Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Ochrona przyrody w Polsce
http://davidicke.pl/forum/ochrona-przyrody-w-polsce-t16409.html
Strona 1 z 1

Autor:  why? [ 22 paź 2018, 19:42 ]
Tytuł:  Ochrona przyrody w Polsce

Cytuj:
Jak poinformował 12 października rosyjski serwis RT, amerykańskie wojsko planuje wyciąć drzewa w Polsce na obszarze 38 hektarów w celu budowy nowych obiektów na terenie bazy lotniczej w Powidzu.W poszukiwaniu wykonawcy wycinki został ogłoszony przetarg.

Zgodnie z dokumentacją projektu, z którą RT zapoznał się, prace mają być prowadzone na terenie lasów znajdujących się pod ochroną europejskiego projektu Natura 2000, którego celem jest zachowanie rzadkich gatunków zwierząt i ich siedlisk.
Polskie władze najwyraźniej zniosły zakaz niszczenia gniazd ptaków, ponieważ ich zdaniem “bezpieczeństwo publiczne”, dla którego budowany jest rzekomo nowy kompleks, jest o wiele ważniejsze niż ochrona rzadkich ptaków. Dlaczego Polska jest gotowa pójść do niszczenia swoich zasobów naturalnych na rzecz “rozszerzenia możliwości amerykańskich sił zbrojnych w Europie – znajdujemy w materiale RT.
Amerykańskie oddziały inżynieryjne w Europie współpracują z polskim Ministerstwem Obrony, a Komitet Inwestycyjny NATO zaaprobował wylesianie na terytorium kraju przyjmującego. Odpowiednie prace planowane są w Polsce, w rejonie bazy lotniczej Powidz, na zalesionym terenie o powierzchni 38,18 hektara – mówi dokumentacja przetargowa.
Jak podano w dokumentacji przetargowej, Pentagon planuje zbudować kompleks do przechowywania wcześniej ustalonych zapasów i konserwacji. W szczególności na realizację projektu szef regionalnej agencji ochrony środowiska w Poznaniu uchylił zakaz niszczenia gniazd ptaków.

źródło: https://wirtualnyregion.pl/wytna-38-hektarow-lasu-w-powidzu/
https://pl.sputniknews.com/polska/201810128972225-sputnik-polska-baza-lotnicza/
phpBB [video]

Autor:  Sponsor [ 22 paź 2018, 19:42 ]
Tytuł:  Ochrona przyrody w Polsce


Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/