i pieniądze...."
Autor:Krzysztof Kwiatkowski


Czyli właściwie cechy-wady ,które dominują wszędzie wokół ssaków zwanych homo sapiens.

inna recenzja tutaj:
http://film.com.pl/recenzje/10001662/Pe ... -basn.html

-=-
Zanim się ktoś wybierze do kina można ocenić czy warto[póki aktywny link]:
http://www.cda.pl/video/50211705

Autor:  Sponsor [ 27 paź 2015, 18:24 ]
Tytuł:  PENTAMERON [2015]-zwiastun


Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/