Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 28 lut 2021, 1:45

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 235 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 lip 2012, 8:08 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 21 maja 2010, 8:03
Posty: 138
Lokalizacja: Małopolska
Płeć: kobieta
Sprawa jest pilna. Akcja dotyczy wysyłania wiadomości do posłów Parlamentu Europejskiego oraz do ONZ z informacją o skandalicznej nowelizacji ustawy o zapobieganiu epidemiom. Może w ten sposób uda się obudzić posłów w polskim sejmie.

Wysyłamy właściwe wersje językowe zawsze razem z wersją angielską.

Tekst w wersji angielskiej:

The world needs to know! We need your help and solidarity.
„When will the next "pandemic" strike? Vaccination enforcement in Poland.

This time neither the government nor the Minister of Health will have a say. They will HAVE TO buy vaccines and all Poles will be FORCED to have them injected, and that is no conspiracy theory. Just now the parliament (with only one vote against it) is forcing the change in the Act on Preventing and Fighting Infections and Infectious Diseases in Humans and in The Act on National Sanitary Inspection. The changes include, among other things, the extension of the obligation to vaccinate to all Poles (not only children, as has been the case so far), a change of the definition of an infectious disease (now it will simply be any disease caused by a biological infectious agent), an extension of the rights of the sanitary inspection to supervise the performance of vaccinations (so far it has been entitled to general supervision over vaccination), and changes in the principles of using direct coercion for medical procedures. Now the supervision of a doctor and medical staff will be enough, without the police or a court verdict, a doctor's decision will suffice. So far it was the Polish Minister of Health that decided about the announcement of an epidemic, now the "decision" will come from the general sanitary inspector at the request of EU institutions managing epidemic safety. The Minister of Health is out of the picture and the role of the Ministry is reduced to that of a payer of vaccination bills. Moreover, data concerning the number of cases of infectious diseases will become confidential (payed access to the data, only for entities which have signed a contract with the sanitary inspection – the sole administrator of the Sentinel system). The project also eliminates all social and governmental control over the actions of the sanitary inspection. Registration and storage of data about infections in hospitals, health centers, and laboratories will cease and all the data will be kept in the electronic Sentinel system managed by the sanitary inspection. The changes of the laws also abolish the financing of the doctors' reports of vaccine adverse effects. The powers of the sanitary inspection conducting an epidemic inspection will be greater than those of the army, the police, the prosecutors, and courts, and there will be no control over such actions. The sanitary inspection will also have the right to inspect all the contacts (including by phone and electronic) of people suspected of or endangered with contracting an infectious disease (i.e., according to the new definition, any disease), to enter a private house, to use force against any citizen, and all that without the need to apply for a court permit and without any control on the part of the police. Sanitary inspection will have powers greater than security services and the Minister of Health loses the right to issue regulations concerning the work and the inner procedures of that institution.
That change of laws has already been voted over once in the Parliament (on 15 June, 2012, voting no. 15) and was supported by all parties and parliametary clubs. Nobody abstained from voting, there was one vote against the change of the laws.
Why are they doing it? Ask our Prime Minister Donald Tusk kontakt@kprm.gov.pl and our President Bronisław Komorowski listy@prezydent.pl
Please send e-mail to president Bronisław Komorowski and prime minister Donald Tusk.

(I allow to copy and distribute this text in any media and places, on condition that no changes be made in it.)"


Teksty w innych językach, adresy parlamentarzystów tu http://www.bioslone.pl/forum/index.php?topic=23256.0Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 10 lip 2012, 8:08 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 10 lip 2012, 9:11 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2012, 18:13
Posty: 178
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: kobieta
Melody pisze:
wysyłania wiadomości do posłów Parlamentu Europejskiego oraz do ONZ z informacją o skandalicznej nowelizacji ustawy o zapobieganiu epidemiom.

W odniesieniu do przekonania, że plany ogólnoświatowej depopulacji są FAKTEM, czy przypadkiem powyższy apel nie jest niczym zażalenie do króla (który wydał wyrok), że kat chce nas zabić?

Tak mi się skojarzyło, to trochę przypomina niedawne czasy PRL, gdzie "uprzejmie donoszę, że moja matka, sąsiad, brat ..." też kierowano w słusznej sprawie do Wielkiego Brata. Wybaczcie, jeśli ktoś się poczuje urażony tym porównaniem, ale wg mnie ten krok to faux pas, strzał w kolano (oczywiście przy założeniu, że ogólnoświatowa depopulacja planowana przez "tych na stołkach" jest FAKTEM).

_________________
Każdy krok w kierunku poznania, każdy fragment wyodrębniony z całości przyrody jest tylko przybliżeniem całkowitej prawdy, czy raczej całej znanej nam obecnie prawdy. Właściwie wszystko, co wiemy, jest tylko przybliżeniem, ponieważ wiemy, że nie znamy jeszcze wszystkich praw.

R. Feynman, Wykłady z fizyki.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 lip 2012, 9:59 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 21 maja 2010, 8:03
Posty: 138
Lokalizacja: Małopolska
Płeć: kobieta
Wiesz Lilly, zdaję sobie z tego sprawę. Ale ludzie działają na wszystkich frontach, nagłaśniają gdzie się da, na forach, portalach...na wszelkich stronach, min. piszą do posłów. Co to da? Nie wiem :bezradny:
Ale nadzieja zawsze jest :roza:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 lip 2012, 10:27 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 cze 2009, 21:18
Posty: 841
@Lilly
Twoje poprzednie posty są po trosze owijaniem kota w bawełnę, a sprawa jest prosta i oczywista.
Bo tyczy się wolności osobistej na polu jak najbardziej osobistym, czyli naszego prawa do życia i zdrowia.
Czy ktoś ma prawo decydować o narażeniu w.w w imię jakiegoś iluzorycznego dobra ogółu, absolutnie nie i w tej sprawie nie nie ma miejsca na jakiekolwiek wyjątki !

Owszem można sobie wyobrazić sytuację, w której zastosowanie przymusu okaże się konieczne, bo na to jest jako takie przyzwolenie społeczne.
Tylko pytanie na co dokładnie zgodziło by się to otumanione społeczeństwo.
Moim zdaniem dotyczyć by się to mogło sytuacji wyjątkowych a właściwie extremalnych, czyli np. PRAWDZIWEJ PANDEMI.
To jeden z warunków, drugim musi być pewność co do „dodatniego” bilansu zastosowanych działań, a ryzyko spowodowania większych szkód przez nie same będzie na poziomie błędu statystycznego.

Czy te warunki są spełnione, a przede wszystkim w jakim kierunku idą zmiany legislacyjne !
No i czy w ogóle potrzebujemy programów masowych i doraźnych szczepień, skoro od kilkudziesięciu lat w Europie nie było czegoś co w przybliżeniu można by nazwać Pandemią.
Naprawdę tu potrzeba sporo samozaparcia i wielkiej wiary w dobre intencje „systemu” , tym bardziej że niedawno mieliśmy przykład tego jak to działa w praktyce.
Przesłanki przemawiające za stosowaniem szczepionek w taki sposób jak obecnie się to dzieje (nie mówiąc o planach) , ich rzekoma skuteczność i ogólnie dodatni bilans, są oparte na wyjątkowo wątłych argumentach.

Próbując zsumować wszystkie fakty, wychodzi na to że mamy do czynienia ze skrajną pazernością, albo ignorancją pomieszaną z głupotą, albo po prostu "złymi" intencjami (IMHO to najbardziej prawdopodobne)
Natomiast działanie w szeroko rozumianym interesie publicznym, można śmiało wykluczyć.
Już choćby z powodu drastycznego naruszania prawa do wolności/nietykalności osobistej, to sprawia że system staje się jego niszczycielem a nie budowniczym, ponieważ wspomniana wolność jest wartością absolutnie podstawową, bo jeśli ona nie jest zapewniona wszystko traci jakikolwiek sens.

P.S Fajnie że próbujesz pełnić rolę adwokata diabła, tego w tym temacie troszkę brakuje :język: :hejka:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 lip 2012, 11:24 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2012, 18:13
Posty: 178
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: kobieta
Adwokat diabła? Brzmi poważnie :twisted:

Ale już poważnie poważnie mówiąc, masz rację, chodzi o samostanowienie. Jednak sprawa wcale nie jest prosta i oczywista - gdyby tak było, to cała ta afera nigdy by się nie pojawiła, nie czepiano by się kruczków prawnych i nie "walczono o wolność." Jeśli nie ustanowi się jasnych, prostych i zrozumiałych dla wszystkich zasad, to grzebanie się w obecnym bagienku zwanym prawem nigdy się nie skończy i wciąż będziemy walczyć z kolejnymi nowelizacjami.

A walka toczy się z urzędnikami i prawem... wykorzystując inny urząd i prawo (działające na podobnych zasadach). Tonący brzytwy się chwyta... Jeśli już wychodzimy z założenia, że cały system jest do bani, a rządzący chcą nas zgładzić to dlaczego mimo to szukamy poparcia wśród nich? Bo sami nie potrafimy ogarnąć się na własnym podwórku, więc chcąc-nie chcąc lecimy do innych autorytetów. Dla mnie to trochę jak z komunizmem i Wałęsą, wielkie hasła, slogany i skoki prze płot, walka o wolność, "upadek systemu", bla bla bla. Piękna historia z pięknymi aktorami. Być może ten apel spełni swoją rolę, być może ustawa nie przejdzie. Jestem nawet skłonna wysnuć wniosek, że w przypadku przymusu ludzie prędzej wyjdą na ulicę, niż poddadzą się temu bezwolnie. Ale czy to sprawi, że zaczną bardziej świadomie patrzeć na to, co ich otacza, że poczują się w końcu bezpiecznie? Rzucanie się na oślep w rewolucję zawsze kończyło się tak samo - problem "odpowiedzialnego za decyzje" pozostaje, wszystko wraca "do normy".

Po prostu wychodzę z założenia (mogę się mylić), że gdybyśmy wszyscy na co dzień brali czynny udział w tworzeniu prawa, czy bardziej określaniu zasad (lub przynajmniej mieli taką wewnętrzną potrzebę), chociażby tylko przez inicjatywę obywatelską, to nie potrzebne byłyby takie zrywy i wołanie o pomoc do ONZ. Jeśli nazywasz kogoś ludobójcą a później przyjdzie Ci z nim pertraktować, to raczej wątpię (choć i tutaj mogę się mylić, aczkolwiek wiem, że ruch antyszczepionkowy traktowany jest bardziej jak "oszołomstwo" czy "nowomoda"niż ludzie myślący) aby potraktowano Cię poważnie, i jakikolwiek dialog nigdy nie będzie mieć miejsca.

Wg mnie takie spojrzenie (jak w temacie tym tutaj) jest jednostronne bardzo, i nie daje możliwości rozpatrzenia innych opcji, ani przewidzenia skutków takich decyzji. Ważne jest tylko, żeby "coś zrobić" i to "natychmiast", nie istotne już co, i w jaki sposób oraz, co dalej (brak konkretnego planu). Ludzie działają teraz ze strachu (w dużej mierze), reakcja uciekaj (przed systemem) albo walcz (z systemem) trafnie to ilustruje.

Nota bene, dzieciom też ograniczamy wolność osobistą "dla ich dobra, bo nie rozumieją" - dla mnie to idealne odbicie.

Na KŚF Janusz Zagórski bardzo fajnie mówił o utworzeniu nowego ruchu (JEDI :D ), i robieniu małych, konkretnych rzeczy w wielu miejscach, przez zwykłych ludzi.

Od dłuższego czasu obserwuję różne relacje, staram się łączyć punktu (być może stąd wniosek o moich zapędach adwokackich) i robić swoje (czyli działać bardziej lokalnie) - co z tego wyjdzie, czas pokaże.

PS. @xpio, cały czas czekałam na Twoją odezwę w tym temacie :D Mruga

_________________
Każdy krok w kierunku poznania, każdy fragment wyodrębniony z całości przyrody jest tylko przybliżeniem całkowitej prawdy, czy raczej całej znanej nam obecnie prawdy. Właściwie wszystko, co wiemy, jest tylko przybliżeniem, ponieważ wiemy, że nie znamy jeszcze wszystkich praw.

R. Feynman, Wykłady z fizyki.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 lip 2012, 14:58 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:

Kolejny list nadesłała prof. Maria Dorota Majewska
Szczepionkowe oszustwa


Warto sie zapoznać z poniższymi linkami (osoby nie znajace angielskiego moga sie posluzyć tłumaczem google). Artykuły opisują skandaliczne oszustwa firm farmaceutycznych ( w tym producentów szczepionek ), które kosztuja ludzkość miliardy $ i skutkują milionami zabitych lub trwale okaleczonych ludzi rocznie.

