Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 wrz 2019, 4:08

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Potężne trzęsienie ziemi uderzyło w Haiti, ogromne zniszczenia i wiele ofiar.

jagor, tan, tm, Reuters, AP, AFP, IAR
2010-01-12

Najpotężniejsze od ponad 200 lat trzęsienie ziemi nawiedziło Haiti - jeden z najbiedniejszych krajów półkuli zachodniej. Według różnych agencji, miało siłę od 7 do 7,3 w skali Richtera. Centrum stolicy, Port-au-Prince jest zniszczone. Prawdopodobnie są tam setki ofiar (już wiadomo, że o wiele więcej, nawet 100 tys.).

Obrazek

Zniszczony budynek nieopodal słynnego hotelu Villa Creole w Port-au-Prince

Epicentrum wstrząsu miało miejsce 10 km na zachód od Carrefour, w pobliżu stolicy Haiti, Port-au-Prince, bardzo płytko, bo na głębokości 10 km pod ziemią.
Po nim nastąpiło kilkanaście wstrząsów wtórnych, w tym dwa o sile prawie 6 stopni.
Ich epicentrum znajdowało się 16 kilometrów za południowy-zachód od stolicy.
Według miejscowego radia zniszczone są również biura prezydenta i budynek parlamentu.
Wystąpiły też wstrząsy wtórne, bliskie "szóstce" w skali Richtera.

Przedstawiciel amerykańskiej pozarządowej organizacji pomocowej powiedział AFP, że "obawia się, że zginęły tysiące osób".

Agencja Reutera, powołując się na naocznych świadków, donosi o zabitych i rannych pogrzebanych pod zawalonymi budynkami w stolicy Port-au-Prince.

Po trzęsieniu ziemi nad Port-au-Prince unosiła się chmura szarego pyłu. Przestała działać łączność, nie było prądu. Rzecznik departamentu stanu USA P.J. Crowley poinformował, że amerykańscy dyplomaci opowiadali
o trupach leżących na ulicach. - Musimy być przygotowani na duża liczbę ofiar - powiedział Crowley.

Według agencji Associated Press w miejscowości Petionville zawalił się szpital - to pierwsze doniesienie
o zniszczeniach.
AP cytuje też pracownika amerykańskiego rządu, który mówił, że widział na własne oczy domy wpadające do zapaści w ziemi powstałej w wyniku trzęsienia.

Na zdjęciach reporterskich widać także całkowicie zniszczony Pałac Prezydencki. Jak poinformowały źródła rządowe, prezydentowi Haiti nic się nie stało.

- Wszyscy są w panice, są przerażeni. Niebo jest szare od pyłu - cytuje AP Henryego Bahna, pracownika amerykańskiego departamentu ds. rolnictwa, który odwiedzał wyspę.

Częściowemu zniszczeniu uległ także szpital należący do organizacji Lekarze bez Granic, który mieści się
w stolicy Haiti. Był to jeden z nielicznych w kraju ośrodków, który bezpłatnie wykonywał zabiegi chirurgiczne.
Na razie nie wiadomo, jakie będzie los tej placówki. Szpital, który codziennie przyjmuje kilkudziesięciu pacjentów, w tak dramatycznym momencie najprawdopodobniej nie zostanie zamknięty.

Mimo, że władze organizacji poinformowały o "poważnym zaniepokojeniu" sytuacją w kraju i bezpieczeństwem swoich pracowników, Lekarze bez Granic wyślą w najbliższym czasie kolejnych wolontariuszy w rejon katastrofy.

Sytuacja w samym szpitalu organizacji jest dramatyczna. - Nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich ofiar - mówi Louis-Gerard Gilles doktor pracujący w placówce.

Pracownik jednej z organizacji humanitarnych Frank Williams opowiadał, że po trzęsieniu ziemi w Port-au-Prince zapanował chaos. - Słyszałem krzyki ludzkie ze wszystkich stron, budynki rozpadały się jak domki z kart.
W naszym hotelu odpadła cała ściana - opowiadał świadek.

O godzinie 23.36 naszego czasu, niespełna godzinę po pierwszym wstrząsie, instytuty sejsmologiczne poinformowały o wstrząsie wtórnym o sile 5.9 w skali Richtera, który także uderzył w Haiti.
Kilka minut później przyszedł kolejny wstrząs wtórny o sile 5.5.

