Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 27 lut 2021, 1:16

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Unseen.is – kroczek do odzyskania kontroli i prywatności w internecie

Czym jest Unseen ? Unseen jest Islandzkim serwisem który udostępnia usługi dedykowane prywatności w internecie. Cała firma posiada swoją infrastrukturę wyłącznie na Islandzkich serwerach co automatycznie podlega dość restrykcyjnemu Islandzkiemu prawu.
Jeśli jesteś aktywistą, dziennikarzem, dysydentem politycznym lub chciałbyś z czystej przekory pokazać
swój środkowy palec machnie szpiegowskiej Unseen.is jest właśnie dla ciebie

Mają do dyspozycji kilka planów taryfowych. Ale na sam początek w zupełności starczy nam
Pakiet darmowy.

Co w zasadzie dostajemy za darmo ?

W pełni szyfrowaną skrzynkę mailową 100 mb pozwalającą wysyłać załączniki do 50 mb.
Jeśli macie program pocztowy np Thunderbirda możecie użyć
pluginu Enigmail który będzie nam szyfrował maile poza skrzynkami unseen (trzeba się tego nauczyć)
Druga osoba musi też wiedzieć jak maile odszyfrować. Dlatego łatwiej jest kiedy obie mają konto unseen. Wtedy szyfrowanie jest automatyczne.

Moja skrzynka wygląda w ten sposób.

Obrazek

Communities - Jest to coś w rodzaju skrzyżowania listy mailingowej z facebookiem.
Albo popularny facebookowy Wall. Czyli pewnego rodzaju własna społeczność, do której możemy pisać wiadomości. Jak widać na załączonym obrazku, wiele z tych grup wyda wam się znajomych :)
Można tam poczytać wiele ciekawych rzecz, np. lokalne doniesienia z frontu walki z GMO.
Jak to wygląda w niektórych miasteczkach, czyli informację z pierwszej ręki o które ciężko czasem
w lokalnych gazetach.

Obrazek

Moja ulubioną funkcją jest szyfrowane rozmów wideo/audio oparte o technologię HTML 5.
Dzięki czemu nie musimy za każdym razem używać Skypa. Raz, że nasza rozmowa jest szyfrowana,
do tego nie leci gdzieś po jakiś amerykańskich serwerach. Dzwięk również jest dużo lepszy niż
w przypadku Skypa.

Jedyna wadą jest, że działa na razie tylko w przeglądarkach Chromie/Chromium, ale już wkrótce powinna działać też na innych. Jest jeszcze opcja użycie ich programu, który jest na wszystkie platformy sprzętowe. Osobiście preferuję własnie ten wariant niż instalowanie całego Chroma.

Ok, ale czy gwarantuje to nam bezpieczeństwo ?

Na pewno jest ono o wiele wyższe niż w przypadku skrzynek googla, onetów i innych Interii.
Nie wspominając już o Skypie, który po tym jak został kupiony przez Microsoft, służy tylko i wyłącznie do szpiegowania i wyświetlaniu reklam.

Jeśli nauczymy się posługiwać naszymi kluczami i szyfrować dane poza skrzynkami unseena,
nasze bezpieczeństwo drastycznie wzrasta. Z racji tego, że serwery umieszczone są na serwerach Islandzkich, która to ma własne zatargi z banksterską mafią oraz fakt, że Islandzkie prawo jest dość restrykcyjne jeśli chodzi o ochronę prywatności. Ja się bardzo cieszę z możliwości posiadania darmowych i szyfrowanych rozmów głosowych i sobie chwalę.

Jeśli to was nie przekonuję, to proponuję zapoznać się ze sprawą serwisu Lavabit.
Był to serwis z bardzo bezpieczną pocztą, podobny do Unseen.
Polecam poczytać jak jego autor sprytnie wywinął się z uścisku NSA. Pięknie ich ztrollował :)
Pozwoliło to kupić czas na powiadomienie swoich klientów.

Niestety musiał zamknąć swój serwis. Natomiast żadne dane nie zostały ujawnione oraz nie wydane zostały klucze pozwalające na deszyfrację skrzynek właścicieli. NSA było zainteresowane Lavabitem po tym jak dowiedziało się, ze to właśnie na ich serwerach ma skrzynkę Snowdane.

phpBB [video]

Cytuj:
Te wydarzenia nauczyły mnie jednej lekcji: mocno odradzam wszystkim powierzanie swoich prywatnych danych firmom mającym amerykańskie korzenie.

Właściciel Lavabit

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 22 cze 2014, 17:39 
VIP Member
Awatar

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Ze swojej strony dodam do tego zestawu

Linux mint 17 ( z wszystkim na pokładzie w standardzie ) jest kapitalny a testowałem chyba wszystko :)
Keepas menager haseł
Truecrypt dostepny na nowym serwerku www.truecrypt.ch

Dla wielbicieli windowsa polecam migracje na Linux mint 17 + Virtyalna maszyna na na niej Windows :)

Wracając do unseen dla mnie rewelacja sam mam konto premium i tylko to mnie uratowało przed jego utratą gdy z własnej winy pozbawiałem się możliwości odzyskania hasła :) jednak co ciekawe dało sie uzyskać kontakt z wsparciem a nawet tam dodzwonić i uratować konto jednak tylko dostępna dla kont premium albowiem opłacałem je z paypal i na tego maila dostałem reset hasła inaczej konto nie do odzyskania bo po prostu jak mi odpisano jak nie znasz hasła i nie może go odzyskać to koniec zrób sobie nową skrzynkę .

inną ciekawostką jest fakt ze na gmail mail nie dochodzą usa banuje tę domenę :) próby rejestracji w usa czegokolwiek na tego emaila tez bez rezultatu :) np blizzard

NO i na koniec Rejestracja kto zakłądał konto na onet itp sie zdziwi podaj email podstawowy , hasło i gotowe .

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Będę brutalnie szczery i mówię to otwarcie. Przeprowadzam eksperyment. Stworzyłem na Unseen.is grupę di.pl Do grupy można się dostać klikając na Communities -> Search i wpisując w polu "di.pl" a następnie klikając duży niebieski plusik który pokaże nam się po niejechaniu na wyszukaną pozycję.
Oczywiście najpierw musimy zarejestrować się na stronie.

Jestem ciekaw jak dużo osób potraktuje to poważnie, ilu jest będzie w stanie poświęcić 5 minut by przynajmniej spróbować odzyskać kontrolę nad prywatnością w internecie. Wielu mówiło i narzekało na podsłuchy, szpiegowanie, kontrolę, ACTA etc. Jest okazja, dobrze zabezpieczona skrzynka, chat, nawet rozmowy audio/video. Gotowe narzędzie, ciekawe ile osób skorzysta a ilu tylko gadało dla samego gadania, że jest źle i najlepiej położyć się na torach. Wyniki opublikuję za dwa tygodnie. Interesuje mnie ilu ludzi zadecyduje się cokolwiek zrobić mając do dyspozycji gotowe narzędzia które znajdują się pod ich nosem.

PS. Tak drogi użytkowniku, wjeżdżam ci na ambicje. :twisted:

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Cała maszyna prześladowań i podsłuchów to ciekawy model dynamiczny,
operatorzy sporo karmy negatywnej inkasują - wystarczy poczekać,
kradzież danych, własności prywatnej, ingerencje itp. to wszystko opcje
które karma, natura sama reguluje.

Wystarczy poczekać, aż zaczną umierać na nowotwory i inne choroby,
jak im potomstwo będzie wymierało, pomagając ciągnąć karmę,
nic tylko czekać.

Można łamać wszystkie prawa, i świrować, najmować adwokatów,
deprawować system prawodawczy itp, sztuczek jest wiele,
ale za łamanie praw natury - nie ma ulg...

