Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 06 gru 2019, 19:54

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Witajcie,

Dosłownie z ostatniej chwili...

Poniżej znajdziecie materiał zarejestrowany przez Marka Passio dnia 2014-12-27 w Filadelfii.
Jak to zwykle bywa, zdania są podzielone w tej kwestii.
Część twierdzi, że to jest UFO, pozostali, że są to ptaki.

Życzę miłego oglądania :)

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

Pozdrawiam,
LeUrc78

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 28 gru 2014, 0:38 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Dla mnie wygląda to jak Chaff. Pomysł pochodzi z czasów drugiej wojny światowej.
Są to zwinięte rolki taśmy aluminiowej które dają radarowe echo mające zmylić przeciwnika.
Używa się ich też jako wabiki na rakiety.

Wyglądają tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Działają tak:
Obrazek

Wystrzeliwuje się je tak:
phpBB [video]

Na tych filmach nawet wyglądają jak opadające strzępy aluminiowej taśmy silniej odbijające światło słoneczne. Może zostały wystrzelone wysoko w powietrzu, a może wiatr przywiał je z terenu nad którym odbywały się ćwiczenia.

Chaff zostawiają smugi. To na video leurca nie pozostawia smug, choć trudno stwierdzić, co to jest. Szkoda, że Mark nie zrobił zbliżenia. Takie cosie chyba nie są zresztą nowe, widziałam je już na innych nagraniach.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Chaff zostawiają smugi, póki nie wypali się flara. Palą się kilka sekund, potem stróżka dymu i koniec. Zresztą na tym filmiku wątpię czy flary były w ogóle załadowane Chaffem. Szkoda ładunku a i tak dla widzów najfajniejsze są właśnie te smugi i "ogniki".
Następnie te paski latają swobodnie w powietrzu, splątują się razem i mogą tak pokonywać olbrzymie odległości i wisieć w powietrzu przez wiele godzin. Widać je czasem nawet na Radarach Dopplerowkich (pogodowych) Zresztą Chaffy kiedyś były zrzucane też przez luk, nikt ich nie wystrzeliwał.
Może w niektórych przypadkach dalej tak się robi.

phpBB [video]

Jak widać potrafi dawać całkiem nie małe echo radarowe.

Awatar użytkownika

Witajcie,

Dzięki za wasze odpowiedzi, ale niestety muszę parę rzeczy natury technicznej sprostować:

1. Zdjęcia, które zamieściliście przedstawiają moment wystrzeliwania flar, które służą do zmylania rakiet naprowadzanych na sygnaturę cieplną samolotu.
2. Chaffy są niezależnym systemem, który można stosować równolegle z flarami.
3. Po wystrzeleniu Chaff powstaje obłok składający się z kawałków folii, plastiku, etc.

Poniżej zamieszczam dwa filmiki dla:
a) chaff wystrzeliwanych z okrętu
phpBB [video]

b) chaff "rozpylanych" z samolotu (proszę przejść od razu do 07:36)
phpBB [video]

Abstrahując od wszystkiego to nie jestem na 100% przekonany, że to było UFO.

Pzdr,
LeUrc78

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

leurc78 pisze:
Witajcie,

Dzięki za wasze odpowiedzi, ale niestety muszę parę rzeczy natury technicznej sprostować:

1. Zdjęcia, które zamieściliście przedstawiają moment wystrzeliwania flar, które służą do zmylania rakiet naprowadzanych na sygnaturę cieplną samolotu.
2. Chaffy są niezależnym systemem, który można stosować równolegle z flarami.
3. Po wystrzeleniu Chaff powstaje obłok składający się z kawałków folii, plastiku, etc.
Abstrahując od wszystkiego to nie jestem na 100% przekonany, że to było UFO.
Pzdr,
LeUrc78

A no niezupełnie. Nie masz do końca racji, sprostowuje twoje sprostowanie.

1-2 . Nie jesteś w stanie tego stwierdzić na oko, chyba, że jesteś ekspertem od broni Wojskowej.
Dlaczego ? A no dlatego, że Chaffy i Flary mogą pochodzą z jednego zasobnika broni. np zasobnik AN/ALE-47 Zarówno flary jak i pociski załadowane Chaffem są ze sobą kompatybilne i wymienne.