Amerykańskie służby geologiczne wydały ostrzeżenie przed tsunami, które mogłoby zagrozić pewnym rejonom Dominikany, Kuby i Bahama, ale alarm został w nocy odwołany.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7447337,Potezne_trzesienie_ziemi_uderzylo_w_Haiti__ogromne.html

Rejon wstrząsów tektonicznych

Załącznik:
earthquake12012010-Haiti-Port-au-Prince.jpg

Niedługo potem 13012010 "tradycyjnie" już miały miejsce wstrząsy w Indonezji.
Obie lokalizacje są w pobliżu granic płyt tektonicznych.

Załącznik:
eartquake13012010-Indonesia.jpg

Aktywność słoneczna niewielka, jedna "plama" nr.: 11040

p.s.
W Polsce badacz amator p. Łabowski odkrył "naturalną" metodę wczesnego ostrzegania przed trzęsieniami ziemi dzięki której max. na 10 dni przed można otrzymać wstępne sygnały o możliwości wystąpienia wstrząsów tektonicznych.
Ale kogo w XXI w. obchodzą takie "pierdoły", Titanic musi przecież płynąć dalej...

Po za tym badacz - amator jak sama nazwa wskazuje nie ma przed nazwiskiem żadnego tytułu więc może sobie "gadać" na ile tylko ma ochotę.

Dzięki "naukowej" ignorancji ludzie niestety będą ginąć dalej, prace badawcze amatorów będą stanowić żer dla myszy a "naukoffcy" dalej będą się zajmować intratnym kreowaniem "globalnego ocieplenia".

Viva "nauka"...

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 13 sty 2010, 22:50 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Dla chętnych na skoncentrowanie pozytywnej energii dla Haiti:

http://home.merhlin.com/news.php?item.221

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Straszna tragedia,wspolczuje strasznie tym biedakom.Sam przezylem trzesienie7-go stponia na Taiwanie ,bedac w nocy na 7 pietrze hotelu-tylko tam budynki maja specjalna konstrukcie,czulem sie ja na morzu i to wszytko .
-------------------------------------------------------------------
jednak czuje lub odpowiedniejsze slowo-smierdzi mi cos,ze nowa epidemia niedlugo,bo tysiace rozkladajacych sie cial pod gruzami,to niezla przykrywka do czegos o wiele bardziej mocniejszego od ah1n1.A moje ( mam nadzieje mylace sie) wewnetrzne odczucia krzycza o haarpie,uzytym na tej wyspie.

bar-tek pisze:
... wewnetrzne odczucia krzycza o haarpie, uzytym na tej wyspie.

Takie też było moje przypuszczenie i właśnie dlatego nawet o tym nie pisałem, gdyż nie mam zielonego pojęcia czy wstrząs był wywołany sztucznie czy też nie, Karaiby leżą na styku 5 płyt kontynentalnych (tektonicznych) więc spać tam spokojnie nie da rady.

Kto wie, wirusy jak na razie nie wypaliły a "koniec świata" tuż, tuż i się mobilizują w działaniach na które mają wpływ w sumie niewielkim nakładem. Skoro nie udało się jak na razie z wirusem to co za różnica dla nich użyć innego arsenału z całego wachlarza którym dysponują.

Istne szaleństwo, mam nadzieję, że kiedyś bekną za to, że się nie pozbierają - "wieczne potępienie" powinno załatwić sprawę :king:

"Mesjasz z anten" też w drodze tak więc "kino" też będzie zapewnione...

btw
Biednym to zawsze wiatr w oczy...

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

W tvn w relacji z Haiti, jeden z udzielających "wywiadu" był mocno wkur... i twierdził, że coś jest nie tak, bo jeszcze przed trzęsieniem pozamykali szkoły, tak jakby się tego spodziewali. Nie chcę doszukiwać się spisków, bo już zbyt wiele enrgii na tym strawiłem, ale ta wypowiedź mnie zaciekawiła.