Wystarczy prosty test, oddychać płucami pod wodą 5 minut,
i w praktyce przekonania, legislacje itp na temat funkcji płuc
pokażą w praktyce czy mają przeniesienie czy są tylko opinią...
Natura pokaże, że można od tego umrzeć, i jest duża powtarzalność...

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Wiem,że całe powyższe teksty są doprecyzowane ,ale tak tylko w paru zdaniach:
Bywa tak z tego typu ostrożnym i bezpiecznym stworzeniu sobie skrzynki pocztowej na w/w serwerze unseen.is,lub jemu podobnym [ https://protonmail.ch/ ],że dalsze kroki użytkowników nie do końca mogą się okazać bezpieczne.Może mało koniecznym jest powiedzieć,że każdy wpisując swoje dane z klawiatury też staje się niejako , korzystając z systemów z rodziny Windows, podatny na przechwytywanie sekwencji z klawiszy.Bezpieczna poczta-brzmi fajnie,ale minimum ostrożności w połączeniu z maksimum uważności powinno dominować.
Tak,myślę o keyloggerach[nie zawsze widzianych przez programy antywirusowe,bo jeżeli są wstrzyknięte jako systemowe i zaufane- będą olane] .A może powinienem dodać że systemowy nazywa się notepad.exe ?
Więc dla tych,którzy nie znają- w menu start odpalamy polecenie dla klawiatury ekranowej:
osk
Duże literki się pojawiają po kliknięciu lewego shift.
Ustawić się na polu login/password i wpisywac klikać w wirtuala.
Niby takie proste i oczywiste....ale nie do końca znane wszystkim Mruga

Notepad niesystemowy/na podmiankę [ jak kto woli]:
http://notepad2.com/
A jak podmienić-tak z brzegu,linki z szukajki:
http://www.flos-freeware.ch/doc/notepad ... ement.html
http://www.wmroczkowski.pl/ustawianie-n ... ows-vista/

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Co powiecie o używaniu przeglądarki Tor browser, jest sens czy nie warto zawracać sobie tym głowy??

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Wiem,że całe powyższe teksty są doprecyzowane ,ale tak tylko w paru zdaniach:
Bywa tak z tego typu ostrożnym i bezpiecznym stworzeniu sobie skrzynki pocztowej na w/w serwerze unseen.is,lub jemu podobnym [ https://protonmail.ch/ ],że dalsze kroki użytkowników nie do końca mogą się okazać bezpieczne.

Nie są zupełnie bezpieczne, są bardziej bezpieczne.
Dlatego to o czym opisałem to pierwszy kroczek i do tego najłatwiejszy.
bo wymaga 5 minut i dostaje się szyfrowaną pocztę, rozmowy video/audio chat i społecznościówke w jednym. Jasne, że to nie wszystko. Na dobre bezpieczeństwo składa się wiele elementów
Ja osobiście lubię je dzielić tak:

Od najbardziej ogólnych rzeczy do detali.

1. Sprzęt który nie posiada wbudowanych zabezpieczeń.

- sprzęt z kamerami i mikrofonami działający bez naszej autoryzacji np (Xbox)
- laptopy i urządzeniami mobilne z killer switchami
- Procesory z wbudowanymi narzędziami pozwalające sterować urządzeniem
bez pomocy systemu operacyjnego (technologia jak vPro)
- Iphony skanujące linie papilarne
- Telefony z emergency mode
- Inteligentne lodówki, telewizory, piekarniki i wszystko co jest podłączone pod sieć.
- Modemy operatorów jak Neostrada którzy uwielbiają w nich grzebać albo sprzedawać
je z preinstalowanymi backodrami.

2. System operacyjny
- Androidy
- Windowsy
- OSx'y
Wszystko co pochodzi z dużych korporacji a nie od społeczności, jest potencjalnie bardziej narażone na szpiegowanie. I w zasadzie to już też się dzieje.

3. Programy
- Facebook messenger
- Internet Explorer
Wszystko co ma kontakt z siecią i jest bardzo chętnie upychane i reklamowane jako cukierkowe zajebistości, które nie robią nic innego rezydują w pamięci, kolekcjonują dane i wysyłają je w świat.

4. Usługi z których korzystamy
- Google
- gmaile
- chmury
- maile

Reszta to po prostu polityka ograniczonego zaufania (jak przy jeździe samochodem)
Ważne rzeczy i korespondencję się szyfruje, ogranicza się korporacyjną toksyczność stosując
zamienniki społecznościowe (czasem nawet lepsze), używanie mocnych haseł. Wymaga to wiedzy i
trochę nauki. Ale coś za coś. Niektóre są dostępne od ręki jak unseen.is niektórych trzeba się pouczyć
a niektóre po prostu mogą być wykorzystywane wyłącznie przez "doświadczone osoby" i nie są jeszcze gotowe do ogólnego użytku przez mało doświadczone osoby. Ale od czegoś trzeba zacząć, można zrobić naprawdę sporo w tej materii. Czasem są to rzeczy które wymagają tylko by wiedzieć, że takie coś istnieje.

Wiadomo @dar66, wszystkiego nie da się zrobić na raz. Ale odcięcie kilku istotnych nitek składających się na smycz też jest ważna. Czasem ze niezwidzeniem możemy stwierdzić, że nie tylko uwalniamy się od podsłuchów, szpiegów ale dostajemy w zamian narzędzia nie rzadko o wiele lepsze i wygodniejsze niż te których się pozbyliśmy.

@Jacolo TOR browser to tylko gotowa przeglądarka, sieć TOR to świetny wynalazek ale ma swoje ograniczenia I jeśli nie jest poprawnie używana, to na niewiele nam się zda.

- Przede wszystkim nie możemy w sieci TOR używać Flasha. Tzn możemy, ale wtedy jest to mało sensowne.
Ponieważ TOR obsługuje ruch tylko HTTP. Każda wtyczka w przeglądarce zachowuje się jak osobny program
które po prosu omija nam sieć. Tyczy się to też realplayerów, quictimów nawet Javy itp.

- TOR może być wolny, ponieważ bazuje na węzłach tzw relay nodes które stawiane są wolontariacko.
Niestety tyczy się to też CIA, tak próbują przechwytywać sieć. Im więcej węzłów/osób tym sieć jest
potężniejsza i trudniej ją kontrolować.

- TOR może być wolny jeszcze z jednego powodu, jego prędkość jest ograniczana by był mało efektywny.
Robi się to celowo blokując ruch.

No i pamiętajmy TOR zapewnia anonimowość, ale nie prywatność. TORa warto użyć kiedy chcemy wejść na stronę anonimowo, tak by nikt nie rozpoznał skąd jesteśmy. Jeśli masz takie strony to warto. Choć jego używanie może stać się męczące. Można np przekonać się jak różne sklepy internetowe zaczną serwować nam różne ceny w zależności od tego jak wykryją skąd jesteśmy.

Zamiast TORa polecam używać alternatywnych przeglądarek np Duck Duck Go lub Startpage.com

Tych narzędzi jest trochę. Ale kombinacja 4-6 rozwiązań dale dość dobrą barierę. Wszystko jest to nauczenia i poznania w kilka dni. Jest tylko jeden warunek, taki pakiet informacyjny musi być dobrze opisany, niestety na nic takiego jeszcze nie trafiłem. Wszystko jest porozstrzeliwane po necie, fragmentaryczne i nie po Polsku, czasem też bardzo słabo opisane. Przez co z poznania tego, z kilku dni robią się nam tygodnie i wydaje się to skomplikowane i trudne. Ale to tylko iluzja, nie musi tak być.

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

levibc pisze:
W pełni szyfrowaną skrzynkę mailową 100 mb pozwalającą wysyłać załączniki do 50 mb.

