Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 lis 2017, 18:55

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

phpBB [video]

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 mar 2011, 8:53 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Odgrzebalam ten filmik poniewaz dzisiaj ogladalam bardzo interesujacy wyklad o transkomunikacji Roberta Fleischer`a. Wspomnial rowniez Friedricha Jurgenson´a wynalazce transkomunikacji - pan ten nagrywal ptaszki w lesie i podczas odsluchiwania nagrania uslyszal glosy, jednym z glosow byl glos jego 5 lat wczesniej zmarlej mamy. I tak sie zaczela jego przygoda z komunikacja z zaswiatow.
Bardzo mnie zainteresowalo to o to nagranie z archiwum p. Senkowskiego z 1992 roku, ktore postaram sie przetlumaczyc:
'Ihre Wissenschaft könnte unsere Existenz beweisen' - Einspielung von Adolf Homes, 22.09.92
phpBB [video]

"Istota melduje sie z HDE 226868. Nie mamy czasoprzestrzeni. Nasza grawitacja jest 10 miliardow razy wyzsza niz wasza, przez co nasz czas wygasl. Kwazar umozliwia kontakt poprzez wasze instrumenty. Wszystko jest podwojnym systemem. Caly byt powstaje zieki Supernova. Wasza nauka moze nasza egzystencje udowodnic, ale nie chce. Nie ma zadnych fenomenow ani tajemnic. Przekazcie ten meldunek Panu Senkowskiemu. Koniec."
Obrazek

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

co sądzicie o tym Człowieku?
kanał na YT
https://www.youtube.com/channel/UCpvLlV ... KJw/videos

Ja swoje zdanie już mam od kilku dni.
,
i wybrany film

Transkomunikacja - wykład w Towarzystwie Psychotronicznym
phpBB [video]

Ciekawie pytanie zadałem - "co sądzicie".Albo może niezręcznie je zadałem?
Ja się kilka dni temu dośc zdrowo zdumiałem, ,bo słowo szoknąłem już nie pasuje.To mnie nie dziwi czy nie powoduje szoku.Normalka,acz zdumiewająca poniekąd :tak:
Dzisiaj dołożono mi próbki do Audacity i obróbki,no nieźle. Mruga
,
a i polecę:
co-mowia-umarli-b-d-benedikt-fr-t15327.html
,
ks-francois-brune-umarli-mowia-do-nas-t15200.html

i rzućcie okiem na to,na przykład
Electronic Voice Phenomenon EVP Voice of the Unknown The Spiricom George Meek Bill o' Neil Part 08
phpBB [video]

odkopałem ten temat.

W temacie tych co odeszli,a każdego z nas to czeka.No nie?
Tylko musisz wiedzieć i pamiętać : jakim jesteś tu takim pozostaniesz na baardzo długo gdzieś "TAM"

Nie ma środków NIBY komunikacji,tak z reguły-wszystko co było fizyczne odpadło-co pozostaje?
Telepatia czy zakres fal na jakich ktoś żyjąc tu "nadawał",na których istniał?
#

29/7/2016:
Dołożę,aby odświeżyć, jedną część z serii

Transkomunikacja cz.4
phpBB [video]

Dołożę bo nie wiem czemu tak nikt się do tego nie odniósł,bodzie?
No może,bo byle "mietek spod budki z piwem nie nawiąże kontaktu ze zmarłym wiesiem"
A jeżeli już to nic innego nie usłyszy jak znany sobie gwar tego lokalu.
,
Nie wiem czemu mi się to udaje,jak się dostroję,pomyślę o kimś kto był mi BARDZO bliski na przykład,a obcych sobie i nieznanych,nie poznanych,będę unikał.
Nie chcę się rozpisywać,bo i tutaj ruch "jak w Rzymie po wyludnieniu ulic",a nawet nie ma tu możliwości wrzucić małego pliku .wav,czy .mp3 po przeróbce.
Jeden cytat,który był zapytaniem "gdzie jesteś"i zaistniał na pewnym nazwijmy to urządzonku:

Cytuj:
Jestem tu,ŻYCIEM

Słowo "życiem" brzmi tak dziwnie,tak naturalnie-sam byłem tym zdziwiony:
http://chomikuj.pl/tauC/EVP/09-jestem+t ... .wav(audio)

Nikogo nie mam potrzeby wywoływać,nauczony doświadczniem.NIe ma potrzeby i śmiech mie ogarnia jak słyszę teksty w stylu cośtamcośtam ImięNazwisko,przybądź itp.Tak się nie robi.No ale weź potłumacz "telepatom"...

