Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 13 sie 2020, 18:41

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15 kwie 2014, 20:18 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwie 2014, 21:43
Posty: 57
Płeć: mężczyzna
Obrazek
"Hide and Seek" („Siła strachu”): najbardziej jaskrawym filmem o programie kontroli umysłu Monarch jaki powstał ?


„Siła strachu” to thriller z 2005 roku, który nie otrzymał świetnych recenzji w chwili jego wypuszczenia na ekrany. Jednak są szanse, że większość krytyków zrozumiała symbolikę i jej podstawowy motyw, który mówi o”Programie Monarch”.W rzeczywistości, „Siła strachu” jest prawdopodobnie jednym z najbardziej rażących filmów o kontroli umysłu Monarch w historii Hollywood. Przyjrzymy się ukrytemu znaczeniu filmu.

Obrazek

„Siła strachu” nie przejdzie do historii jako film, z którego najbardziej pamiętamy Roberta De Niro. Krytycy filmowi zaatakowali wtórny charakter filmu i ponieważ jego zakończenie zostało uznane za pozbawione sensu. Chociaż prawdą jest, że intryga „Siły strachu” i trzeba to sprawiedliwie wykazać posiada błędy logiczne, film po prostu nie może być w pełni zrozumiały, jeżeli nie wiemy jaki jest w istocie kluczowy element: Kontrola Umysłów oparta na traumie. Od pierwszej klatki do ostatniej niemal każdy wiersz i każdy symbol jaki można znaleźć w filmie odnosi się bezpośrednio do pojęć związanych z kontrolą umysłu, konkretnie Programowanie Monarcha.

W tym konkretnym stylu charakteryzujący kontrolę umysłu, dzieci są poddawane urazom tak intensywnym, które są przyczyną dysocjacji ( czyli oddzielenia świadomości od doznawanych przykrych uczuć) od rzeczywistości. Opiekun niewolnika może wtedy zaprogramować umysł dziecięcy drugą alter osobowością, uruchamiane, wyzwalane, przez. tzw. „spust” (trigger) zgodnie z wolą sprawującego nadzór.

W symboliczny i teatralny sposób, „Siła strachu” opisuje przerażającą procedurę stojącą za Programowaniem Monarcha i daje aluzje do bardziej sadystycznych aspektów z tym związanych. Fakt, że motyle Monarch występują w filmie w kluczowych częściach potwierdza, iż całość fabuły oparta jest na Kontroli Umysłu Monarch.

W dalszym ciągu kiedy ktoś raz zrozumie stosunek opiekun/pan, a niewolnik zakończenie filmu jakkolwiek wydawało się nonsensem staje się trochę bardziej sensowne wpasowując się dokładnie pod typowe działanie Programowania Monarch.


Przyjrzyjmy się opowieści „Siła strachu” i symbolice mieszczącej się w MK(Mind Control) -Kontroli Umysłu.

Krótkie podsumowanie

Uwaga: ogromne spojlery przed nami.

W następstwie bycia świadkiem, pozornego samobójstwa matki, młoda dziewczyna nazywająca się Emily Callaway (grana przez Dakotę Fanning) przejawia symptomy ostrego urazu.Jej ojciec David Callaway (grany przez Roberta de Niro) podejmuje próbę pomocy swojej córce w otrząśnięciu się z tego przykrego przeżycia, zostawiając pracę psychologa i przenosząc się do małego miasteczka na obrzeżach Nowego Jorku.

Tam zdaje sobie sprawę, że jego związek z Emily jest bardzo trudny , a jej zachowanie coraz bardziej wywołuje niepokój. Emily twierdzi, że ma nowego przyjaciela o imieniu Charlie, który wie co to prawdziwy ubaw i bawi się z nią, ale mówi mu też , iż Charlie w ogóle go nie lubi. David wierzy, że Emily stworzyła wyimaginowanego przyjaciela Charliego , aby uporać się z traumą. Jednak kiedy zaczynają się dziać niepokojące rzeczy, gdy straszne wydarzenia następują wokół domu ( np. kot zostaje utopiony w wannie ), Emily obwinia o to Charliego. Gdy David odkrywa swoją potencjalną nową dziewczynę zostaje ona zamordowana w wannie, zdaje sobie sprawę, że Charlie jest prawdziwą osobą, i że to bardzo niebezpieczne. Po obejściu domu przez kilka minut, David na moment zdaje sobie sprawę, że to On jest Charlie. Charlie jest w istocie alternatywną osobowością Davida, o której on sam nie wiedział.Ta alternatywna osobowość manipulowała biedną zestresowaną Emilly , którą wciągnął w swe okropne zbrodnie. Po tym objawieniu, Charlie przejmuje kontrolę nad ciałem Davida i wpada w morderczy szał.Charlie zostaje powstrzymany i zastrzelony przez Katherine, psycholog pracującą z Davidem w Nowym Yorku , która przyjechała sprawdzić czy wszystko w porządku z Emily. Po tych strasznych przejściach Emily zamieszkuje z Katherine i to na tyle.