Hmm tylko ja tu czegoś nie rozumiem...
Jaką przewagę ma tutaj Unseen.is nad rozwiązaniem, w którym sam sobie szyfruję pocztę już w programie pocztowym? (kliencie SMTP) Sam też przecież mogę sobie to zrobić, i również za darmo.
Jeśli zaś ten Unseen.pl polega na tym, że mam sobie jakiś webmail, w którym jest opcja szyfrowania, to prywatność jest czysto iluzoryczna -- bo co z tego, że wysyłam z niej szyfrowane maile, jeśli są one szyfrowane na serwerze pocztowym, i admin może je czytać przed zaszyfrowaniem, a nawet gromadzić sobie niezaszyfrowane kopie w jakimś backupie? Szyfrowanie poczty ma sens tylko wtedy, gdy się to robi już po stronie klienta.

Jakiś czas temu Google też oferowało możliwość szyfrowania poczty na GMailu, i wiele ludzi się na to nabrało, uploadując swoje klucze prywatne Googlowi, całkowicie dobrowolnie :-J

levibc pisze:
Jeśli macie program pocztowy np Thunderbirda możecie użyć pluginu Enigmail który będzie nam szyfrował maile poza skrzynkami unseen

I to jedyna sensowna opcja. Tylko po co mi wtedy Unseen.is?

levibc pisze:
Druga osoba musi też wiedzieć jak maile odszyfrować. Dlatego łatwiej jest kiedy obie mają konto unseen. Wtedy szyfrowanie jest automatyczne.

Dla agentów na pewno ;-) Dwie pieczenie przy jednym ogniu :-)

levibc pisze:
Moja skrzynka wygląda w ten sposób.
Obrazek

A więc to tak wyglądają zaszyfrowane maile :ninja: Faktycznie nic nie da się odczytać... :shock:

(żart :mrgreen: )

levibc pisze:
Communities - Jest to coś w rodzaju skrzyżowania listy mailingowej z facebookiem.
Albo popularny facebookowy Wall. Czyli pewnego rodzaju własna społeczność, do której możemy pisać wiadomości.

Ale administracja serwisu nadal ma wgląd do tych danych, czyż nie?
Zrestą wygląda na to, że ma do nich też wgląd każdy, kto się w tym serwisie zarejestruje. Agenci też mogą się tam rejestrować, zgadza się?

levibc pisze:
Można tam poczytać wiele ciekawych rzecz, np. lokalne doniesienia z frontu walki z GMO.

Jeśli Ty mogłeś o tym poczytać, to podejrzewam, że może to zrobić każdy, kto się tam zarejestruje.

levibc pisze:
Jak widać na załączonym obrazku, wiele z tych grup wyda wam się znajomych :)

Ano, faktycznie gromadzi tam sporo użytkowników "alter". Gratka dla agentów, jeśliby ta baza danych wpadła w ich ręce ;-J

levibc pisze:
Moja ulubioną funkcją jest szyfrowane rozmów wideo/audio oparte o technologię HTML 5.

Ano, to może być ciekawa alternatywa dla Skype. Pytanie tylko na jakim etapie transmisji następuje to szyfrowanie rozmów. Bo jeśli na serwerze, albo z użyciem kluczy dostarczanych przez serwer, to prywatność staje się znów wątpliwa.

levibc pisze:
Jedyna wadą jest, że działa na razie tylko w przeglądarkach Chromie/Chromium

To kolejne słabe ogniwo w łańcuchu bezpieczeństwa i prywatności.

levibc pisze:
Jest jeszcze opcja użycie ich programu, który jest na wszystkie platformy sprzętowe.

Czy źródła tego programu są otwarte?

Nibiru9 pisze:
Dla wielbicieli windowsa polecam migracje na Linux mint 17 + Virtyalna maszyna na na niej Windows :)

I w jaki sposób to ma podnosić bezpieczeństwo? Windows uruchomiony na maszynie wirtualnej to nadal Windows. To brzmi trochę jak instalowanie pancernych drzwi, zostawiając jednocześnie obok złodziejowi otwarte okno (pun intended) :P

Hakun pisze:
operatorzy sporo karmy negatywnej inkasują - wystarczy poczekać,
kradzież danych, własności prywatnej, ingerencje itp. to wszystko opcje
które karma, natura sama reguluje.
Wystarczy poczekać, aż zaczną umierać na nowotwory i inne choroby,
jak im potomstwo będzie wymierało, pomagając ciągnąć karmę,
nic tylko czekać.

:lol: i kiedy to zacznie działać? Jak to mówią "czekaj tatka latka"... :słonko:

Siedzeniem na dupie i czekaniem, aż Wszechświat załatwi wszystko za ciebie, załatwisz sobie tylko jedno: że zacznie cię boleć twój [i]gluteus maximus[i] (lub mówiąc bardziej wprost: ból dupy :drugged: ). Potraktuj to wtedy jak zwrotną karmę za nic nie robienie. Jasne, przyroda się sama reguluje, ale robi to rękami i nogami tych wszystkich, którzy robią coś, by dokonać tej przemiany, a nie "samoczynnie".

dar66 pisze:
Więc dla tych,którzy nie znają- w menu start odpalamy polecenie dla klawiatury ekranowej

Ruchy myszy i jej kliknięcia też można rejestrować. A wtedy klawiatura ekranowa niewiele Ci pomoże.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

@ Sasqu

Cytuj:
I w jaki sposób to ma podnosić bezpieczeństwo? Windows uruchomiony na maszynie wirtualnej to nadal Windows. To brzmi trochę jak instalowanie pancernych drzwi, zostawiając jednocześnie obok złodziejowi otwarte okno (pun intended) :P

Ja naprzykład odcinam tekiego wina przez blokade ip , mac na firewalu lub poprostu odmontowując karte sieciową :)

@Levi
ostatni emali z unseen jest juz wpsarcie audio video mozilla opera , dodatkowo apliklacja do pobrania z www działa autonomiczne w Audio video .

SasQ

Popieram krytykę ale uzasadnioną. Czy ty albo ktoś z was mógłby się odnieść merytorycznie w kwestii bezpieczeństwa do treści z FAQ, która umieszczam niżej?

Jeśli można prosić z uwzględnieniem na to co wytłuściłem.

Why do I need this service?

If you value your privacy and security, then you need a service that protects your communications. Most email apps, social networks and chat applications don’t have very robust security, are commonly hacked, and even read your messages to target advertising and for other purposes. It has also been recently revealed that they have been handing over data in bulk to various spies and agencies. Additionally, even if you don’t have an account on a web-based email service, when you send a message to someone who does, that service reads your email and creates a profile on you and stores and shares that information, too. Unseen is different. We use very strong security to stop hackers and spies and never, ever read any of your messages. Only you keep the key with Unseen.

How does it work?

We use a hybrid peer-to-peer and hosted network solution for transmission of encrypted messages. Messages are encrypted and decrypted by each person sending or receiving a message. They are never decrypted along the way (we don’t have the key). This is done automatically and is transparent to the user and our services will appear on the surface to work the same as the regular free email or chat services.

What kind of encryption do you offer?

Messages on our service are sent using 4096-bit encryption, which is considered extremely strong. you generate your keys with extremely strong lattice based encryption. To that, we add an advanced symmetrical encryption which is very easy to use with keys 16x longer than those found in AES256, an industry standard. According to our engineers, this will take 23840 times longer to crack than aes256, which is commonly known as "military grade" encryption.

How do you stop hackers from getting access to my data?

Data from each of your messages is encrypted separately, with your key -- even we can’t read your messages.

The other approach that hackers use is that they try to hack the server itself. If they are successful then it is like a treasure chest of user data. But not with Unseen. All data from each account is encrypted separately so even if a hacker got access to any data on the server, he would have no way to locate your data and even if he decrypted one small piece of data, he wouldn’t have access to the rest of the data.

If you use only the peer to peer client, none of your data will be on our servers, so if someone hacked our servers, they wouldn’t have access to any of your data.

Presently I use Skype, can I continue to use it?

