Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 kwie 2021, 0:07

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18 maja 2016, 21:47 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 mar 2015, 21:43
Posty: 276
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Zapraszam do odwiedzenia bloga "Johfra i Astrologia", który został poświęcony ukrytej symbolice znaków zodiaku ukazanej na przykładzie twórczości holenderskiego artysty malarza Johfry.

Strona zawiera dwanaście malowideł przedstawiających znaki zodiaku oraz opisy ukazanej na nich symboliki (na razie tylko dla czterech znaków). Opisy pochodzą z książki "Johfra Astrology" (pol. Astrologia Johfry), która jest białym krukiem. Została ona przetłumaczona w całości na język polski. Obecnie trwają negocjacje w sprawie jej pierwszego polskiego wydania. Oprócz tego na stronie znajdują się także informacje o artyście oraz o jego twórczości.

Życzę miłego oglądania oraz czytania :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 18 maja 2016, 21:47 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 24 maja 2016, 9:53 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2016, 9:45
Posty: 7
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Poczekajmy, aż przejrzyście opisze symbolikę wszystkich znaków zodiaku. Zanim bym się do tego zabrał, możesz mi powiedzieć do czego nawiązuje Johfra rozszyfrowując przekaz ukryty w tych znakach?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 maja 2016, 15:19 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 mar 2015, 21:43
Posty: 276
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Polska
@wlodi
Johfra był holenderskim artystą, który żył w latach 1919 - 1998. Symbolika wszystkich znaków została opisane w jego książce, która została wydana w 1981 roku. Generalnie w tych pracach, malowidłach mamy nawiązanie do wielu tradycji ezoterycznych takich, jak: Kabała, Hermetyzm, Neoplatonizm, Tarot. Pojawiają się nawet wątki masońskie. Nie brakuje też nawiązań do mitologii greckiej oraz egipskiej. Jeżeli to Ciebie interesuje, to na pewno będziesz zadowolony.


Pozdrawiam,
ZORRO

-- 29 lip 2016, 15:43 --

Małe uzupełnienie dla zainteresowanych :)

Na stronie zostały dodane nowe postery (charakteryzujące się lepszą jakością oraz rozdzielczością), dla następujących znaków zodiaku:
- Baran (https://astrojohfra.wordpress.com/baran/),
- Rak (https://astrojohfra.wordpress.com/rak/),
- Waga (https://astrojohfra.wordpress.com/waga/),
- Koziorożec (https://astrojohfra.wordpress.com/koziorozec/),
- Wodnik (https://astrojohfra.wordpress.com/wodnik/),
- Ryby (https://astrojohfra.wordpress.com/ryby/),

Warto obejrzeć, ucieszyć oko oraz/lub pokontemplować (jeśli ktoś ma ochotę) :spoko:

Pozdrawiam,
ZORRONa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 paź 2016, 16:40 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 mar 2015, 21:43
Posty: 276
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Witam,

Piszę jako osobny wątek, żeby nikomu nie umknęło :)

Książka "Astrologia Johfry" została w całości udostępniona pod adresem https://astrojohfra.wordpress.com

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do czytania.

Pozdrawiam,
ZORRONa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 paź 2016, 3:44 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 maja 2010, 14:47
Posty: 81
Lokalizacja: Polandia
Płeć: mężczyzna
Ja bym jeszcze dorzucił do kompletu książkę Giorgio di Santillany "Hamlet's Mill" ("Młyn Hamleta"). Gość przebadał chyba wszelkie istniejące mitologie z całego świata i porównał występujące w nich podobieństwa, i zdekodował je jako starożytną okultystyczną terminologię naukową odwołującą się do astronomii Układu Słonecznego i okolic.

Jest w niej np. o tym, że pas Zodiaku jest swego rodzaju starożytnym urządzeniem do nawigacji w czasie i przestrzeni w obrębie naszej Galaktyki, który był stworzony by działać poprawnie na przestrzeni milionów lat.

Identyfikuje biblijny firmament jako pas Zodiaku, który rozdziela "wody poniżej" od "wód powyżej" – starożytnych określeń dla północnej i południowej półkuli sfery niebieskiej. Określeniem "wody" starożytni nazywali przestrzeń kosmiczną (np. w hebrajskim "ha'shamayim" (חשמים) = "Niebiosa" dosłownie oznacza "te Wody"), jako że Bogowie mogli po nich "pływać" w swoich "niebiańskich łodziach".

Wyjaśnia też pochodzenie wiary w "płaską Ziemię" – wcale nie chodziło w niej o to, że nasza planeta dosłownie jest płaska :P lecz było określeniem dla równika niebieskiego, czyli rzutu ziemskiego równika na sferę niebieską. Podobnie jeśli chodzi o mityczny świat mający cztery strony/narożniki stojące na czterech filarach – owymi "narożnikami" były cztery kluczowe punkty na orbicie Ziemi wokół Słońca: dwa przesilenia (letnie i zimowe) i dwie równonoce (wiosenna i jesienna). To, na tle którego znaku Zodiaku wstawało Słońce w każdym z tych dni, wyznaczało aktualną erę, czyli "świat", więc to właśnie te znaki Zodiaku były owymi "czterema filarami świata".

