Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Tajemniczy słup światła nad piramidą Chichen Itza
http://davidicke.pl/forum/tajemniczy-slup-swiatla-nad-piramida-chichen-itza-t1924.html
Strona 1 z 1

Autor:  Krzysztof [ 18 mar 2010, 22:11 ]
Tytuł:  Tajemniczy słup światła nad piramidą Chichen Itza

Obrazek


Cytuj:
W dniu 24 lipca 2009 roku, turysta z miasta El Salvador, pragnął uwiecznić na zdjęciu swoje córeczki, na tle sławnej El Castillo, czyli piramidy Kukulcan w Chichen Itza, na półwyspie Jukatan, w Meksyku. Ponieważ właśnie co rozpoczynała się burza z piorunami, pan ten zapragnął spróbować zrobić jeszcze efektowniejsze zdjęcie, uwidaczniając na nim oprócz córeczek i piramidy, także błyski piorunów. Zrobił 3 zdjęcia, w odstępach około 15 sekund każde. Kiedy zobaczył slup światła, zamknął aparat, myśląc że jest to bliska i mocna błyskawica. Później, kiedy sprawdzał czy zdjęcia wyszły, ku swojemu zdumieniu zobaczył, iż światło które wcześniej ujrzał, nie pochodziło od błyskawicy, lecz jakby “wypływało” bezpośrednio z czubka piramidy.

Człowiek ten, w swoim entuzjazmie, zaczął pokazywać swoje, dopiero co zrobione zdjęcia, prawie wszystkim tego dnia napotkanym ludziom. Pomiędzy nimi był też kapłan Majów, który doradził mu, że postąpi rozsądniej jeśli nie będzie rozpowszechniać tych zdjęć. Inny z obecnych, popularna z TV osoba, przekonała turystę aby zgłosił się z tymi zdjęciami do znanego ufologa Jamie Maussan, który będzie mógł zaprezentować je szerszej publiczności w swoim programie telewizyjnym.

Zanim Jamie Maussan zaprezentował te zdjęcia w swoim programie telewizyjnym, najpierw przesłał je do laboratorium we Włoszech, w celu zbadania ich autentyczności.


phpBB [video]


Cytuj:
Badania wykazały iż zdjęcia te nie tylko są autentyczne, ale tez to, że widoczny na nich słup światła, który wychodzi ze szczytu piramidy, kierując się pionowo ku niebu, składał się z kilku warstw. W samym środku tego słupa uwidoczniono jakby ukryty tam silny promień laserowy.

Badający te zdjęcia specjaliści przypuszczają, że światło to najprawdopodobniej nie było by, w zwykłych warunkach widoczne i że to właśnie naładowane elektrycznością powietrze pozwoliło je na krótki czas ujrzeć.

Poniżej jedno ze zdjęć przedstawione przy użyciu filtra w laboratorium:


Obrazek

ku zdziwieniu wszystkich, jedno z przekazanych do analizy zdjęć zawierało niespodziankę – kulisty obiekt w chmurach, który został oczywiście zinterpretowany przez Jamie Maussan, jako UFO mające bezpośredni związek z omawianym zjawiskiem.

Obrazek
Obrazek

Ostatnio dużo mówi się i pisze o piramidach, których odkrywa się coraz więcej, praktycznie na wszystkich kontynentach, jak i na dnie oceanów, a teorie określające ich wiek oraz sposób budowy, są coraz częściej podważane. Piramidy okazują się dużo bardziej zagadkowymi budowlami, niż dotychczas przypuszczano. Tematyka z nimi związana przeżywa aktualnie prawdziwy renesans.

Na podstawie: Niburu.nl, segnidalcielo.it
Źródło i opracowanie: http://www.globalnaswiadomosc.com/

Autor:  Sponsor [ 18 mar 2010, 22:11 ]
Tytuł:  Tajemniczy słup światła nad piramidą Chichen Itza


Autor:  konserwa [ 18 mar 2010, 23:37 ]
Tytuł:  Re: Tajemniczy słup światła nad piramidą Chichen Itza

ten kulisty obiekt przypomina mi dziwne obiekty - kulki jakie ostatnimi tygodniami kręciły się w dużych ilościach wokół Słońca
zapodasz to Red na ŚG? tam jest kilku "fachowców" od komentowania takich obserwacji

Autor:  Se7en [ 22 mar 2010, 18:07 ]
Tytuł:  Re: Tajemniczy słup światła nad piramidą Chichen Itza

Może ma to coś wspólnego z powyższym ...

phpBB [video]

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/