Jak wspomniano wyżej dla większości widzów, wewnętrzna logika scenariusza jest dość niewiarygodna. Jednakże dla tych co mają pojęcie w symbolice MK, film „Siła strachu” pokazuje zaprogramowanie poprzez traumę przez opiekunów i tworzenie niewolnika programu MK. Fakt, że ojciec/opiekun niewolnika ma dwie osobowości koresponduje z faktem, że oni często sami mają zaburzenia dysocjacyjne co także czyni z nich niewolnika, którzy odwalają brudną robotę kogoś innego. Teraz spójrzmy na głębszą symbolikę filmu .

EMILY, TRAUMATYZOWANE DZIECKO

Obrazek

Film rozpoczyna się od symbolicznego obrazu:Emily bawi się ze swoją matką,
wirując wokół w rozkoszy dzieciństwa i niewinności.Zauważ lalkę:
trzyma ją nieustannie od pierwszej chwili filmu.


Emily jest zwykłym nastawionym na zabawę dzieckiem i wydaje się, że jest szczęśliwa. W pierwszej scenie filmu widzimy jak bawi się z matką w grę w chowanego, a potem mama kładzie ją do łóżka.

Obrazek

Emily ciągle trzyma lalkę, która nabierze znaczenia w późniejszej opowieści.
Lalka reprezentuje niewinność Emily rdzeń osobowości: jej prawdziwe ja


Później tej samej nocy, Emily doświadczy przerażającej sceny, ujrzy swoją martwą mamę w wannie pełnej krwi.

Obrazek

Emily widząc swoją matkę nieżywą doznaje pierwszych objawów alter-ego,
życie zmienia się w koszmar od tego wydarzenia... ale nie po raz ostatni


Podczas, gdy ta śmierć wydaje się być samobójstwem, w dalszej części filmu dowiadujemy się, że to Charlie(alter-osobowość ojca Emily) zabił żonę i umieścił w wannie, aby upozorować samobójstwo. Czy zrobił to celowo, aby traumatyzować Emily i rozpocząć jej program sterowania umysłem?

Emily zostaje umieszczona w szpitalu dla dzieci z zaburzeniami umysłowymi.

Obrazek

Emily wykazuje klasyczne objawy wstrząsu:szok, izolacja, wycofanie z życia.

Obrazek

Twarz spowodowana ostrą traumą


David (a może to Charlie) decyduje się o zostawieniu pracy i przeprowadzce do małego miasteczka o nazwie Woodland. Mówi do Katherine (Famake Jensen) psychiatrę z nim pracującego:

Cytuj:
Teraz muszę robić, to co najlepsze dla Emily.Muszę zostać pełnoetatowym ojcem

Czy miał na myśli:"muszę być pełnoetatowym nadzorcą (w domyśle niewolnika)

Tuż przed wyjazdem Katherine daje Emily prezent.

Obrazek

Katherine daje Emily prezent-pozytywkę, grającą melodię Przedrzeźniacz.W miarę postępu filmu piosenka jest grana zawsze wtedy, gdy następuje traumatyczne zdarzenie, gdzie właśnie ta melodia wywołuje programowanie.Zanim daje prezent Katherine mówi Emily:"Kiedy byłam smutna otwierałam wieczko i smutki uciekały". W zasadzie mówi Emily, że powinna odciąć się od rzeczywistości kiedykolwiek usłyszy tą piosenkę to uniknie traumy.

Pewnego razu już w nowym domu, Emily idzie do zalesionej okolicy z tyłu domu. Tam motyl Monarcha prowadzi ją do jaskini.