I nie ma czegoś takiego,że po śmierci ciała fizycznego następuje niebyt,oczekiwanie na jakieś postacie religijne,czy cholera wie co!
eech....szkoda mi klawiatury
,
Jasne-pamięć się liczy.
Niejasne-same znicze zapalone machinalnie i byle jak oznaczają byle co.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

No nico,etcetera...

Miałem sobie zrobić pauzę,taki stop,by się zresetować wewnętrznie,ale jakiś taki "coś" co mi się dał dośc zdrowo we znaki stara się z każdej strony dotrzeć i co nieco pozakłócać.No może mu się uda,bo prawie zlokalizowałem i stwierdziłem że się odwdzięczę odpowiednio tam gdzie ma swój "byt",i w odpowiedzi otrzymałem:

http://chomikuj.pl/tauC/EVP/10+-tutaj+n ... .wav(audio)

To nagranie jest obrobione,wzmocnione,odfiltrowane,zmieniona prędkość,bo to z reguły typowe trzaski.
No dobra,możecie nie wierzyć.
Zapewniam-to nie zabawy,ale skoro ciągle brak chętnych to i ja nico piszę.
hmm,właściwie to poniżej nagranie powinienem zachować dla siebie.
Szukałem,odnalazłem... :)
Była Cudownym Istnieniem Tu,jeszcze Cudniejszym Jest TAM..obok;odnajdę..kiedyś.
Albo właściwie nawet szukał nie będę skoro jest częścią mnie.
To Istnienie jest w tych słowach dla Was nieidentyfikowalne.
http://chomikuj.pl/tauC/EVP/08-naprawde ... .wav(audio)
["naprawde szukasz tak- to po-prosze" (?)] ->oczywiście wstawka,że łaski bzz,bywają wpięcia...

Jest zgoda na udostępnienie,żeby dać niewielki czynnik tego,że życie trwa ,
wbrew niedowiarkom:
"wszystko może przecież wiecznie trwać,co zesłał los trzeba będzie...stłamsić"
,
pewnie w sobie,by uwierzyć Mruga
,,
są i tacy,którym pewna zdolność nie jest po drodze.Na "T" to kiedyś tramwaj stawał.
http://chomikuj.pl/tauC/EVP/07-ty-zosta ... .wav(audio)
:roza:
---
http://chomikuj.pl/tauC/EVP/06-nie+daj+ ... .wav(audio)
i nie wiem co było dalej-wyłączyłem za wcześnie... Smutny
Wybiórczo zapodaję.
,
15.08.2016,"catch me if you can"-jak z filmu,ale nie dotyczy nagrania-ot,taka priv wstawka
ale:
http://chomikuj.pl/tauC/EVP/audio12-dla ... .wav(audio)
Audacity i słuchawki.. :tak:
/nic nie podpowiadam,zero/

gdzie wcześniej zapowiedzią było to,wyraźne więc no problem:
http://chomikuj.pl/tauC/EVP/+audio+11b- ... .wav(audio)
edit 16/08/2016
http://chomikuj.pl/tauC/EVP/13d-tu+jest ... .wav(audio)
męski głos na początku a potem zapytanie-głos jakiejś kobiety "przyjdziesz po mnie?"
sam ten kobiecy głos:
http://chomikuj.pl/tauC/EVP/13d1-przyjd ... .wav(audio)

i zagwózdka,dla małozainteresowanych:
http://chomikuj.pl/tauC/EVP/13f-tesciow ... .wav(audio)