No to nie-ciekawie :evil:

Jeśli chcą zastraszyć świat to muszą się spieszyć ale też robić najpierw "testy", może dlatego biedny region.
W sumie ciekawe, że akurat centralnie port-au-Prince choć wcale nie leży bezpośrednio na linii płyty ale jest... najbardziej zaludnione jak na stolicę przystało (nawet biedną a może właśnie dlatego).

Nie sądziłem, że znajdzie się jakikolwiek choćby minimalny argument przemawiający za takim scenariuszem, rok po Indonezji był... Iran.
Od kiedy to trzęsienia ziemi wybierają datę.
Indonezja nie była "przypadkiem" - jest na to zapis w kodzie biblii... może w związku z aktualnymi wydarzeniami dekoderzy też coś znajdą.

"Przeklęta" i niezwykle skuteczna oraz sugestywna broń w rękach psychopatów :evil:

przesadzać też nie można Bibli nie napisano wczoraj,nawet jeśli ktoś nie wierzy w jej autentyczność,to musi uznać fakt że jej słowa o nasileni się takich zjawisk jak choćby trzęsienia ziemi są w niej przepowiedziane a powtarzam nie napisano jej wczoraj więc zamiast uważać że zeżarło się wszystkie rozumy warto sprawdzic również inne poglądy.Słowa o ponownym przyjściu Jezusa napisano prawie 2000 lat temu to co już wtedy myślano nad wyświetleniem go na niebie?trochę opanowania nawet jeśli ktoś zrobi taki trik to ten co nie śmiał się tylko badał sprawe rozpozna fałsz bo wszystko jest jasno napisane no ale jeśli jeden z drugim woli sie pysznić to tracisz czas

Rykoszetem odbija się na Pacyfiku: okolice Indonezji - Wyspy Salomona, Guam, Japonia.

Perfect Master * 5th Degree

Jak chodzi o Haiti to tak zgodzę się z tobą timewave jest to jakaś ingerencja ludzi :evil:
W sumie ja tak to odczuwam może dlatego że niby cała wiara z bazy ONZ nie żyje i jakaś tam szyszka XD
kto wie czy tu też nie chodziło o nich a przy okazji sprawdzili jak ty to ująłeś

"Jeśli chcą zastraszyć świat to muszą się spieszyć ale też robić najpierw "testy", może dlatego biedny region..itp"

Jest to realne bo sam Phil Schneider mówił o Japonii że wywołali trzęsienie ziemi...itp

pozdrawiam

ja tez przylaczam sie do HARP-a .....

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

HAARP na 100%

Argumenty:
- potężna ilość zabitych;
- ogromna "pomoc" finansowa z całego świata - brana skąd? - tak, zgadza się - z banków!
- nowy "temat zastępczy" dla mainstream-owych mediów;

Smutne, ale prawdziwe...

Dzisiaj było małe trzesięnie w ...Wenezueli, gdzieś niedaleko pól naftowych. Wiadomość z Onetu. Amerykanie juz drugiego dnia przerzucili na Haiti 5,5 tys. żołnierzy w ramach pomocy. Ciekawe, skąd tak szybko zorganizowali taką jednostkę, logistykę itp. Było o tym w Wiadomościach, krótki, kilkusekundowy flash. Haiti to trochę po drodze do Chaveza, więc być może negocjacje już rozpoczęte.

Jeśli to był Haarp, powinny pojawić się doniesienia o zorzy polarnej w dziwnych miejscach, takich, gdzie to zjawisko nie występuje naturalnie. Tak było po tsunami w Indonezji.

Witam taki dodatkowy news
Na tvn aż huczy o tym żeby wprowadzić stan wojenny
A jak już pewnie wiecie
Panowie Obama, Bush, Clintona niby będą zbierać hajs dla Haiti ale jak wiemy będą brać z banków albo z FEDu a tym bardziej USA może się zadłużyć a dla nich to fajna sprawa ,to jest coś podobnego co z robili z europejskimi bankami co pod upadły jak był kryzys ;)

Przypatrzcie się jak oni już sieją panikę że więźniowie uciekli ..itp
http://www.tvn24.pl/-1,1638537,0,1,trzeba-wprowadzic-stan-wojenny,wiadomosc.html

Obstawiam, że niejako "przy okazji" zmilitaryzują Haiti pod kątem działań wobec... Wenezueli, zawsze to bliżej na bazę wypadową w celu rozsiewania "demokracji".
Chavez był jednym z punktów planu dla Ameryki Południowej oraz NAU.