Odnośnie szczepionek , dwoje wirologów uprzednio zatrudnionych w firmie Merck (producenta m.in. szczepionek MMR , Gardasil/Silgard), niedawno ujawniło wielkie oszustwa tej firmy dotyczace szczepionki MMR, promowanej rzekomo przeciw odrze, swince i różyczce.

http://www.naturalnews.com/036417_Glaxo_Merck_fraud.html
http://www.naturalnews.com/036328_Merck_mumps_vaccine_False_Claims_Act.html
http://www.courthousenews.com/2012/06/27/47851.htm

Okazało sie, że Merck świadomie i celowo fałszował wyniki badań dotyczące skuteczności tej szczepionki w ochronie przed świnką. W celu zafałszowania wyników i oszukania agencji, które zatwierdzają leki, pracownicy Mercka byli zmuszani przez dyrekcję do dodawania zwierzecych przeciwciał do testów mierzących poziom wytworzonych przeciwcial we krwi zaszczepionych osób, aby stworzyc wrażenie, że szczepionka ta jest skuteczna. Te celowe manipulacje stanowiły potem podstawę do oszustw finansowych na miliardy dolarów , bo rząd, agencje ubezpieczeniowe oraz konsumenci kupowali te zafałszowane szczepionki „przeciw śwince, odrze i różyczce”, które wcale nie chroniły przed świnką.

Prawdopodobnie podobna sytucja dotyczy różyczki. Wystarczy popatrzyć na dane zachorowań z Polski. Każdego roku PZH raportuje do do WHO dużą liczbę zachorowań na świnkę i różyczkę wśród dzieci maksymalnie zaszczepionych przeciw tym chorobom.

http://apps.who.int/immunization_monitoring/en/globalsummary/countryprofileresult.cfm?C=pol

Należy dodać, ze szczepionka MMR od lat jest znana sa jako bardzo groźna. Zawiera ona aktywne wirusy, które czesto są przyczyną różnych chronicznych chorób i powikłań poszczepiennych. W bazie VAERS najwiecej przypadków autyzmu zaraportowano właśnie po tych szczepionkach. A więc mamy tu do czynienia ze szczepionką nieskuteczną w ochronie przeciw chorobom zakażnym, ale bardzo skuteczną w okaleczaniu dzieci.

Podobna sytuacja dotyczy prawdopodobnie także wielu innych szczepionek, bo osoby zaszczepione często chorują na choroby przeciw którym były szczepione. Np. dane odnoszące się do szczepionek przeciw grypowych wskazuja, że osoby zaszczepione chorują na grypę częściej i częsciej z tego powodu umierają niz osoby nieszczepione. Po szczepionkach HPV (rzekomo przeciw rakowi szyjki macicy) odnotowuje sie zaś znaczną zachorowalność na tego raka oraz dużą śmiertelność dziewcząt i młodych kobiet.

W odniesieniu do tych faktów, obowiązek, czesto wręcz przymus szczepień praktykowany w Polsce, narzucony przez Sanepid i przypieczętowany przez Sejm, jest wielkim oszustwem, którego celem jest zabezpieczenie maksymalnych zysków dla producentów szczepionek i ich opłacanych agentów kosztem życia, zdrowia oraz funduszy społeczeństwa. Szczepionki nie tylko nie chronią przed chorobami, ale wielu przypadkach je rozprzestrzeniają. W krajach zachodnich szczepienia sa tylko dobrowolne i umieralność niemowląt i małych dzieci jest tam 2-3 razy mniejsza niż w Polsce. Natomiast w USA, umieralność dzieci Amiszów, ktorzy wcale nie szczepią swych dzieci jest mniejsza niz średnia umieralność wysoce wyszczepionych pozostałych dzieci. Dlatego zmuszanie do szczepień należy uznać za celowe działanie na szkodę zdrowia i życia Polaków.
Ocena artykułu

http://www.monitor-polski.pl/zbieramy-dowody-na-proces-przeciwko-ludobojcom-w-rzadzie-i-sejmie-cz-2/#more-2371


phpBB [video]

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 lip 2012, 22:30 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 28 paź 2011, 10:07
Posty: 77
@Lilly
Cytuj:
(..)mogę się mylić, aczkolwiek wiem, że ruch antyszczepionkowy traktowany jest bardziej jak "oszołomstwo" czy "nowomoda"niż ludzie myślący) aby potraktowano Cię poważnie, i jakikolwiek dialog nigdy nie będzie mieć miejsca.

Przeczytaj to ze dwa razy i potem odpowiedz na pytanie czy chodzi o to, aby CIEBIE traktowali poważnie , czy chodzi o to, żeby wreszcie rozpoznano prawdę na temat szczepień (zwłaszcza w świetle tego, co przedstawił w ostatnim poście tigeroo9 ) ? A niech tam nazywają oszołomem , debilem , kretynem itd, to mało ważne. Trzeba obudzić lemury, zmusić je do rozpoznania tego, jak jest, a nie się targować o swoją ważność. Teraz to jest na bardzo odległym planie.

Piszesz
Cytuj:
Wg mnie takie spojrzenie (jak w temacie tym tutaj) jest jednostronne bardzo, i nie daje możliwości rozpatrzenia innych opcji, ani przewidzenia skutków takich decyzji. Ważne jest tylko, żeby "coś zrobić" i to "natychmiast", nie istotne już co, i w jaki sposób oraz, co dalej (brak konkretnego planu)

Narzekasz na Solidarność i "skakanie przez płot" , ale w tamtych czasach to na prawdę się wydarzyło, a właściwie to "chaotyczni" ludzie tworzyli historię bezpośrednio zanim się ktoś połapał że da się nad tym kontrolować. Dopiero ,jak owi "chaotyczni" dali się zapędzić do zagrody, czyli przed stolik negocjacyjny, to szybko związano im ręce zapisami drobnym druczkiem na "322 stronie" ;). Jedyną gwarancją zmian są autentyczne i spontaniczne przebudzenia w tym temacie. Trudno, że chaos, no a jak ma być inaczej ? Słowiańska wolna dusza nigdy nie miała głowy do drobiazgowego planowania, ale za to wielką banię do improwizacji i summa summarum dzięki temu przetrwała. Można to wyszydzić , ale przyznaj ,że coś jest na rzeczy. Początki Solidarności zrodziły spontaniczne synchronizacje z "wolą narodu" nad czym nikt nigdy nie miał totalnej kontroli i tego właśnie boją się "oni" . Dlatego też od dziecka programują ludzkie umysły na tzw "porządek" i tzw "praworządność" . Nic z tego. Nie da się zgasić ognia słowiańskiej duszy. Nie damy się.

ps. Dziś słyszałem fajny kawałek ,który tą niepokornośc ładnie pokazuje. Trochę w temacie nawet.
http://www.youtube.com/watch?v=5jnTMEfMWKQ
fragment textu ;) :

Powiedz, kto tak ugości gości, nawet podczas stypy? - my
Kto ma tyle w sobie zazdrości, no i pychy? - my
Zawsze chętni do wojaczki, do antałyku. - my
Nie ważne, czy ubrani w kontur, żupan, czy garnitur. - kto?
Więc witajcie Sarmaci, renegaci, kamraci.
Pozdrówcie dziadki, żony, braci, matki, rodów naszych.
Te chatki, grody, lasy brak tu trzody, oczy nasyć.
Kończę po słowiańsku, bo nie wiem kto dziś za to płaci - woah!

---
To tak trochę, przewrotnie., lecz w tym szaleństwie jest metoda, której "oni" się zawsze bali jak ognia :DNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 lip 2012, 23:26 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2012, 18:13
Posty: 178
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: kobieta
ex-east pisze:
Trzeba obudzić lemury, zmusić je do rozpoznania tego, jak jest, a nie się targować o swoją ważność. Teraz to jest na bardzo odległym planie.

Tiaa, nie ma to jak przymus, co? Zwłaszcza w słusznej sprawie "zrozumienia prawdy". 8-)

Nie zgodzę się z tobą, i tak jak nie podoba mi się traktowanie ludzi jak oszołomów, nazywania ich idiotami, śpiącymi owcami, lemurami, tak też nie podoba mi się przymuszanie do prawdy (zwłaszcza tej jednej słusznej). Te same metody stosuje właśnie GIS i ludzie pracujący w medycynie. Też walczą o słuszną prawdę (swoją). Wybacz, ale ja akurat jestem za świadomym wyborem każdego, nie za bezmyślną rewoltą. Dla mnie to jest właśnie owczy pęd. I wg mnie, żeby coś zmienić trzeba mieć wiedzę z różnych stron, umieć spojrzeć na wiele spraw z góry i mimo wszystko umieć planować. Sam przyznajesz, że przy negocjowaniu już nie jesteśmy tacy "kompetentni" i dajemy się urobić. Z czegoś to wynika.

Nie narzekam na ani na Solidarność, ani na historię, ani tym bardziej nie szydzę z nich, jedynie zakładam, że inicjatorami większości rewolt są w dużej części aktorzy, wśród których z dużym prawdopodobieństwem okrzykną "superbohatera cierpiącego za narody". Znasz powiedzenie, że rewolucja pożera własne dzieci? Uważam, że jest trafne, a przynajmniej jestem w stanie wysunąć taki wniosek na podstawie znanej mi historii, tego jak do tej pory kończyły się wielkie akcje wyzwalania narodu. Wydaje mi się również, że trochę zaprzeczasz sam sobie - skoro te zrywy były tak skuteczne w walce o prawa, to czemu wciąż i wciąż muszą się powtarzać? Skoro moi dziadkowie, później rodzice a teraz moje pokolenie wciąż walczy o wolność, to coś tu nie tak z tą "metodą". Ja nie widzę ich skuteczności na dłuższą metę, co najwyżej złudne poczucie wygranej "tuż po".

Mówić o słowiańskim duchu, w kraju, w którym dziedzictwo Słowian postrzegane jest przez pryzmat Biskupina i historycznych buntów, to puste frazesy. Ciekawe, że jakoś na co dzień ten duch gdzieś się gubi.

Ale jak napisałam wcześniej, rób jak uważasz za słuszne, ja też robię.

_________________
Każdy krok w kierunku poznania, każdy fragment wyodrębniony z całości przyrody jest tylko przybliżeniem całkowitej prawdy, czy raczej całej znanej nam obecnie prawdy. Właściwie wszystko, co wiemy, jest tylko przybliżeniem, ponieważ wiemy, że nie znamy jeszcze wszystkich praw.

R. Feynman, Wykłady z fizyki.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lip 2012, 0:29 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 28 paź 2011, 10:07
Posty: 77
Lilly pisze:
ex-east pisze:
Trzeba obudzić lemury, zmusić je do rozpoznania tego, jak jest, a nie się targować o swoją ważność. Teraz to jest na bardzo odległym planie.

Tiaa, nie ma to jak przymus, co? Zwłaszcza w słusznej sprawie "zrozumienia prawdy". 8-)
Nie ma przymusu zrozumienia. Jakbyś nie zauważyła, to zdecydowana większość (patrz sejm, senat) śpi i głosuje jak po sznurku. To jest w porządku ? Czyli nic nie robienie lepsze ? Czy w rozpoznaniu zafałszowanej rzeczywistości czujesz się przymuszana ? Jeśli tak, to spokojnie, możesz zasnąć snem większości. Będzie "bosko".
Po prostu to olej.

Cytuj:
Nie zgodzę się z tobą, i tak jak nie podoba mi się traktowanie ludzi jak oszołomów, nazywania ich idiotami, śpiącymi owcami, lemurami, tak też nie podoba mi się przymuszanie do prawdy (zwłaszcza tej jednej słusznej). Te same metody stosuje właśnie GIS i ludzie pracujący w medycynie.

Podoba MI się /nie podoba MI się... zauważ, że to ślepa uliczka. To jest gra (niektórzy mówią nawet wprost , że wojna). Owszem, nazywanie, etykietkowanie, epitety, to zuo, ale taki jest oręż w tej grze. Określasz piony "przeciwnika" ,choć to nie drugi człowiek jest wrogiem prawdziwym, tylko to, czym/kim jemu się wydaje, że jest. To trzeba "wzruszyć".

Już nie o to nawet chodzi ,że problem tkwi w JA (mi, mnie, dla mnie), a chodzi o to, żeby przejawić właściwe zachowanie. Wewnątrz nie czuję nienawiści, jest spokój, ziemskie sprawy stają się powierzchowne, ale przecież tu i teraz nie rozpłyne się w niebycie. Tu i teraz wymaga "robienia nic" ,czyli właściwej reakcji na akcję. Bez produkcji nadmiaru emocji do tego.
Cytuj:
Też walczą o słuszną prawdę (swoją). Wybacz, ale ja akurat jestem za świadomym wyborem każdego, nie za bezmyślną rewoltą.

