Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 kwie 2021, 14:34

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Po necie chodzi "story of the Jonathan May", czyżby taki oczko ze strony scenarzysty? :)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 07 cze 2010, 11:01 
VIP Member
Awatar

Awatar użytkownika

Serial V- jak wiemy przypadki nie istnieją.
Jak wiemy Oni wykorzystują symbolikę i przemycają znaki.
Serial V też trzeba rozpatrywać w kontekście prekognicji czyli przyzwyczajają ludzi czy raczej ich podświadomości i świadomości do jakiś wydarzeń przez nich planowanych związanych z jaszczurami.
W związku z tym rodzi się w moim umyśle pytanie dlaczego zrobiono remake serialu V właśnie w tym roku , a nie innym?
Druga refleksja nadeszła dzięki tematowi :
http://davidicke.pl/forum/nie-yje-dr-dariusz-ratajczak-niepoprawny-historyk-t2761.html

w którym to czytamy wypowiedź śp. dr Ratajczaka:

''Mają pieniądze, cieszą się poparciem ze strony bogatego “Vaterlandu” Jest to potencjalnie piąta kolumna. ''

Serial V jak Vaterland i piąta kolumna jako opozycja wobec jaszczurów.

Cytuj:
Piąta kolumna, siły wroga działające wewnątrz państwa, podejmujące działania szpiegowskie, akcje sabotażu i dywersji, prowadzące niekiedy działania zbrojne.

1) nazwa przyjęła się od czasów wojny domowej w Hiszpanii (1936-1939). Wojska generała F. Franco czterema kolumnami podążały w stronę Madrytu, natomiast grupa zakonspirowanych dywersantów - określona wówczas jako "piąta kolumna" - miała za zadanie, poprzez akcje sabotażowe, wesprzeć wojsko w boju o miasto.

2) w Polsce jako "piątą kolumnę" określa się niemiecką mniejszość narodową i podejmowane przez nią działania w okresie poprzedzającym wybuch II wojny światowej oraz w czasie walk we wrześniu 1939.

Do najbardziej znanych wystąpień tego okresu należy napad niemieckich dywersantów na oddziały armii Pomorze w Bydgoszczy 3 IX 1939. Z działalnością hitlerowskiej "piątej kolumny" wiąże się także liczne mordy dokonane na ludności polskiej w pierwszych tygodniach okupacji.

Czy V to oznacza Victoria czyli zwycięstwo jaszczurów nad ludzkością?
Czy może odwrotnie?

Czy też V oznacza rzymską 5tkę? czyli nomen omen piątą kolumnę?

Czy też V oznacza Vaterland

Vaterland {n.}
ojczyzna {f.}
Vaterland {n.}
ziemia ojczysta {f.}

Nazywając V kolumnę piątą kolumną w serialu nacechowali ludzi semantyką pejoratywną czyli sabotażyści, szpiedzy przeciwko ich Vaterlandowi.

Także zaiste ciekawe co zechcą nam wdrukować w świadomość w drugim sezonie :ninja:

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Newsy z planu -

Do obsady dolaczyl Oded Fehr, znany z filmow "Mumia" i "Resident Evil". Zagra postac przywodcy radykalneo odlamu piatej kolumny, jest bylym agentem Mossadu i zwie sie Eli Cohn. Glowna bohaterke Erica bedzie musiala zdecydowal czy go wesprze w jego agresywnych metodach, czy bedzie musiala stulic mu jadaczke. Pozatym okaze sie ze oboje laczy tajemnica, o ktorej istnieniu Erica na pewno nie chciala by wiedziec.

Moim zdaniem okaze sie ze za sprawa matactw V, Eli zostal tatusiem Tylera aby uzyskac jakas specjalna mieszanke genow :)

Premiera 2 sezonu juz w listopadzie.

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Powiem tak, dali nam zabawkę abyśmy się czymś zajmowali. Przez to zamiast docierać do prawdy która tak naprawdę jest ukryta w nas, analizujemy film który jest wyssany z palca, wymyślony i zrobiony aby ludzi się bali (ci którzy wiedzą co się dzieje) Ludzie muszą się czymś zajmować, nie ważne czym ważne żeby się przed kompem zawieszać i głupoty oglądać. Taki jest moje zdanie.

Więc nie oglądaj głupot i będziesz spokojniejszy :język:
Lubię ten serial i nie jestem nastolatkiem hehe. Jest przecież wolny wybór
no chyba że wolisz "M jak Miłość " - to słowo ostatnio popularne :język:

Masz racje, ale dla mnie "M jak miłość" "V" "Dlaczego ja?" to to samo. Trzeba znaleźć nowy rynek zbytu, a to czy to będzie taka czy inna prawda nie jest istotne, ważne żeby to kupić.