Chaff wystrzeliwany z okrętu to oczywiście zupełnie inna bajka i spełnia inne założenia. Ale tu sytuacja jest podoba. Wyrzutnie SRBOC mogą być załadowane zarówno Flarami jak i Chaffem.

To co pokazałeś to bardzo stary film z lat 50. To było zaraz po wojnie, teraz już nikt tak nie wystrzeliwuje Chaffu, chyba, że ma ku temu powód. Same B-47 nie służą już od przeszło 30 lat.

Ja nie jestem przekonany, do końca czy to był Chaff. Wyglądał jak on, ale ciężko stwierdzić bo na sieci nie ma zdjęć porównawczych. Równie dobrze mogą to być testy nowego rodzaju. Ale to co jest na filmie wygląda i zachowuje się jak opadające metalowe wstążki lub strzępy. Układają się zgodnie z ruchem wiatru i powietrza. Odbijają światło słoneczne. Równie dobrze to mogą być cienkie metalowe linki które zerwały się z balonu meteo.

Aczkolwiek widziałem już filmy i fotki z bardzo podobnymi rzeczami, niektóre nawet wydawały się jarzyć w nocy. Ale nigdy nie było to na tyle dobre materiały by być pewnym na co się patrzy.
Obrazek

Awatar użytkownika

Dzięki levibc za sprostowanie moje sprostowania :), ale ja mam trochę odmienne zdanie niż ty.
Ponieważ jest to w zasadzie dział poświęcony UFO, a nie technice wojskowej uważam, ze nie ma sensu dalej spierać się o technikalia.

Pozdrawiam,
LeUrc78

P.S.

A tak z innej beczki levibc, to czy miałeś może okazję zapoznać się z twórczością Marka Passio (nie chodzi mi tylko o temat UFO czy cywilizacji pozaziemskich)?

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

W sumie racja, to nie forum o technice wojskowej, wynik mojej nadgorliwości. Jak już mówiłem ciężko o dobre zdjęcia chaffu na niebie. W ogóle ich nie ma...

A jeszcze szybki komentarz do tego mojego zdjęcia które wkleiłem. Chodzi o te świecące punkciki.
Jeśli takie "latadło" było by w strzępach, to mógł by być to effekt tzw. aberracji chromatycznej.
Kiedy różne długości fali różnie załamują się na soczewce. Myślę, że na dużym zoomie tak by to mogło wyglądać.
Obrazek

Cytuj:
A tak z innej beczki levibc, to czy miałeś może okazję zapoznać się z twórczością Marka Passio (nie chodzi mi tylko o temat UFO czy cywilizacji pozaziemskich)?

Jeszcze nie miałem okazji zapoznać się z pracami Marka. Wiem tylko, że są obszerne więc czekają grzecznie w kolejce. Jak zobaczyłem wykłady po 4, 6 godzin to stwierdziłem, że potrzeba na to jednak więcej niż jeden wieczór. Choć wolał bym książki niż wykłady.

:) No dobra...to ja poproszę o wyjaśnienie ? Gdzie jest to UFO ? :o

Po staremu, jak za dawnych dobrych lat przed epoki VHS - analiza i opis jak w magazynie Ufologicznym
merytorycznie z tradycyjnym opisem zaczynającym się jak sprawozdanie techniczne na laborce.
"Dnia tego i tego wyszedłem z psem na spacer, po chwili ten zaczął się dziwnie zachowywać i zrobił siusiu i wtedy zobaczyłem UFO albo odbicia świateł radiowozu w szybie..." czy coś w tym stylu

Screeny z przybliżeniami i analizą porównawczą zestawieniem czasu, powiększenia i opisy, nauczcie się wreszcie analizować i dokumentować obserwacje a nie tylko zakładać konta ja JewTubie.

coś w tym stylu, a nie jak Kwiecień filmujący flary z ćwiczeń na Bałtyku...

http://davidicke.pl/forum/moje-zdjecia-niewidzialnych-ufo-t137.html

PS...z tego co widzę to nawet nie jest twój materiał @leurc ? tak ...to po co zawracać sobie tym głowę ?
takich durnych filmików z których nic nie wynika jest na pęczki

Awatar użytkownika

@Krzysztof

Pozwól, że ponownie sprostuje i ustosunkuję się do twojej wypowiedzi.