Dobrze ujęte ,ale w innym sensie. Rewolty są bezmyślne. W sensie, że Bez-myśli. Jest działanie intuicyjne. Takie jak zawsze "bez-myślna" masa ludzka potrafiła zrealizować . Zbiorowa Świadomość wyboru nie pochodziła z Ciebie, z "wydaje mi się", ani rozkmin nad opłacalnością czynu lub środka wyrazu. W owej bez-myślności nie uczestniczysz TY.
I choc po latach umysł ubiera te synchroniczności w okrągłe zdanka dorysowując im mordy to uczestnicy "cudów" żyją i wiedzą jak było i czemu dali się temu porwać.

Cytuj:
I wg mnie, żeby coś zmienić trzeba mieć wiedzę z różnych stron, umieć spojrzeć na wiele spraw z góry i mimo wszystko umieć planować. Sam przyznajesz, że przy negocjowaniu już nie jesteśmy tacy "kompetentni" i dajemy się urobić. Z czegoś to wynika.
Tak, bo planowanie, kombinowanie i umiejętności to coś, co "wróg" potrafi wykorzystać i obrócić przeciwko temu niby mądremu negocjatorowi. Są oczywiście i tacy potrzebni. Błędem charyzmatycznych bohaterów jest to, że jak im amok mija nie ustępują miejsca innym. Czują się super ważni i niezastąpieni, a to niweczy cały ich dorobek dla wspólnej sprawy. Łącznie ludzkość stanowi siłę z podziałem na role, bo przecież nie każdy jest superhero.
Cytuj:
Znasz powiedzenie, że rewolucja pożera własne dzieci?
Pożera ,bo im ego rośnie ;)

Cytuj:
Wydaje mi się również, że trochę zaprzeczasz sam sobie - skoro te zrywy były tak skuteczne w walce o prawa, to czemu wciąż i wciąż muszą się powtarzać? Skoro moi dziadkowie, później rodzice a teraz moje pokolenie wciąż walczy o wolność, to coś tu nie tak z tą "metodą". Ja nie widzę ich skuteczności na dłuższą metę, co najwyżej złudne poczucie wygranej "tuż po".
Nie zaprzeczam, a nawet w pełni podzielam Twoje stanowisko. Rzeczywiście efekty na dłuższą metę są znikome. Tracimy gdzieś synchronizacje w peanach pobitewnych. A to z uwagi na to JA właśnie. Zrywy są potężną siłą wyzwalającą fale tsunami, ale dalej trzeba umieć to przekuć na właściwe efekty po niej serfując , a dobrych surferów brak ,bo nikt nie uczy podstawowej prawdy, czyli tego, że nie istniejesz ..... dla siebie . Przynajmniej kiedy się zabierasz do pracy dla ogółu.

Cytuj:
Mówić o słowiańskim duchu, w kraju, w którym dziedzictwo Słowian postrzegane jest przez pryzmat Biskupina i historycznych buntów, to puste frazesy. Ciekawe, że jakoś na co dzień ten duch gdzieś się gubi.
Nie tyle gubi ile jest notorycznie ignorowany. Kto niby miałby pielęgnować słowiańskość ? Katolicy ? Rozmodlony rząd, gdzie w Sejmie wiesza się krzyże ? Szkoła z programem zatwierdzonym przez wiadomo-kogo ?
Ale mylisz się. Ten duch jest, płynie w naszej krwi i to dosłownie. Genetyka otwiera drzwi do prawdy, a tam haplogrupy r1a1, rdzennie słowiańskie, niepowtarzalne uchylają rąbek zapomnianych dziejów. Zapomnij o drewnianych chatach i szkolnych pryzmatach. To faktycznie puste frazesy.

Cytuj:
Ale jak napisałam wcześniej, rób jak uważasz za słuszne, ja też robię.
Nie tyle rób, co rozpoznaj jak fala wzbiera i płyń. Nie udawaj ,że tego nie widać.
Kiedyś taką pieśń śpiewano tym, co mieli w nosie wydarzenia : " a ty z daleka bo tak lepiej. I w razie czego nie tracisz nic " . Przeżyj to sama.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lip 2012, 6:48 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 cze 2010, 17:52
Posty: 1629
Lokalizacja: Poland
Płeć: mężczyzna
Sytuacja jest następująca:
Naród śpi. Rząd śpi lub jest odpowiednio podpłacony przez koncerny, które są z kolei własnością tych, którzy już jawnie mówią, że ludzi na Ziemi jest za dużo. Pod przykrywką Euro 2012 rząd wprowadza ustawę, która ma potencjalną możliwość masowej depopulacji. Zgodnie z prawem oczywiście. I nawet nie będzie winnych. "Ofiary epidemii" tak by było to przedstawiane w mediach tym, którzy by przeżyli.

Następnie są ludzie (niestety garstka) jak np. Janusz Zagórski, inni tu u nas na forum, którzy zdają sobie sprawę, że jedynie informacyjny atak wyprzedzający czyli informowanie społeczeństwa przed rozpoczęciem sztucznej epidemii jest w stanie zapobiec tragedii. Sprawić, by zdanie większości (demokracja) przekonało rządzących, że nie zgadzają się na przymusowe szczepienia, NAWET JEŚLI USTAWA PRZEJDZIE. Powodem jest to, że jest ona NIEZGODNA Z KONSTYTUCJĄ RP, która jest nadrzędna dla ustaw. (Między innymi dlatego ja osobiście NIE POZWOLĘ SIĘ ZASZCZEPIĆ NA SIŁĘ.) (też mam ciekawych kumpli mamłotek :przytul: )

Teraz przychodzi Lilly do tej garstki i próbuje uśpić wszelką oddolną inicjatywę w zarodku. Jej przekaz brzmi: i tak nie da się nic zrobić, z systemem się nie wygra, nie wysyłajcie maili do parlamentu EU. Właściwie jedynym rozwiązaniem jakie zaproponowała to: "trzeba było wcześniej bardziej uczestniczyć w tworzeniu prawa, a teraz to nawet rewolucja nie pomoże" :lol: :lol: :lol:

Lilly pisze:
Jeśli nie ustanowi się jasnych, prostych i zrozumiałych dla wszystkich zasad, to grzebanie się w obecnym bagienku zwanym prawem nigdy się nie skończy i wciąż będziemy walczyć z kolejnymi nowelizacjami.


To tylko próbka.Boziu Lilly, już coraz trudniej mi czytać to co piszesz. Coś jakbym słuchał przemówienia Kiszczaka czy innego komucha. Czyżby ta sama szkoła? :lol:

Jaki jest cel tego co piszesz tu na forum? Jakie rozwiązania proponujesz?

_________________
Rzuć orgonit pod wieżę komórkową którą widzisz. Starczy.
Pod znaczy w zakresie 40-400m od niej, tak jest najlepiej.
An eye for an eye will make us all blind. M. Gandhi
Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lip 2012, 7:30 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
thozo :hejka: 100 krotne dzięki Ci :spoko: za powiedzenie tego co miałem odpowiedzieć sławetnej ... Lilly. Pozdrawiam Was :uśmiech:

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lip 2012, 8:00 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 kwie 2010, 8:57
Posty: 521
a na dokładkę jakby się ktoś nie chciał zaszczepić, nowe uprawnienia ...
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nowe-uprawnienia-dla-policji,1,5185441,wiadomosc.html
pzdrNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lip 2012, 8:46 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 28 paź 2011, 10:07
Posty: 77
tigeroo9 pisze:
thozo :hejka: 100 krotne dzięki Ci :spoko: za powiedzenie tego co miałem odpowiedzieć sławetnej ... Lilly. Pozdrawiam Was :uśmiech:

Hej, Lilly jest po prostu ostrożna i wyważona. Nie lubi skrajności. Tacy ludzie to skarb na czas prosperity, ale nie na teraz, niestety.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lip 2012, 8:47 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2009, 23:59
Posty: 1065
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
bronson pisze:
a na dokładkę jakby się ktoś nie chciał zaszczepić, nowe uprawnienia ...
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nowe-uprawnienia-dla-policji,1,5185441,wiadomosc.html
pzdr

Naprawdę tak ciężko skopiować treść artykułu i go wstawić na forum? W tej chwili nie chce się otworzyć z linku.

_________________
ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lip 2012, 9:00 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 cze 2010, 17:52
Posty: 1629
Lokalizacja: Poland
Płeć: mężczyzna
Mnie udało się wejść, oto treść z linka podanego przez bronsona:

"Nowe uprawnienia dla policji?

dzisiaj, 06:25
Użycie broni palnej w stosunku do kobiet w widocznej ciąży i dzieci poniżej 13 roku życia - takich uprawnień dla służb chce MSW, które przygotowało projekt zmian w ustawie o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".Zgodnie z tymi planami policjant nie musiałby także oddawać strzału ostrzegawczego. MSW uzasadnia potrzebę zmian coraz bardziej wyrafinowanymi i przemyślanymi działaniami grup przestępczych i organizacji terrorystycznych.

Jeśli zmiany wejdą w życie, policjant będzie mógł strzelać do takich osób, gdy dojdzie do "zagrożenia życia lub zdrowia funkcjonariusza lub innej osoby".Eksperci, na których powołuje się "DGP" nie potrafią znaleźć wystarczającego uzasadnienia dla tych propozycji. Ich zdaniem w demokratycznym państwie prawa, które uznaje życie ludzkie od momentu poczęcia za wartość konstytucyjną, nie mogą być wprowadzane rozwiązania, które ułatwiają zabijanie.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej"."

koniec cytatu.

Milutko, oj milutko
Jeśli ktoś nie widzi jakie narzędzia są tu szykowane...

_________________
Rzuć orgonit pod wieżę komórkową którą widzisz. Starczy.
Pod znaczy w zakresie 40-400m od niej, tak jest najlepiej.
An eye for an eye will make us all blind. M. Gandhi
Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lip 2012, 9:29 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2012, 18:13
Posty: 178
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: kobieta
Dzięki chłopcy za psychoanalizę mojej osoby i ciekawe interpretacje tego, co myślę, doprawdy pouczające :hejka:

Jest tak jak napisał @ex-east, nie lubię skrajności, bo to krótka droga do fanatyzmu.

I owszem, uważam że rewolucja nie pomoże, a zwłaszcza liczenie jedynie na psychologię tłumu, jeśli nie zadba się o to, co dalej, jakie będą następne kroki - błędne koło powtarzać się będzie w nieskończoność. Po cóż to walczyli nasi dziadkowie? Żeby zarówno oni, jak i my mogli żyć w "lepszym, wolnym świecie". I jest lepszy i wolny? Proponuję jedynie wyciągnięcie wniosków. Wg mnie "Ci na stołkach" jak najbardziej boją się tłumu, ale tłumu myślącego, a nie bezmyślnej fali lecącej za byle impulsem. Takim tłumem można łatwo manipulować, i każdą sytuację da się wykorzystać, zarówno działanie ruchów antyszczepionkowych, jak i zamieszki na ulicach...

Eksperyment: 95% to owce

Oczywiście to moje, prywatne zdanie, i niech będzie, że "tylko przychodzę, marudzę i usypiam".

Ale wiesz @thozo, nie czytaj tych moich wypocin, nie ma takiego obowiązku ani przymusu, więc jak najbardziej możesz omijać moje posty szerokim łukiem, nikt Cię rozliczał z tego nie będzie. Albo odwrotnie - czytaj ile dusza zapragnie i baw się dobrze, podobno śmiech to zdrowie, a tego wszystkim życzę :spoko:

_________________
Każdy krok w kierunku poznania, każdy fragment wyodrębniony z całości przyrody jest tylko przybliżeniem całkowitej prawdy, czy raczej całej znanej nam obecnie prawdy. Właściwie wszystko, co wiemy, jest tylko przybliżeniem, ponieważ wiemy, że nie znamy jeszcze wszystkich praw.

R. Feynman, Wykłady z fizyki.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lip 2012, 10:33 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 cze 2009, 21:18
Posty: 841
@Lilly

Skoro kwestia zasadności powszechnych i przymusowych szczepień zeszła na dalszy plan …

Bałagan prawny itp.
Nie ulega wątpliwości że jest to zjawisko wręcz powszechne, ale zarazem niesie ono określone skutki.
Przypadek, wypadkowa chaotycznych i nie przewidywalnych ruchów, tak też można „myśleć” :mrgreen:
Tylko że gdy chłodnym okiem spojrzymy na to co się dzieje w sferze polityki i gospodarki, to dochodzimy do wnioski że nikt z decydentów nie próbuje temu przeciwdziałać, wręcz przeciwnie.
Oczywiście wszyscy oni ciągle się lansują na superbohaterów walczących z chaosem, ale to tylko medialna poza bo gdy przychodzi do podejmowania konkretnych decyzji …
Podsumowując stawiam hipotezę że ten bałagan jest traktowany narzędziowo celem wywołania tych właśnie skutków które odczuwamy na własnej skórze.

