Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Nieznana fizyka czy dowód na przebiegunowanie
http://davidicke.pl/forum/nieznana-fizyka-czy-dowod-na-przebiegunowanie-t9593.html
Strona 1 z 1

Autor:  yogen8 [ 05 mar 2012, 8:25 ]
Tytuł:  Nieznana fizyka czy dowód na przebiegunowanie

Szkoda, że w szkole tego nie uczono :język:
phpBB [video]


25 czerwca 1985 roku na orbitalnej stacji Salut 7 Władimir Dżanibiegow przyjmował ładunek dostarczony z Ziemi. Pojazd kosmiczny Progress, którym dostarczano rzeczy na stację kosmiczną, posiadał bardzo proste mocowania ładunku. Są to powszechnie znane i niezawodne "motylki", bardzo często używane w warsztatach na całym świecie. Podczas rozładunku Żynibiegow posłużył się szybkim sposobem odkręcenia "motylka", czyli uderzył palcem w jedno z jego skrzydełek, co sprawiło błyskawiczny ruch nakrętki.

W pewnym momencie kręcący się motylek wyzwolił się z nagwintowanego pręta i rozpoczął samodzielny lot w kabinie Saluta 7. I wtedy zdumiony kosmonauta zauważył, że dzieje się coś bardzo dziwnego.

- Nakrętka po przeleceniu kilkudziesięciu centymetrów dokonywała nagłego zwrotu o 180 stopni, po czym leciała dalej. Cykl się powtarzał po przeleceniu kolejnego odcinka przestrzeni! - relacjonował kosmonauta.

Te dziwne powietrzne manewry nakrętki tak bardzo zaintrygowały kosmonautę, że postanowił przeprowadzić eksperyment. Z plasteliny ulepił kulę, zaś w środku umieścił ową nakrętkę. Powtórzył eksperyment i wtedy... zaskoczenie jego było ogromne.

Okazało się, że stworzony w ten sposób obiekt dokonuje identycznej zmiany położenia co kilkadziesiąt centymetrów! W grę wchodzi tu być może jakieś niepoznane prawo fizyki, które dotyczy obiektów poruszających się w warunkach zerowej grawitacji, jaka panuje w przestrzeni kosmicznej.

Jednak wnioski z tego zagadkowego eksperymentu są niepokojące dla Ziemi. Jeśli bowiem założyć, że także nasza planeta podlega temu prawu, to oznacza, że co jakiś czas musi także dokonać takiego obrotu. Rosyjski kosmonauta jest przekonany, że jego odkrycie jest niezwykle ważne i może być przełomem w badaniu zjawiska związanego ze zmianą położenia obiektów poruszających się w przestrzeni.

W rosyjskim filmie dokumentalnym pokazano tę zaskakującą historię w bardzo precyzyjny sposób poprzez animację komputerową. Postawiono także niepokojącą tezę: oto dowód na zbliżające się przebiegunowanie naszej planety.
żródło; nautilus fundacja

Autor:  Sponsor [ 05 mar 2012, 8:25 ]
Tytuł:  Nieznana fizyka czy dowód na przebiegunowanie


Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/