Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 25 lis 2020, 8:19

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Entered Apprentice * 1st Degree

Witajcie
Niedawno bylem w egipcie na wycieczce do Karnak Dostalismy 45 min by pozwiedzac kompleks.
W pewnym momencie jeden egipcjanin ciagnie mnie za reke bo cos chce mi pokazac ( ja niecheteni bo bedzie chail kase za to,kto byl to wie jak to wyglada). Dotarlismy do małej swiatyni ozyrysa.2 pomieszczenia i co mnie zdziwilo ze te rysunki na scianach jakiesinne niz wszystkie co widzialem ( na oczy i w internecie ).
Mianowicie widzialem tam drzewo zycia,jakies egipskie,zaciekawilo mnie to i postanowilem ze pozniej sprawdze w internecie.U podstawy (w korzeniach) mialo 7 krzyzy egipskich.Po chwili przyszedl kolejny egipcjanin co wiecej mowil po angielsku on powiedzial mi ze to drzewo zycia i przy okazji zmowil nademna 7 modlitw za kazdym razem dotykajac ytch krzyzy.Sam z siebie nic nie prosiłem :) dziwna sprawa ale pomyslalem ze poszukam w necie to bede wiedzial wszystko i co sie okazuje..? Jakos nie moglem znalez zdjecia tego drzewa.Na wielu zdjeciach z karnak ta swiatynia nawet nie jest zaznaczona...W pomiezczeniu obok byly wyryte w scianie 7 wrot do "czegos tam" i to zdjecie znalazlem w necie.Zrobilem pare zdjec ale jagbym wiedzial ze jest ich malo to zrobilbym wiecej.

Wkleje tu miniatury 2 zdjec jagby ktos byl zainteresowany orginalami to piszcie na priva.Moze ktos sie interesuje i wie cos wiecej albo chce zobaczyc.

Załącznik:
aaa.JPG

Załącznik:
bbb.JPG

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 sty 2011, 20:12 
VIP Member
Awatar

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

jak sie nazywala ta szczegolna swiatynia lub miejsce?
ogolnie to mi wyglada na scieme..
ogolnie tak wyglada egipskie drzewo zycia (takze w karnaku)

Obrazek

fakt ze zarysy sa zblizone ale czemu jakby wymazane ze sciany na sile a ANKHy (korzenie ) zostawione lub
jakby swieze? :hmmm: ogolnie to mi nawet nie wygladaja na typowo egipskie
dales im kase?

PS jakie sa ceny w egipcie? zarcie np?

Załącznik:
plan.JPG

na zielono zaznaczyłem gdzie znajduje sie ta swiatynia.co dziwne ciezko mi bylo znalezc taka mape gdzie te pomieszczenia byly zaznaczone.tak samo jak mnie tam prowadzili myslalem ze to cos tajnego,zadnych turystow.dziwna sprawa bo potem jeszcze jeden koles przyprowadzil chyba niemcow i jacys tacy skepowani sie zrobili i ulotnilem sie.
swiatynia dziwna i wygladala na nie zadbana ale za to bardzo intrygujaca.w sumie to swiatynia ozyrysa wiec kogos istotnego...
pierwszy raz bylem i spodziewalem sie ze wszystko bedzie podobnejak w ksiazkach i na filmach,mialem w glowie te kilkanascie ciekawych hieroglifow z ksiazek denikena ale na nic nie liczylem,a ta swiatynia okazala sie ciekawa.mam z niej tylko 7 5 megowych zdjec bo liczylem na net a czas gonil.

rozwoym kolorem na mapce odcielem miejsca gdzie ( teoretycznie ) bylo zakazane i odganiali.

teoretycznie bo za kase ( dolara )to mozna za 5 dolarow mysle ze odlupaly by jakis kamien.
Załącznik:
plan.JPG

na tym zdjeciu ktore zrobilem w "zakazanej strefie" zobaczylem te hieroglify w ktorych bustwom powylupywali z kamienia glowy ikonczyny ! to to nie tylko w jednym miejscy tylko jak okiem siegnac.