Czynny udział w …
Tylko że w pierwszej kolejności jesteśmy aktorami systemu, a jedną z jego podstawowych funkcji jest dławienie oddolnych inicjatyw (tak jest w praktyce)
Oczywiście jest druga strona medalu ludzie są z natury leniwi, ale to tylko jeden z elementów układanki a nie kamień węgielny.
Cała sztuka polega na tym aby odnaleźć zarodek systemy i go zlikwidować, bez tego działania o charakterze rewolucyjnym jak i oddolnym (poziomym) nie przyniosą oczekiwanych efektów.

Cytuj:
czy przypadkiem powyższy apel nie jest niczym zażalenie do króla (który wydał wyrok), że kat chce nas zabić?

Tak całkowicie się z tym zgadzam i od czasu do czasu sam to piętnowałem, spora część ludzi jak i działaczy nie potrafi albo nawet nie chce przyjąć do wiadomości pewnego faktu (właściwie to jest fakt, tylko brakuje odważnych aby to udowodnić) którego konsekwencją jest powyższe.
Mianowicie że celem rządzących - systemu hierarchicznej władzy, nie jest dobrobyt, nasze szczęście itp. ale zniewolenie , ograniczenie i kontrolowanie.
Cały problem polega na tym, działacze postępujący w sposób który dobrze zobrazowała, nie są świadomi tego faktu.
Sama metoda wcale nie musi być błędna, czy nie skuteczna, przeciwnie w pewnych sytuacjach i w rękach świadomego działacza może stać się potężną bronią wielokrotnie wzmocnioną przez tą świadomość .
No i chyba nie zaprzeczysz, że w pewnych sytuacja te apele przynoszą jakieś pozytywne efekty więc gdyby ..
Cały problem w tej świadomości

Działanie …
IMHO polaryzowanie go na „małe oddolne ruchy” kontra „rewolucje” w moim rozumieniu jest karygodnym błędem i wpadaniem w pułapkę EGO.
Istotna jest skuteczność w danym miejscu i czasie podług możliwości jakie one stwarzają, a nie forma i ideologie.
Jeśli np. taki „lokalny działacz” będzie miał sposobność zapobiec wymordowaniu milionów, to co ma powiedzieć nie nie jestem superbohaterem …

Dialog – pertraktacje
Z mordercami się nie pertraktuje !
Jeśli jakaś ktoś wyprodukował lek (szczepionkę) którego celem jest zamordyzm, to naprawdę nie ma sensu dyskutować z „lekarzem” który chce nam ją wstrzyknąć, tu trzeba lać w mordę i tyle.
Nie wiele tutaj zmienią rzekome dobre intencje „lekarza”.
Kiedyś tam słuchałem wypowiedź pewnego „etyka” który twierdził, że eksperymenty w obozach miały swoje dobre strony, ponieważ poszerzyły naszą wiedzę.
Tutaj mamy do czynienia z cienką czerwoną linią, dam ci radę (jeśli mogę) uważaj żebyś przypadkiem jej nie przekroczyła, bo twój tok rozumowania …
Tak nawiasem to według mnie instytucja lekarza poprzez podpisanie paktu z diabłem :king: (przemysłem farmaceutycznym) całkowicie się zdeprawowała, więc powinno się jej odebrać wszelkie przywileje a przede wszystkim monopol na leczenie ! I to tak z dnia na dzień.

Cytuj:
Nota bene, dzieciom też ograniczamy wolność osobistą "dla ich dobra, bo nie rozumieją" - dla mnie to idealne odbicie.

A to wredne mamuśki, zamykają te dzieciątka w swoich brzuszyskach i nie pozwalają wyjść na zewnątrz, tyranki jedne :język:

To nie "odbicie" to gra z regułami, a zatem i konsekwencjami.
Możemy się na nie zgodzić albo nie, jeśli się zgodzimy to nie narzekajmy.

:hejka:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lip 2012, 10:43 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 28 paź 2011, 10:07
Posty: 77
Lilly pisze:
I owszem, uważam że rewolucja nie pomoże, a zwłaszcza liczenie jedynie na psychologię tłumu, jeśli nie zadba się o to, co dalej, jakie będą następne kroki - błędne koło powtarzać się będzie w nieskończoność.
Zgoda. Są rewolucjoniści i są konstruktorzy. Nie ma ważniejszych i bardziej ważnych, bo sama ważność to iluzja, a rola to tylko rola do wypełnienia.
Cytuj:
I jest lepszy i wolny?
Nie, nie jest a to dlatego, że wyniesieni na świecznik ludzie tracą kontakt z energią "fali",która ich wynosi i popadają w tożsamość wybrańców narodu. Wtedy łatwo ich omotać i przekabacić. Fala traci impet i jej moc się rozprasza.

Najgorsze, kiedy władza uderza do głowy i traci się z oczu horyzont. Prawdziwy mistrz wie , kiedy odejść i ustąpić miejsca innym. Taki na przykład Dalajlama.

Cytuj:
Wg mnie "Ci na stołkach" jak najbardziej boją się tłumu, ale tłumu myślącego, a nie bezmyślnej fali lecącej za byle impulsem. Takim tłumem można łatwo manipulować, i każdą sytuację da się wykorzystać, zarówno działanie ruchów antyszczepionkowych, jak i zamieszki na ulicach...
Owszem , tłumem da się sterować, ale nie tłumem bez-myślnym. Sterowanie odbywa się poprzez zaszczepianie myśli. To myślący tłum jest zagrożeniem dla Całości, a wybawieniem dla rządzących. Taki tłumek myślący siedzi teraz właśnie na Wiejskiej i pichci ustawę pod dyktando Wielkiej Farmacji. Wydaje im się, że myślą, że są niezależni i że maja rację, a są głusi i ślepi i są zmanipulowani. To samo da się powiedzieć o sterowanych odgórnie grupach kiboli, którzy nie są niemyślący, a wręcz przeciwnie, dokładnie wykonują rozkazy odgórne, a do tego trzeba przecież konkretnie myśleć.

Fala o jakiej mowa to fala energii synchronicznej taka, jaką pokazaliśmy w przypadku ACTA . Nagle ludzie zaczęli się jednoczyć i z prawa i z lewa . Nawet głupie spamowanie i zatykanie rządowych stron ( szumnie nazwane cyberatakiem anonimowych ) przyniosło efekty, a przecież nikt tym nie sterował. Pamiętam jakiś wywiad z Anonimowym, który opowiadał jak przyszedł do domu, a tam rodzice mówią mu jak to dzielni Anonimowi hakerzy bronią społeczeństwa bo w wiadomościach mówili i śmiać mu się chciało, bo to on był jednym z tych Anonimowych, ale nie czuł tego póki nie zobaczył o tym wiadomości (jednak nie mógł się ujawnić) . O takiej fali mowa. Taka fala jest falą oddolną, synchroniczną , skoordynowaną poza umysłem , poza procesami myślenia. Zdaje się, że w tym przypadku jest to efekt synergii odbity ze świadomości zbiorowej niż cokolwiek przemyślanego. Ale sukces jest . To samo czeka nas teraz, ta sama fala powinna się pojawić i zmienić rzeczywistość.

Rozpoznanie skuteczności tej fali leży w interesie wszystkich, gdyż tak właśnie działać powinna demokracja bezpośrednia. Fala powinna wynosić na szczyt ludzi kompetentnych, sprawnych i nastawionych zadaniowo, którzy po wypełnieniu służby odchodzą, a kolejna fala wynosi kolejnych ludzi. Czy jakoś tak.

Rozumiem Lilly Twoje rozgoryczenie akcjami tłumu, ale do tego trzeba podejść trochę inaczej, spojrzeć jak na szanse i rozpoznać mechanizmy jakie za tym stoją bo to potężna i skuteczna moc.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lip 2012, 11:26 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2012, 18:13
Posty: 178
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: kobieta
Nie twierdzę, że sama akcja "jest zła" i nie tępię działania, ani działaczy. Twierdzę natomiast, że jest ona nie wystarczająca (chyba się powtarzam).

Co pokazuje choćby ta rewolta o wolność sprzed 100 lat w Brazylii, walka z przymusowymi szczepieniami: Rewolucja przeciw przymusowym szczepieniom w Brazylii. Ludzie, którzy wyszli na ulicę jak najbardziej osiągnęli to, na czym im zależało: pal sześć, że część osób zostało rannych czy poniosło śmierć - najważniejsze, że uniknęli przymusowych szczepień. Chwilowo. Na czas rebelii rząd zaprzestał szczepień, wprowadził stan wyjątkowy, stłumił zamieszki, a następnie "the vaccination process was restarted." Owszem, na dany moment udało im się ocalić życie, ale no właśnie, co dalej? Zawalczyli tym o swoje prawa na przyszłość?

Nie mówię, że koniecznie tak musi być i u nas, być może pójdziemy w ślady Islandii. Chciałam jedynie zwrócić uwagę, że każdy kij ma dwa końce i warto liczyć się z każdym z nich (czyli rozumieć jak działa i umieć używać) i wyciągać wnioski z przeszłości.

@ex-east, rozumiem twoje spojrzenie na falę i proces przebudzenia, niestety jest on dla mnie zbyt nawiny, przynajmniej chwilowo, więc wybacz, że nie zachwycam się nim w równym stopniu. Widzę, że ludzie potrafią i lubią jednoczyć się, ale też wystarczy "byle bzdura" jako powód do kłótni i zmiany frontu. To jest ładna wizja, ale wg mnie zbyt chwiejna na dzień dzisiejszy.

Sama odwaga, podobnie jak i sam fakt posiadania wiedzy nie wiele wskórają, dlatego uważam, że połączenie tych dwóch jest istotne, a zwłaszcza bycie elastycznym. I to, że wcale nie trzeba czekać na "mordercze przepisy" aby zacząć wprowadzać zmiany (systemu czy czegokolwiek innego), że można to zacząć robić od tak, po prostu.

@xpio, wiem, że wiesz, że nie o to mi chodziło z "dziećmi i mamuśkami" Mruga A odbicie widzę w tym, jak choćby warunkowe wychowanie (na zasadzie nagrody i kary) kształtują funkcjonowanie w społeczeństwie i postrzeganie świata (nie ma kary - hulaj dusza, jest nagroda - mam motywację).

PS. Jeśli w tym temacie chodzi jedynie o wklejanie apeli i artykułów nawołujących, a co umknęło mojej uwadze, wybaczcie mój offtop, wbrew pozorom nie mam jakiś strasznych intencji, ot własne przemyślenia :)

_________________
Każdy krok w kierunku poznania, każdy fragment wyodrębniony z całości przyrody jest tylko przybliżeniem całkowitej prawdy, czy raczej całej znanej nam obecnie prawdy. Właściwie wszystko, co wiemy, jest tylko przybliżeniem, ponieważ wiemy, że nie znamy jeszcze wszystkich praw.

R. Feynman, Wykłady z fizyki.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lip 2012, 12:35 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 28 paź 2011, 10:07
Posty: 77
Lilly pisze:
Nie twierdzę, że sama akcja "jest zła" i nie tępię działania, ani działaczy. Twierdzę natomiast, że jest ona nie wystarczająca (chyba się powtarzam).
Co pokazuje choćby ta rewolta o wolność sprzed 100 lat w Brazylii, walka z przymusowymi szczepieniami: Rewolucja przeciw przymusowym szczepieniom w Brazylii. Ludzie, którzy wyszli na ulicę jak najbardziej osiągnęli to, na czym im zależało: pal sześć, że część osób zostało rannych czy poniosło śmierć - najważniejsze, że uniknęli przymusowych szczepień. Chwilowo.
Otóż właśnie, chwilowo. Tak jak w proteście przeciwko ACTA. Tak samo już tego nie wprowadzą, ale od strony kuchennych drzwi, choćby poprzez kontrolę nad szczepionymi, zdrowymi ludźmi. Ich inwigilacja pod pozorem troski epidemiologicznej będzie tym samym co zamierzano uczynić przy okazji ACTA.
Dlatego czujność zbiorowa , ta nowa jakość to już nie mrzonka, lecz konieczność zbiorowa.
Wręcz nasuwa się wniosek, iż te wszystkie podchody Systemu są po to, aby wzbudzić w ludziach nową jakość , nowy sposób życia, bardziej społeczny. Tzn intencje "szczepionkowe" są brudne, ale można je wykorzystać dla stworzenia nowej jakości życia.


Cytuj:
@ex-east, rozumiem twoje spojrzenie na falę i proces przebudzenia, niestety jest on dla mnie zbyt nawiny, przynajmniej chwilowo, więc wybacz, że nie zachwycam się nim w równym stopniu. Widzę, że ludzie potrafią i lubią jednoczyć się, ale też wystarczy "byle bzdura" jako powód do kłótni i zmiany frontu. To jest ładna wizja, ale wg mnie zbyt chwiejna na dzień dzisiejszy.