Haiti już można wliczyć jako nowy stan USA
Fakt jest to dobry pomysł bo mają go blisko tuż za miedzią jak chodzi o Chaveza :D
Ale z Chavezem to ja na ich miejscu zrobił inaczej jeśli na Haiti trzęsienie ziemi się udało czyli chaos mamy tam swoje wojska "przywieźliśmy demokracje" jest gites :king:
No jak wiadomo nie udało nam się ubić Chaveza parę razy próbowaliśmy wiec inna taktyka zróbmy to samo mu ,co na Haiti wprowadźmy mu chaos zniszczmy mu jego królestwo ;) a jak będą małe straty to cunami i po stolicy będzie miodzio a my wtedy hops z wojskami u niego i "przywieźliśmy demokracje" :king:
Jestem Obama przychodzę w pokoju :mrgreen:

p.s I co ludzie pomyślą że kataklizm zabił Chaveza a nie USA czy tam elita

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Właśnie na pasku informacji tvn24 podali że w Iranie wystąpiło trzęsienie ziemi :roll: 5 w skali Richtera. Czyżby po udanej próbie na Haiti próbowali teraz w Iranie?

To teraz już chyba można mieć pewność, za dużo tego, aby była to przypadkowa układanka. Do tego można dołączyć news podany kilka tygodni temu, który zwrócił moją uwagę. Od lutego rozpoczyna się akcja, dzięki której każdy mieszkaniec Izraela zostanie wyposażony w maskę przeciwgazową. Jak napisałem w poprzednim wpisie, najprawdopodobniej rozpoczęły się subtelne negocjacje przy pomocy Haarp.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Jak tu nie wyjść na nawiedzonego wspominając śniącym wokół ludziom, że to działania potężnego ciemiężcy a nie natura?? Wczoraj na dwójce taki serial był Supernowa, jednym okiem zerkałem i kilka rzeczy podejrzanie się zbiegło z żywiolem na Haiti :bangheadwall:

Stary, dobry HAARP nigdy cie nie zawiedzie.

"Jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o HAARP" ;)

Awatar użytkownika

Ale Gosia jeszcze nic o tym nie pisała. ;)

Awatar użytkownika

To wulkan Krakatau też wybuchł przez HAARP. Wezuwiusz tak samo? Albo trzęsienia Ziemi w latach 20. XX wieku w Azji wschodniej? Też HAARP?

fiore11 pisze:
To wulkan Krakatau też wybuchł przez HAARP. Wezuwiusz tak samo? Albo trzęsienia Ziemi w latach 20. XX wieku w Azji wschodniej? Też HAARP?

Siema :D
To nie zawsze musi być Haarp
Może to być albo nie ,ich ingerencja w naturę, później są na drugiej półkuli susze,powodzie,trzęsienia ziemi...itp
Kto wie czy te śnieżyce ,mrozy co były na świecie czy nadal są,nie było spowodowane ingerencją...

Odważę się powiązać trzy wydarzenia XD
1 Norwegia 9 Grudnia ta dziwna spirala ,może dzięki temu wywołali trzęsienie ziemi które działa z opóźnieniem i wywołuje "efekt losowy" czyli ta ingerencja
2 Świat śnieżyce,mrozy efekt ingerencji w naturę (dokładnie nie wiem kiedy do się zaczynało) ale było niby największe od iluś lat
3 Haiti 12 Stycznia Trzęsienie ziemi 7 w skali Richtera wstrząsów wtórne, z które dziesięć przekraczało magnitudę 5 w skali Richtera i nagle USA deklaruje pomoc militarną szybko przerzucają 5,5 tys woja ,jacy oni są kochani :roll:
Może te trzęsienie ziemi jest odwrócenie uwagi 8-)

Bizonie, najbardziej mi się podoba "losowe trzęsienie ziemi z opóznieniem" :)
W tym przypadku losowość miałaby polegać na tym, aby te trzęsienie było dokładnie tam, gdzie amerykanie chcą wysłać wojsko.To opóznienie zaplanowali oczywiście z wyprzedzeniem :)
No ale jeśli to tylko dla odwrócenia uwagi, to sprawa jasna.