You can keep using Skype, but that’s not as secure because most Skype communications now go through the central datacenter. They keep the keys to the encryption and they are out of your contro. We don’t recommend it, but if you have a lot of people still using Skype, you might need to keep using it. Be sure to completely kill the app if you are not using it, it’ll consume a lot of cpu and bandwidth.

dzięki

N...

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Hmm tylko ja tu czegoś nie rozumiem...
Jaką przewagę ma tutaj Unseen.is nad rozwiązaniem, w którym sam sobie szyfruję pocztę już w programie pocztowym? (kliencie SMTP) Sam też przecież mogę sobie to zrobić, i również za darmo.
Jeśli zaś ten Unseen.pl polega na tym, że mam sobie jakiś webmail, w którym jest opcja szyfrowania, to prywatność jest czysto iluzoryczna -- bo co z tego, że wysyłam z niej szyfrowane maile, jeśli są one szyfrowane na serwerze pocztowym, i admin może je czytać przed zaszyfrowaniem, a nawet gromadzić sobie niezaszyfrowane kopie w jakimś backupie? Szyfrowanie poczty ma sens tylko wtedy, gdy się to robi już po stronie klienta.

Możesz, szyfrowanie można robić we własnym zakresie co jest wskazane. Sprawa druga serwery są na Islandii ani w Polsce ani w USA. Gdyby np sąd w Polsce zgłosił by się do Islandzkiej firmy o udostępnienie informacji to prawdopodobnie by ich nie dostał. Dlatego warto trzymać skrzynkę, podpiąć np usługi bankowe, pay palowe, escrow itp. Chociażby taka jest tego przewaga.

Cytuj:
I to jedyna sensowna opcja. Tylko po co mi wtedy Unseen.is?

To co wyżej + dodatkowe usługi.

Cytuj:
Dla agentów na pewno ;-) Dwie pieczenie przy jednym ogniu :-)

Wiadomo, nie jest to narzędzie idealne. Bierne używanie nie chroni nas w 100% ale i tak lepiej niż Google, Interia czy wp czy inne Onety. Natomiast jest to dobry przyczółek by zacząć.

Cytuj:
A więc to tak wyglądają zaszyfrowane maile :ninja: Faktycznie nic nie da się odczytać... :shock:

No co :) ładnie wygląda ;) Zależało mi by ludzie dowiedzieli się, że jest to ciągle ta sama poczta. Fakt, że jest dedykowana bezpieczeństwu nie zmienia, że to dalej jest zwykły mail i nie ma się czego bać. Wszystko jest po staremu :)

Cytuj:
Ale administracja serwisu nadal ma wgląd do tych danych, czyż nie?
Zrestą wygląda na to, że ma do nich też wgląd każdy, kto się w tym serwisie zarejestruje. Agenci też mogą się tam rejestrować, zgadza się?

Wiadomo, ale to problem każdego narzędzia gdzie zbiera się grupa przypadkowych osób którym świadomie daje się dostęp. Czy Admini to widzą ? Pewnie tak, ale jest to nie do uniknięcia. Agenci cz Admini równie dobrze mogą czytać posty na Darknecie. To akurat nie jest ważne. Tu też się gromadzą i jest ich nawet sporo. Tylko, że to nic nie zmienia. To i tak bajer dla osób które bez tego nie mogą żyć.

Cytuj:
Ano, to może być ciekawa alternatywa dla Skype. Pytanie tylko na jakim etapie transmisji następuje to szyfrowanie rozmów. Bo jeśli na serwerze, albo z użyciem kluczy dostarczanych przez serwer, to prywatność staje się znów wątpliwa.

Cytuj:
To kolejne słabe ogniwo w łańcuchu bezpieczeństwa i prywatności.

Cytuj:
@Levi
ostatni emali z unseen jest juz wpsarcie audio video mozilla opera , dodatkowo apliklacja do pobrania z www działa autonomiczne w Audio video .

O super ! czyli jedno słabe Ogniwo odpada. Co by nie powiedzieć, chrome jest z nich wszystkich najbardziej zaawansowany i najszybciej wdraża nowe technologię, tu chodzi konkretnie o Web RTC. Zresztą nawet jeśli to Chromium znowu nie jest takie złe ponieważ jest w całości otwarte.

Cytuj:

Niestety czasem jest po prostu potrzebny, jest kupa aplikacji które wymagają Windowsa i trzeba je mieć.
Głównie są to narzędzia do pracy, dla mnie są to programy do obróbki Video i Audio. Do tego czasem potrzeba wymieniać się projektami, jeśli ja robię coś w swoim programie, to mój współpracownik nie będzie mógł też nad nim pracować.

Jeśli ktoś instaluje Windowsa to prawdopodobnie robi to tylko z powodu aplikacji których nie może odpalić na WINE ("emulator windowsa"). Jest to czasem pojedynczy program. Do tego każde połączenie przychodzące/wychodzące można odfiltrować już na poziomie Linuxa używając go jako firewalla. Albo tak jak powiedział Niburu, on po prostu odremontowuję kartę sieciową , bo jego Windows nie musi łączyć się z siecią w ogóle.

Branża zabezpieczeń i prób naprawienia Windowsa to Smoke and Mirrors. Wszystkie łatki, antywirusy, zabezpieczenia to po prostu Biznes. Biznes który powstał na niedoskonałościach projektowych które ciągną się od 20 lat, choć równie dobrze wszystko mogło zostać zaplanowane by zniewolić ludzi za pomocą narzędzi.

Idę o zakład, że każdy z tych firewalli na Windowsa musi przestrzegać zasad Microsoftu i przepuszczać czasem pakiety które służą do komunikacji z serwerem ze służbami lub samym Microsoftem który zbiera dane o połączeniach. Na pewno robią to wbudowane narzędzia jak Windows Defense (to oczywiste)

Posiadanie Windowsa na Wirtualnej maszynie to nie bajer ale często przymus.

Dla osób które nie wiedzą czym jest wirtualna maszyna.
To nic innego jak możliwość odpalania jednego systemu w drugim. W praktyce wygląda to jak okienko z drugim komputerem który jest wirtualny, na którym mamy drugi system.

Obrazek

@Sasq to co mówisz się zgadza. Unseen.is nie rozwiązuje wszystkich naszych problemów. Ale jest dobrym puntem by zacząć. Zawsze jest tak, że im narzędzie jest bardziej bierne tym polegamy na kimś z zewnątrz. Natomiast tych narzędzi można używać też bardziej aktywnie, co dodaje nam większe bezpieczeństwo. Problem w tym, że jeśli zaczynamy używać ich bardziej aktywnie, wtedy zakładamy, że osoba po drugiej stronie też tak działa.

Jeśli szyfrujemy lub podpisujemy wiadomość, zakładamy że osoba po drugiej stronie też to robi, albo chociaż umie odszyfrować. Jeśli używamy bardziej wyszukanych narzędzi też zakładamy, że osoba po drugiej stronie umie się nimi posługiwać. Maila wysyłać umie każdy, odszyfrować wiadomość już nie. Nawet mając skrzynkę na Islandii zakładamy na tym, że Islandzkie prawo będzie nas mniej lub bardziej chronić. Bezpieczeństwo w komunikacji zakłada, że obie strony są tego świadome. Dlatego napisałem o dwóch osobach mających skrzynki na Unseen.

Wszystko to kompromis pomiędzy zaufaniem do kogoś (instytucji lub narzędzia), czasu na naukę, użytecznością i przydatnością, w przypadku komunikacji druga osoba musi zakładać to samo.

Tak czy inaczej to dobry start. Przede wszystkim ten topic powstał jako eksperyment, chciałem sprawdzić czy
w ogóle jest na to zapotrzebowanie na takie coś, bo wklejanie informacji na temat ACTA albo jak jest chu**
było fajne kilka lat temu. Obecnie potrzeba narzędzi by coś z tym robić i dawać jakiś odpór. W przypadku tych kwestii mogę coś powiedzieć i pokazać, że można inaczej.