Wizja wizją, ale na czymś się opiera. Wyobraź sobie, że podstawy myślenia jakie wbudowano w Ciebie (najpierw zbudowano tożsamość Ciebie) wszystkie są fałszywe. Nauka opiera się na Darwinie, generalnie mówiąc na rozdzieleniu wszystkiego , zatomizowaniu. Dalej szuka się pierwotnej kuleczki , odpowiedzialnej za to ,że coś istnieje. Poczytaj sobie książki Gregga Bradena ,który pokazuje , że wyobrażenie na którym opieramy konstrukcje świata i wynikające stąd ludzkie myślenie jest już od dawna nieaktualne.

Jedność to naturalny stan istnienia, a nie jednorazowy spontan czy zryw. To wynika z nowego rozpoznania świata. Natomiast to, że ludzie nie dostrzegają tego Nowego jest zasługą utartych kolein w jakich się wciąż poruszają tym samym je utrwalając z czego tylko się cieszą "Włatcy Móch " ;)

Prawda jest widoczna gołym okiem. Prawdopodobnie zdarzyło Ci się nawet spacerować przez kolektywną świadomość złożoną z miliardów istnień potocznie zwaną lasem państwowym nawet nie zdając sobie sprawy z tego w jakiej "świątyni" się znajdujesz. To samowystarczalny ekosystem. Natura niczego nie kryje, pokazuje i uczy, ale człowiek - poprzez właśnie utarte myślenie wykształcone w toku wzrastania i obcowania z Systemem - jest na to ślepy i głuchy. Gdyby zobaczył ( to nie do Ciebie uwaga) to nie śmieciłby w świątyni rzucając gdzie popadnie opakowania, torebki plastikowe, butelki i niedopałki papierosów.
Ile jeszcze zdarzeń musimy doświadczyć ,aby się w końcu przebudzić i zobaczyć to, co jest zamiast projektować wprogramowane ścieżki myślenia ?

Cytuj:
wcale nie trzeba czekać na "mordercze przepisy" aby zacząć wprowadzać zmiany (systemu czy czegokolwiek innego), że można to zacząć robić od tak, po prostu.
Tak zgoda. Jednak wielu potrzebuje kopa by przejrzeć na oczy. To się właśnie dzieje i taką rolę pełnią "mordercze przepisy". Można na nie patrzeć jak na coś ,co znów jacyś ONI chcą MNIE zrobić, ale można też spojrzeć jak na okazję do zmiany paradygmatu i wyjść nawet poza to, dostrzec coś na prawdę niesamowitego, co zawsze tu było.
Do tej pory zatrzymanie się w pół drogi rozpraszało falę. Nie musi tak być.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lip 2012, 13:26 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
To nagranie już chyba było, ale powtarzam ponieważ poniższy artykuł jest powiązany z nim.

phpBB [video]


Tekst pochodzi z tej strony:

http://www.monitor-polski.pl/zbieramy-dowody-na-proces-przeciwko-ludobojcom-w-rzadzie-i-sejmie-cz-3/Zbieramy dowody na proces przeciwko ludobójcom w Rządzie i Sejmie cz. 3

Prasa mainstreamowa zaczyna reagować.

Pierwszy jest Nasz Dziennik. Tym razem prasa katolicka, odpowiednio zareagowała – w przeciwieństwie do tego co było w 2009 roku. Wtedy to apelowaliśmy niemalże bezpośrednio u o. Rydzyka o nagłośnienie przygotowywanego ludobójstwa szczepionkowego. Nie było reakcji, aż do momentu gdy się okazało, że szczepienia nie wypalą, a wcześniej zajęły się tym inne media – NIE Urbana, Angora, TVN i Superstacja. Widać mieli przecieki, że akcja spali na panewce.

Tym razem my mamy przecieki, że ludobójcy staną przed wymiarem sprawiedliwości i poniosią zasłużoną karę za planowaną akcję zniewolenia Polaków.
Bowiem nowelizacja ustawy o chorobach zakaźnych, to nie tyle promocja szczepień, ale próba wprowadzenia NIEWOLNICTWA.
Nie oszukają nas zwodnicze hasła zagrożeń pandemią i jej zapobieganiu. Szczepionki nie są w stanie zwalczyć zmutowane wirusy. Tu chodzi o zmianę systemu demokratycznego, jakim mieni się jeszcze Polska i inne kraje, na nowoczesne niewolnictwo, gdzie przeciętny obywatel nie będzie miał NIC do powiedzenia, gdzie prywatne organizacje będą miały prawo do ingerencji w nasze prywatne życie, a tak naprawdę to likwidację prywatności. To się odbywa na wielu poziomach, nowelizacja ustawy jest jednak pierwszą, jasną dla wszystkich przesłanką, że zaczyna się dziać bardzo źle.

Za tą i podobnymi ustawami w innych krajach, kryje się międzynrodowa mafia, która za wszelką cenę chce wprowadzić tzw. „rząd światowy” z pełną kontrolą nad ludzkością. Gotowe są jż dziesiątki, o ile nie setki tysięcy tzw. „dronów”, czyli bezzałogowych samolotów, które będą mogły obserwować i rejestrować zanczące połacie krajów, ale także zdalnie likwidować opozycję. Testowane są m.in. w Iraku, Afganistanie i Pakistanie. Jeśli sądzisz, że nie zostaną wprowadzone w Europie, to się grubo mylisz.

Jedyna szansa by temu zapobiec to zaczać działać już teraz i to z całą siłą. Na wstępie należy pozakładać pozwy międzynarodowym bandytom, do których zaliczam i „naszych” polityków. Można im dać jeszcze szansę by się wycofali – mogli być le poinformowani przed tym głosowaniem. Ale muszą natychmiast ogłosić to publicznie i przeprosić naród. Muszą się podpisać pod petycją potępiającą tego typu ustawy – jak o znowelizowana chorobach zakanych czy o paszach GMO. Są zresztą i inne, zgodne z ludobójczą Agendą 21 zatwierdzoną przez ONZ, bo przecież tam jest przyczna tego zła.

Cytuję za Naszym Dziennikiem z dnia dzisiejszego:

Przymusowe szczepienia dzieci i dorosłych wprowadza nowelizacja ustaw o zapobieganiu epidemiom oraz o inspekcji sanitarnej. Projekty z niewielkimi poprawkami przekazali do Sejmu senatorowie. Gdy przegłosują je posłowie, ustawy będą czekały tylko na podpis prezydenta.

Nowe prawo wzbudza wiele kontrowersji dotyczących nie tylko kwestii zdrowotnych, ale również etycznych i prawnych. Okazuje się jednak, że żadnych wątpliwości nie mieli posłowie i senatorowie, którzy w zdecydowanej większości głosowali za tymi ustawami. I stało się to mimo apeli wielu organizacji społecznych krytykujących nowe prawo. W internecie krążą nawet listy protestacyjne, pod którymi zbierane są podpisy obywateli (…)

cały artykuł: Szczepienia pod przymusem

List dr Andre Kulisza w.s. nowelizacji ustawy o chorobach zakaznych (druk sejmowy 293 i 416)

Na bezprecedensową, neohitlerowską nowelizację ustawy o chorobach zakaźnych zaczynają reagować lekarze. Poniższy list otrzymałem pocztą e-mailową od jednego z korespondentów dr A. Kulisza, H.K.

Szanowny Panie Senatorze,

Nazywam się Andre Alexander Kulisz, mam 67 lat i jestem amerykańskim lekarzem-naturopatą i doktorem nauk fizycznych w dziedzinie zastosowań fizyki w medycynie. Moja praktyka, między innymi, zajmuje się leczeniem dzieci ze stanow neurotoksycznych, specyficznie poszczepiennych takich jak autyzm czy Asperger’s Syndrome. W swojej praktyce mam rownież dzieci polskie.

Piszę ten list aby uświadomic Panu, że ustawa o wymuszaniu szczepień na polskim społeczeństwie jest wyniszczająca zdrowie narodu polskiego, jeżeli nie ludobojcza. Jestem obywatelem amerykańskim urodzonym w Polsce i serce mi sie kraje patrząc na ogrom nieszcześć spowodowanych „nowoczesnymi” szczepionkami.

Ja nie jestem przeciwko szczepieniom. Ja jestem przeciwko przymusowi szczepień.

Za zajęcie stanowiska, wynikajacego z mojego doświadczenia zostalem okrzyczany oszustem, osmarowany plotkami, i poniżany przez środowisko pro-szczepienne.

Widocznie moja opinia nie jest na rękę tym co zbierają krociowe zyski ze sprzedaży szczepionek i lekarstw leczących niepożądane odczyny poszczepienne. Z drugiej strony nie odnoszę żadnych korzyści materialnych jeżeli szczepienia staną się wyborem rodzicow.

Proszę Pana o wysluchanie mojej opinii na temat szczepień. To tylko kilkanaście minut. Mam nadzieję, że znajdzie Pan te minuty zanim podejmie Pan bardzo ważną decyzję dla przyszlości narodu polskiego.

Z powazaniem,
Dr. Andre Alexander Kulisz

Materiały wideo:

„Autyzm — Szczepic czy nie szczepic” http://www.youtube.com/watch?v=bBZ1G-FHz38
Brodawczak ludzki; dlaczego nie szczepic? http://www.youtube.com/watch?v=4_kWrghK5g4

**********
Dr. Andre A. Kulisz
PhD, ND(US), DNM(EU), ACN
World-Wide Natural Health Service
+1-210-858-9143, +1-918-398-0252
http://kulisz.com, email@kulisz.com
Marek Podlecki w AlterNews u Janusza Zagórskiego

Janusz Zagórski poprosił mnie wczoraj (10 lipca) o kilka słów n,.t. naszej akcji blogerskiej. Przyznam, że jestem zbulwersowany tą pseudo-nowelizacją do ustawy o chorobach zakaźnych, dlatego rozmowa była dość nerwowa.

http://www.youtube.com/watch?v=h-wgNykrKeU

Dokumenty w.s. ludobójstwa szczepionkowego – specjalna strona

Dokumenty w różnych formatach, będą gromadzone na stronie dostępnej bezpośrednio z Menu (w dziale Dokumenty), o linku: http://www.monitor-polski.pl/dokumenty/ ... dokumenty/
Skandaliczne zachowanie senatorów – co oni reprezentują?!

komentarz z e-maila, nazwisko i imię znane M.P.

Proszę spojrzeć na obrady senatu w sprawie ustawy o chorobach zakaznych:

http://senat.atmitv.pl/SenatConsole/Tra ... &channel=1

Chwilę po tym jak zegar w górnym prawym rogu pokazuje 15:24 kamera na chwilę pokazuje salę Senatu.
Skandaliczne ignorowanie przez wiekszosc sanatorow apeli oraz woli spoleczenstwa mówi samo za siebie i pokazuje, czyje interesy ci ludzie – utrzymywani przez polskich podatnikow – naprawde reprezentuja . Trudno o bardziej wymowne swiadectwo pogardy dla polskiego społeczenstwa.

Warto tez zapoznac sie ze stenogramem z ostataniego posiedzenia seantu, gdzie dyskutowano sprawe szczepien.

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/pos ... ,24,1.html

Oto co powiedzial p. Przemysla Bilinski, Glowny Inspektor sanitarny: ”Czy ustawa wprowadza przymus szczepień? Ustawowy obowiązek poddawania się szczepieniom ochronnym absolutnie nie oznacza przymusowego wykonania szczepienia z zastosowaniem środków przymusu bezpośredniego. Niewykonanie obowiązku szczepienia powoduje, tak jak mówiłem, powstanie konsekwencji prawnych w postaci grzywny. Zgodnie z art. 31 Konstytucji Rzeczypospolitej w demokratycznym państwie konstytucyjne wolności i prawa mogą być ograniczone na drodze ustawy między innymi wtedy, gdy jest to niezbędne dla ochrony zdrowia. Kwestia obowiązku szczepień nie jest określona przepisami ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych, ale reguluje ją ustawa z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji w zakresie, w jakim dotyczy ona obowiązków o charakterze niepieniężnym.”

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/pos ... ,24,1.html

A wiec jest oczywiste, ze sanepidowi chodzi tylko o pieniadze. Zamozniejsi obywatele beda zmuszani do zaplacenia haraczu, czym unikna poszczepiennego kalectwa lub smierci, a biedniejsi beda wyzyskiwani do eksperymentow medycznych na wielka skale. Kuriozalne jest tez to, ze IIIRP nadal posluguje sie totalitarnym prawodawstwem z glebokiego PRLu.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lip 2012, 15:04 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 28 cze 2010, 22:41
Posty: 15
Płeć: kobieta
Cytat z :http://www.bioslone.pl/forum/index.php?topic=23187.msg161970#msg161970
"Zobaczcie jak nas traktują, jak traktują spoełeczeństwo, które się słusznie buntuje i jak przewodniczący komisji zdrowia kłamie, ze nowelizacja nie dotyczy tego o czym piszemy i mówimy.

