Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 gru 2019, 22:42

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Uziemianie
Fellow Craft * 2nd Degree

phpBB [video]

Juz dawno chciałem założyć ten temat. Prosze o obejrzenie filmiku w linku pozyżej, film jest po angielsku ale nawet z oglądania można zajarzyć o co chodzi.
Co myślicie o uziemianiu się? Macie jakieś doświadczenia już w tym temacie?

A tu polski odnośnik do tematu:
http://www.groundology.pl/produkty

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Uziemianie
: 21 cze 2016, 11:49 
VIP Member
Awatar

Tytuł: Re: Uziemianie
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Jeśli chodzi o uziemienie elektryczne, to starczy, że dotkniemy się przez chwilę do wszystkiego
co może odprowadzać ładunek do ziemi. Kran, zlew, rury, wanna, grzejniki i kaloryfery a nawet
piorunochronu za oknem. Sami też możemy dotknąć pinu uziemiającego w gniazdku, na jedno wyjdzie.

Jeśli jesteśmy na dworze, to możemy dotknać metalowych ławek, znaków drogowych, metalowych barierek,
metalowego śmietnika, płotu, siatki, przystanek autobusowy i wszystkiego co jest wbite w ziemie i metalowe. Jakoś sobie nie wyobrażam "nie uziemiania" się co chwila. Nawet jak dotykamy poręczy na klatce schodowej to odprowadzamy nadmiar ładunków. Praktycznie robimy to co cały czas, bo co chwilę mamy kontakt z metalowym obiektem który jest wbity w ziemie.

Jeśli chcemy się uziemić w czasie snu to możemy opleść się cienkim metalowym przewodem a drugi koniec
podpiać do kaloryfera. możemy też spać na jakieś małej metalowej płytce którą również podłączymy do przewodu. Jeśli mamy metalową ramę od łóżka i mamy z nią kontakt, to może właśnie ją warto uziemić ?

No i starczy tylko palcem dotknąć uziemienia. Spłynie z nas cały ładunek, nie ma znaczenia czy przez stopy, rękę czy nawet jeden palec. I nie potrzeba na to "dużo" czasu bo ładunki podrózują z prędkością światla. A tam się zakopują i tarzają w tej ziemi jak by to miało odprowadzić "więcej ładunku". A ci ludzie na tym filmie na Alasce... kurde przecież to Farmerzy. Oni co chwilą grzebią w ziemi gołymi łapami, mają z nią kontakt fizyczny cały czas. Jak nie przez ciało to przez metalowe narzedzia jak szpadel czy inne grabie. Oni są jeszcze lepiej uziemieni niż ludzie mieszkający w mieście.

Pościel z wtyczką za ponad 1000 zł to jakaś paranoja. Mam nieodparte wrażenie, że film powstał tylko specjalnie po to by sprzedać te produkty. Bo to właśnie kanał tej firmy a sam film można kupić też w ich sklepie.

No i ci ludzie z NASA i astronauci podpieranie się ich autoryteten ehem.... co chwila wizyta u jakiegoś naukowca/eksperta który ma swoje 5 minut, powie kilka truizmów i jedziemy do następnego który znowu powie coś w stylu "Oh... badałem to 10 lat i jestem absolutnie zaskoczony jak wpaniale to działa (...)" No i granie na emocjach, tkliwa muzyka i mały biedny osierocony łoś którego trzeba uziemić. A potem całe miasto również chciało to zrobić...

Dalej to już typowa gadka szmatka i mieszanie pół prawd, tylko po to by film był bardziej "naukowy" ale tak naprawdę gówno można się z niego dowiedzieć. Bo operuje tylko na jakiś ogólnikach. Miejsca mocy, linie mocy, siatki energetyczne i trochę o rezonansie schumana. To nie ma ze sobą nic wspólnego, ale za to mądrze się tego słucha. Następnie coś o teleskopach i kosmosie potem fraktalach potem o złotej proporcji. Nie wiem co to ma wspólnego z uziemieniem łądunku ale ok. Niestety w tym filmie aż roi się od takich nie powiązanych ze sobą elementów które mają sprawiać wrażenie, czegoś bardzo mądrego i wzniosłego.

Nie mówię, że ta koncepcja nie ma sensu, ale sprowadzanie tego do ładunku elektrycznego, to się kupy nie trzyma. Sprawia, że ten film jest jeszcze bardziej durny. Ah no i warto za filmem powtórzyć, że to oczywiście to największe odkrycie w historii ludzkości.