Obrazek

Ta tajemnicza jaskinia jest w istocie miejscem programowania (w symboliczny sposób),gdzie Charlie zaczyna proces traumatyzowania.

Obrazek

Fakt, że motyl Monarcha prowadzi Emily do jaskini jest zakodowanym metodą powiedzenia widzom, aby wiedzieli o czym jest film czyli o Programie Kontroli MK- Monarch

Kiedy Emily odkrywa jaskinię robi coś, co kończy się bardzo symbolicznie

Obrazek

Emily upuszcza swoją ulubioną lalkę,co oznacza utratę niewinności oraz rdzeń swojej osobowości. Opiekunowie programu MK szukają sposobu , aby zamknąć lub wyeliminować właściwą jaźń i zastąpić ją zaprogramowaną nową osobowością w ich psychice

Emilly tak po prostu nie upuszcza lalki, ale okalecza ją

Obrazek

David znajduje w śmieciach całkowicie oszpeconą lalkę. Okaleczenie przedstawia jak umysł Emily jest okaleczony przez tortury odbywające się w jaskini

Dopóki Emily bawi się ze swoim przyjacielem Charlie(opiekun manipuluje swoim niewolnikiem, aby uwierzył, że jest jej przyjacielem) rozwija się u niej niepokojący stan chorobliwy.Rosnące upodobnianie ku ciemnej stronie rzeczy jest często spostrzegane u niewolników Monarcha rozczarowanych życiem. Rozpoczynając od niewinnego dziecka, opiekunowie dążą do stworzenia opozycji tzw." lustrzanego odbicia" aby niewolnik poddał się pod kontrolą ciemnych, pokręconych mocy swoich najgorszych lęków i niepokoju ( z tej przyczyny dualistyczne, czarno-białe obrazy symbolicznie są tak niezwykle ważne w programie MK) Chociaż nie zawsze widzimy jak Charlie rzeczywiście programuje Emily podczas filmu,wyraźnie widzimy objawy i zachowanie Emily spowodowane przełącznikiem psychologiczno- programowanym.

Obrazek

Podczas wspólnego wędkowania, Emily z zimnym podejściem i bezwzględnie używa owada jako przynęty przebijając go haczykiem.Jej brak reakcji na to , co jest zwykle uważane za odrażające, wskazuje na odczulenie na ból, cierpienie i na odpychające praktyki z powodu tortur jakie otrzymała podczas programowania przez opiekuna.

Zaprogramowanie dziewczyny staje się bardziej oczywiste, kiedy zostaje zmuszona do zabawy z normalną koleżanką z sąsiedztwa.

Obrazek

David przyprowadza do zabawy ze swoją córką inną dziewczynkę z okolicy.Zauważ, że dziewczyna trzyma lalkę, co sugeruje nam posiadanie nadal niewinnej osobowości i prawdziwego ja.

Reakcja Emily na zabawę z tą dziewczyną jest raczej zła i znajdzie sposób, aby to okazać

Obrazek

Emily bierze lalkę tej dziewczyny i okalecza ją- a więc odzwierciedla jej własną okaleczoną duszę i utraconą niewinność.Zauważ, że usta stopniały(symbolizujące niezdolność niewolnika do prośby o pomoc) i ma jedno oko (symbol iluminatów MK) ona także trzyma ją za szyję jakby naśladując wstrząs (wstrząs, uraz, jest formą tortury stosowaną w programowaniu MK)

Kiedy postępuje akcja we filmie , Emily uświadamia sobie, że ta tzw. "zabawa" z Charliem jest naprawdę zła i sadystyczna. Podczas gry w chowanego Emily zostaje zwabiona do ciemnej i strasznej piwnicy w domu.Wtedy gaśnie światło i Emily krzyczy.

Obrazek

David ( który ponownie uruchamia swoje właściwe ja) znajduje Emily w piwnicy zalaną łzami i w stanie szoku. Możemy wywnioskować, że kiedy światła gasną, w piwnicy doszło do jakiegoś zdarzenia związanego z urazem, prawdopodobnie tortury lub znęcanie się
[uwaga tłumacza : obskurna piwnica , pasiasta poduszka kojarzona z więźniami (Oświęcimiem) , ja dostrzegam w tej nie spójnej scenie, dziwne wskazanie na prądnicę. A jak wiemy elektrowstrząsy są symbolem i realnym faktem programowania.]