Nawet jeśli miało by się to ograniczać do wątku zawartym tylko w tym temacie, to już jesteśmy w 1% mniejszości którzy zrobili mały kroczek. Grunt, że się coś z tym robi.

@Niktu odniosę się do tego co napisałeś ale nie wczesnej niż za kilka dni.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Co za bzdury wygadujecie! Szyfrowanie w unseen odbywa się parami kluczy w związku z czym po stronie serwera admini nic nie mogą widzieć tym bardziej inni userzy tak jak ktoś się tam wcześniej pytał LOL.
Cytuj:
Only you keep the key with Unseen

Klucz prywatny.
Cytuj:
Messages are encrypted and decrypted by each person sending or receiving a message.

Poprzez wymianę kluczy w myśl zasady alice and bob.
Cytuj:
we don’t have the key). This is done automatically

Mają tylko klucz publiczny.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Co za bzdury wygadujecie! Szyfrowanie w unseen odbywa się parami kluczy w związku z czym po stronie serwera admini nic nie mogą widzieć tym bardziej inni userzy tak jak ktoś się tam wcześniej pytał LOL.

To ciekawe jak są generowane te klucze w przypadku rozmów audio/video i chatu. Bo w przypadku tych usług jeszcze nie ma takiej opcji. Własnymi parami kluczy szyfruję się tylko pocztę, reszta usług tak nie działa. Ale by to wiedzieć, trzeba się najpierw zarejestrować. Reszta zostanie pewnie zaimplementowana za jakiś czas.

Cytuj:
Only you keep the key with Unseen.

Szyfrowanie odbywa się na zasadzie pary kluczy. Jeden jest publiczny a drugi prywatny.
Więcej dowiesz się jak zobaczysz czym jest szyfrowanie asynchroniczne. Jednym kluczem się szyfruje
drugi służy by wiadomość odczytać. Nawet na youtube jest wiele tego typu mini tutoriali.

Cytuj:
peer-to-peer

Nie jestem pewien, ale to jest mechanizm jaki jest używany wewnątrz sieci Unseen.
Jak komunikują się ze sobą serwery. Nie jest to aż tak istotne, to ich sprawa i ich implementacja.

Cytuj:
Messages are encrypted and decrypted by each person sending or receiving a message.

Wiadomości są szyfrowane i odszyfrowywane przez każdą z osób która dostaje i odbiera wiadomości.
Zrozumiesz jak zapoznasz się z szyfrowaniem asynchronicznym i mini tutorialem z youtube.
Szyfrowanie synchroniczne jest wtedy kiedy szyfrujemy wiadomość kluczem, wysyłamy wiadomość
a następnie przesyłamy klucz by taka osoba mogła to odszyfrować. Niestety przechwycenie wiadomości
niczym nie różni się od przechwycenia klucz. Dlatego klucz dzieli się na publiczny i prywatny.
Klucze zawsze stanowią parę. Publicznym można wiadomość zaszyfrować natomiast prywatnym tylko
odszyfrowywać i nie musi on zostawać nigdzie wysyłany.

Cytuj:
(we don’t have the key)

Twój klucz prywatny jest tylko twój, oni nie są w stanie odczytać twojego maila, nikt nie jest.
To co mówił Sasq, generowanie kluczy powinno być robione po stronie klienta, czyli przeglądarki.
Ale jeśli nie ufamy (co jest ok) możemy użyć pluginu do szyfrowania i deszyfrowania maili w programie pocztowym. Dla Thunderbirda jest to plugin Enigmail który współpracuje z PGP.

Cytuj:
This is done automatically

Ale tylko jeśli korzystasz z klienta pocztowego na www.

Cytuj:
Messages on our service are sent using 4096-bit encryption, which is considered extremely strong. you generate your keys with extremely strong lattice based encryption. To that, we add an advanced symmetrical encryption which is very easy to use with keys 16x longer than those found in AES256, an industry standard. According to our engineers, this will take 23840 times longer to crack than aes256, which is commonly known as "military grade" encryption

4096-bit to bardzo długi klucz. Im klucz jest dłuższy tym trudniej jest go złamać siłowo. 4096 to standard i jest to bardzo silny klucz, Ich próby łamania liczy się w latach. Dla Sądu, Policji czy Służb specjalnych jest to nie do złamania. Jeśli chodzi o topowe służby specjalne i wojsko to bardziej opłacało by im się wparować na chatę i skonfiskować komputer niż łamać. Płynie z tego jeden morał, klucz prywatny warto trzymać na pendrivie :D Im większy klucz tym może sprawiać problem na wolniejszych maszynach, szczególnie na laptopach lub telefonach, trochę dłużej też może trwać deszyfracja i jego tworzenie.
A co do "military grade" encryption, to dla mnie jest to bardziej bliżej nieokreślony standard.
Traktuje go bardziej jako haczyk marketingowy.

Cytuj:
Data from each of your messages is encrypted separately

Każda twoja wiadomość jest szyfrowana oddzielnie. Brzmi to tak jak by dla chatu została generowana każdorazowo para kluczy, dla każdej wiadomości. Ale tego chyba jeszcze do końca niema.'

Cytuj:
All data from each account is encrypted separately so even if a hacker got access to any data on the server, he would have no way to locate your data and even if he decrypted one small piece of data, he wouldn’t have access to the rest of the data.

Dane dla każdego z kont są szyfrowane osobno. Jak nawet ktoś dostanie się do serwerów to nie znajdzie konta którego szukał. Nawet jak złamie jedno konto to nie dostanie się do reszty. Tak to rozumiem.

Cytuj:
If you use only the peer to peer client, none of your data will be on our servers, so if someone hacked our servers, they wouldn’t have access to any of your data.

Tyczy się to pewnie ich aplikacji. Która jest aplikacją p2p. Czyli, że żadne z danych nie znajdą się na ich serwerach. Głównie chodzi tu chat. I można to sprawdzić. Pisząc coś z przeglądarki i wysyłając to np do naszej grupy, nie zobaczymy tego pod programem dla Unseena. Ponieważ dane nie są ładowane z serwera. Przeglądarka i aplikacja mają osobne bazy z wiadomościami i nic nie zostaje na serwerze.
Oczywiście nie tyczy się to maili.

Cytuj:
You can keep using Skype, but that’s not as secure because most Skype communications now go through the central datacenter. They keep the keys to the encryption and they are out of your contro. We don’t recommend it, but if you have a lot of people still using Skype, you might need to keep using it. Be sure to completely kill the app if you are not using it, it’ll consume a lot of cpu and bandwidth.

Nom. Tu nie trzeba nic tłumaczyć. Podsłuchiwanie rozmów nawet jak aplikacja jest wyłączona.
Kradzież danych, przechwytywanie rozmów przez NSA. Tak działa sieć Skype.
Działa to na tej zasadzie, że rozmowy są szyfrowane czyli np Ja nie będę w stanie podsłuchać o czy gadasz gadasz ze znajomym. Ale Właściciele Skypa, służby, Masoni :język: już tak. Ponieważ Skype posiada klucz publiczny i pewnie wyda go np organom ścigania jeśli się po niego zgłoszą. Polecają też zabić proces w czasie korzystania z Unseena by nie wyciekł klucz albo program nie logował naszego hasła do poczty. Nie mówiąc już o tym, że program jest zasobożerny i mało wydajny.

Założyłem to konto. Łatwizna i prościej się nie da. Odrazu dodałem do Thunderbird`a i sprawdziłem z innego maila czy działa.

Acha

Do czego przy zakładaniu konta potrzebne jest "recovery email".
Po co podawać tego maila :) ?

Jeszcze pytanie do szyfrowania poczty.

Rozumiem, że z unseen do unseen szyfrowana jest nie tylko treść
maila ale również dane nadawcy i odbiorcy? A czy jak ktoś używa maila z oneta i pisze do mnie to jak jest?