co ciekawe tam ( w karnak ) wyglada miejscami jagby prace byly w 50 %,wszedzie walaja sie czesci scian ,murow i bajzel taki jak w calym egipcie.myslalem ze prace archeologiczne skaczyy sie z 20 lat temu i wszysto odkryli.egipcjanin przewodnik mowil dosc ciekawie a czasami cos wrzucal w stylu niedawno odkryli komnate jakies przejscie wiec proces odkrywczy dalej trwa.

odnoscie ps.
jest bardzo tanio tylko zalezy gdzie jestes , z kim jestes i ile wiesz co ile kosztuje.
Mozesz byc pewny ze beda cie klamac z usmiechem ile sie da ( czytaj targowac )
przyklad : mialem kupic rodzinie 10 papirusow i dostalem info ze fajnie jagby byly po dolarze
ide do goscia ze chce 10 mowi mi cene 65 dolarow
w koncu doszlismy do 11 papirusow za 10 dolarow ok :)
ide po kase do autokaru w autokarze wrzawa ze znowu sie spozniam :) i przewodnik mi mowi ze to nie papirusy tylko bambuz i sa warte 3 za dolara :)
wymienili 4 zdania miedzy soba kupilem za 5 dolarow :)
w sumie to takie same papirusy jak cale zycie widzialem, a pare dni pozniej widzialem prawdziwe i tak mi sie te na bambusie barziej podobaja.
wiec masa rzeczy jest tam z chin,masa.buty z chin co u nas w polsce wiadomo ze z chin ale ludzie chodza i nie narzekaja ( cos w stylu polbuty skorzanei wogule rozne,dobre ale nie dolce gabana ).u nas 120-150 zl tam 35-50 zł.rzeczy maja ciekawe telefon NO NAME .ekran dotykowy + klawiatura numeryczna + radio + telewizja(widzialem dziala z antenka wysowana) + dual sim i wejscie na 2 karty micro sd = 50 zł z chin oczywiscie
papierosu egipskie 6 zl owoce warzywa taniocha za keczup "hainca" ceny juz bardziej podobne
inny przyklad, w hotelu za "wycieczke" busem do miasta na 3 godziny bez zwiedzania chca 14 $ po utargowaniu wezma 12. wyjdziesz na ulice taksowkarz wezmie od ciebie 5 dolarow a jak juz wiesz ile co kosztuje jezdzisz za dolara a egipcjanie i tak maja taniej :)

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Awatar użytkownika

acha dzieki za info,moze sie wybiore do egiptu w tym roku..
co do odkrywania egiptu itp, to wykopaliska wciaz trwaja,
wciaz cos odkrywaja..
sluchaj a moze widziales cos dziwnego w okolicach piramid..
mam na mysli mur betonowy wys okolo 3m, ktory buduja by odgrodzic
jakas strefe kolo piramid?
czy egipcjanie mowili cos o tunelach i podziemnych "miastach", o wywozeniu rzeczy
z pod sfinksa nocami?

ja napewno nie pojade z wycieczka, bede mial wolna reke i czas to wszystko zbadac :)