Na sali, przed rozpoczęciem obrad komisji, czas w prawym górnym roku ekranu 13:40:50

Padają słowa
(poseł przy stole głównym do przewodniczacego komisji)
- z tym są jaja
- czemu z tym są jaja?
- w internecie co się dzieje
- nie, TO SĄ IDIOCI
- ja to wiem, oni chcą lobbować ...
- nie, tam nie ma żadnych interesów, to jest ANARCHIZACJA

(mogłam coś niedokładnie zanotować, posłuchajcie sami)

Tu link do posiedzenia komisji
przed posiedzeniem:http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=C5045687FAB6DF6FC1257A300039ED3A
Może ktoś umie wyciąć szybko ten kawałek i puścić w internecie? Bo jak się zorientują to usuną z zapisu."

I tutaj mam taką samą propozycję, jak w ostatnim zdaniu z cytatu, jeśli ktoś umie to zrobić, a na pewno są tu tacy zdolni ludzie :).


Przepraszam, że w taki sposób podaję linki, ale jak robię, żeby się podświetlił, to część się kasuje i taki link nic nie pokaże. Nie wiem dlaczego tak się dzieje i to tylko na tym forum, wcześniej nie miałam takich kłopotów.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lip 2012, 16:29 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2009, 1:05
Posty: 1633
Lokalizacja: Everywhere
Płeć: mężczyzna
Jak nas ładnie nazwali, może o sobie mówili? :)
Proszą się, oj proszą. :twisted:

_________________
In Lak'ech Ala K'in
***
Not in knowledge is happiness, but in the acquisition of knowledge!
(Edgar Allan Poe)

***
Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lip 2012, 16:30 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 28 paź 2011, 10:07
Posty: 77
Ale jaja. ...
Jednak się zaczynają bać "idiotów" i "anarchistów".
Śledzą to co się dzieje. Muszą się zatem liczyć z nieuchronnym.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 lip 2012, 20:05 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 28 cze 2010, 22:41
Posty: 15
Płeć: kobieta
Tu jest już wycięty ten fragment, o którym pisałam wcześniej:
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 lip 2012, 9:05 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2012, 18:13
Posty: 178
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: kobieta
Oficjalne stanowisko GIS w sprawie apelów:

Cytuj:
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dotycząca nowelizacji ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi

W związku z trwającymi w chwili obecnej pracami parlamentarnymi nad ustawą o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej w mediach pojawiły się informacje, które wprowadzają opinię publiczną w błąd odnośnie charakteru wprowadzanych nią zmian. Przewidziane nowelizacją modyfikacje przepisów, które mają na celu nadanie spójności już istniejącym obowiązkom ustawowym, są w nieprawdziwy sposób przedstawiane jako ograniczanie praw obywatelskich m.in. odnośnie dostępu do informacji o niepożądanych odczynach poszczepiennych, wprowadzenia przymusu bezpośredniego dla wykonywania szczepień oraz zmiany definicji choroby zakaźnej. Są to informacje całkowicie nieprawdziwe.

W rzeczywistości większość podniesionych zarzutów odnosi się do zmian, które polegają nie na nałożeniu nowych obowiązków lecz doprecyzowaniu rozwiązań obowiązujących w prawie polskim od wielu lat, jak również wręcz zwiększeniu związanych z nimi gwarancji praw obywatelskich. Odnosi się to przykładowo do wyraźnego wskazania podmiotów, które są uprawnione do uzyskiwania informacji o osobach chorych oraz zawężenia możliwości zastosowania w wyjątkowych sytuacjach, związanego z leczeniem przymusu bezpośredniego. Zmiana definicji choroby zakaźnej stanowi odejście od brzmienia nadanego jej ustawą z roku 1963 w związku z dokonanym wtedy pozbawieniem Sejmu uprawnienia do określenia zakresu chorób zakaźnych objętych przepisami ustawy i powierzeniem tej kompetencji organom władzy wykonawczej. Od roku 2001 określenie listy chorób ponownie należy do Sejmu i znowelizowana definicja stanowi powrót do stosowania w przepisach dotyczących zdrowia publicznego takiej samej definicji, jaka jest używana w medycynie klinicznej.

Nieprawdą jest rozpowszechniana w mediach informacja, iż zmiana definicji choroby zakaźnej w słowniku ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi spowoduje rozszerzenie obowiązku szczepień na wszystkich Polaków, nie tylko, jak dotąd dzieci, i będą oni "przymuszeni do ich wstrzyknięcia". Lista szczepień ochronnych jest bowiem określona w rozporządzeniu Ministra Zdrowia, a na jego podstawie kwestia ta jest doprecyzowana w corocznym komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego, w którym ogłaszany jest, od wielu lat, Program Szczepień Ochronnych. Ponadto nie ulega wątpliwości, że każda choroba wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy jest choroba zakaźną. Definicja choroby zakaźnej w ustawie została dostosowana do powszechnie stosowanej definicji klinicznej.

W przygotowaniu projektu uczestniczyło wielu ekspertów z dziedziny zdrowia publicznego i chorób zakaźnych m.in. Krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych – Pan Profesor Andrzej Horban, Krajowy konsultant w dziedzinie mikrobiologii – Pani Profesor Waleria Hryniewicz oraz Krajowy konsultant w dziedzinie epidemiologii – Pan Profesor Andrzej Zieliński. Projekt nowelizacji ustawy został poddany szerokim konsultacjom społecznym, a ewentualne kwestie sporne związane ze zmianami w ustawie były szczegółowo wyjaśniane przez Ministra Zdrowia w odpowiedziach na interpelacje poselskie w czasie prac sejmowych nad ustawą, a także poddane wnikliwej dyskusji w czasie prac Sejmowej Komisji Zdrowia. Wprowadzone w nowelizacji zmiany są wynikiem szerokiego consensusu, który znalazł swój wyraz również w czasie debaty sejmowej nad projektem ustawy. W konsekwencji ustawa uzyskała poparcie ponad 400 posłów przy zaledwie jednym głosie przeciwnym.

Poniżej, umieszczono wyczerpujące odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości dotyczące nowelizowanych przepisów ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

1. Dlaczego zmieniona została definicja choroby zakaźnej i czy skutkuje to obowiązkiem szczepień całej populacji przeciwko wszystkim chorobom zakaźnym?

Jest obecnie:
choroby zakaźne - choroby, które zostały wywołane przez biologiczne czynniki chorobotwórcze, które ze względu na charakter i sposób szerzenia się stanowią zagrożenie dla zdrowia publicznego


Proponuje się brzmienie:
choroba zakaźna – choroba, która została wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy


Zaproponowana w nowelizacji ustawy definicja choroby zakaźnej jako każdej choroby wywoływanej biologicznym czynnikiem chorobotwórczym, a nie tylko takiej choroby, która równocześnie stanowi zagrożenia dla zdrowia publicznego, stanowi dostosowanie ustawowej definicji choroby zakaźnej do definicji choroby zakaźnej obowiązującej na polu nauk medycznych zarówno w Polsce, jak również na świecie. Zmiana ta poddana została konsultacjom z ekspertami i konsultantami krajowymi.

Zawężenie ustawowej definicji choroby zakaźnej w stosunku do definicji medycznej zostało wprowadzone ustawą z 1963 r. o zwalczaniu chorób zakaźnych. Definicja taka nie występowała w polskim prawie przed rokiem 1963, kiedy wciąż obowiązywała jeszcze ustawa z 1935 r. o zapobieganiu chorobom zakaźnym i o ich, która nie zawierała definicji legalnej choroby zakaźnej i posługiwała się tym pojęciem w znaczeniu obowiązującym w naukach medycznych. Definicji choroby zakaźnej nie zawierała również pierwsza polska ustawa o chorobach zakaźnych z 1919 r.

Wprowadzone ustawą z 1963 r. zawężenie definicji choroby zakaźnej miało swoje uzasadnienie w fakcie, że ówczesna ustawa delegowała określenie wykazu chorób zakaźnych objętych przepisami ustawy do kompetencji władzy wykonawczej. Zgodnie bowiem z art. 3 tejże ustawy, wykaz chorób zakaźnych nie był zawarty bezpośrednio w ustawie, lecz był ustalany w drodze rozporządzenia przez ministra właściwego do spraw zdrowia. Zawężenie definicji ustawowej było więc elementem ograniczenia dowolności władzy wykonawczej w regulowania praw i obowiązków obywatela. Należy jednak zauważyć, że owo ograniczenie zostało wprowadzone w sposób nieprawidłowy legislacyjnie. Zamiast upoważnić ministra zdrowia do zamieszczenia w rozporządzeniu jedynie tych chorób zakaźnych, które stanowią zagrożenia dla zdrowia publicznego, dokonano tego w sposób nieprawidłowy poprzez zniekształcenie definicji medycznej.

Kolejne ustawy regulujące obszar chorób zakaźnych (z roku 2001 oraz 2008) zostały uchwalone już po wejściu w życie Konstytucji RP z 1997 r. i zakres przedmiotowy ich obowiązywania tzn. zakres chorób nimi objętych jest określany nie przez organ władzy wykonawczej w drodze rozporządzenia, lecz przez Sejm w samej ustawie – w formie wykazu chorób stanowiącego załącznik do ustawy. Nie towarzyszyło temu niestety przywrócenie prawidłowej definicji choroby zakaźnej.

Obecnie decyzja o zakresie przedmiotowym ustawy tzn. wykazie chorób objętych ustawą znajduje się więc w kompetencji Sejmu RP jako władzy ustawodawczej i sztuczne w stosunku do definicji medycznej zawężenia definicji legalnej choroby zakaźnej nie znajduje uzasadnienia prawnego i merytorycznego. Należy przy tym podkreślić, że wykaz chorób zakaźnych ujęty w ustawie nie został poszerzony i nadal skupia się głównie na chorobach, które mają potencjał szerzenia się epidemicznego i stanowią zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Jednocześnie należy mieć na uwadze art. 3 obowiązującej ustawy, który mówi, że przepisy ustawy stosuje się wyłącznie do zakażeń i chorób zakaźnych, których wykaz jest określony w załączniku do ustawy oraz biologicznych czynników chorobotwórczych wywołujących te zakażenia i choroby. Dlatego też powyższa zmiana nie poszerza zakresu obowiązywania ustawy jak również nie spowoduje poszerzenia zakresu dotychczasowych szczepień. Należy przy tym zauważyć, że w świetle art. 17 ust 10 ustawy to minister właściwy do spraw zdrowia określa, w drodze rozporządzenia m.in. wykaz chorób zakaźnych objętych obowiązkiem szczepień ochronnych, a także osoby lub grupy osób obowiązane do poddawania się obowiązkowym szczepieniom ochronnym przeciw chorobom zakaźnym, wiek i inne okoliczności stanowiące przesłankę do nałożenia obowiązku szczepień ochronnych na te osoby.

2. Dlaczego dokonano zmiany w obowiązującym art. 5 ust. 1 poprzez zmianę brzmienia pkt 2?

Jest obecnie:
Osoby przebywające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej są obowiązane na zasadach określonych w ustawie do:
2) poddawania się obowiązkowym szczepieniom ochronnym w ramach Narodowego Programu Szczepień Ochronnych;


Proponuje się brzmienie:
Osoby przebywające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej są obowiązane na zasadach określonych w ustawie do:
2) poddawania się szczepieniom ochronnym


Należy zwrócić uwagę, że proponowana nowelizacja w żaden sposób nie zwiększa uprawnień, ani nie rozszerza grupy osób podlegających obowiązkowym szczepieniom, ponad te obowiązujące dotychczas. Projektowana zmiana doprecyzowuje w jednym przepisie prawnym katalog obowiązków, które mogą być nałożone na obywatela, do tej pory rozproszonych w różnych przepisach tej ustawy. Nowe brzmienie przepisu art. 5 ust. 1 zawartego w przepisach ogólnych ustawy ma więc charakter wyłącznie redakcyjnoporządkujący i katalog ten może zostać skonkretyzowany w przepisach zawartych w części szczegółowej. Dotychczasowe przepisy ustawy nie były do końca precyzyjne, gdyż obok zawartego w dotychczasowym brzmieniu art. 5 ust. 1 obowiązku poddawania się szczepieniom ochronnym prowadzonym w ramach Programu Szczepień Ochronnych (PSO), ustawa w dalszej części (art. 46 ust. 3) przewidywała możliwość nałożenia obowiązku szczepień ochronnych przez ministra właściwego do spraw zdrowia lub wojewodę, w przypadku stanu zagrożenia epidemicznego lub epidemii.

Przepisy art. 5 ust. 1 ustawy zostały również uzupełnione o wymienione w art. 40 ust. 2 ustawy obowiązki w zakresie profilaktycznego stosowania leków wobec osób po narażeniu na kontakt z osobą chorą lub zakażoną (np. w przypadku inwazyjnej choroby meningokokowej).