Problem z szyfrowaniem poczty jest taki, że muszą to zrobić dwie osoby i jest to skomplikowane.
Namówienie znajomych do unseen będzie łatwiejsze heh :-) Niktu

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Do czego przy zakładaniu konta potrzebne jest "recovery email".
Po co podawać tego maila :) ?

Primary or recovery mail służy do przypominania i resetowania hasła dla unseena.

Cytuj:
Rozumiem, że z unseen do unseen szyfrowana jest nie tylko treść
maila ale również dane nadawcy i odbiorcy? A czy jak ktoś używa maila z oneta i pisze do mnie to jak jest?

Pomiędzy Unseenami, oni sami to dodatkowo szyfrują. Mają własne klucze, które są chronione bardziej
na zasadzie islandzkiego prawa. Ciężko powiedzieć co i jak oni to robią, ponieważ ten etap jest transparenty
dla użytkownika i tego nie widzimi. To jednak mało, polecam mieć własną parę kluczy i szyfrować nimi dodatkowo nasze wiadomości.

Natomiast szyfrując coś samodzielnie, adresat i nadawca muszą być jawni z prostego względu.
Serwer pocztowy po obu stronach nie wiedział by co z takim mailem zrobić, nie wiedział by skąd on jest i do kogo dostarczyć wiadomość. Dlatego szyfrowana jest tylko treść, a nie nagłówki.

Cytuj:
Problem z szyfrowaniem poczty jest taki, że muszą to zrobić dwie osoby i jest to skomplikowane.
Namówienie znajomych do unseen będzie łatwiejsze heh :-) Niktu

Tak, ale nie jest to do końca wystarczające imho. Zawsze lepiej unseen niż gmial. A szyfrowanie poczty wcale nie jest takie trudne. Robi się to raz a potem używa.

Teoria - Porównanie klucza publicznego i prywatnego do zamka i klucza.
Zamkiem nie odszyfruje się maila a kluczem jej nie zaszyfruje.
phpBB [video]

Praktyka
phpBB [video]

Niestety nie ma Polskich filmików na ten temat, ale te są chyba i tak najlepsze.
W taki sposób można nie tylko szyfrować maile, ale dokumenty, pdfy, archiva, komunikatory etc.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Czas tego eksperymentu dobiegł końca. Na 861 wyświetleń tego tematu, tylko 12 osób zarejestrowało się na portalu (Nie licząc mnie i jednej osoby która już tam była). Zakładam, że wszyscy którzy się zarejestrowali dołączyli do grupy. Choć nie podejrzewam by ktoś tego nie zrobił.

Stwierdzam więc, że większość osób czuje się bezpiecznie i nie przeszkadza im, że są podsłuchiwanie czy inwigilowani. Nie czują zagrożenia i nie potrzebują takiej wiedzy i narzędzi. Nie czują też, by należało coś z tym zrobić. Chciałem się dowiedzieć, czy na takie coś w ogóle jest zapotrzebowanie, ale widzę, że jest ono bardzo małe.

Tym co się zarejestrowali życzę przyjemnego używania unseena. Dziwnym trafem jesteście w mniejszości, niech wam dobrze i długo służy.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Wspomniałem wcześniej o alternatywie,czyli ProtonMail,a nie ma sensu tworzyć nowy temat o szyfrowanych usługach pocztowych.

Tydzień temu pojawiła się informacja,że cudak finansowy o nazwie PayPal przyblokował fundusze [275tys dolarów] twórcom serwisu,które miały służyć na rozwój tej usługi.Okazało się,że na szyfrowanie muszą mieć zgodę ...rządu. :wacko:
Oczywiście zrobiło się niezłe larum wśród użykowników i wiadomość poszła w świat.Odblokowano im te pieniądze.Tutaj więcej info:

PayPal blokuje finanse serwisowi ProtonMail, bo “szyfrowanie poczty wymaga zgody rządu”
oraz co nieco na blogu
https://protonmail.ch/blog/paypal-freez ... ign-funds/

Doszło do tego,że już narzekają na przeciążenie serwerów.Więcej info w filmiku:

ProtonMail - szyfrowany email zapewniający prywatność
phpBB [video]

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

levibc pisze:
Czas tego eksperymentu dobiegł końca. Na 861 wyświetleń tego tematu, tylko 12 osób zarejestrowało się na portalu (Nie licząc mnie i jednej osoby która już tam była). Zakładam, że wszyscy którzy się zarejestrowali dołączyli do grupy. Choć nie podejrzewam by ktoś tego nie zrobił.

Stwierdzam więc, że większość osób czuje się bezpiecznie i nie przeszkadza im, że są podsłuchiwanie czy inwigilowani. Nie czują zagrożenia i nie potrzebują takiej wiedzy i narzędzi. Nie czują też, by należało coś z tym zrobić. Chciałem się dowiedzieć, czy na takie coś w ogóle jest zapotrzebowanie, ale widzę, że jest ono bardzo małe.

Tym co się zarejestrowali życzę przyjemnego używania unseena. Dziwnym trafem jesteście w mniejszości, niech wam dobrze i długo służy.

Levibc. Zacznę od tego, że bardzo szanuję Twoją osobę, szanuję Ciebie z wielu względów, o których na 'otwartym forum' nie zamierzam się uzewnętrzniać. Teraz tak. Zauważ, że nie do końca określiłeś sposób działania poczty. Zauważ, że świat jest pełen mongoloidów. Dlatego należy tłumaczyć - w sposób bezpośredni - co masz na myśli. Panie kolego. Szanuję Twoją Osobę jak mało kogo. Robisz wiele i to pomimo działań 'pie....ów" . Masz u mnie wielki szacunek (nie tylko u mnie :spoko:). Rób swoje. Jesteśmy na otwartym forum, więc teraz powiem delikatnie... - Nie jesteś sam Panie "Levi" . Bardzo wielkie pozdrowienia.
Wracam, do meritum. Jak kliknąłem ludziska chcą, ale nie potrafią. Może zróbmy ( zrobię) prezentację "step by step" (krok, po kroku) zapewne to pomoże. To może być dobry pomysł. Poczta nie jest kosmiczną trudnością, nawet taka jak ta... No proszę :bangheadwall:
Więc jak ? Robimy coś ?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

levibc pisze:

Podobnie, domniemam, nie wszyscy wierzą w świętego mikołaja.
Innymi słowy, nie ma bezpiecznych sieci, w ogóle.

I podobnie jak z innymi akcjami, nie chodzi o to, czy i kto podsłuchuje,
to mechanizm niejako karmiczny, czyli jak sami nie będą chcieli przestać
to nie przestaną...

Alkoholik taże potrzebuje sam nie pić.
Można go super technologią obstawić, i przy pierwszej okazji, dorwie się do alkoholu.

Tu podobnie, jedną dziurę się załata, druga będzie kopana.
Dopiero jak zrozumieją ciągi przyczynowo skutkowe,
to czym są, czym jest umysł, to będą mogli świadomie zmienić swój los.

Do tego czasu, trzeba czekać aż dostaną tak mocno po dupie od karmy,
że zrozumieją w czym jest rzecz.

Odpowiedzą sobie z czasem na proste pytania:
- dlaczego tak wielu z nich potrzebuje pić alkochol, brać psychotropy dowolne,
palić papierosy, czuje napięcia, chorują im dzieci itp.

Nie ma nic za darmo.

Ponadto Ci ludzie, to w zasadzie od wewnątrz jedyni
którzy mają narzędzia, wiedzą co robić, jak to robić
i w razie potrzeby coś zrobią.

Reszta to niewyszkolone po prostu cywilne postacie
którym brakuje wyobraźni i doświadczenia, żeby zrozumieć
co tu się dzieje.

A żeby dokonać zmiany, trzeba odpowiedniej masy krytycznej.
Nic na siłę, weź większy młotek...

Cryptologicon pisze:
prezentację "step by step" (krok, po kroku)

Tak, nie każdy jest biegły w dziedzinie informatyki.

