Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Trojańska wojna narkotykowa
http://davidicke.pl/forum/trojanska-wojna-narkotykowa-t12601.html
Strona 1 z 1

Autor:  zborekp [ 03 wrz 2013, 20:49 ]
Tytuł:  Trojańska wojna narkotykowa

ObrazekTłumaczenie z ostatecznej anglojęzycznej wersji teorii której poniższa strona jest jedynym oficjalnym źródłem:
Teoria twórców filmu "Pioruny Bogów - Teoria Elektrycznego Wszechświata"
Materiał opublikowano zgodą ekipy http://saturndeathcult.com/ dla http://davidicke.pl/
Ostateczna wersja teorii pochodząca ze strony, zastrzeżona wraz ze spolszczonymi ilustracjami:
http://saturndeathcult.com/crimes-of-th ... -conflict/
Trojańska wojna narkotykowa

Mitologia Grecka i wojny karteli narkotykowych


Obrazek

Niektórzy z czytelników artykułu "Babilon i miłość do pieniędzy" mogą się zastanawiać czy konflikt Trojański Homera był rzeczywiście wojną narkotykową pomiędzy rywalizującymi kartelami Troi i Agamemnona. Badacze na ogół zgadzają się, że wojna Trojańska ma niewiele wspólnego z porwaniem Spartańskiej księżniczki przez księcia Troi, a jedyną ambicją Agamemnona było kontrolowanie dochodowych szlaków handlowych w regionie.

Starożytna Troja znajdowała się w strategicznym położeniu na końcu Morza Egejskiego przy cieśninie Dardanele. Położenie tego miasta pozwalało kontrolować dochodowe szlaki handlowe które szły przez cieśninę, i handel który obejmował opium i mak.
Jednakże połączenie Agamemnona z handlem opiatu (odmiana opium) wynika ze sporu mitologicznego. Wydaje się, że dostał się do Artemidy, bogini polowania. A to wiąże się z rolą jego córki Ifgennii, która odegrała dużą rolę w tym sporze.

Przed wybuchem wojny z Troją, Agamemnon obraził Artemidę, i aby ją uspokoić, musiał złożyć ofiarę krwi z Ifgeniii. Agamemnon nie zdołał tego zrobić i zgodnie z jednym źródłem Artemida wzięła odwet poprzez to, że Ifgenia zmieniła się w boginię Hekate - boginią magii i czarów.

Jeśli Ifigenia była zaangażowana w magię, byłby to kolejny sposób, który sugeruje stosowanie narkotyków. Być może udało się znaleźć nam kolejny powód, dlaczego Agamemnon chciał kontrolować starożytny handel źródła opium. Nie zakładam, że Ifgenia była ćpunem i jej tatuś był złym ojcem dając dziecku opium. Może się wydawać, że ojciec i córka mieli interes w handlu, więc pretekst do wojny z Troją był potrzebny by zlikwidować to miasto. Pretekstem było porwanie Heleny.

Obrazek
Romantyczny obraz Ifgenii, która być może była prawdziwym mózgiem stojącym za imperium narkotykowym Agamemnona


Powyższy scenariusz ma dużo cech nowoczesnych wojen narkotykowych i karteli które walczą o prawa i dystrybucję. Porwanie jest główną cechą dzisiejszych okrutnych narkotykowych wojen i nie wydaje się by w tamtych czasach stosowano inne metody. To stawia także inne światło na rolę Ifgenii, jako poważnego gracza w konflikcie trojańskim. Tak samo jak wpływ dzisiejszych karteli narkotykowych i agencji wywiadowczych w trwającej afgańskiej wojnie.

Autor:  Sponsor [ 03 wrz 2013, 20:49 ]
Tytuł:  Trojańska wojna narkotykowa


Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/