3. Dlaczego utrzymywany jest obowiązek szczepień ochronnych ?

Obowiązek szczepień ochronnych jest obecnie regulowany w prawie polskim w sposób wynikający zarówno z uczestnictwa Polski w koordynowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) międzynarodowych programach całkowitej likwidacji (eradykacji) takich chorób zakaźnych jak poliomyelitis, odra i różyczka, jak również krajowych programach zwalczania chorób zakaźnych, a także konieczności zapewnienia ochrony indywidualnej u dzieci wobec chorób o szczególnie ciężkim przebiegu i wysokiej śmiertelności (np. tężec).

Należy podkreślić, że zgodnie z Konstytucja RP każdy ma prawo do ochrony zdrowia (art. 68 ust. 1), a władze publiczne są obowiązane do zwalczania chorób epidemicznych (art. 68 ust. 4).

Szczepienia ochronne stanowią jedną z najskuteczniejszych, a czasami jedyną formę zapobiegania chorobom zakaźnym, zwłaszcza w stosunku do tych chorób, przeciw którym współczesna medycyna nadal nie dysponuje żadnym leczeniem o charakterze przyczynowym. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie wszystkie osoby mogą, wskutek istnienia przeciwwskazań medycznych, uzyskać ochronę swojego życia i zdrowia poprzez poddanie się szczepieniu ochronnemu. Dotyczy to m.in. dzieci chorych na nowotwory oraz inne schorzenia przebiegające z obniżeniem odporności. Ponadto niektóre osoby pomimo poddania się szczepieniu, nie wytwarzają odporności poszczepiennej. W tej sytuacji prowadzenie powszechnego obowiązkowego programu szczepień, zapewnia również ochronę osobom nieszczepionym poprzez powstanie tzw. odporności zbiorowiskowej. Poziom zaszczepienia populacji sięgający 95% - 98 % (w zależność zakaźności od choroby) sprawia, że również osoby nieudpornione, które nie mogą być poddane szczepieniu, korzystają z ochrony jaką daje istnienie powszechnych programów obowiązkowych szczepień ochronnych.

Powszechne programy szczepień ochronnych zapewniają również ochronę dzieci w okresie bezpośrednio po urodzeniu, dzięki otrzymaniu przez nie w czasie trwania ciąży przez łożysko, przeciwciał ochronnych od zaszczepionej w dzieciństwie matki. Pozwala to również uniknąć sytuacji, w której szczepieniu byłaby poddawana kobieta już w trakcie trwania ciąży. Należy podkreślić, że zgodnie z art. 68 ust. 3 Konstytucji RP zapewnienie szczególnej opieki zdrowotnej m.in. dzieciom oraz kobietom w ciąży jest kolejnym obowiązkiem władz publicznych.

4. Czy ustawa wprowadza przymus szczepień? Zasady egzekwowania obowiązku szczepień

Ustawowy obowiązek poddawania się szczepieniom ochronnym absolutnie nie oznacza przymusowego wykonania szczepienia z zastosowaniem środków przymusu bezpośredniego. Natomiast brak realizacji wykonanie obowiązku szczepienia powoduje powstanie konsekwencji prawnych w postaci grzywny. Zgodnie z art. 31 ust. 3 Konstytucji RP w demokratycznym państwie prawa konstytucyjne wolności i prawa mogą być
ograniczane w drodze ustawy, m.in. gdy jest to niezbędnie dla ochrony zdrowia. Kwestia sposobu egzekwowania przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej przedmiotowego obowiązku szczepień nie jest określana przepisami ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. Nr 234 poz. 1570, z późn zm.), lecz reguluje ją ustawa z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz.U. z 2005 r. nr 229 poz. 1954, z późn. zm.) w zakresie w jakim dotyczy ona obowiązków o charakterze niepieniężnym.

Nałożenie przez ustawodawcę powszechnego obowiązku poddawania się szczepieniom ochronnym przeciw wybranym chorobom zakaźnym zapewnia odpowiednio wysoki odsetek osób poddających się szczepieniom i skutecznie zmniejsza ryzyko epidemicznego szerzenia się chorób zakaźnych w populacji. Wprowadzenie obowiązkowych szczepień ochronnych przeciw wybranym chorobom zakaźnym zmniejsza także społeczne
skutki związane z ciężkimi zdrowotnymi następstwami chorób zakaźnych, w tym związane z kosztami leczenia tych chorób oraz ich powikłań co pozwala wykorzystywać zaoszczędzone środki na leczenie i zapobieganie chorobom niezakaźnym.

5. Dlaczego ustawa ogranicza dostęp do informacji (np. do informacji o NOP-ach) poprzez uchylenie w art. 27 jak i 29 ustępów dotyczącego obowiązku prowadzenia przez świadczeniodawców rejestrów oraz wprowadza w to miejsce odpłatne uczestnictwo w systemie SENTINEL?

Ustawa w żadnym miejscu nie ogranicza dostępu do danych o zachorowaniach na choroby zakaźne oraz o niepożądanych odczynach poszczepiennych. Dane te są od lat publikowane na podstawie art. 30 ustawy, w tym również umieszczane na stronach internetowych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, a dostęp do nich jest całkowicie bezpłatny i nie są przewidziane żadne zmiany w tym zakresie.

Likwidacja rejestrów nie odnosi się do rejestrów prowadzonych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, na których podstawie sporządzane są raporty o liczbie zachorowań, lecz rejestry, które zostały przewidziane do prowadzenia przez lekarzy jako służące administracyjnemu rozliczaniu liczby dokonanych przez nich zgłoszeń. Przepisy o funkcjonowaniu tych rejestrów, ze względu na vacatio legis wybranych przepisów ustawy, faktycznie nigdy nie zdążyły wejść w życie, a obecnie, ponieważ zrezygnowano z refundacji kosztów zgłoszeń chorób zakaźnych oraz dodatnich wyników badań laboratoryjnych powinny zostać uchylone jako dodatkowe i niepotrzebne obciążenie administracyjne lekarzy. Rejestry te miały w zamierzeniu wyłącznie charakter administracyjno-księgowy i miały służyć kontroli rozliczeń finansowych w zakresie refundacji dokonanych zgłoszeń. Zrezygnowano więc z przepisów zobowiązujących lekarzy i felczerów oraz kierowników laboratoriów (art. 27 ust. 3, 5 i 6 oraz art. 29 ust. 2, 4 – 6 i ust. 7 pkt 5 i 6 ustawy) do prowadzenia rejestrów dokonanych zgłoszeń.

W odniesieniu do nadzoru SENTINEL należy podkreślić, że jest nadzór epidemiologiczny, który może być wprowadzony nie zamiast lecz jako dodatek do obligatoryjnego nadzoru rutynowego. Ponieważ jest on związany, w porównaniu z nadzorem rutynowym, z dość znacznym nakładem pracy, udział w nim praktyk lekarskich/przychodni jest dobrowolny i dla podmiotów w nim uczestniczących przewiduje się pokrycie kosztów ponoszonych przez jego uczestników w związku realizowanymi przez nie działaniami. Dane liczbowe pochodzące z tego nadzoru są podobnie jak dane z nadzoru rutynowego jawne. Tak więc jedyna płatność polega tu na dodatkowym finansowaniu tego nadzoru przez Ministra Zdrowia nie zaś na wprowadzeniu odpłatności w dostępie do danych dla opinii publicznej.

6. Dlaczego rezygnuje się z zapisu w art. 42 o 200% gotowości szpitali?

Zmiana art. 42 ust. 2 pkt 2 ustawy wynika z faktu, że przepis ten zawiera warunek, którego spełnienie jest praktycznie niemożliwe przez świadczeniodawców. Wprowadza on do umów (które mogą być zawierane między ministrem właściwym do spraw zdrowia a świadczeniodawcami) wymóg utrzymywania gotowości do zwiększenia ilości wykonywanych świadczeń zdrowotnych na poziomie nie mniejszym niż 200 % w stosunku do ilości świadczeń zdrowotnych wykonywanych na podstawie umów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia. W zmodyfikowanym przepisie zakres i liczba wymaganych świadczeń będą mogły być określone bezpośrednio w umowie zawieranej między ministrem właściwym do spraw zdrowia a świadczeniodawcą na poziomie odpowiednim do możliwości szpitala i potrzeb w danym regionie kraju.

7. Dlaczego poszerza się wykaz osób, które mogą zastosować przymus bezpośredni o personel medyczny (art. 36 ust. 2) ?

Jest obecnie:
2. O zastosowaniu bądź zaprzestaniu stosowania środka przymusu bezpośredniego decyduje lekarz lub felczer udzielający pomocy osobie, o której mowa w ust. 1. Każdy przypadek zastosowania środka przymusu bezpośredniego odnotowuje się w dokumentacji medycznej.


Proponuje się brzmienie:
2. O zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego decyduje lekarz lub felczer, który określa rodzaj zastosowanego środka przymusu bezpośredniego oraz osobiście nadzoruje jego wykonanie przez osoby wykonujące zawody medyczne. Każdy przypadek zastosowania środka przymusu bezpośredniego odnotowuje się w dokumentacji medycznej.


Należy podkreślić, że katalog osób, które mogą zastosować przymus bezpośredni pozostał bez zmian. W przepisach określających dopuszczalność i sposób stosowania przymusu bezpośredniego (zmieniany art. 36 ust. 2), wprowadzono doprecyzowanie, zgodnie z którym przymus będący częścią interwencji medycznej może być stosowany jedynie przez pracowników medycznych pod bezpośrednim nadzorem lekarza lub felczera.

8. Jakie uprawnienia przyznaje się pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku z nałożeniem na nich dodatkowych obowiązków wynikających z zapobiegania oraz zwalczania zakażeń i chorób zakaźnych?

Ustawa nie przyznaje Państwowej Inspekcji Sanitarnej nowych uprawnień. W odniesieniu do uprawnień, które już istniały w dotychczasowych przepisach, precyzuje je natomiast w taki sposób, aby zapewnić w jak największym stopniu ochronę prawa do prywatności i innych prawa obywatelskich. Przykładem jest uregulowanie uprawnień w zakresie dochodzenia epidemiologicznego w zakresie uzyskiwania informacji związane z danymi na temat na temat osób narażonych na biologiczne czynniki chorobotwórcze. Ma to niezwykle istotne znaczenie w przypadku wielu dochodzeń epidemiologicznych począwszy od tych, które są prowadzone w związku np. z zachorowaniami wywołanymi spożyciem skażonej żywności (np. salmonelozy), aż po przypadki narażenia na kontakt z osobą chorą na chorobę wysoko zakaźną i szczególnie niebezpieczną w czasie wielogodzinnych podróży lotniczych (wirusowe gorączki krwotoczne, SARS, wysoce patogenna grypa ptaków A(H5N1), grypa pandemiczna), jak również w stosunku do osób pokąsanych przez zwierzęta i potencjalnie w ten sposób narażonych na zakażenie wścieklizną.

Obowiązek udzielania informacji oraz niezbędnych danych podmiotom sprawującym nadzór epidemiologiczny był już przewidziany w art. 5 ust. 1 pkt. 7 dotychczasowych przepisów. Obecnie wprowadzany przepis art. 32a doprecyzowuje, które organy, od kogo, w jakich sytuacjach i jakich danych mogą zażądać.

9. Dlaczego w art. 24 nakłada się dodatkowe obowiązki związane z zapobieganiem chorobom zakaźnym. Kto będzie finansował te dodatkowe zadania?

Przepis nowelizowanego art. 24 rozszerza zakres współdziałania między inspekcjami dostosowując go do zakresu działania realizowanego przez poszczególne inspekcje na postawie już istniejących przepisów ustaw. Należy zauważyć, że obecny (uregulowany w już istniejących przepisach dotyczących poszczególnych inspekcji) zakres działania poszczególnych inspekcji obejmuje nie tylko obowiązek powiadamiania o zagrożeniach epidemiologicznych, ale również zapobieganie ich wystąpieniu oraz zwalczanie w przypadku, gdy już wystąpiły. Dlatego tez jest całkowicie zasadnym, aby inspekcje współdziałały ze sobą w pełnym, a nie jedynie w wybranym zakresie. Ustawowa zmiana tworzy podstawę to zawierania między inspekcjami porozumień, które uregulują te kwestie w sposób szczegółowy.

Ponadto należy podkreślić, że przepis art. 24 odnosi się do zakresu współdziałania między inspekcjami, a więc reguluje on wyłącznie relacje między organami administracji państwowej. Nie przyznaje on inspekcjom, żadnych dodatkowych kompetencji władczych wobec obywatela. Powyższy przepis nie powoduje też dodatkowych kosztów, ponieważ współdziałanie dotyczy jedynie działań już przewidzianych w ustawach dotyczących poszczególnych inspekcji.