Profilaktyka

Jak mawiał Lew Tołstoj,
Dopuki będą rzeźnie, doputy będą wojny.

W odniesieniu do Korei Północnej, Seung Sahn - koreański Mistrz Zen,
wspominał, iż ich tajna policja i aparat prześladowczy, to odrodzone zwierząta
które z taką pieczołowitością Koreańczycy katują.

Potrafią za życia tłuc kijem psa, żeby mu mięso skruszało,
a następnie zabić, zjeść. Dla np. poprawy zdrowia itp.

Analogicznie II Wojna Światowa, pomordowane na ołtarzach zwierzęta
podczas ceremonii podczas żydów, krwawych ceremonii,
odrodziły się w Niemczech, i jako stado pamiętające swoje cierpienie
śmiało i konsekwentnie kasowało swojego poprzedniego oprawcę.

PRZYCZYNA - SKUTEK.

Jak nie usunie się przyczyny, i choćby wymorduje wszystkich prześladowców,
to i tak w innej formie po czasie się odrodzą i będą robić swoje...

Każdy może sam sobie odpowiedzieć na pytanie,
jeśli nienawidzi strasznie kogoś w symulacji komputerowej,
to czy po zablokowaniu mu konta, banowaniu itp
przestanie siać ferment?
czy też innym sposobem, innym kontem dostanie się do gry
i dalej będzie robił swoje...?

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cryptologicon pisze:
Panie kolego. Szanuję Twoją Osobę jak mało kogo. Robisz wiele i to pomimo działań 'pie....ów" .

Hmmm zabrzmiało trochę dziwnie. Skąd wiesz co robię ? Bo zaczynam się niepokoić....
Pytam bo ja się z tym nie afiszuje. A jeśli wiesz to byś mógł trochę pomóc. A jeśli nie wiesz,
to nie było tematu.

Cryptologicon pisze:
Teraz tak. Zauważ, że nie do końca określiłeś sposób działania poczty. Zauważ, że świat jest pełen mongoloidów. Dlatego należy tłumaczyć - w sposób bezpośredni - co masz na myśli.

To też nie tak, proporcja między tymi którzy dużo mówią nie przekłada się na realne zainteresowanie.
Trudno jest to też wytłumaczyć w 3 słowach. Nie padły też pytania które sugerowały by zainteresowanie.
Dlatego najlepszymi rekomendacjami są te:

Niktu pisze:
Założyłem to konto. Łatwizna i prościej się nie da. Odrazu dodałem do Thunderbird`a i sprawdziłem z innego maila czy działa.

Jak sam bym powiedział, że to proste by nie miało to takiego znaczenia, jak rekomendacja kogoś z zewnątrz.
Cryptologicon pisze:
Wracam, do meritum. Jak kliknąłem ludziska chcą, ale nie potrafią. Może zróbmy ( zrobię) prezentację "step by step" (krok, po kroku) zapewne to pomoże. To może być dobry pomysł. Poczta nie jest kosmiczną trudnością, nawet taka jak ta... No proszę :bangheadwall:
Więc jak ? Robimy coś ?

Hakun pisze:
Tak, nie każdy jest biegły w dziedzinie informatyki.

Tak, miałem coś takiego w planach. Po to zrobiłem ten eksperyment, by sprawdzić czy jest zainteresowanie tematem. Czy będą pytania i zainteresowanie, czy będą ludzie którym zależy. Oraz czy warto ciągnąć to dalej.
I raczej wyszło to kiepsko, więc stwierdziłem, że zapotrzebowanie jest niskie. Bo planowałem raczej szerszy cykl.

Dlatego wybrałem coś najprostszego na świecie, założenie maila. Nie jest to trudniejsze niż założenie konta na Facebooku czy Naszej Klasie, a wydaje się, że to ma prawie każdy i nie sprawia to kłopotu nikomu.

Jeśli uważasz/uważacie, że to tylko i wyłącznie kwestia lepszego opisania tematu (step by step), to spróbuj.
Jak się pojawi zainteresowanie to też będę skłonny pociągnąć temat dalej. Może macie rację.

Awatar użytkownika

Cytuj:
Jeśli uważasz/uważacie, że to tylko i wyłącznie kwestia lepszego opisania tematu (step by step), to spróbuj.
Jak się pojawi zainteresowanie to też będę skłonny pociągnąć temat dalej. Może macie rację.

Tak uważam i uważam, że warto 'pociągnąć ' to dalej --->
Cytuj:
Po to zrobiłem ten eksperyment, by sprawdzić czy jest zainteresowanie tematem. Czy będą pytania i zainteresowanie, czy będą ludzie którym zależy. Oraz czy warto ciągnąć to dalej.

Przecież coś musi być warte wysiłku. Cholernie mnie w.....a postawa ogółu społeczeństwa - naszego polskiego. Przecież, w momencie kiedy wyjedziemy - (czyt.) uciekniemy z kraju - nagle okazuje się, że (przeważnie) jesteśmy niesamowicie inteligentni, zdolni i zaradni. Mam mnóstwo przykładów... Tak więc problem tkwi w kwestii konstrukcji. Teraz jak zwykle trochę pojadę, ale sorry, taka szkoła :tak: .
Podam przykład z życia - ironiczny, ale adekwatny do sytuacji socjologicznej.
Otóż. Miałem Ci ja kibel. Nie był on fajny, ponieważ fekalia w postaci stolca, odmawiały ewakuacji w kierunku głównej rury kanalizacyjnej poza 'pion' w bloku, w którym wtedy mieszkałem. Zmieniłem zawór, następnie spłuczkę, zakupiłem 'cudowny' odkamieniacz i środek dezynfekująco-rozpuszczający (szeroko reklamowany swego czasu). Nic nie pomagało. Stolec spływać nie chciał i zostawiał po sobie nieprzyjemne ślady. Pomagała jedynie spora micha wody.
Przyzwyczaiłem się. (!). Rozumiecie ? Uznałem, że to nie kłopot. Gówno mnie przerosło. I zapewne byłoby tak jeszcze długo, ale pewnego razu na imprezie 'domówce' był mój brat cioteczny - budowlaniec (mało powiedziane, bo ma własna firmę i super brygadę - robią cuda). Resztę ( aspekty przymusu fizjologicznego ) pozostawiam waszej inteligencji. W każdym razie następnego dnia dzwoni do mnie z podziękowaniami i niejako przy okazji mówi:
" Zbychu", zmień ten kibel, bo gówno Ci się klei i nic z tym nie zrobisz..."
Do czego zmierzam ?. Może warto wreszcie przestać udawać, że 'gówno się nie przykleja" i coś zmienić !?. I to zmienić właściwie, a nie kombinować bez sensu. Więc mówię po raz setny " gówno nam się przykleja" !

@Levibc. Zrobię ten tutorial i zobaczymy. Spróbujmy jeszcze. Może muszlę da się wymienić ? :cooo?:

Pozdrowienia.

Cryptologicon

P.S.
Cytuj:
Hmmm zabrzmiało trochę dziwnie. Skąd wiesz co robię ? Bo zaczynam się niepokoić....
Pytam bo ja się z tym nie afiszuje. A jeśli wiesz to byś mógł trochę pomóc. A jeśli nie wiesz,
to nie było tematu.

Co ja tam wiem...? Mruga . Ale bardzo chętnie pomogę, jest jak zwykle małe 'ale..'. za 3 tygodnie mam ślub młodszej córy ( raczej, to Ona go ma, ale tak się mówi - bez sensu :so: ) . Po 10 sierpnia możemy już rozmawiać. Bardzo pozdrawiam z wielkim szacunkiem. A.., i nie ma się czym ' niepokoić '. To raczej Twoje zaniepokojenie mnie zaniepokoiło... :) Pozdrowienia z Łodzi.

