Forum DI
http://davidicke.pl/forum/

UFO OR METEOR? FIREBALL OVER TEXAS DECEMBER 7TH 2012
http://davidicke.pl/forum/ufo-or-meteor-fireball-over-texas-december-7th-2012-t13612.html
Strona 1 z 1

Autor:  rrobertn [ 10 gru 2012, 9:27 ]
Tytuł:  UFO OR METEOR? FIREBALL OVER TEXAS DECEMBER 7TH 2012

phpBB [video]>> Kula ognia nad Teksasem. NASA ma film <<
Cytuj:
Poruszenie w Ameryce po rozbłysku kuli ognia na niebie nad Teksasem. Domysły zwolenników teorii spiskowych studzi NASA: to meteor z pasa planetoid, zarejestrowały go nasze kamery.

Ognistą kulę, która rozbłysła na amerykańskim niebie 7 grudnia, widziało wiele osób w Teksasie i okolicznych stanach. Zarejestrowały ją też kamery należącego do NASA biura monitorującego aktywność meteorów Meteoroid Environment Office w pobliskim stanie Nowy Meksyk.

NASA twierdzi, że był to meteor, który wszedł w ziemską atmosferę gdzieś pomiędzy miastami Dallas a Houston. Agencja zapowiedziała, że będzie teraz szukać fragmentów ciała niebieskiego, które spadło na Ziemię prawdopodobnie na północ od Houston.

Szczęśliwa 13?

Jeśli uda się je odnaleźć, a meteor rzeczywiście spadł w Teksasie (wtedy uzyska status meteorytu), będzie to 13 zarejestrowany przypadek upadku ciała niebieskiego w tym stanie. Pierwszy miał miejsce w 1909 roku, a ostatni w lutym 2009 r. w Ash Creek.

NASA stwierdziła też, że na pewno nie był to fragment Kosmosu-2251, rosyjskiego wojskowego satelity telekomunikacyjnego, który w 2009 roku zderzył się z amerykańskim satelitą Iridium, a jego pozostałości powoli wracają na Ziemię.

Agencja zaznacza, że meteoryt przywędrował do nas z pasa planetoid i nie jest powiązany z rojem Geminidów, które teraz widać na niebie.

http://youtu.be/X5VX7SV8_Dk
pozdr Robert

Autor:  Sponsor [ 10 gru 2012, 9:27 ]
Tytuł:  UFO OR METEOR? FIREBALL OVER TEXAS DECEMBER 7TH 2012


Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/