Witam,trzy dni temu wróciłem z Egiptu gdzie oczywiście odwiedziłem Luksor i płaskowyż Giza.Jeżeli chodzi o mur w okolicach piramid to szczerze mówiąc takowego nie zauważyłem,ale być może faktycznie jest gdzieś budowany.
Prace są prowadzone natomiast pod Sfinksem i tam rzeczywiście jest strefa częściowo niedostępna dla turystów,ale na temat wywożenia czegokolwiek spod Sfinksa również nic mi nie wiadomo.Słyszałem natomiast co nieco o plotkach na temat podziemnego miasta pod Kairem od egipskiego przewodnika który towarzyszył mi podczas zwiedzania szybu wewnątrz wielkiej piramidy.Ta przyjemność kosztuje około 50zł,ale jak dla mnie to punkt obowiązkowy,warto zwrócić szczególnie uwagę na precyzyjne łączenia gigantycznych bloków oraz ''sufit".Niestety udostępniony dla zwiedzających jest jedynie jeden szyb oraz jedna komora na jego końcu.To jednak wystarczy aby zrozumieć w jak niezwykłej i zaawansowanej konstrukcji się znajdujemy.,,Świątynia Hatszepsut''w Luksorze(rzekomo jedyna w swoim rodzaju świątynia w Egipcie)jest kolejnym zastanawiającym miejscem które w mojej ocenie z pewnością nie powstało w celu pełnienia funkcji świątyni.Podobnie rzecz ma się z ,,grobowcami"w dolinie królów które wyglądają bardziej na wejścia do podziemnych górskich tuneli aniżeli na wejścia do grobowców.Drzewa życia w Karnaku niestety nie widziałem więc ciężko jest mi się wypowiedzieć na jego temat.Postaram się znależć chwilkę i napisać coś więcej na temat moich spostrzeżeń z Egiptu,zastanawiające jest również to że w Egipcie na każdym kroku jest pełno wojskowych i policyjnych punktów kontrolnych nawet na pustyni,a w kraju utrzymywany jest nieprzerwanie stan wojenny.Można czasem odnieść wrażenie że rząd pilnuje i stara się ukryć coś lub...kogoś.
Cytuj:
ja napewno nie pojade z wycieczka, bede mial wolna reke i czas to wszystko zbadac

Nie wiem czy istnieje taka możliwość,z tego co mi wiadomo zwiedzać można tylko w zorganizowanych grupach a każdy turysta zgłaszany jest policji turystycznej.
Poza tym w spokojnym zwiedzaniu skuteczne przeszkadzają wszechobecni handlarze którzy potrafią być naprawdę uciążliwi.
Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony 16 sty 2011, 22:08 przez sfath, łącznie zmieniany 1 raz

Witam,trzy dni temu wróciłem z Egiptu gdzie oczywiście odwiedziłem Luksor i płaskowyż Giza.Jeżeli chodzi o mur w okolicach piramid to szczerze mówiąc takowego nie zauważyłem,ale być może faktycznie jest gdzieś budowany.
Prace są prowadzone natomiast pod Sfinksem i tam rzeczywiście jest strefa częściowo niedostępna dla turystów,ale na temat wywożenia czegokolwiek spod Sfinksa również nic mi nie wiadomo.Słyszałem natomiast co nieco o plotkach na temat podziemnego miasta pod Kairem od egipskiego przewodnika który towarzyszył mi podczas zwiedzania szybu wewnątrz wielkiej piramidy.Ta przyjemność kosztuje około 50zł,ale jak dla mnie to punkt obowiązkowy,warto zwrócić szczególnie uwagę na precyzyjne łączenia gigantycznych bloków oraz ''sufit".Niestety udostępniony dla zwiedzających jest jedynie jeden szyb oraz jedna komora na jego końcu.To jednak wystarczy aby zrozumieć w jak niezwykłej i zaawansowanej konstrukcji się znajdujemy.,,Świątynia Hatszepsut''w Luksorze(rzekomo jedyna w swoim rodzaju świątynia w Egipcie)jest kolejnym zastanawiającym miejscem które w mojej ocenie z pewnością nie powstało w celu pełnienia funkcji świątyni.Podobnie rzecz ma się z ,,grobowcami"w dolinie królów które wyglądają bardziej na wejścia do podziemnych górskich tuneli aniżeli na wejścia do grobowców.Drzewa życia w Karnaku niestety nie widziałem więc ciężko jest mi się wypowiedzieć na jego temat.Postaram się znależć chwilkę i napisać coś więcej na temat moich spostrzeżeń z Egiptu,zastanawiające jest również to że w Egipcie na każdym kroku jest pełno wojskowych i policyjnych punktów kontrolnych nawet na pustyni,a w kraju utrzymywany jest nieprzerwanie stan wojenny.Można czasem odnieść wrażenie że rząd pilnuje i stara się ukryć coś lub...kogoś.
Cytuj:
ja napewno nie pojade z wycieczka, bede mial wolna reke i czas to wszystko zbadac