Obrazek

Następnie widzimy jej wyraz twarzy, w grymasie okropnych przeżyć , kiedy leży w łóżku.Tam w piwnicy stało się coś potwornego- programowanie oparte na traumie trwa nadal.

Pod koniec filmu Charlie traci je, zabija kilka osób i rusza w pościg za Emily. Rzecz jasna pojawia się klasyczny zabieg charakteryzujący głupie horrory, Emily ukrywa się w jaskini czyli tam gdzie była torturowana. Tam widzimy niepokojący jeszcze obraz rzeczy Emily.

Obrazek

Wewnątrz jaskini są lalki Emily-okaleczone, bez głów i rozczłonkowane- reprezentujące stan bezsilności niewolników MK i nadużycia przeprowadzane na obiektach programu. Widzimy także pozytywkę grającą piosenkę, którą Katherine kazała włączać Emily, gdy była smutna miała ją izolować od realnego świata. W terminologi MK muzyka jest spustem inicjującym rozszczepienie osobowości.

We filmie wszystko związane z dzieciństwem i niewinnością jest przekręcone, zdemoralizowane i zniszczone, które idzie w parze z działaniem i modus operandi programowania Monarcha.

W końcowej scenie filmu Emily osiedla się w domu Katherine i rysuje obrazek. Podczas, gdy wszystko wydaje się być w porządku, ostatnim rzutem na taśmę film pokazuje rysunek namalowany przez Emily. Jednak coś tu jest nie w porządku.

Obrazek

Emily tak jakby ciągnie ze sobą dwie głowy, reprezentujące jej druga jaźń/ rozszczepioną osobowość

Właściwie finałowa klatka z filmu stanowi potwierdzenie, iż cały proces programowania zakończył się sukcesem. Emily posiada alter ego i żyje z innym psychiatrą (Katherine), który może lub nie być częścią kontynuowania programowania.?

W wydaniu DVD istnieje alternatywne zakończenie, które sugeruje dalszy ciąg procesu pod nadzorem Katherine.

Obrazek

W alternatywnym zakończeniu Emily zamknięta jest w zakładzie psychiatrycznym
Obrazek

W usuniętej scenie z wydania DVD widzimy Emily dodatkowy przerażający element, gdy stoi obok opiekunki do dzieci. Na bluzeczce wymalowany jest duży motyl -symbol programu Monarch.


DAVID-OJCIEC /CHARLIE/NADZORCA

Jest ogromnym zaskoczeniem odkrycie faktu, że to Charlie jest alter ego Davida.Podczas, gdy ten zwrot akcji sprawił zawód większości widzom, rozpoznanie metody programu kontroli kieruje uważnego widza na właściwe tory. Wielu nadzorców ma zaburzenia dysocjacyjne i też są niewolnikami do wykonywania brudnej roboty. Pod koniec filmu dowiadujemy się, że David doznał głębokiego urazu, kiedy przyłapał żonę na zdradzie- i wtedy narodził się Charlie w umyśle Davida. Myślę , że w ten niezgrabny sposób przekazano widzom, że i David jest wytworem kontroli opartej na metodzie traumatyzowania umysłu.


Obrazek

David ma specjalizacje w złożonej dziedzinie wiedzy psychologicznej na temat oddziaływania traumy na ludzką psychikę. Można więc powiedzieć, że ma do tego wysokie kwalifikacje


W czasie pierwszej części filmu, gdy zostaje wywołane alter ego -Charlie, David siedzi w swoim gabinecie z nałożonymi słuchawkami i słucha muzyki. To symbolizuje jak jego tożsamość jest jakby wyłączona/zawieszona, kiedy Charlie przejmuje kontrole nad jego ciałem. Umysł Davida jest nieczynny i nie jest świadomy tego co się z nim dzieje - stąd słuchawki.

Obrazek

W jego gabinecie , David spostrzega czarny atrament na swojej dłoni
Obrazek


To stanowi wyjaśnienie dlaczego Charlie trzymał w ręce motyla , gdy był w jaskini.Nadążasz... Monarch... w ręku...? Monarch...Opiekun? Podczas, gdy większość widzów postrzega tą scenę jako przypadkową, dla reszty zaznajomionych z tematyką MK Monarch jest to nad wyraz przejrzyste

Zatem rozumiemy fakt nieobecności Davida w swoim gabinecie. To był symboliczny sposób ażeby pokazać, gdy jego świadoma jaźń była wstrzymywana, a uaktywniała się druga osobowość Charlie.

