Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Yeti, Wielka Stopa, starożytne zapomniane gatunki - część 2
http://davidicke.pl/forum/yeti-wielka-stopa-starozytne-zapomniane-gatunki-czesc-2-t11881.html
Strona 1 z 1

Autor:  Krzysztof [ 04 kwie 2013, 21:14 ]
Tytuł:  Yeti, Wielka Stopa, starożytne zapomniane gatunki - część 2

Yeti, Wielka Stopa, starożytne zapomniane gatunki
część 2

Cytuj:
Tłumaczenie na polski wraz z grafikami z zezwoleniem na publikację przetłumaczonego na język polski materiału wyłącznie na stronie http://davidicke.pl
za pisemną zgodą właścicielki strony Pearl Jo Prihoda http://osareal.com/.


Obrazek

Starożytne odniesienia są dostępne w skali globalnej z ich wizerunkami przedstawianymi w średniowiecznych / historycznych manuskryptach, gipsowych odlewach i mozaikach nie wyłaczając malowideł jaskiniowych oraz rzeźb.


Poniżej mamy parę kolejnych archaicznych i udokumentowanych odniesień do tych włochatych i bardzo nieuchwytnych istot. Interesujące jest odnotowanie, że wszystkie te wizerunki ukazują te istoty jako podobne ludziom a nie małpom czy też potworom. Wydaje się, że starożytni mieli bardzo mało pytań kiedy przychodziło do klasyfikacji tych istot. Nie mówię, że nie ma starożytnych wizerunków które przedstawiają ich jako małpy czy nawet potwory ale stanowią one mniejszość (przynajmniej w mojej kolekcji). Arystoteles daje nam obraz i czyni odniesienia do włochatych dzieci w swojej pracy o medycynie ludowej i położnictwie.


Obrazek
Arystoteles również pokazuje te istoty w swym dziele Table of Virtues

Obrazek
Barwione szkło w oknie witrażowym z 15 stulecia: Święty Onuphrius (Onufry) który żył gdzieś około 4 lub 5 stulecia. Podania różnią się w zależności od źródeł.

Poniższy wizerunek pochodzi z tego samego barwionego witraża.
Obrazek

Obrazek
Waza po lewej jest datowana na 650-675 PNE

Ruan Owłosiony (poniżej) był kornwalijskim świętym z 6 wieku znanym również jako Rumon, Rewan, Ruman, Runon.

Obrazek

Znalazłam te obrazy przeszukując starożytne manuskrypty trzymane w PRINCETON
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Herb Grain-measurers z Ghentu na ich sztandarze ceremonialnym datowanym na 1568.
Obrazek

Chciałabym pokazać wam całą swoją kolekcję, przedział czasowy jest zdumiewający. Ostatni obrazek na stronie jest jednym z moich ulubionych odkryć i mam nadzieję, że wraz z innymi którymi się podzieliłam sprawi wam radość.


Obrazek
Obrazek

Historyk Joyce Kearney zlokalizował ten piktogram prawdopodobnie przedstawiający Yeti wychodzącego z jaskini niedaleko rzeki Pecos w Teksasie. Zdjęcie znalezione w Tomie 65 Antropologii i Archeologii Muzeum Peabody. Datowane pomiędzy 6000 PNE do 600 NE.


Odkrycie , że obiekty z Neolitu i Wczesnej Epoki Brązu noszą wzorce powiązane z efektem ‘reostrykcji’ czyli skurczu magnetycznego plazmy (patrz artykuł Kult Śmierci Saturna część 4 w którym wyjaśniono pochodzenie tego charakterystycznego dla półkuli północnej Ziemi symbolu – przypis tłumacza)


Obrazek

PIORUN KULISTY ?

Kanion Tahquitz Canyon (wymawiamy tah-quish (po polsku takłisz)) jest jednym z najbardziej znaczących jeśli chodzi o plemię Cahuilla które niegdyś żyło w południowej Kalifornii. Jest on znany jako dom Tahquitza, ducha opiekuńczego i nauczyciela wszystkich szamanów. Tahquitz po przetłumaczeniu oznacza coś w zakresie pioruna kulistego . Interesujący jest jednak fakt, że w Legendzie Tahquitza jest on opisywany następująco:


Zostawiając swą wioskę za sobą, zmierzał w góry ku legowisku Tahquitza. W końcu dotarł na szczyt i odnalazł jaskinię gdzie jak wiedział mieszkał jego wróg. Panował w nim smród nie do opisania. Ale ignorując to Algoot mógł wyczuć obecność czegoś mrocznego i potężnego w ciemnościach. Wiedział, że Tahquitz tam był.


Wizerunki ze sztuki naskalnej Australii zwane BRAĆMI BŁYSKAWICY.
Obrazek

Tłumaczył: Redimix dla ©davidicke.pl
Pearl Jo Prihoda © Oct. 18, 2008 -09

Autor:  Sponsor [ 04 kwie 2013, 21:14 ]
Tytuł:  Yeti, Wielka Stopa, starożytne zapomniane gatunki - część 2


Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/