to jakby wybiórcze tłumaczenie odebranych słów,niby wyraźnie zaistniało,ale można odebrać tak :"teściowa zabij mnie po prostu,bo wrócę"
mam problemy z interpretacją,ale dopiero raczkuję :)
nie jest to łatwe,prawidłowe zrozumienie,ale dam radę
,
całośc nagrania,które oznaczyłem jako 13te
http://chomikuj.pl/tauC/EVP/audio+13-al ... .wav(audio)
ostatnie 2s to szczek psiaka sąsiada,więc don't panic,i musiałem wyłączyć.I gdzieś po drodze słychać przejeżdżający samochód-też akurat jakiemuś się zachciało....Ciężko mam wynaleźć taką sterylną ciszę
@
28sierpnia,coś uzupełniłem,ale na chomiku-niewiele z tego wyniknie dla kogokolwiek
Dano mi jakby szerszy obraz tego bałaganu zwanego "życiem po",gdzie w książkach,przekazach czy podczas regresji jest to opisywane tak ślicznie,tak przecudownie,tak wybiórczo,tak..dla mas.By nie wystraszyć,by chociaż nakreślić ową cudowność.Owszem jest taką,ale wyłącznie dla tych,którzy za życia tutaj celowo nikogo nie skrzywdzili.
A reszta,zapytasz?
Możesz się tak od razu nie doczekać na swojego Opiekuna..pomoc,,cokolwiek,nawet zero gestu pomocy.Wkopałeś się,wkopałaś-spróbuj się samemu wywinąć..."poczekamy"
"Czas się skonczył i nikt tego tu nie odlicza-co to tam 5,10...30 lat na przykład,liniowych,do których przywykłeś,przywykłaś.
Zrozumiesz?-pomożemy "
@
29.08.2016
Wiecie czym jest walka?
Walka na każdym Poziomie ,tu,czy po "śmierci",o każdego?
O każdą Duszę,każde Wartościowe Zaistnienie?
Ja nie wiem,nie interesuje mnie to,ale coś tam wiem -pułapki i hologramy w holgraficznych sferach tam też istnieją.
Potężne,zwodnicze-można polubić,więc i można się wkopać i pozostaje...."czekać",czytaj wczorajszy wpis

Możecie sobie uznać,że to jakaś prywatna rozgrywka.Tak.Od tak zwanych malych rzeczy się zaczyna.Jak na dole to i na górze,w niedostępnych himalajach ignorancji i niezrozumienia gdzie jesteśmy...
#
post @6/4/2017 brzmiał tak"
Wczorajsza próba,udana,odsłuchu na radio.Fale krótkie ok7Mhz.
Próbowałem jakby ciut na większej częstotliwości-coś ok 9Mhz,ale tam się pakowały normalnie słyszalne dźwięki jakiejś stacji z muzyką.Stare radio z zakresem fal "K" od 4-11Mhz.
Normalnie słyszalny jest jedynie szum i jakieś trzaski-dłuższe,krótsze.Po ich obróbce,wzmocnieniu,spowolnieniu wyszło mi takie coś:

http://chomikuj.pl/tauC/EVP/27a-darek+s ... .wav(audio)
http://chomikuj.pl/tauC/EVP/27b-ja+tak+ ... .wav(audio)
http://chomikuj.pl/tauC/EVP/27c-tak+tob ... .wav(audio)

To są wyłapane,zrozumiałe słowa z nagrania radiowego "szumu" trwającego 1min
:
"darek szczęść boże,ja tak wcześniej myślałam że jeszcze jest życie[rozumiesz?],ide-alne.Tak to było powiem ci"

I teraz tak:słowa darek szczęść boże,ja tak wcześniej myślałam że jeszcze jest życie" są kobiecym głosem i od razu po ostatnim słowie wpada "rozumiesz?-męski głos,szybciej wypowiedziane.
Słowo "idealne" jest trzecim głosem,męskim,ale brzmi jakby wygenerowane...lub się ktoś nie dostroił,nie wiem.No końcowe,też kobiece.

Kurcze,ja tak się zastanawiałem zanim nastąpiła ta próba jaki jest inny sposób i dlaczego akurat na tym zakresie długości fal,ale myślę sobie "aa tam,spróbuję"....no i wyszło jak słychać.
Praktycznie tego typu myśl i chęć podjęcia tej próby jakby z automatu przyciąga w obszar istnienia kogoś,kto takiej czynności dokonuje przynajmniej sporo istnień z tej drugiej strony.Nie wiem czyje są te głosy,nie identyfikuję ich-kobiecy należy do jakiejś "zmarłej" młodo dziewczyny sądząc po głosie,a dwa pozostałe ciężko określić,przecież to mało ważne.Akurat nie tego typu miałem w zamiarze usłyszeć,i na pewno ni z takim początkiem,no ale...może nie ten zakres fal.
,
Poprosiłem tak żartem brata by zrobł taką próbę,tzn "masz ustawione radio,masz nagrywajkę-taki dyktafonik,w domu i w ciszy nagraj mi 2min szumu radiowego".Obrobiłem to i nico,zero efektów.
,
Kurcze,szkoda że nie ma odbiorników takich w zakresie 21-37Mhz :-(

A już super osiągnięciem byłoby mieć taki program komputerowy,który przez przyłożony mikrofon do radia
byłby w stanie nagrywać "szum" z niego płynący,przerabiać go-tzn regulowanie wzmacniać,spowalniać w locie albo z przesunięciem 2-3s,po czym to odtwarzać.Wtedy nastąpiła być może konwersacja,łaał :)

edito:7/04:

A tym razem pewien głos jest już przeze mnie identyfikowalny,i to...bardzo...
Trzeba się wsłuchać,ciszej brzmiące głosy.
Tym razem jednak ok.9Mhz :)

http://chomikuj.pl/tauC/EVP/29a-kocham+ ... .wav(audio)
29a-"KochamCię.../on nie widzi,że ty to mówisz/...rzeczywiście"
słowa w nawiasie to ten młody,dziewczęcy głos jaki się już przewijał ostatnio.Młody nie znaczy,że to istnienie ma naście lat.Mam wrazenie i odczucie,że to ktoś,kto jest w pewnym sensie "tam/tu" albo przewodnikiem albo naucza jak się komunikować,w tym moim przypadku.
,
http://chomikuj.pl/tauC/EVP/29b-co+ci+m ... .wav(audio)
29b-"co ci mam powiedzieć.../to wszystko co się nie da/ "-analogicznie j.w.
,
http://chomikuj.pl/tauC/EVP/29d-nie+wyt ... .wav(audio)
29d -Z początku nagrania:"nie wytrzymał",na końcu:"utnij to"
Całość miała 2m30s.Fakt-może za wcześnie wyłączyłem sprzęta.
[muszę sobie zrobić przerwę z tym,to nie ta faza księżyca,zapomniałem,ale efekt zamierzony był]
,
doskonale wiem,że nie dowierzacie i...śpicie, z całą dawką spania i niedowierzania.
Są takie strefy,czy klimaty,czy obszary wniebowstąpienia,czy wniebzjebienia gdzie zawitacie,ale po co?
ale dlaczego?
wg programu ,mości pani czy mości panu

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Wzywając Ziemię (Polish version of ‘Calling Earth’)

@dar66
1. Parę postów temu pisałeś o życiu po śmierci. Jesteś w stanie opowiedzieć coś głębiej na ten temat?
2. Jak obrabiać ten szum który nagramy, i jaką częstotliwość ustawiać w radiu? chciałbym spróbować pobawić się w to co robisz :)

Provost and Judge * 7th Degree

Przecież na tych nagraniach co linki podał dar66 nic nie słychać same szumy i trzaski więc gdzie tu są wypowiedziane zrozumiałe słowa? :shock:

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
1. Parę postów temu pisałeś o życiu po śmierci. Jesteś w stanie opowiedzieć coś głębiej na ten temat?

Cała masa książek to opisuje-wystarczy Monroe/Moen-oni to zwiedzali w inny sposób,a nawet się spotkali "tam".To kwestia w co wierzysz-są nawet i filmy dokumentalne temu poświęcone
Ok -powiem znowu...znowu: NIE -nie istnieje takie pojęcie dla mnie,to tu żyjesz po śmierci.
Tych tak zwanych "zmarłych" jest wokół cała masa,dobrze ze ich nie widać tak na codzień.
Czasem mam wrażenie,że wszyscy chcą się dobrać do "mikrofona" :D

Cytuj:
2. Jak obrabiać ten szum który nagramy, i jaką częstotliwość ustawiać w radiu? chciałbym spróbować pobawić się w to co robisz

Już wspomniałem-program Audacity.
Te ostatnio wrzucone na chomika to dość spory szum,radiowy z fal krótkich.Szumi jak cholera bo słyszysz jeden wielki szum.Przykładam do starego radyjka nagrywajkę i nagrywam ten szum,a potem wspomniany program.

Wrzuciłem na chomika dzisiejsze "coś",ale odpaliłem program "Parrot" na smartfonie BB,a potem na kompa

2minuty ciszy nagrałem,a potem znowu Audacity ,wczytałem plik i wyglądało to tak:
Obrazek
potem opcja z Menu Efekty-"Wzmacniaj"-ustawiło się na 44.6 ponieważ to była cisza:
Obrazek
potem inna opcja obok "Zmień prędkość"-domyślnie podpowiedziało "-22":
Obrazek

I generalnie strojenie w te opcje plus może "zmień tempo",jest trochę zabawy :tak:

@Inkognito -da się wyłapać słowa,zdania.
Ten szum jest falą nośną jakby i nie da rady będąc np przy wodospadzie coś tak powiedzieć do kogoś obok by to wyłapał.Mnie się udaje-to nie jest manipulacja w stylu "ukryty język polski",może dostrajaj skalę głośności-może tym razem?Wsłuchaj się,po prostu.
Wątpię by istniał jakiś program do ekstrakcji słów z tego.