Master Elect of Nine * 9th Degree

http://www.serialeonline.pl/category/305
obejrzalem 1 odcinek, robi sie ciekawie. ten motyw z jaszczurem pod warstwa skory ludzkiej mowi sam za siebie. jednak ludzie niezapoznani z tematem potraktuja jako kolejny ciekawy, lub wlasnie malo ciekawy, sefial sci-fi.

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Moim zdaniem serial "V" chce nam coś przekazać... albo na coś nas przygotować!!!

Awatar użytkownika

Macie jakieś szczegółowe informacje kto jest producentem filmu i tym podobne?

Jeśli to jest ostrzeżenie to na pewno nie wysłane przez jaszczury.

Druga opcja-to nastawienie nas negatywnie do obcych wśród których jak wiemy nie brakuje "pokojowych" istot.

:cooo?: :cooo?: :cooo?:

Obrazek

Ja wam coś powiem na temat tego serialu a dokładniej powiem wam coś Bob Marley (poprosił mnie abym to tu zamieścił ;) ):

Most people think,
Great god will come from the skies
,

Take away everything
And make everybody feel high.
But if you know what life is worth,
You will look for yours on earth:
And now you see the light,
You stand up for your rights. jah!

Ten serial jest po to abyście siedzieli i go rozkminiali a tak naprawdę nie ma on w sobie nic co wam jest potrzebne. To tak jak byście oglądali "Klan" lub "Złotopolskich" po top aby się czegoś o życiu dowiedzieć. Szkoda waszego czasu, możecie to wykorzystać do robienia innych rzeczy.

Nic wam nie da oglądanie takich głupot, nikt nie jest tak głupi żeby samemu sobie bramkę szczelać. Wszystko jest ukartowane i dopracowane. Potrzebna jest jedynie przynęta aby złowić ludzi a wy tą przynętę nie dość że połykacie to zastanawiacie się jaka firma zrobiła tą przynętę zamiast się UWOLNIĆ. Wprowadzają was w błąd, dają wam sztuczne rozkminy na których niepotrzebnie się zastanawiacie

hm jeśli to dla CIebie taki klan i szit :)
to czemu cały czas o tym piszesz hehe nie chcesz nie oglądaj. Ja też nie oglądam "Kalnu" i dobrze mi z tym :język:
a "V" po prostu lubię i nie tylko ale chyba się nie zrozumiemy - pozdrawiam
:tak:

Lipton :) nie brakuje "pokojowych" istot.
:winko:

Awatar użytkownika

aSpoleczny pisze:
.Nic wam nie da oglądanie takich głupot.

Nie zgodzę się,teraz przynajmniej wiem gdzie wbić kose jaszczurowi żeby było skutecznie jak się który napatoczy :lol:

Obrazek

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

nic im nie da oglądanie takiego serialu. ok. a Tobie co da mowienie im, zeby tego nie ogladali? kolo sie zamyka i tak w kolko. nikt nikogo nie oswieci, nie nawroci, nie nakieruje. tylko my sami tym wladamy. jak ludzie w koncu przestana sie wzajemnie uczyc, prorokowac to nadejdzie ten czas rownosci. nie mowcie sobie wzajemnie co i kto ma ogladac, sluchac, wiedziec. to bez sensu. nikt tu nie jest wyzej, ani nizej. nikt.

Jak już pisałem wcześniej ja tylko wyrażam swoją opinię, nic więcej, od tego jest to forum.

A czy ja mówię że jestem lepszy od was, od którejkolwiek osoby? Ja tylko wyrażam swoją opinię, równość polega też na tym aby się wzajemnie tolerować i tolerować innych zdanie. Jeśli odebraliście to jako atak na was to przepraszam nie miałem takiego zamiaru. Po prostu nie kumam jak można z jednej strony mówić że w mediach kłamią itd. a z drugiej strony oglądać tego typu seriale i doszukiwać się w nich prawdy, to jest bez sensu.

Może i macie racje że to wasza sprawa co oglądacie ale nie mogę pojąć po jakiego grzyba oglądacie to zamiast wyjść na zewnątrz, porobić coś pożytecznego, cokolwiek. Z ludźmi pogadać, pośmiać się a nie doszukiwać się prawdy w kolejnym holiudzkim kiczu. To się kupy nie trzyma, popatrzcie na to z mojego punktu widzenia.