Dla mnie to typowy marketoid który nie niesie żadnej treści, tylko mnóstwo sprzeczności. To po prostu reklama produktu w formie dokumentu który opisuje jak powstał ten cudowny wynalazek. I nawet jeśli jest w tym jakaś prawda, to cała reszta to dorabianie sztucznej naukowej ideologii by zwiększyć sprzedaż.

A teksty typu, że kogoś tam uziemiliśmy i... "Zgadliście ! Już nigdy więcej nie chrapał" są żałosne...

Hmmm....mimo totalnie bzdurnego filmu i głupot jakie się w nim robi to badania są ciekawe i dość szczegółowe. Szczególnie tabela jak często ciało generuje nowy potenciał elektryczny. To może mieć i nawet sens. Zaciekawiło mnie to, jak będe miał chwilę czasu to sobie poczytam.

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Polecam chodzenie boso, zwłaszcza teraz po własnym ogrodzie lub
"na dziko".

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Uważajcie z chodzeniem boso "na dziko". Pomijam już kleszcze czy jakieś igły,drzazgi, bo przez taki strach to zaraz cokolwiek przestanie się robić. Słyszałam, że można dostać mandat.
A chodzenie na bosaka nie dość, że nas oczyszcza i uziemia, to ma cały szereg innych dobrych właściwości.

Zastanawia mnie przypadek tamtego faceta na wózku inwalidzkim, odzyskał wład w nogach po 6 miesiàcach. Levbic ma racje, że ceny w tym sklepie to paranoja ale nie o to chodzi bo można sobie to samemu zrobić praktycznie za zerowe koszty. Interesujá mnie wasze opinie na ten temat lub czy macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Jakieś efekty tego?

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Ann_Lakszmi pisze:
Uważajcie z chodzeniem boso "na dziko". Pomijam już kleszcze czy jakieś igły,drzazgi, bo przez taki strach to zaraz cokolwiek przestanie się robić. Słyszałam, że można dostać mandat.
A chodzenie na bosaka nie dość, że nas oczyszcza i uziemia, to ma cały szereg innych dobrych właściwości.

Mandat za chodzenie na boso ? :D Ciekawe na podstawie jakiego przepisu.
Przez 3 lata biegałem na boso i poza poprawieniem wyników, pozbyciem się bólów kolan nigdy, ale to nigdy nie złapałem najmniejszego nawet zadrapania. Włącza się wówczas inna uważność.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

No tak, tylko, że każde chodzenie na boso nas uziemia. Ale nie każde uziemienie to chodzenie na boso.
Równie dobrze to może być zasługa czegoś innego np refleksologii. I mimo, że to może działać i jest zdrowie, to cała ta koncepcja uzieminia to tylko marketingowy hype.

A nie pytamy czy chodzenie boso jest zdrowie tylko czy uziemianie ma jakiś sens. Z puntu widzenia, tego co było przedstawione w filmie do bzdura do kwadratu, zresztą jak sam film - tak jak opisałem. Ale z punktu widzenia tych badań o ile są prawdziwe, to w tym szaleństwie może coś być.

Zdrugiej strony uziemiamy się praktycznie non stop więc też to ma dla mnie mały sens.

Ale widziałem coś ciekawego, nazywa się to HPT - High potencial therapy. Czyli terapia wysokim potenciałem elektrycznym. Niestety prócz urządzeń do zabiegów próżno szukać jakiś opisów samej metody. To są dość spore potenciały elektryczne rzedu 15000- 20000 V.

I teraz o ile w przypadku uziemiania redukujemy potenciał elektryczny do zera. W przypadku HPT ładujemy ciało wysokim ujemnym potenciałem oraz izolujemy się od otoczenia. To co przykuło moją uwagę to podobieńśtwo- w jednym z filmików na youtube w którym zarówno HPT jak i uziemienie obniżało lepkość krwii.

phpBB [video]

Więc może nie chodzi wcale o żadne uziemienie i redukowanie swojego potenciału elektrycznego do Zera. Tylko wytworzenie w ciele silnego negatywnego ładunku. Z jakiś przyczyn może być to dla nas zdrowe.

I miało by to sens. Tak samo jak używanie Joniserów które oczyszczają powietrze i zabijają grzyby i bakterie i inne wirusy i generując w powietrzu ujemne ładunki. Albo Jonizerów wody, prócz swoich pierwotnych funkcji ludzie uważają, że niosą dla nich dodatkowe zdrowotne bonusy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]