Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 20 paź 2018, 16:33

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Fellow Craft * 2nd Degree

Witam, postanowiłem napisać tutaj, ponieważ mam pewien problem. Od dziecka zmagam się z nadmierną potliwością stóp i dłoni.
Jakiś czas temu odkryłem jonoforezę i pomogła. Wykonywałem ją przez jakieś 1,5 roku i działała fantastycznie.
Ostatnio natknąłem się na informacje, że sikanie na swoje dłonie może pomóc zwalczyć ten problem całkowicie. Tak też zrobiłem, nasikałem na dłonie i odczekałem 10 min po czym zmyłem dokładnie wodą z mydłem. Jedyne co na początku odczułem to efekt gładszych dłoni i nic poza tym.
Jako iż chodzę do szkoły to w tygodniu postanowiłem wrócić do wykonywania jonoforezy i tu pojawił się kolejny problem. Od momentu, w którym nasiusiałem sobie na dłonie mam jakby bardziej śliskie ręce (mocniej się pocą), a jonoforeza przestała działać. Czy jest możliwe, że mocz jakoś negatywnie wpłynie na jej działanie (coś w stylu niewrażliwości na prąd) czy po prostu coś sobie ubzdurałem i problem leży w mojej jonoforezie (słabe baterie, za mało V)? Od zawsze natężenie jakie stosowałem do jonoforezy to 13,5V, a teraz sam nie wiem czy wystarczy je zwiększyć czy to wina tego sikania na dłonie.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, może ktoś będzie w stanie odpowiedzieć na tak dziwny temat :hmmm:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 10 paź 2018, 18:19 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Myślę że wpływ moczu, po wysuszeniu, na rezystancję, przy takich samych pozostałych czynnikach, jest do pominięcia. Przy stałym napięciu, takiej samej drodze przepływu prądu, natężenie zależeć będzie głównie od wilgotności. Większa wilgotność- większe natężenie prądu, mniejsza wilgotność- mniejsze natężenie prądu. 13,5V to wartość napięcia, nie natężenia.

R4M30 pisze:
Myślę że wpływ moczu, po wysuszeniu, na rezystancję, przy takich samych pozostałych czynnikach, jest do pominięcia. Przy stałym napięciu, takiej samej drodze przepływu prądu, natężenie zależeć będzie głównie od wilgotności. Większa wilgotność- większe natężenie prądu, mniejsza wilgotność- mniejsze natężenie prądu. 13,5V to wartość napięcia, nie natężenia.

No tak, pomyliłem napięcie z natężeniem. Czyli chyba po prostu odczekam jeszcze kilka dni/tydzień zanim zacznę robić kolejną serię jonoforezy. Z tego co widzę to mocznik zawarty w moczu głęboko nawilżył moje dłonie i to właśnie przez to nie odczuwam mrowienia przy jonoforezie + efekt na dłoniach jest taki jakbym nałożył sobie krem na ręce po czym zaczęłyby się pocić i robić śliskie. Musiałbym w jakiś sposób z powrotem wysuszyć ręce lub odczekać, aż same wrócą do normy po nawilżeniu moczem.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]