Co do przedmówcy pytającego, czy aby nie wszystkie katastrofy naturalne są dziełem instalacji HAARP. Ależ oczywiście, że tak. No może oprócz tego wybuchu co załatwił Pompeje, bo za to odpowiedzialni są Ruscy.

Awatar użytkownika

Wedlug mnie ktoś za dużo ogląda filmów S-F. Może jako komentarz wstawię film:
phpBB [video]

Trzęsienia ziemi były, są i będą. Powodzie były, są i będą. Susze były, są i będą...

Awatar użytkownika

A my możemy tylko zachwycać się logistyką amerykańców, widać siły UN które tam były wcześniej i mnóstwo cywilów-ratowników z wielu państw nie wystarczy a silniki już się grzały. :D

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

W sumie jest jeszcze inna, być może prostsza wersja, a mianowicie, że trzęsienie ziemi było naturalne, za to Amerykanie (czy ci inni z czubka piramidy ;) ) mają sprzęt pozwalający takie zjawisko przewidzieć, a nam się wciska, że jest to nie możliwe.

Jak kapłani w Egipcie i zaćmienie Słońca - oni tego nie wywoływali, ale wiedzieli kiedy będzie i to wykorzystywali.
Harpie harpiami, a Ziemia teraz musi się wyszumieć i nie ma w tym nic złego, choć może być czasem bolesne... ale wiecie, przypadki się nie zdarzają, a żadna sytuacja nie jest po prostu zła lub dobra (choć pewnie na miejscu tamtych ludzi, ciężko byłoby szukać pozytywów... ale kto wie?)
A swoją drogą, tak jak Ziemie oczyszcza się z negatywnych emocji poprzez ich materializację, tak i w naszym życiu ciężkie sytuacje mogą nam służyć (jak na górze, tak i na dole).

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Utwórzmy Haitańczykom państwo w Afryce
Senegal i inne kraje afrykańskie powinny zaoferować ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti możliwość przesiedlenia się do Afryki, być może nawet do nowo utworzonego dla nich państwa - oświadczył prezydent Senegalu Abdoulaye Wade.

Więcej na ten temat
Haiti: Stan wyjątkowy i miesięczna żałoba
Dramat na Haiti: Chaos i desperacja
Haiti: 37 tys. ciężarnych kobiet bez dachu nad głową
"Afrykańczycy powinni zaoferować Haitańczykom szansę powrotu do domu. Mają do tego prawo. Nie ma się tu o co targować" - przekonywał Wade na swojej stronie internetowej.

Relacje telewizyjne ze zniszczonego przez trzęsienie ziemi kraju, w których występują mówiący po francusku czarnoskórzy Haitańczycy, poruszyły mieszkańców frankofońskiej zachodniej i środkowej Afryki.

Wade zapowiedział, że zaproponuje 53 krajom Unii Afrykańskiej utworzenie dla Haitańczyków "ich własnego państwa na terytorium Afryki, ziemi ich przodków" - wynika z tekstu propozycji opublikowanego w poniedziałek przez miejscową prasę.

Lokalne media cytowały senegalskich urzędników, według których kraj jest gotowy zaoferować Haitańczykom działki uprawnej ziemi.

Wade przekonuje, że Haitańczycy są potomkami niewolników i jako tacy mają prawo do repatriacji do Afryki.

Senegal obiecał również przeznaczyć milion dolarów na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi, w wyniku którego w ubiegłym tygodniu zginęło na Haiti około 200 tys. ludzi.

Pomysł utworzenia nowego państwa przypomina utworzenie w XIX wieku Liberii przez niewolników wyzwolonych w Stanach Zjednoczonych. Kraj ten obecnie odbudowuje się po wojnie domowej z 2000 roku i liczy na korzyści z odkrytych u jego wybrzeży pól naftowych.