Inne losowe sceny wyjaśniające co działo się z Davidem

Obrazek

Na rodzinnym zdjęciu głowa Davida jest oderwana, sugerujące, że jego prawdziwe ja jest przejęte i odebrane rodzinieObrazek

W pudełku na pozytywkę znajduje się głowa Davida,po raz kolejny symbolizujące rozdzielnie osobowości i izolacje od rzeczywistości, gdy Charlie ujawnia swoje oblicze za pomocą wyzwalacza programu.


Pod koniec filmu, Charlie zostaje zastrzelony przez Katherine, która bierze pod opiekę Emily po czym wraca z nią do Nowego Jorku. Biorąc pod uwagę interpretacje tego filmu pod kątem programu kontroli- możemy zadać pytanie: czy David i jego zaprogramowane alter go, zostało użyte do jakiegoś wyższego procesu związanego urazem i programem Emily? W ostateczności jego programowanie było nastawione na z góry zaplanowane wyeliminowanie po spełnieniu swojego zadania. Czy jego śmierć stanowiła w rozstrzygającym momencie filmu główny faktor mający załamać się Emily- co powoduje, że Emily jako sierota staje się zależna od państwa?. Są to pytania, które kiełkują u ludzi próbujących zrozumieć symbolikę kontroli umysłu we filmie.

Ponadto kim byli ludzie w tym "przyjaznym' miasteczku. Czy Woodland było odległym ośrodkiem rządowym służącym do programowania MK.

Obrazek

Większość ludzi w Woodland jest dziwna i przyprawia o gęsią skórkę. Każdy mężczyzna stwierdza, że Emily jest "bardzo piękna" - z niepokojącym, wypaczonym spojrzeniem na twarzy. Sceny te mogą odnosić się do kręgu wtajemniczonych członków miasta, która wykorzystuje dzieci. Mógł być to też sposób, aby dodać trochę suspensu do filmu.

NA ZAKOŃCZENIE

"Siła strachu" maluje głęboką symboliczną formę filmu, przedstawiający szczegółowo proceder stojący za programem MK opartego na traumie. Chociaż znaczenie tej symboliki dla widzów prawdopodobnie przeszło przed ich oczami niezauważenie, wystarczy mała znajomość tych spraw, aby problem stał się powszechny i alarmujący społeczeństwo. Historia zranionego umysłu dziecka, które podążając do ciemnej jaskini, za motylem Monarcha, pełnej bólu i przerażenia, podsumowuje los niewolników Monarcha. Te sceny rozgrywają się na oczach widzów, niezdających sobie z tego sprawy.


W taki sam sposób w jaki Charlie stał w ciemności, ukrywając się przed Emily w swej śmiertelnej zabawie w chowanego, tak prawda o tym filmie ukryta jest w ciemnych zakamarkach ludzkiej ignorancji. Jednakże wystarczy zapalić światło wiedzy i odkryte zostaje prawdziwe znaczenie tego filmu: Opis okropnego, obrzydliwego świata programowania Monarch. Zabawa w chowanego z prawdą ? V.C. nie ma na to czasu.


Tłumaczył: ACURAJJ dla Davidicke.pl

Źródło: http://vigilantcitizen.com/moviesandtv/hide-and-seek-the-most-blatant-movie-about-monarch-mind-control-ever/


Ostatnio zmieniony 27 kwie 2014, 10:04 przez ACURAJJ, łącznie zmieniany 2 razy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 15 kwie 2014, 20:18 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 15 kwie 2014, 20:44 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2010, 14:26
Posty: 95
Lokalizacja: neverwhere
Płeć: kobieta
dobra robota, acurajj. polecam bloga vigilantcitizen dla tych, którzy znają angielski. "siła strachu" to, niestety, niejedyny film od a do z o mk ultra. polecam zobaczyć "sucker punch". niech nie zraża was "dziecinna" fabuła oraz strzelanki. film jest naprawdę mocny, gdy wie się o całym procederze kontroli umysłu. a z tego co wiem, vigilantcitizen pokusił się także o jego obszerną analizę. jeśli znajdę czas, przetłumaczę ten rozdział.
pozdrawiam wiosennie.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group