Autor sporo uwagi poświęca też precesji punktów równonocy, czyli zjawisku wywołanemu zmianą nachylenia osi obrotu Ziemi, które powoduje, że co 2160 lat (miesiąc platoński) w dniu równonocy wiosennej Słońce wstaje na tle innego znaku Zodiaku. Aktualnie wstaje na tle Wodnika, za czasów Chrystusa wstawało na tle Ryb (stąd wszechobecna symbolika ryby w czasach Chrystusa i wiązana z jego osobą), wcześniej na tle Barana (i znów, surprise surprise: Żydzi oczekiwali przyjścia Baranka Bożego ;> ), a jeszcze wcześniej na tle Byka (którego czczono jako świętego w Egipcie w czasach, gdy Mojrzesz wyprowadził z niego Izraelitów wbrew woli faraona; i to właśnie o to się tak wściekał, gdy zlazł z góry Horeb po negocjacjach z Bogami, i zastał swój lud czczący złotego cielca Baala: on już wiedział od Bogów, że zaczyna się nowa era – era Barana – podczas gdy jego lud nadal tkwi w przemijającej właśnie erze Byka). Jaka szkoda, że współcześni astrologowie nadal trzymają się wersji Zodiaku sprzed ponad 4000 lat, w wersji pochodzącej jeszcze z Babilonu, mimo że Zodiak przekręcił nam się już o dwa znaki do tyłu :P Słońce nie wstaje już na tle Barana w dniu równonocy wiosennej, jak to miało miejce 4320 lat temu, lecz na tle Wodnika. Pomyślcie o tym następnym razem czytając ich horoskopy :P

Kluczowym tematem jest jednak tytułowy "Młyn Hamleta", czyli kosmiczne "młyńskie koło": sfera niebieska wirująca wokół środka (patrząc z Ziemi), który to środek znajdował się w różnych miejscach w różnych erach (aktualnie w okolicy Gwiazdy Polarnej), i starożytna wiedza na temat tego, jak to koło się kręciło i będzie kręcić w przyszłości. Wiele starożytnych mitów zawiera wspólne elementy w opisie "stworzenia świata" przez Bogów. Skoro już wyjaśniła się zagadka, że określenie "świat" nie oznaczało Wszechświata ani nawet Ziemi, lecz miarę czasu (erę), można zrozumieć, na czym to "stworzenie świata" mogło faktycznie polegać: był to moment, gdy odmierzanie czasu erami za pomocą Zodiaku stało się możliwe; moment, w którym Ziemia przechyliła swoją oś wirowania, odchylając się od płaszczyzny Układu Słonecznego (wokół której rozmieszczony jest pas Zodiaku) i sprawiając, że pas Zodiaku, czyli "firmament" (tłumaczony w Biblii jako "stały ląd", lub co gorsza "sklepienie niebieskie"!) wyłonił się spośród wód i oddzielił "wody poniżej" od "wód powyżej". Nie chodziło wcale o powstanie kontynentów na Ziemi – chodziło o wyłonienie się pasa Zodiaku zza horyzontu, tworząc na niebie łuk ("sklepienie niebieskie"), na którym "trzymają się" całe Niebiosa (w innych mitach opisywane jako górę Meru wyłaniającą się z wód). Odkąd pas Zodiaku (a wraz z nim cała "ścieżka Bogów", czyli ekliptyka) był nachylony do równika niebieskiego, stało się możliwe wyznaczanie er. "Początek czasu", jak kto woli, co nie jest tym samym, co początek istnienia Ziemi jako planety. Wiele starożytnych mitów zgodnie opisuje różne zjawiska, które wydają sie wskazywać na to, że nachylenie osi Ziemi zmieniało się na przestrzeni tysiącleci, sprawiając, że Bogowie "zstępowali ze swojej ścieżki na niebie".

Cała książka jest bardzo ciekawa, choć także trochę ciężkawa :q ale jeśli ktoś jest wytrwały w dążeniu do wiedzy i takie rzeczy go nie zrażają, to gorąco polecam tę książkę. Całość jest dostępna online pod tym adresem (w języku angielskim):
"Hamlet's Mill" by Giorgio di Santillana and Hertha von Dechend, 1977

Na deser warto też poczytać to:
"The Mystery of the Ages Solved" by George Flory, 1999
w szczególności zapoznać się z obrazkami ;) Pomagają wyobrazić sobie jak te wszystkie trzy płaszczyzny – płaszczyzna równika niebieskigo ("płaska Ziemia"), płaszczyzna Układu Słonecznego (z Ziemi widziana jako ekliptyka, "ścieżka Bogów", z pasem Zodiaku w tle), oraz płaszczyzna galaktyki ("Orbis Lacteus", Droga Mleczna) – współgrają ze sobą w przestrzeni wokół Układu Słonecznego obserwowane z Ziemi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group