Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Kult Śmierci Saturna - Część 9
http://davidicke.pl/forum/kult-smierci-saturna-czesc-9-t12595.html
Strona 1 z 1

Autor:  zborekp [ 02 wrz 2013, 12:46 ]
Tytuł:  Kult Śmierci Saturna - Część 9

Tłumaczenie z ostatecznej anglojęzycznej wersji teorii której poniższa strona jest jedynym oficjalnym źródłem:
Teoria twórców filmu "Pioruny Bogów - Teoria Elektrycznego Wszechświata"
Materiał opublikowano zgodą ekipy http://saturndeathcult.com/ dla http://davidicke.pl/
Ostateczna wersja teorii pochodząca ze strony, zastrzeżona wraz ze spolszczonymi ilustracjami:

http://saturndeathcult.com/saturn-death-cult-part-2/money-troubles/

Obrazek

Kontynuacja: Babilon i miłość do pieniędzy

Rzym i jego problemy z pieniędzmi

Obrazek

Mimo, że była to potężna bestia w ludzkiej historii, Imperium Rzymskie było uzależnione od przepływu pieniędzy, które były jego siłą napędową. System finansowy pochodził z Babilonu, rzymska machina wojenna została obciążona gigantycznymi długami i zaczęto zadawać pytania w najdalszych zakątkach cesarstwa.


Aby podtrzymać cykl długu i wojny, Rzym musiał nieustannie rozszerzać swoje terytorium i pochłaniać coraz więcej narodów. W rezultacie narody na obrzeżach imperium zaczęły stawać się coraz bardziej złe z powodu takiej polityki. Pierwszym sygnałem były kłopoty w odległej Rzymskiej prowincji - Judei, podczas panowania cesarza Juliana. A w środku całego zamieszania stała świątynia.
Według rzymskich standardów było to drobne zdarzenie, jednak wydaje się być pewne, że to Judejczycy postanowili fizycznie napaść na bankierów- handlowców, którzy znajdowali się po za murami świątyni w Jerozolimie, następnie oświadczyli, że był to Syn Boga, który przyszedł ratować zaginione owce z domu Izraela.


Można założyć, że owce oznaczają ludzi, ale te ataki na bankierów handlowych spowodowały poważny skandal wśród mieszkańców. Wiele z nich głosiło, ze "miłość do pieniądza jest źródłem wszelkiego zła". W tym czasie Rzymianie prawie w ogóle nie zwracali na to uwagi, myśleli, że było to tylko sprzeczka pomiędzy rywalizującymi ze sobą frakcjami dla kontroli niewielkiej świątyni jednego boga. Mieli większe powody do zmartwień i większe świątynie by to udowodnić. Jednakże trzydzieści dwa lata później Rzymianie na swoich rękach mieli już pełnowymiarowe powstanie.
Jak zwykle, Rzymianie sądzili, że muszą wykazać absolutny i brutalny przykład z tej buntowniczej prowincji. Świątynia, która była centrum Judejskiego życia została całkowicie zniszczona z dokumentami z epoki, co sugeruje okrucieństwo na niespotykaną skalę, dzisiaj nazwalibyśmy to ludobójczymi czystkami etnicznymi. Wracając do Rzymu, ofiara krwi została złożona i handlowcy-bankierzy wyciągnęli z tego korzyść.


Cesarstwo stało na glinianych nogach. Zadłużenie poniesione w obronie i utrzymaniu granic Rzymu rosło z dnia na dzień, i jak zawsze ten znajomy wzorzec, spowodował implozję pod wpływem własnego ciężaru. Rzym rozrósł się do granic możliwości, w związku z tym nie mógł dłużej spłacać swojego długu bankierskim rodzinom, które teraz stali się prawdziwą siłą w cesarstwie.
I znowu historia zaczęła się powtarzać, tak samo jak było podczas katastrofy z epoki Babel. Oryginalny Rzymski standard srebra określający monetę królestwa został upodlony i musiał pomóc spłacić dług bankierom-handlowcom. Ludzie przestali ufać w to, czy Rzymskie monety zawierają podaną ilość metalu szlachetnego. Pogarszanie się monety było wyrachowanymi czynami wysokich urzędników w banku kupieckim , waluta stała się zdeprecjonowana. Każdy się przyłączył w sprawie tych czynów i wkrótce wszystkie ważne dopływy handlowe w Rzymie zostały sparaliżowane.


Kryzys gospodarczy w trzecim wieku był jednym z najbardziej niszczycielskim w historii. Był tłem w szeregu zmian społeczno- gospodarczych, które mogłyby mieć wpływ na świat przez tysiąclecia. Pomimo, że Imperium za panowania Cezarów zmagało się ze swoim istnieniem przez kolejne dwa stulecia w tej czy innej formie, jego dni zostały policzone i teraz Wieki Ciemne stanęły do wypełnienia pustki po cesarstwie.


Kontynuacja: Świt Nikolaitów

©Tłumaczył dla davidicke.pl zborekp

Autor:  Sponsor [ 02 wrz 2013, 12:46 ]
Tytuł:  Kult Śmierci Saturna - Część 9


Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/