Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 gru 2019, 3:29

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Bardzo mało jest to rozpowszechnione, iż szereg chorób przewlekłych jest wynikiem dysfunkcji jakiegoś elementu unerwienia wegetatywnego. Lecz nim to,to kilka elementarnych informacji. Otóż unerwienie człowieka można podzielić na dwa typy. Na unerwienie somatyczne oraz wegetatywne(autonomiczne). Unerwienie somatyczne podlega naszej woli i odpowiada za naszą motorykę, czyli pracę większości mięśni. Zależy więc od naszej świadomości czyli od Średniego Ja. Inaczej jest z unerwieniem wegetatywnym. Można generalnie powiedzieć, że zależne jest ono praktycznie od naszej podświadomości czyli Niższego Ja. Prawie,ponieważ częściowo można na nie wpływać wolą, czy to poprzez biofeedback, czy odpowiednie ćwiczenia Jogi. Generalnie jednak jest ono poza naszą świadomością, czyli nie możemy nań wpływać z poziomu Średniego Ja. Lecz ranga unerwienia wegetatywnego( autonomicznego) jest ogromna. Stanowi ona de facto organ działania i pracy naszej Podświadomości(Niższego Ja). Unerwienie to dzieli się na unerwienie sympatyczne, czyli współczulne,oraz na unerwienie parasympatyczne, czyli przywspółczulne. I jest ono odpowiedzialne za prawidłową homeostazę organizmu, za działania nawykowe. Zresztą, multum,multum procesów odpowiada temu działaniu tego unerwienia. Warto sobie przyporządkować unerwienie sympatyczne sferze Jang, a parasympatyczne Jin. Jest ono odpowiedzialne za nasze zdrowie. A wszelkie jego dysfunkcje powodują choroby. A jakie to są dysfunkcje? To są mniejsze lub większe blokady tego unerwienia( na przykład energetyczne), większe lub mniejsze paraliże, a nawet większe lub mniejsze uszkodzenia mechaniczne. Dysfunkcje te powstają na skutek przeżywanego intensywnie stresu lub traum, wszak są one wyrazem pracy naszej podświadomości. Nie mówi się o tym,dlatego iż medycyna klasyczna nie ma żadnej skutecznej metody, by takie dysfunkcje cofnąć lub usunąć. Bo przecież nie ma takiej tabletki,która by uzdrowiła to unerwienie. Sytuacja tu jest podobna jak z uszkodzeniami unerwienia somatycznego(motorycznego). Przecież to właśnie usterki unerwienia somatycznego powodują kalectwa fizyczne. Lecz wróćmy do unerwienia wegetatywnego. Jego dysfunkcje powodują konkretne choroby,na przykład wątroby,żołądka, trzustki itd. Skąd niby ta moja wiedza? Otóż to co tu piszę, jest znane medycynie wschodniej już od kilku tysięcy lat. Był taki człowiek, nazywał się Dharma,który 2,5 tys. temu napisał pracę na temat unerwienia a chorób, jakie dysfunkcje tego tego unerwienia powodują. I twierdził w swych pracach, że praktycznie wszystkie choroby wynikają z dysfunkcji unerwienia. Ja bym się tak daleko nie posunął. Ale fakt faktem,dużo chorób wynika ze złej pracy tego unerwienia. Szczególnie chorób organów wewnętrznych, trzewiowych. No dobrze, ale pytanie jest, w jaki sposób się uzdrowić? Jak cofnąć te dysfunkcje? Otóż, większość można cofnąć. Jedynie mechaniczne usterki tego unerwienia są raczej nieuleczalne. Choć może interwencja neurochirurga pomogłaby. Trzeba mianowicie energetycznie podejść do tego problemu. Mówiąc energetycznie mam na myśli pranę, manę,chi,itd.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 26 sie 2013, 9:41 
VIP Member
Awatar

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

czy mógłbyś podać tytuł tej pracy Dharmy i gdzie można ją nabyć? Ciekawy temat.

Awatar użytkownika

No ta praca jest teraz praktycznie niedostępna. Raz że powstała ponad 2,5 tys.lat temu, dwa, że jest napisana po chińsku(mandaryński). Ale wpłynęła ona bezpośrednio na tak zwaną medycynę chińską. O roli podświadomości wiadomo od dawna. Opisuję to Huna, a i dzisiejsza psychologia klasyczna skłania się do tego, co Huna akcentuje od kilku stuleci. O roli unerwienia wegetatywnego można przeczytać w wiele w pracach, ale niestety głównie między wierszami, czyli nie wprost. Popularną zaś wiedzę na ten temat zawarł w swoich internetowych publikacjach Krystian Defer.

Awatar użytkownika

a są jakies opracowania tej wersji mandaryńskiej? Angielski? Polski?

Awatar użytkownika

Pewnie gdzieś w jakimś archiwum chińskim jest. Może w Pekinie? Ale są prace,które się na ten tekst powołują. Na przykład - Dr Stephen T. Chang w książce: Pełny system samoleczenia.

Awatar użytkownika

ok, dziękuję :)

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Ale jak zalecacie działać? Wizualizować jak ta energia przepływa mi przez staw i go relaksuje?

Awatar użytkownika

Do Filipa.
Działanie na to unerwienie, to jak działanie na podświadomość,czyli Średnie ja. Metod jest wiele.Praktycznie wszystko,co robi człowiek, wpływa na to unerwienie. Czyli medytacje,ćwiczenia(Yoga, Qi gong),to jak się człowiek odżywia. Przy czym warto sobie uświadomić,iż sama świadomość działania na coś, w tym przypadku na unerwienie wegetatywne,radykalnie podnosi efektywność celu i procesu. I to nie dotyczy tylko unerwienia, tylko tak jesteśmy skonstruowani psycho-fizjonalnie. Co to znaczy sama świadomość?Otóż wystarczy w myśli sformułować tę intencję. Może to zabrzmi niezwyczajnie, jako jakaś magia. Ale tak jest w istocie. Więc,jeśli chcesz działać na swoje zdrowie,na swoje unerwienie ćwiczeniami energetycznymi, to bardzo dobrze. Bądź jednak tego świadom, przynajmniej na początku,po pewnym czasie bowiem sama Podświadomość będzie tym już kierować. Życzę powodzenia. :tak:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]