1. Jak zapewne zauważyłeś tytuł postu zawiera znak zapytania - tak więc informacji, którą zaprezentowałem nie brałem za pewnik.
2. Sam autor w swojej oryginalnej informacji na facebooku nie zawarł aż takich detali, o których wspominasz.
Wynikało to po prostu z braku czasu. To był świeży materiał nakręcony 2014-12-27 i zaraz opublikowany.
3. Jeśli chodzi o sprawy związane z UFO to jestem laikiem i nie jest to temat, któremu poświęcam czas.
4. Post umieściłem po to, aby zasięgnąć rady ekspertów w tej dziedzinie. To, że nie jestem jego autorem jest słabym argumentem przemawiającym za tym, aby taki materiał ignorować.

Powiedz mi dlaczego użyłeś określenia JewTube ???
Ja dojrzałem do tego stopnia, że dzielę ludzi tylko wyłącznie na dwie kategorie:
- anarchistów,
- archonistów,

A teraz pozwolę sobie na małe odbicie od tematu przewodniego.

Niestety, ale z przykrością zauważam, że problemem ruchu alternatywnego jest to iż ludzie zamiast się zjednoczyć i walczyć z systemem zniewolenia i ucisku popełniają następujące błędy:
- bezkrytycznie łykają to, co ktoś napiszę, powie i opublikuje nie fatygując się przy tym, aby samemu coś przeczytać, zweryfikować czy przestudiować ,
- bezrefleksyjnie odrzucają to, co nie jest zgodne z ich paradygmatem / system wartości oraz przekonań,
- kłócą się między sobą o nieistotne rzeczy co prowadzi do swarów i niesnasek,

Zakończę to tak: bitwa cały czas trwa. Toczy się ona o nasze umysły.
Moim zdaniem kluczem do jej wygrania jest zdobycie wiedzy o tym, jak funkcjonuje ludzki umysł oraz psychika.
Dlatego polecam przed wszystkim studiowanie książek z zakresu psychologii oraz symbolizmu - te rzeczy są ze sobą ściśle powiązane.
Przyniesie to więcej pożytku niż bezkrytyczne słuchanie historii o wilkołakach, UFO czy Reptilianach.
Niestety, ale to wymaga czasu, cierpliwości oraz pracy.

Pozdrawiam,
LeUrc78

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

A co sądzicie o tym pościgu wojska za UFO

Rybacy nagrywają wojskowe odrzutowce ścigające UFO wlatujące w wodę
phpBB [video]

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

ptaki, ptaki...

o takie cuś, tylko wyżej i białe (trzeba poszukać co lata tak wysoko bo nie pamiętam dokładnie, jakiś tam rodzaj gęsi polarnych czy czego tam lata chyba najwyżej)

http://www.jaslo4u.pl/static/news/2010/ ... C_4332.jpg

edit: tutaj ta gęś która lata najwyżej:
http://www.superkalejdoskop.com/index.p ... ata-wysoko

wykresik:
http://dcs-188-64-84-32.atmcdn.pl/scale ... &dsth=2636

czy to na filmie jest ''najwyżej''-tego nie wiem, ale jeżeli nie, to mogą to być jakiekolwiek białe ptaki. Klucz nie musi być regularny, w kształcie V.

a tutaj są białe, migrujące ptaki od spodu, łabędzie, gęsi śnieżne (nie polarne, sorry)...:

http://infocentras.iom.lt/img/Avian-migration-Swans.jpg

http://www.birdlife.org/sites/default/f ... k=7o7s2J1T

W sumie miło, że ktoś onanizuje się na widok klucza gęsi :)
@bash, nie dyskutuj na forum,obrażając innych! Można bardziej kulturalnie.

Awatar użytkownika

@bash1

Proponuję przesłuchać podcast z relacji naocznych świadków tego zdarzenia.
Dostępny jest pod linkiem: http://www.whatonearthishappening.com/podcasts/WOEIH-180.mp3

Piszesz:
Cytuj:
W sumie miło, że ktoś onanizuje się na widok klucza gęsi :)

Hm... Czyżby koleżanka projektowała na innych swoje stłumione treści psychiczne ?

Jest to dla mnie śmieszne i żałosne, że z powodu braku argumentów używasz takiej obraźliwej retoryki.
Ja rozumiem walkę na argumenty, ale atakowanie osoby to jest dla mnie dziecinada.

:dobani: :puknijsie:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]