Senegal, który liczy 13 mln mieszkańców, jest jednym z najbardziej stabilnych krajów zachodniej Afryki. Zmaga się jednak z wysokim bezrobociem i ma słabo rozwiniętą infrastrukturę.

http://fakty.interia.pl/raport/dramat-na-haiti/news/utworzmy-haitanczykom-panstwo-w-afryce,1426083

Sławomir pisze:
Bizonie, najbardziej mi się podoba "losowe trzęsienie ziemi z opóznieniem" :)
W tym przypadku losowość miałaby polegać na tym, aby te trzęsienie było dokładnie tam, gdzie amerykanie chcą wysłać wojsko.To opóznienie zaplanowali oczywiście z wyprzedzeniem :)
No ale jeśli to tylko dla odwrócenia uwagi, to sprawa jasna.

Co do przedmówcy pytającego, czy aby nie wszystkie katastrofy naturalne są dziełem instalacji HAARP. Ależ oczywiście, że tak. No może oprócz tego wybuchu co załatwił Pompeje, bo za to odpowiedzialni są Ruscy.

:lol: Dzięki no wiesz kto wie jak to działa ,trzęsienie ziemi w Haiti pewnie nie było "efektem losowym" jakiś to ma cel
Ale czym bardziej oni ingerują w naturę Haarpem tym wywołują nie odwracalne szkody w naturze bo zakłócają jej bieg...
np. Natura ma zaplanowane naturalne trzęsienie ziemi w jakimś zakątku świata za 50lat a tu nagle Haarp i jazda i już coś na grzebali i stąd się bierze "efekt losowy" :lol: nagle powodzie gdzieś tam XD
I nie za to dużo filmów S-F jeszcze zobaczysz jak amerykanie pójdą za Elvisem do wielkiego kaniony i skoczą bo on powie że teraz tylko tam gram XD hehe
Pozdrawiam

Jeśli przyczyna była sztuczna oznacza to co najmniej, że potrafią celnie skierować wiązkę w wybrany konkretny cel ale nie potrafią - i nigdy nie będą - przewidzieć "skutków ubocznych" w postaci "rykoszetu", który może się objawić na krawędziach płyt niemal w dowolnym miejscu (efekt motyla), tak więc summa summarum "szatan" sam może się przeliczyć i kiedyś w konsekwencji zniszczyć - California, Yellowstone - zasłużyli sobie na to jak nikt inny, może spotka ich niespodzianka zapowiedziana w wywiadzie przez Duncana O'Finioan 'a.

"Kto mieczem wojuje od miecza ginie". :king: :ninja: :wacko:

Awatar użytkownika

phpBB [video]

Induction Magnetometer
http://137.229.36.30/cgi-bin/scmag/disp-scmag.cgi?date=20100110&Bx=on
http://137.229.36.30/cgi-bin/scmag/disp-scmag.cgi?date=20100111&Bx=on
http://137.229.36.30/cgi-bin/scmag/disp-scmag.cgi?date=20100112&Bx=on

Cytuj:
USA przejęły kontrolę nad Haiti - "zostaniemy tu na całe lata"

Waszyngton po wtorkowym trzęsieniu ziemi na Haiti, praktycznie przejął kontrolę nad tym państwem – informuje serwis WorldNetDaily.
- Obecnie tylko my możemy coś tutaj zrobić – mówi informator, na którego powołuje się serwis WorldNetDaily. Jak dodaje, Amerykanie zostaną zaangażowani w odbudowę Haiti na całe lata.

Informator potwierdza, że pomoc finansowa dla Haiti w najbliższych kilku miesiącach może przekroczyć miliard dolarów, z czego większość przeznaczył Waszyngton.

Na Haiti praktycznie nic się nie zmieniło, odkąd administracja Billa Clintona obaliła rząd wojskowy gen. Raula Cedras, w 1994 roku.

W kampanii 1994 roku uczestniczyło ponad 20.000 amerykańskich żołnierzy.

USA zmusiły ówczesnego prezydenta Cedrasa aby opuścił kraj, ale od tamtej pory Haiti było sparaliżowane politycznie.

Obecny prezydent Haiti Rene Preval stracił swoją rezydencję w wyniku trzęsienia ziemi. Od tej pory urzęduje na lotnisku w Port-au-Prince. Jednak nie podejmuje żadnych konkretnych kroków, aby opanować szerzący się w kraju chaos.

Preval jest prezydentem wyznaczonym przez rząd USA.

http://wiadomosci.onet.pl/2112847,12,usa_przejely_kontrole_nad_haiti_-_zostaniemy_tu_na_cale_lata,item.html

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]