Przecież to wszystko jest tylko po to aby nas zatruwać. Dla mnie jest to zrobienie nowego typu filmów dla nowych odbiorców. Jest w tym pusta luka, więc trzeba ją wypełnić, po co ?? po to aby zrobić na tym hajs. Coraz więcej osób się tym wszystkim zaczyna interesować i robi się nowy rynek zbytu, który może być bardzo dochodowy. Jeśli nadal będziemy bez myślenie w to brnąć to nigdy się z tego nie wydostaniemy.

Róbcie sobie co chcecie ale to jest dla mnie coś jak np. Otworzyli nową sieć fast fooda, która krytykuje mc'donalda kfc itd za sposób w jaki przyrządzają jedzenie (sami wiecie o co chodzi) Nowa sieć podaje jaka to ona nie jest eko i jakich to oni nie mają eko jedzenia itd, że to natura sama i zdrowie, a tak naprawdę to taki sam shit jak w mc'dolad Inaczej mówiąc gówno w papierku od cukierka i ten serial taki jest

Pozdro

aSpoleczny pisze:
Ten serial jest po to abyście siedzieli i go rozkminiali a tak naprawdę nie ma on w sobie nic co wam jest potrzebne. To tak jak byście oglądali "Klan" lub "Złotopolskich" po top aby się czegoś o życiu dowiedzieć. Szkoda waszego czasu, możecie to wykorzystać do robienia innych rzeczy.

Nic wam nie da oglądanie takich głupot, nikt nie jest tak głupi żeby samemu sobie bramkę szczelać. Wszystko jest ukartowane i dopracowane. Potrzebna jest jedynie przynęta aby złowić ludzi a wy tą przynętę nie dość że połykacie to zastanawiacie się jaka firma zrobiła tą przynętę zamiast się UWOLNIĆ. Wprowadzają was w błąd, dają wam sztuczne rozkminy na których niepotrzebnie się zastanawiacie

Bez przesady człowieku, więcej luzu ! :D
Od tego jest fantastyka aby spędzić trochę czasu i obejrzeć coś dla przyjemności, ja telewizji od 2 lat nie włączam ale nic nie stoi na przeszkodzie aby coś sobie obejrzeć raz na jakiś czas przez 45 minut, a świata i tak nie zbawisz w tym czasie. Czy ktoś ci w grafik zagląda i mierzy czas ile spędzasz w drodze do pracy czy w ubikacji? Jest czas na film i na życie. Serial się zakończył póki co oglądam mój kolejny ulubiony 6 sezon Supernatural... :twisted: jak zwykle wypas. I mylisz się bo V to genialny serial jest ! :king:

Awatar użytkownika

Ja nawet nie wlanczam tv dla seriali, bo ogladam je na kompie. Nowy sezon V juz w listopadzie, a poki co ogladalam (bo tez juz sie skonczylo, trza czekac na nowy sezon), True Blood, jako ze czytalam ksiazki, chce obejrzec i serial. I kto powiedzial ze to w celach edukacyjnych czy innych niz przyjemnosc? Rozrywka, tyle.

redmuluc pisze:
(...) I mylisz się bo V to genialny serial jest ! :king:

http://forum.unreal.pl/showthread.php?t=28276&page=107
(sprawdz prawie sam dol...btw Revy to ja)

http://forum.unreal.pl/showthread.php?t=28276&page=108

o nwo z nimi nawet nie ma co gadac :D

Moim zdaniem to kolejne przygotowanie do projektu BlueBeam...
Coś dużego, wielkiego wyświetlą hologramem na niebie a ludzie to skojarzą z
filmami typu właśnie "V" czy "Dzień Niepodległości" i wtedy zacznie się uaktywniać cała
seria pakietów "informacji" wkodowanych do podświadomości - strach, przerażenie, uległość, itp...

Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

BioSine pisze:
Moim zdaniem to kolejne przygotowanie do projektu BlueBeam...
Coś dużego, wielkiego wyświetlą hologramem na niebie a ludzie to skojarzą z
filmami typu właśnie "V" czy "Dzień Niepodległości" i wtedy zacznie się uaktywniać cała
seria pakietów "informacji" wkodowanych do podświadomości - strach, przerażenie, uległość, itp...

całkiem możliwe, nie wykluczam.

a inne możliwości jakieś ?

Pozdro :hi hi:

^^ no nie myślałem dokładniej nad tym ale myślę, że takie filmy działają na zasadzie tzw Kotwiczenia jak w NLP.
Zakodują nam jakieś skrypty w podświadomości, my nie będziemy tego świadomi a w pewnym momencie zaczną
odpalać kotwice a my będziemy wykonywać świadomie lub nie wkodowane instrukcje.

