Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Usa opracowało laser który identyfikuje ludzi po biciu serca
http://davidicke.pl/forum/usa-opracowalo-laser-ktory-identyfikuje-ludzi-po-biciu-serca-t16512.html
Strona 1 z 1

Autor:  Tańcząca z wilkami [ 09 sie 2019, 6:56 ]
Tytuł:  Usa opracowało laser który identyfikuje ludzi po biciu serca

A jak myślisz w jaki sposób zbierają, tworzą bazę danych ludzi rejestrując unikalną częstotliwość bicia Twojego serca?
Może analogicznie do czytnika linii papilarnych ?
a za pomocą jakiego urządzenia?
Czyżby za pomocą Twojego najdroższego , najukochańszego, najwierniejszego przyjaciela bez którego życia sobie nie wyobrażasz?

"Pentagon opracował nowy sposób identyfikacji osób, który działa na odległość i jest trudniejszy do wykrycia niż inne metody. System „Jetson” używa lasera do pomiaru bicia serca danej osoby, co wydaje się prawie tak samo charakterystyczne dla danego człowieka, jak inne wskaźniki biometrycznej identyfikacji tożsamości.
Laser „Jetson”
Siły specjalne USA opracowały urządzenie, które z odległości może wykryć unikalną sygnaturę sercową osoby za pomocą lasera na podczerwień.
Specjalny projekt Pentagonu o nazwie „Jetson” stworzono po tym, jak dotychczasowe metody identyfikacji celu z dystansu, czyli analiza chodu i rozpoznawanie twarzy, okazały się nie tak perfekcyjne, jak zakładano"
więcej:
https://www.odkrywamyzakryte.com/pentag ... cie-serca/

"Jak donosi MIT Technology Review, mowa o laserze podczerwonym nazwanym Jetson, który umożliwia identyfikację ludzi po biciu ich serca, a dokładniej ruchów na powierzchni skóry wywołanych biciem serca. Do tej pory umiejętności tego typu kojarzyły się nam raczej z superbohaterami pokroju Daredevila niż faktycznymi technologiami, ale najwyraźniej pora zmienić podejście, bo nowy laser tak właśnie działa i to nawet z odległości 200 metrów.

Wykrywając bicie serca i porównując je z konkretną bazą danych, laser może zidentyfikować człowieka z 95% skutecznością w optymalnych warunkach testowanych (bo jak nietrudno się domyślić, dużo trudniej będzie mu działać, kiedy w jednym miejscu znajdzie się wiele osób). Niewątpliwą zaletą tego biometrycznego rozwiązania jest zaś fakt, że nie może być oszukany jak rozpoznawanie twarzy czy czytnik linii papilarnych, bo rytmu serca nie da się skopiować czy zmienić."
wiecej:
https://www.geekweek.pl/news/2019-06-29 ... ciu-serca/

Autor:  Sponsor [ 09 sie 2019, 6:56 ]
Tytuł:  Usa opracowało laser który identyfikuje ludzi po biciu serca


Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/