Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

Pracuje z GMO
http://davidicke.pl/forum/pracuje-z-gmo-t12900.html
Strona 1 z 1

Autor:  neo13 [ 24 lis 2013, 6:54 ]
Tytuł:  Pracuje z GMO

Pracuje obecnie na farmie w Saskatchewan w Kanadzie gdzie sadzi sie wylacznie GMO z Monsanto.
Chcialem przedstawic jak wyglada proces sadzenia i uprawiania na zachodzie.
Wlasciciel farmy, czyli moj szef jest uwazany za sredniej wielkosci farmera, ma jedyne 2000 hektarow.
Przed sadzeniem uzyznia sie ziemie mieszanka plynnego azotu i amoniaku, no i odatkowo ziemie na ktorej sadzi sie rzepak uzyznia sie bogatym w siarke nawozem. Ale to jeszcze nie koniec poniewaz ten bogaty w siarke nawoz dodaje sie razem z ziarnem w trakcie sadzenia. Genetycznie modyfikowany rzepak jest bardzo droki, samo ziarno do zasiania ok 1000 hektarow kosztoje ponad 120 tysiecy dolarow, jest to Roundup ready canola i ziarenka sa pokryte niebiesa substancja. Najciekawszy w tym wszystkim jest proces pryskania, po raz pierwszy pryskamy zaraz po zasadzeniu jak roslinki ledwo wyjda z ziemi, pozniej jak juz troche dorosna znowu pryskamy Roundup, specjalnosc monsanto, na opakowaniu ma napisane trucizna i niebespieczne dla srdowiska, jest trupia czaszka i obrazek martwej ryby. Po raz trzeci pryskamy na fungi (grzyby) juz innym specyfikiem rowniiez pisze trucizna, po raz czwarty pryskamy specyfikiem na pojawiajace sie glizdy, ten srodek jest niebespieczny dla owadow i pisze ze zabija pszczoly wiec nalezy skontaktowac sie z okolicznym pszczelazem aby przez kilka dni nie wypuszczal pszczol, oczywiscie nikt tego nie robi i pszczoly gina. Puzniej przychadza zbiory i po zbiorach znowu pryskamy Roundup, tym samym sama ziemie aby chwasty nie rosly przed zima. W przypadku innych zborz proces wyglada tak samo tylko z uzyciem innych chemikaliow, dodatkowo pryska sie na przyklad owies 10 dni przed zbiorami aby klos umarl i byl latwiejszy do zebrania przez kombain. Tak wyglada produkcja zboza w kanadzie, naprawde jak to pierwszy raz zobaczylem to mi sie slabo robilo.

-- 24 lis 2013, 1:54 --

No i jeszcze jest kwestia reakcji srodowiska na te chemikalia. Co roku zcina sie sie martwe drzewa w kolo pol uprawnych, ja sam zciolem ponad setke w tym roku.
Najciekawszy jest fakt ze co roku trzeba pryskac coraz wiecej poniewarz powstaja nowe choroby i chemikalia staja sie bezurzyteczne.
Wiekszosc okolicznych farmerow sprzedaje zborze na pasze dla swin, problem jest tylko taki ze powstala nowa choroba ktora atakoje przenice i swinie nie chca jej jesc jesli ma ponad 1% tej choroby (madre zwierzaki). Farmerzy maja na to 2 rozwiazania, albo oszukuja i mieszaja z dobrym ziarnem aby wyszlo ponizej 1%, albo sprzedaja na jedzenie dla ludzi bez koniecznosci mieszania :shock: ,tylko dostana za to mniej pieniedzy.
Plynny azot i amoniak tez jest ciekawy, nie ma w tym nic naturalnego i jest bardzo niebezpieczny dla ludzi.

Autor:  Sponsor [ 24 lis 2013, 6:54 ]
Tytuł:  Pracuje z GMO


Autor:  pijekole [ 24 lis 2013, 14:40 ]
Tytuł:  Re: Pracuje z GMO

Mimo wszystko dzieki, "dobrze" zobaczyc jak to rzeczywiscie funkcjonuje od srodka.

Autor:  Indi [ 24 lis 2013, 15:12 ]
Tytuł:  Re: Pracuje z GMO

wow! neo - dzięki za te info.
KOSZMAR i jeszcze raz koszmar...
:boisie: :boisie: :boisie:

a najlepsze jest to, że ja uprawiam warzywa, owocki itp u siebie na ziemi - ZERO chemii w każdej postaci. I co ciekawe - zero chorób...
Da się i to jak! A jakie pyszne niektóre rosną, sama słodycz i aromat.

