Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Gra w szachy wzorem staroegipskich uczniów kapłańskich
http://davidicke.pl/forum/gra-w-szachy-wzorem-staroegipskich-uczniow-kaplanskich-t6948.html
Strona 1 z 1

Autor:  phillip [ 01 maja 2011, 21:14 ]
Tytuł:  Gra w szachy wzorem staroegipskich uczniów kapłańskich

Cytuj:
Staroegipska "gra królow" była wielowymiarowymi szachami wedle matematycznych reguł. To znaczy: grano równocześnie na dziesięciu planszach, przy czym każdy ruch na jednej płaszczyźnie gry oddziaływał równocześnie na wszystkie inne wymiary. Szczególna tajemnica początku i końca gry tkwiła w pierwszej i dziesiątej płaszczyźnie. Na obie płaszczyzny my, ludzie żyjący w trzech wymiarach, musimy spojżeć jak na jedną płaszczyznę gry. Jednak tajemnicą - nagrodą za wszystkie trudny - wydaje się być poznanie:

- jak z jedności powstało wszystko,
- jak wszystko spotyka się dalej w jedności,
- na czym polega sens i cel tego uniwersalnego zdarzenia.

Odtworzenie z miejsca tak kompleksowej gry było by zbyt wielkim wyzwaniem - jak by nie by było, również uczniowie kapłańscy mieli 22 lata, aby nauczyć się tej "gry życia". Zadawolmy się więc fragmentem całej gry: płaszczyznami gry III, IV i V. Wprowadzenie to i kilka innych przykładów przeniosą was w położenie, w którym będziecie w stanie poznać i przeżyć reguły oraz prawdziwe kulisy gry królów. Tak wyposażeni możecie na własną rękę eksperymentować dalej i wraz z rosnącym doświadczeniem być może uwzględnić w Waszej grze kolejne płaszczyzny.
Ale ostrożnie: już gra na trzech płaszczyznach jest w pewnym sensie kopmpleksowa. Nie jest jednak skomplikowana w sposób, który wymagałby nauczenia się większej ilości sztucznych i nie związanych ze sobą reguł. Natomiast wszystkie reguły, które nie zostały tu wprowadzone, po rozpoczęciu gry można wyprowadzić bez pomocy podręcznika i komentarza z przekazanych podstaw i immanentnej logiki gry królewskiej. To jest właściwym czarem pierwotnej gry: obok podstawowej znajomości dzisiejszych reguł szachowych, potrzebne są jedynie matematyczna logika i rzutki umysł Potrzebne będą

- 3 komplety szachów,
- dwie kostki do gry w różnych kolorach, najlepiej czarna i biała,
- pokrowiec na kostki.

Przygotowanie:
- Przypomnijcie sobie reguły dzisiejszej gry w szachy,
- Wyobraźcie sobie, że podczas tej gry powstanie przestrzenny układ dwuwymiarowy: dziesięć (w naszym eksperymencie trzy) plansz nie leży koło siebie na stole, lecz unoszą się w przestrzeni w pomieszczeniu - każdorazowo umieszczone wokół korytarza gry spiralnie uporządkowane jedna nad drugą w taki sposób, że teoretycznie dziewiąta plansza znajdowała by się w pomieszczeniu dokładnie nad pierwszą.
- Wykształceni muzycznie ludzie mogliby sobie wyobrazić dziewiątą płaszczyznę gry jako pierwszy dźwięk nowej oktawy. Oktawa składa się z ośmiu całych tonów. Pitagoras, który zgłębił różnicę między dziesięcioma płaszczyznami gry i ośmioma stopniami oktawy, znalazł obie "brakujące" płaszczyzny gry w prawidłowości półtonów.
"0" uchodziło w starożytnym Egipcie za symbol "wszystkiego", stąd więc suma 32. Król reprezentuje tym samym "wszystko", łączność wartość "0" figur.
Czy rozpoznajecie ukryty zamiar,"matematykę duchową",która manifestuje się w tych regułach? Gra się 8 x 8 = 64 polach. Kolor czarny i biały podzieliły między siebie 2 x 32 "siłę" 64 pól.
Jedna figura, posiadająca wartość >1, przedstawia w tym jednorodnym polu siły o wartości średniej 1 koncentrację siły. Aby zachować wartość >1, figura musi nieustannie czerpać siłę. Jeśli nie jest już w stanie tego robić to znaczy, że jest "chora". Kapłani mieli obowiązek likwidować ten stan. Jak? Nauczycie się tego, moi drodzy Czytelnicy, w niniejszej grze. ...


Manfred Dimde "Energia Piramid"

Autor:  Sponsor [ 01 maja 2011, 21:14 ]
Tytuł:  Gra w szachy wzorem staroegipskich uczniów kapłańskich


Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/