To prawda. Zarejestrowanie sie na unseen´ie jest naprawde proste. I pisze to osoba technologicznie tak osierocona, jak ja. :tak:

Takze, jezeli ktos chce sie tam zarejestrowac, to smialo, bo jak juz wyzej wspominal Niktu
Cytuj:
Łatwizna i prościej się nie da.

Awatar użytkownika

I bardzo bobrze i tak trzymać. Nie wiem do końca jakie założenia perspektywiczne miał @Levibc, ale to dobry pomysł na komunikację. Powiedzmy sobie jasno, że nie wszystko da się opublikować bezpośrednio - via. forum - taki przykład. Taki rodzaj połączenia poczty z komunikatorem w zamkniętych grupach znacząco ułatwia przekaz informacji. Zapewne wiecie , że jestem fanem przekazywania informacji, bo tylko tak można się rozwinąć intelektualnie ( i nie tylko... ) To wiedza - poprzez impikacje jej wchłaniania - tworzy rzeczywistość poprzez jej (wiedzy) przyswojenie. Wiem, to trudne zdanie, ale proszę. przemyślcie - 'ogarnijcie' - to.

Bardzo pozdrawiam.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cryptologicon pisze:
I bardzo bobrze i tak trzymać. Nie wiem do końca jakie założenia perspektywiczne miał @Levibc, ale to dobry pomysł na komunikację.
Bardzo pozdrawiam.

Założenia są dość szerokie, cykl ? Może Ebook ?. Kwestia tylko zapotrzebowania.
Proste i Laickie opracowanie podstaw bezpieczeństwa w necie i wolnych i otwartych narzędzi
do zachowania prywatności i anonimowości. Niż zapewnienie jakiegoś bezpiecznego kanału komunikacyjnego.

Zaczynając od podstawy podstaw czyli różnice między anonimowością i prywatnością.
Opisanie po krotce warstw o których mówiłem wcześniej.

- Sprzęt, System, Programy, Usługi.
Co, Jak, Dlaczego, co z tym zrobić.

Podzielenie narzędzi na te do zachowania prywatności i anonimowości. Oraz dlaczego ważne
jest posiadanie przez program otwartych źródeł.

- TOR
- Proxy
- VPN
- XMMP
- GPG
- Bitcoin
- HTTPS Everywhere
- Adblock Plus
- Ghostery
- Starpage
- DuckduckGo
- Unseen
- Protonmail
- TrueCrypt
- Keypass
- Cryptocat
- Omnishare
- RetroShare
- Bitshare
- BitTorrent sync
- FreeNet
- GnuNet
- I2P

Można by tak wymieniać pewnie jeszcze raz tyle.

Nie mają to być 20 stronicowe opracowania na temat szyfru blokowego. Bo to nie o to chodzi.
Tylko proste opracowanie jak to w pierwszym poście...no, może trochę dokładniejsze i lepiej tłumaczone.

Nieźle pod tym względem działa strona EPIC - Electronic Privacy Information Center. Niestety nie jest to poradnik ale encyklopedia. Np Polityka skanerów znajdujących się na lotniskach. https://prism-break.org/pl/
też nie jest zły, ale to dalej encyklopedia.

Mnie osobiście podoba się taka forma, ale nie jest jedyna.

http://donttrack.us/ - nie szpieguj
http://dontbubble.us/ - nie filtruj
http://privatebrowsingmyths.com/ - tryb prywatny
http://whatisdnt.com/ - nie Śledź

Awatar użytkownika

Ebook- doskonały pomysł.

Zawsze można go wystawić na Złotych Myślach, czy Interkursach. W Kontestacji też myślę, że by przyjęli go ciepło. W miarę zainteresowania można zrobić szkolenie video i też sprzedawać.

Tytuł w rodzaju- Jak się ukrywać, podręcznik internetowego przestępcy/złodzieja? Dlaczego taki?

Kazimierz Turaliński autor ebooka "Jak kraść podręcznik złodzieja", stworzył na początku szkolenie o tym jak zabezpieczać firmy przed przekrętami i generalnie ludzie się na nich nudzili. Zrobił zatem coś odwrotnego: zaczął pokazywać tą samą wiedzę od strony potencjalnego złodzieja i ludziom od razu się spodobało :)

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Chce tyko zrobić krótki update.
Pewnie otrzymaliście podobne maile, ale niech to będzie też informacja dla nowych użytkowników.

Unseen najwyraźniej nie przetrwał próby czasu w obecnym kształcie.
Od 3 lat projekt jest sygnowany jako "beta" Wydaje się, że autorzy próbowali złapać za dużo srok za ogon:
rozmowy mail, video, audio, chat, portal społecznościowy, który potem został wydzielony jako osobny projekt.
Blog techniczny, nie był aktualizowany przez dwa lata. Wymienili frontend klienta pocztowego, który jest dużo gorszy i niewygodny. Prócz poczty która co prawda działa, niewiele się tam działo i nie sprawia to dobrego wrażenia, niestety.
Zresztą te usługi i tak nie miały dla mnie osobiście za dużo sensu - tworzyły tylko zamieszanie.

Projekt w tej formie nie przetrwał próby czasu. Spółka efh (odpowiednik Sp. z.o.o) zostaje przekształcona w strukturę non-profit i będzie zarządza przez Wolontariuszy.

Nie będzie też więcej darmowych kont. A obecne darmowe konta będą utrzymane tylko do 15 Września. Jak ktoś chce zachować swoje konto może uaktualnić je do wersji Premium.

Cytuj:
Jeśli nie możesz sobie pozwolić na konto premium lub jeśli uważasz, że kwalifikujesz się do bezpłatnego konta premium (jesteś członkiem prześladowanej grupy, np. Medytujących Falun Gong, sprzeciwu wobec represyjnych reżimów , dziennikarzem itp.), Skontaktuj się z pomocą. Mieliśmy tak wiele nadużyć z bezpłatnych kont, co nie jest sprawiedliwe dla naszego personelu czy zespołu Centrum danych Advania w Islandii, aby dalej z tym coś poradzić. Bardzo nam przykro, ale musimy to zrobić.

Jednym słowem Unseen czeka dużo zmian jeśli chodzi o strukturę organizacji jak i o sam projekt. Musi on zostać przekuty w coś nowego. Nie wiadomo jak to będzie wyglądać w przyszłości.

Pełna treść wiadomości tu:
https://newsletters.unseen.is/w/tuRLlUW ... b4I9qjsCTg

Więc osobiście zalecam przenieść swoje skrzynki na inny serwis z bezpieczną pocztą:

Jak np https://protonmail.com/ - Szwajcarski.

Osobiście nie polecam tego typu usług, których serwery znajdują się na terytorium US lub EU.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Witam; Ja jeszcze korzystam z poczty Unssen. Mało bo mało, brak chętnych. Do komunikowania - współpracy ze mną. Ludzie są leniwi. I na to niema rady. Puki co to uważam że była to najlepsza poczta, jaką udało mnie się wyszukać. Testowałem wiele. A Szwajcaria odpada, z powodu ; tak jak pozostałe poczty. To było i już się nie wróci . Na kraj używam > poczta. Linux.pl < + Round Cube. Dla mnie wystarczy. Są inni klienci pocztowi ale pozostaje, zawsze ale. Poczta = tylko Maile, żadnych dodatkowych usług. Komunikacja jest ważnym czynnikiem w naszym życiu, i trudno się bez niej obyć. Ale jest też warunek - ma być to bezpieczna komunikacja. Ostatnio zaszły i dalej zachodzą zmiany w internecie [ na gorzej ]. Od jakiegoś czasu podjąłem naukę informatyki, właśnie z powodu bezpieczeństwa. Dopiero teraz widzę jakie to jest dziurawe sito. Szkoda gadać. Ręce po prostu opadają. A szyfrowanie to jest dobre , ale przed żoną i dziećmi !!! Pozdrawiam. :pisze:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]