Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

dobra strona dobre wiadomości
http://davidicke.pl/forum/dobra-strona-dobre-wiadomosci-t14513.html
Strona 1 z 1

Autor:  yogen8 [ 19 wrz 2014, 12:14 ]
Tytuł:  dobra strona dobre wiadomości

czasami trzeba podzielić się czymś budującym :spoko:

W Polsce powstała pierwsza na świecie elektrownia wiatrowa... bez wiatraków

Obrazek

W miejscowości Kodeń powstała pierwsza na świecie pionowa elektrownia wiatrowa, która jest cicha, bezpieczna i wydajna, a co najważniejsze, nie wytwarza groźnych dla środowiska infradźwięków.

Elektrownia wiatrowa bez wiatraków została wynaleziona i opatentowana przez Waldemara Piskorza. Inwestycja jest realizowana przez gminę Kodeń. Udziały w inwestycji ma też kilku prywatnych udziałowców. Elektrownia ma być środkiem promocyjnym dla gminy. Jest też perspektywicznym projektem, twórcy planują bowiem sprzedaż tej technologii w kraju i za granicą.

Konstrukcję pionowej elektrowni wiatrowej tworzy 30 metrowa wieża składająca się z trzech kolumn z turbinami wiatrowymi o łącznej mocy 0,5 MW.

Obrazek

Pionowa turbina wiatrowa jest znacznie efektywniejsza od klasycznych wiatraków, ponieważ pracuje przy małej sile wiatru i niezależnie od jego kierunku.

Elektrownia pracuje cicho. nie powoduje drgań, a co najważniejsze nie wytwarza groźnych dla środowiska infradźwięków.Pionowa turbina w Kodniu jest pierwszą elektrownią wiatrową tego typu na świecie.

Źródło: http://dobrewiadomosci.net.pl/662-w-pol ... -wiatrakow

Pokaż Uwagi moderatora

Autor:  Sponsor [ 19 wrz 2014, 12:14 ]
Tytuł:  dobra strona dobre wiadomości


Autor:  bronson [ 19 wrz 2014, 13:08 ]
Tytuł:  Re: dobra strona dobre wiadomości

następna dobra wiadomość.... Przenośna elektrownia wiatrowa 300w.

"3D-drukowane turbiny wiatrowej daje 300W mocy w plecaku

Obrazek

W większości przypadków, przenośne generatory energii są przeznaczone do niewielkich zastosowań. Mogą naładować telefon , ale nie będą prowadzić dużej mocy laptopów lub małych urządzeń. To może się zmienić, jeśli Omni3D dostaje swoją crowdfunded AirEnergy 3D z ziemi. 3D-drukowane turbiny wiatrowej powinna mieścić się w plecaku, ale produkować do 300W mocy - tyle, że można zachować całe mnóstwo urządzeń z systemem, w tym te, które nie będą działać w ogóle w systemach słonecznych lub termoelektrycznych. To będzie open source, zbyt, ponieważ część bramki to niech w Afryce i innych regionach rozwijających się tworzyć własne niezawodne, odnawialne źródła energii.

Jeśli chcesz pomóc i dostać jeden z pierwszych modeli AirEnergy 3D, kiedy nadejdzie w lutym, trzeba działać szybko. Omni3D oferuje tylko garść pierwszych jednostek do tych, którzy zobowiązują £ 290 ($ 484) lub więcej. Odwagi, jeśli nie jesteś częścią pierwszej fali, choć. Zespół planuje wnieść koszt podstawowego modelu produkcji aż do 350 dolarów, co jest po prostu na tyle tanie, że może albo uzupełnić swoją energię w domu lub zachować swoje gadżety żywcem podczas długich wypraw kempingowych."

Źródło: http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.engadget.com/2014/08/17/airenergy-3d-wind-turbine/&prev=/search%3Fq%3D3d%2Bprinting%2Bwind%2Bturbine%26client%3Dfirefox-a%26hs%3D3cd%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26channel%3Dsb

https://www.kickstarter.com/projects/43717383/airenergy-3d-a-3d-printed-opensource-mobile-wind-t

Autor:  yogen8 [ 21 wrz 2014, 13:41 ]
Tytuł:  Re: dobra strona dobre wiadomości

jak do tej pory najbardziej zaniedbanym tematem odnawialnej energii są elektrownie wiatrowe kominowe,proste prawa fizyki -ciąg w kominie jest cały czas jego wielkość jest tylko uzależniona od temp. i różnicy poziomów ,jest dużo na świecie wysokich budynków,kominów, które można zadoptować,nauralne róznice poziomów w przyrodzie ;wąwozy ,kaniony fiordy itp. Tradycyjna fotowoltanika pracuje krótko,turbiny wiatrowe konwencjonalne tylko gdy wieje wiatr,a tu ciąg raz większy raz mniejszy jest 24h
tu np.hardcorowe rozwiązanie

Solar Tower Energy

phpBB [video]

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/