Okoliczni rolnicy na swojej wyjałowionej ziemi nie wyhodują kapusty bez dziesiątek pryskań - a ja w porze ataku bielinków polewałam kapustę gnojówka z liści pomidora ;) I kapusta się ostała.

Wystarczy też uprawiać rośliny w takich porach, kiedy nie wystepują ich naturalne szkodniki - np bób wczesną wiosną i jesienią, kapusta tez późna itp.

Jak ziemia jest odżywiona, dookoła rosnie dużo trawy i różnych innych roślin, skaczą żaby, latają ptaki, biegają jasczurki, jeże itp - to przyroda sama reguluje ilośc różnych nieprzyjaznych owadów, psaożytów.

To takie proste... aż wierzyć się nie chce, że za ogrodzeniem mam takie pustynie chemiczne....

Autor:  homorek [ 24 lis 2013, 17:17 ]
Tytuł:  Re: Pracuje z GMO

neo13 pisze:
swinie nie chca jej jesc jesli ma ponad 1% tej choroby (madre zwierzaki). Farmerzy maja na to 2 rozwiazania, albo oszukuja i mieszaja z dobrym ziarnem aby wyszlo ponizej 1%, albo sprzedaja na jedzenie dla ludzi bez koniecznosci mieszania :shock: ,tylko dostana za to mniej pieniedzy.


Mnie zaszokowało to zdanie i przypomniało mi się od razu przysłowie.

"Człowiek nie świnia i wszystko zje."


:!: "neo13"@ - szukaj innej pracy. Wcześniej czy później odbije się ta na twoim zdrowiu. Tak skończysz jak te uschnięte drzewa w okolicy. :!:

.

Autor:  tigeroo9 [ 04 gru 2014, 14:28 ]
Tytuł:  Re: Pracuje z GMO

Rząd PO-PSL wpuszcza do Polski GMO - 28-11-2014. :bangheadwall:

phpBB [video]

Autor:  wildboy [ 29 mar 2015, 18:51 ]
Tytuł:  Re: Pracuje z GMO

Roundup – nazwa handlowa nieselektywnego herbicydu zawierającego jako substancję czynną glifosat, produkowany przez koncern Monsanto. Zwalcza niemal wszystkie rośliny, dlatego może być stosowany przed założeniem plantacji roślin, wschodem uprawianej rośliny lub tuż przed zbiorem. Stosowany jest też na nieużytkach i w sadach. Stosowany jest w celu zwalczenia uciążliwych chwastów.
Uzyskał szczególne znaczenie po opracowaniu roślin uprawnych modyfikowanych genetycznie, odpornych na działanie glifosatu. Umożliwia to opryski upraw tym środkiem w celu selektywnego niszczenia chwastów.
W roku 2012 francuska grupa Gilla-Erica Séraliniego, kontynuując swoje badania nad długoterminowymi skutkami spożywania glifosatu i GMO, opublikowała pracę Long-term toxicity of a Roundup herbicide and a Roundup-tolerant genetically modified maize, z której wynikała znacząca szkodliwość długotrwałego karmienia szczurów genetycznie modyfikowaną kukurydzą, jak i podawania im żywności zawierającej niskie stężenia praparatu Roundup


Lobbysta firmy Monsanto twierdzi, że Roundup jest tak bezpieczny, że może wypić szklankę tego środka i nic mu się nie stanie. Tak się składa, że dziennikarz był przygotowany na taką deklarację...

phpBB [video]

Autor:  yogen8 [ 02 mar 2017, 18:38 ]
Tytuł:  Re: Pracuje z GMO

zbierać nasionka wolne od gmo

http://antimedia.pl/najwazniejszy-bank-na-swiecie-otrzymal-kolejna-dostawe-nasion/

Autor:  assun [ 27 mar 2018, 14:03 ]
Tytuł:  Re: Pracuje z GMO

Jutro ,28.03.2018r przed pałacem prezydenckim o 11,00 jest pikieta w sprawie ustawy o GMO.
Organizatorzy proszą o wsparcie i przybycie na pikietę. Temat bardzo ważny.
Apel ze Stryszowa - pikieta w sprawie GMO - 28.03.2018 przed Pałacem Prezydenckim
phpBB [video]

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/