Nie wiem czy istnieje taka możliwość,z tego co mi wiadomo zwiedzać można tylko w zorganizowanych grupach a każdy turysta zgłaszany jest policji turystycznej.
Poza tym w spokojnym zwiedzaniu skuteczne przeszkadzają wszechobecni handlarze którzy potrafią być naprawdę uciążliwi.
Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony 16 sty 2011, 22:06 przez sfath, łącznie zmieniany 1 raz

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

sfath

Jak sobie przeczytasz o masakrze parę lat temu na 50 Japończykach, którzy zwiedzali Egipt to przestaniesz się dziwić, że każdy turysta musi być zgłoszony policji turystycznej, która po prostu pilnuje turystów przed zamachami jakie dokonały się na tych wspomnianych przeze mnie turystach. Szczegóły już dokładnie nie pamiętam.

Ale stąd tak częsta obecność wojska. Wtedy czujesz bardziej bezpiecznie a oni też nie pozwolą sobie na to, aby pozbawić się najazdu turystów i takich dochodów z turystyki.

Pozdr

Awatar użytkownika

syriuszA-nin pisze:
sfath

Jak sobie przeczytasz o masakrze parę lat temu na 50 Japończykach, którzy zwiedzali Egipt to przestaniesz się dziwić, że każdy turysta musi być zgłoszony policji turystycznej, która po prostu pilnuje turystów przed zamachami jakie dokonały się na tych wspomnianych przeze mnie turystach. Szczegóły już dokładnie nie pamiętam.

Ale stąd tak częsta obecność wojska. Wtedy czujesz bardziej bezpiecznie a oni też nie pozwolą sobie na to, aby pozbawić się najazdu turystów i takich dochodów z turystyki.

Pozdr

kto dokonał tych zamachów?

nie czasem pod przykrywką służby egipskie albo jakieś inne, problem-reakcja-rozwiązanie jak w WTC?

Stawiałbym na Mossad...zresztą z pewnością nie chodzi o ochronę turystów.
Cytuj:

Taka jest wersja oficjalna,jak dla mnie mało przekonująca :) Szczególnie po wizycie w Egipcie.

Pozwole sie odniesc.

Z tego co ja sie dowiedzialem to wojsko i policja glownie jest z powodu turystow.Aczkolwiek rozmieszczenie nieaktywnych baz wojskowych w kraju jest przewidziane na wojne.Na pustyniach jest ich sporo.
Mam taki talent ze potrafie sie szybko zbratac z ludzmi imi alem przyjemnosc poznac kilku wspanialych ludzii wypytac o wszystko co chcialem.Poprosilem teraz by poszperali w ich jezyku za tymi tunelami.
Co do wyjazdu bez wycieczki to teraz tylko tak,jest tanio i jest bezpiecznie.
Odnosnie ogladania i zwiedzania zakazanych terenow to jak wygladasz na turyste ! wiesz luzak w spodenkach to za 10 dolcow zobaczysz wszystko.Tylko trzeba porozmawiac z odpowiednimi ludzmi i w odpowiednim czasie.Tak by inni nie widzialei i ich przelozeni.Tam ludzie zarabiaja naprawde malo,sa szczesliwi ale sa to groszowe sprawy.Bo co jak gosc zarabia 80-100 dolarow miesiecznie a dla ciebie 10 dolarow to wyjscie do kina...
Bylem w Luksorze i w swiatyni Hatszepsut i mozna tam zrobic kilka giga ciekawych zdjec a i mysle ze i w nocy dalo by sie wejsc z jakims straznikiem i poszwedac sie.
W Kairze niebylem bo za dluga drogaodemnie ale za rok napewno tam zawitam juz sam i z miesiac zostane.Mysle ze w listopadzie bedzie akurat pogoda :) bo w zimie 25-27 stopni w dzien :)
Co do mosadu to wiele osob z powaznym wyrazem twarzy wierzy ze to oni sa winni wielu smierdzacych spraw tak jak z rekinami.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]