10. Jakie będą dodatkowe skutki finansowe wejścia w życie nowelizacji ustawy?

Proponowane zmiany ustawy mają w większości przypadków charakter formalnoprawny i nie nakładają na stacje sanitarno-epidemiologiczne nowych zadań. Nie powodują także zwiększenia wydatków na działalność stacji ponad te koszty, które wynikają z już obowiązujących przepisów ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Równocześnie biorąc pod uwagę wysokie koszty, które musiałyby zostać poniesione przez powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne począwszy od dnia wejścia w życie nowych przepisów wykonawczych do ustawy w roku 2012 i przez następne lata, zrezygnowano z przepisów, które wprowadzały refundację kosztów zgłoszeń niepożądanych odczynów poszczepiennych (art. 21 ust. 9 ustawy) oraz zachorowań (art. 27 ust. 7 ustawy) dokonywanych przez lekarzy i felczerów oraz refundacji kosztów zgłoszeń dodatnich wyników badań laboratoryjnych (art. 29 ust. 6 ustawy) dokonywanych przez kierowników laboratoriów.

_________________
Każdy krok w kierunku poznania, każdy fragment wyodrębniony z całości przyrody jest tylko przybliżeniem całkowitej prawdy, czy raczej całej znanej nam obecnie prawdy. Właściwie wszystko, co wiemy, jest tylko przybliżeniem, ponieważ wiemy, że nie znamy jeszcze wszystkich praw.

R. Feynman, Wykłady z fizyki.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 lip 2012, 9:43 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Milena18 pisze:
http://demotywatory.pl/3862050


ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 lip 2012, 10:28 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Peryskop on 11 lipca 2012 at 22:53 said:

ZAGROŻENIE SZCZEPIONKOWĄ ZAGŁADĄ BARDZO REALNE

prof. Maria Majewska

11 lipca 2012

Coraz więcej faktów wskazuje, że producenci szczepionek wraz z WHO przygotowują się do przymusowego wyszczepienia miliardów ludzi zabójczymi szczepionkami przeciw ptasiej grypie. Chcą to czynić na podstawie wyssanych z palca teorii i urojeń producentów oraz biurokratów (dla zysków), bez żadnych dowodów istnienia jakiejkolwiek pandemii czy epidemii tej grypy, do której prawdopodobnie nigdy nie dojdzie. Teraz już wiemy, że Polska została wybrana na taki kraj białych ludzi przeznaczonych do tych eksperymentów i prawdopodobnej szczepionkowej zagłady. Pamiętajmy, że właśnie ta szczepionka zabiła parę lat temu kilkunastu bezdomnych Polaków (w Grudziądzu), którym podstępnie ją podano. Sprawę wyciszono, nikt nie odpowiedział za tę zbrodnię. Taki właśnie los przygotowały Polakom polski sejm i senat. Nie można mieć co do tego złudzeń.

http://www.reuters.com/article/2012/07/11/us-birdflu-pandemic-vaccination-idUSBRE86A06B20120711

http://therefusers.com/category/refusers-newsroom/

http://www.monitor-polski.pl/

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.


Ostatnio zmieniony 12 lip 2012, 21:23 przez tigeroo9, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 lip 2012, 11:06 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 28 paź 2011, 10:07
Posty: 77
@Lilly , co do cytowanej przez Ciebie odpowiedzi GIS ...
cytat Gis:
Cytuj:
Przewidziane nowelizacją modyfikacje przepisów, które mają na celu nadanie spójności już istniejącym obowiązkom ustawowym, są w nieprawdziwy sposób przedstawiane jako ograniczanie praw obywatelskich m.in. odnośnie dostępu do informacji o niepożądanych odczynach poszczepiennych, wprowadzenia przymusu bezpośredniego dla wykonywania szczepień oraz zmiany definicji choroby zakaźnej. Są to informacje całkowicie nieprawdziwe.

W rzeczywistości większość podniesionych zarzutów odnosi się do zmian, które polegają nie na nałożeniu nowych obowiązków lecz doprecyzowaniu rozwiązań obowiązujących w prawie polskim od wielu lat

I to jedno, wytłuszczone zdanie wyjaśnia wszystko. Po pierwsze, zbrodnicze przepisy już OD WIELU LAT istniały sobie na papierze, na szczęście na tyle nieprecyzyjne były, że dziurawe jak durszlak , więc nieskuteczne w egzekucji. Teraz tłumaczą się "niewinnie", że JEDYNIE doprecyzowano to, co "przez zasiedzenie" i tak tkwiło w ustawie.
Tłumaczenia są pokrętne co widać choćby w zmianie odnośnie choroby zakaźnej. Teraz każda ,uznaniowo, może być uznana za zagrożenie epidemiologiczne. Zwykła grypa zabija rocznie w Polsce ile ? 3 tys osób ? To już wystarczy by wprowadzić obowiązkowe szczepienie całego narodu. Nie wspominając o innych zagrożeniach .

Otóż na szczęście ,że "doprecyzowano" i że teraz ludzie mają możliwość wypowiedzenia głośnego NIE wobec zbrodniczego systemu.
Szczepionki zabijały od dawna , to one są przyczyną alergii, a być może również innych chronicznych chorób. To finansowa kura znosząca złote jajka zbrodniczym koncernom umoczonym od początku w faszyzm (dokumentacja norymberska, dr. Rath). GIS po prostu roztacza iluzoryczną zasłonę dymną i rozmydla sedno sprawy. Tłumaczenia tej instytucji są mniej więcej czymś takim " hej, przecież od dawna wiedzieliście, że chcemy was zabić i nie protestowaliście więc o co ten raban teraz?"Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 lip 2012, 14:18 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2012, 18:13
Posty: 178
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: kobieta
ex-east pisze:
Po pierwsze, zbrodnicze przepisy już OD WIELU LAT istniały sobie na papierze, na szczęście na tyle nieprecyzyjne były, że dziurawe jak durszlak , więc nieskuteczne w egzekucji.

Tak, ale to nie kwestia stricte tylko tej ustawy, takie mam cały czas zdanie na ten temat. Prawo nie jest jednoznaczne i można w nim lawirować, i tak naprawdę wyciągnąć wszystko jeśli tylko się na tym znasz. Na przykładzie epidemii w innych miejscach, gdzie rząd wprowadzał ustawę o przymusowych szczepieniach od ręki i zmieniał definicje w trakcie, widać jak wewnętrzne przepisy przestają właściwie mieć znaczenie z dnia na dzień.

Te medialne przekomarzanie rządu ze społeczeństwem nad paragrafami to skutek, nie przyczyna. Sedno gdzieś się rozmywa...

ex-east pisze:
Tłumaczenia tej instytucji są mniej więcej czymś takim " hej, przecież od dawna wiedzieliście, że chcemy was zabić i nie protestowaliście więc o co ten raban teraz?"

Tak, ale też trudno z tym się nie zgodzić. Ludzie próbują funkcjonować "starym sposobem", kiedy już to się nie sprawdza.


@mammłotek, zapraszam do otwartej dyskusji w temacie, nie musisz anonimowo "ostrzegać" mnie na priv :czytaj:


edit: Posypały się kolejne komentarze, co było kwestią czasu. W zasadzie dzieje się tak jak zakładałam, prawo prawem a praktyka swoją drogą, zero dialogu, nikt tutaj nie traktuje nikogo poważnie, za to obie strony bojkotują w swoją stronę (rząd vs. społeczeństwo).

Cytuj:
Uspokajam. Pojawiające się w Internecie apele są odzwierciedleniem tak zwanych ruchów i organizacji antyszczepionkowych.


Zbigniew Girzyński Poseł, polityk Prawa i Sprawiedliwości.

W związku z licznymi zapytania i apelami związanych z przyjętą przez Sejm RP nowelizacją ustawy: o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi uchwaloną w dniu 15 czerwca 2012 roku, pragnę Państwa poinformować że:

- w trakcie prac nad nowelizacją ustawy, a także w samym projekcie rządowym (druk nr 293), ani w poprawkach poselskich do ustawy, nikt nie zgłaszał uwag podważających dotychczasowy porządek prawny, związany z obowiązkowym kalendarzem szczepień ochronnych,
- Prawo i Sprawiedliwość w tym także ja jako poseł, zgodnie z propozycją Komisji Zdrowia, zagłosowało więc za przyjęciem ustawy, która miała głównie charakter porządkujący aktualnie obowiązujące przepisy oraz przepisy dostosowujące działalność terenowych stacji SANEPID-u do obowiązujących obecnie warunków organizacyjnych,

Pojawiające się w Internecie apele są odzwierciedleniem tak zwanych ruchów i organizacji antyszczepionkowych, które wzorem innych krajów europejskich i Ameryki stawiają sobie za cel zlikwidowanie prawnych podstaw przeprowadzania obowiązkowych szczepień ochronnych populacji. Są one w tym przypadku bezzasadne ponieważ procedowana nowelizacja ustawy NIE WPROWADZAŁA NOWYCH ANI NIE ZNOSIŁA DOTYCHCZAS OBOWIĄZUJĄYCH SZCZEPIEŃ W POLSCE. Jak już poinformowałem wcześniej porządkowała ona jedynie organizacyjne ramy funkcjonowania służb sanitarnych w Polsce. W tym zakresie wszelkie pojawiające się głosy dotyczące tego, że nowelizacja ta wprowadziła jakieś dodatkowe szczepienia lub dokonała zmiany w tych szczepieniach, które obecnie standardowo się odbywają są bezpodstawne i wynikają albo z nieznajomości materii, albo z powodu powtarzania nieprawdziwych lub zaczerpniętych z niesprawdzonych źródłem informacji.

Niezależnie od tego pragnę poinformować, że jestem zwolennikiem szczepień ochronnych. Gdyby ktoś w przyszłości chciał przeprowadzać zmiany legislacyjne, które takie szczepienia by likwidowały, będę temu przeciwny. W Polsce obowiązkowe szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. Polscy lekarze jeszcze w trudnych latach zaborów i wykorzystując sprzyjający czas epoki napoleońskie i autonomii tzw. Królestwa Kongresowego wprowadzili pierwsze szczepienia ochronne w szkołach dla dzieci. Tradycja ta wraz z postępem medycyny była kontynuowana i rozszerzana w wolnej Polsce w okresie dwudziestolecia międzywojennego w XX w. i na szczęście nie odeszło się od niej w okresie PRL.

Szczepienia ochronne eliminują z naszego życia choroby zakaźne, które w przeszłości dziesiątkowały ludność w okresach epidemii. Podkreślić warto, że szczepienia dotyczą chorób o charakterze zakaźnym. Gdyby tyczyło się to chorób, których konsekwencje ponosi każdy indywidualnie, można by rozważyć odejście od nich. Niestety są to choroby, które w wyniki łatwego sposobu zarażania innych mógłby prowadzić do epidemii i masowanych zgonów często setek tysięcy ludzi. Wprowadzenie zwłaszcza szczepień obowiązkowych dzieci sprawiło, że śmiertelność niemowląt jest dziś na nieporównanie mniejszym poziomie niż wcześniej.

Istnieją ruchy i ludzie, którzy zapewne w dobrej wierze (kierując się zasadą poszanowania wolności indywidualnej) są przeciwnikami szczepień ochronnych. Szanując ich opinie nie podzielam jej. Jestem nawet wstanie zrozumieć postulat likwidacji obowiązkowych ubezpieczeń społecznych. Można bowiem przyjąć argument, że ktoś ma prawo decydować o tym, że nie chce korzystać z powszechnej opieki medycznej (zwłaszcza, że nie jest ona na zadawalającym często nas poziomie) czy nie chce uczestniczyć w obowiązkowym systemie emerytalnym (uważa, że i bez emerytury poradzi sobie na starość). Takie decyzje wprawdzie wpływałby na system generalnie, ale w sposób nie wywołujący strat nieodwracalnych dla innych. Odejście od obowiązkowości szczepień mogłoby jednak skutkować powrotem do epidemii i różnego rodzaju negatywnych zjawisk, których konsekwencje ponosiliby wszyscy.

Przed II wojną światową bardzo wrogo do szczepień odnosili się m.in. Świadkowie Jehowy. Od połowy jednak XX w. także i wśród nich wygrywać zaczął zdrowy rozsądek i stanowisko to uległo zmianie. To cieszy i nich będzie dobrym przykładem dla innych. Pewnie wszystkich nie przekonałem, ale sumienie w tym zakresie mam spokojne. A przy okazji wszystkim życzę zdrowia.

_________________
Każdy krok w kierunku poznania, każdy fragment wyodrębniony z całości przyrody jest tylko przybliżeniem całkowitej prawdy, czy raczej całej znanej nam obecnie prawdy. Właściwie wszystko, co wiemy, jest tylko przybliżeniem, ponieważ wiemy, że nie znamy jeszcze wszystkich praw.

R. Feynman, Wykłady z fizyki.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 235 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group