Awatar użytkownika

BioSine pisze:
^^ no nie myślałem dokładniej nad tym ale myślę, że takie filmy działają na zasadzie tzw Kotwiczenia jak w NLP.
Zakodują nam jakieś skrypty w podświadomości, my nie będziemy tego świadomi a w pewnym momencie zaczną

Tak od jakiegoś czasu również podobna myśl przyszła mi do głowy że właśnie oglądający podatni na podprogowe info z filmów mogą spanikować podczas blue beam czy faktycznej inwazji ET's.
Nie mniej jednak sam nigdy nie mam jedynego, ostatecznego scenariusza, stąd zapytałem o inne jakieś.
Myśl o jednym scenariuszu nieco zamyka w przekonaniach. Dlatego osobiście wolę rozmyślać nad różnymi koncepcjami przyszłości.
Nie mniej jednak wszystko zalezy od TERAZ. Tak ? :hi hi:
Pozdrawiam :spoko:

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

BioSine pisze:
[...]takie filmy działają na zasadzie tzw Kotwiczenia jak w NLP.

1 chyba że wyłączysz mały umysł i przełączysz się na duży umysł - sprzed myślenia
wówczas pojawia się ostateczny problem z manipulacją, którego nie da się ominąć...
wszystko więc w Twoich rękach

2 każdy miecz jest obusieczny
- nie zabijaj - tzw - dla kogo jest uwagą?
dla ofiary - czy dla kata?

Ten który już umarł - ma to gdzieś,
ten który żyje zostaje z problemem :)

Popatrz lepiej jak możesz wykorzystać aktualną sytuację

Zgadza się Hakun ale aby tak było najpierw trzeba być tego świadomym
bo inaczej nic Ci nie pomoże, nawet niemyślenie i używanie Dużego Umysłu.

BioSine pisze:
aby tak było najpierw trzeba być tego świadomym
bo inaczej nic Ci nie pomoże, nawet niemyślenie i używanie Dużego Umysłu.

Dokładnie, zgadzam się. Zresztą samo NLP jest tylko częścią manipulacji, wydaje mi się że Ci którzy żądzą mają o wiele leprze i bardziej wyrafinowane sposoby manipulacji które znają tylko nieliczni

Hakun pisze:
BioSine pisze:
[...]takie filmy działają na zasadzie tzw Kotwiczenia jak w NLP.

1 chyba że wyłączysz mały umysł i przełączysz się na duży umysł - sprzed myślenia
wówczas pojawia się ostateczny problem z manipulacją, którego nie da się ominąć...
wszystko więc w Twoich rękach

2 każdy miecz jest obusieczny
- nie zabijaj - tzw - dla kogo jest uwagą?
dla ofiary - czy dla kata?

Ten który już umarł - ma to gdzieś,
ten który żyje zostaje z problemem :)

Popatrz lepiej jak możesz wykorzystać aktualną sytuację

Hakun jeszcze nawiązując do mojej poprzedniej wypowiedzi zadam Ci pytanie:

Czy gdy kat odetnie Ci rękę a Ty nie będziesz tego świadomy to czy będziesz odczuwał ból?

Ile to przypadków było, że ludzie w jakichś wypadkach tracili np rękę i
zaczęli odczuwać ból dopiero w momencie gdy zorientowali się że jej nie mają.. Nie byli świadomi po prostu i aż tyle.

Myślę, że potrafisz sobie porównać tą sytuację z manipulacją np poprzez filmy.

Pozdrawiam

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Odświeżam temat :)
Nowe odcinki, druga seria zaczyna się 4 stycznia.

Awatar użytkownika

Zwiastuny nowego sezonu -

phpBB [video]

Jak widac, akcja sie rozkrecila. Pojawia sie nowa postac - matka Anny, ktora gra Jane Badler, czyli Diana ze starego V :) Sa znane nowe ciekawe sceny - Anna zabijajaca czlonka rady za pomoca swojego gadziego ogona.

Swieze aktualnosci zawsze na - http://www.v-serial.com/

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Odcinek 1 drugiego sezonu już jest do pobierania ale napisy to pewnie będą pod wieczór albo jutro :zęby: .

Awatar użytkownika

Jeśli nie chcecie psuć sobie zabawy z obejrzeniem tego samemu to nie zaglądajcie :)
http://www.filmweb.pl/news/FOTO+Nie+chc ... e%22-68814

Awatar użytkownika

Odcinek 02x01 Red Sky
http://www.fileserve.com/file/sGmWA3U

Nawet fajny, sporo akcji jak na pierwszy odcinek, dowiadujemy sie tez jak mniej wiecej wyglada szkielet V.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]