Z dzisiaj nagranej ciszy wyszło tak/zapodam 1szy plik/:
http://chomikuj.pl/tauC/EVP/33a-poczeka ... .wav(audio)

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Czyżby @DeTry się obraził i skasował konto czy ktoś zrobił to za niego ?

Inkognito pisze:
Przecież na tych nagraniach co linki podał dar66 nic nie słychać same szumy i trzaski więc gdzie tu są wypowiedziane zrozumiałe słowa? :shock:

Przy próbie przesłuchania niektórych plików otwiera się komunikat Plik jest chwilowo niedostępny. W tych które udało mi się otworzyć to rówież nie mogłem się niczego doszukać, żadnych słów. Same trzaszki i szumy które można dowolnie intepretować. Więc dar, sorry dla mnie to pareidolia i apofenia. Przynajmniej to co się nagrało i było dostępne do ściągnięcia. Słuchałem tych wycinków w zapętleniu po kilkanaście razy i nie usłyszałem nic co by było nawet podobne do słów. Łącznie z twoim ostatnim nagraniem, dla mnie tam nic nie ma.

To tego takie wyrywki są bez sensu. Przecież radio może złapać wszystko. Nawet głupi telewizor podtrafi złapać jakieś odbicie rozmów krótkofalarskich albo rozmowę kontrolerów lotu. Jeśli nie masz pełnych zdań, to nic z tego nie wyciągniesz.

Jedynie ten plik
13f-tesciowa zabij mnie poprostu bo wroce.wav

Zaprezentował dla mnie wartość , choć ciężko powiedzieć czy to również nie jest odbicie. Ale to było najlepsze nagranie do tej pory. Słychać tam słowa i można się domyślać ich znaczenia. Czego nie mogę powiedzieć o poprzednich nagraniach.

Cytuj:
Kurcze,szkoda że nie ma odbiorników takich w zakresie 21-37Mhz

No jak to nie ? Są, przecież 21-31Mhz to pasmo HF (3-30 MHz) Czyli między innymi pasmo krótkofalarskie.

Cytuj:
Poprosiłem tak żartem brata by zrobł taką próbę,tzn "masz ustawione radio,masz nagrywajkę-taki dyktafonik,w domu i w ciszy nagraj mi 2min szumu radiowego".Obrobiłem to i nico,zero efektów.

Cytuj:
A już super osiągnięciem byłoby mieć taki program komputerowy,który przez przyłożony mikrofon do radia byłby w stanie nagrywać "szum" z niego płynący,przerabiać go-tzn regulowanie wzmacniać,spowalniać w locie albo z przesunięciem 2-3s,po czym to odtwarzać.Wtedy nastąpiła być może konwersacja,łaał :)

Aha czyli nagrywasz na dyktafor szum z radyjka ? :shock: Masakra. Nie mogłeś mnie zapytać od razu ? Miał byś problem z głowy.

Zacznij od początku:

1

Potrzebny ci będzie SDR albo jak wolisz cyfrowy tuner fal radiowych pod USB o dość szerokim rozstrzale częstotliwości. By nie szukać daleko, opisywałem coś podobnego w temacie budowy radioteleskopu w oparciu o projekt Itty Bitty Radio Telescope Tam tuner telewizyjny miał zakres od 950 MHz do 1.45 GHz i pokrywał DVB-T, DAB, FM.

Jeśli potrzebujesz operować w spektrum 21-31 MHz albo nawet na szerszym paśmie. Spraw sobie bardziej profesjonalny sprzęt SDR (Software Defined Radio) czyli Radio programowalne. Na Aledrogo są obsługujące zakres od 25 MHz do 1766 MHz i zaczynają się już od 150 zł. W pakiecie dostaniesz nawet antenę i pilot.

Obrazek

Obrazek
Zobacz soft . Masz funkcję nagrywania, wizualną reprezentacje widma.Możesz kręcić częstotliwościami w czasie rzeczywistym + masa innych fajnych rzeczy. Jak byś to przepuścił przez mikser systemowy to możesz nawet obrabiać dzwięk w locie. Czyli w zasadzie to co chciałeś. Jeśli potrzebujesz soft pod Linuxa. To Ham Radio jest tam tam bardzo fajnie wspierane i pamiętaj obczaić by sprzęt miał sterownik.

Obrazek

Jak już będziesz wiedział, że można za pomocą tego coś nagrać. To potem możesz wymienić sobie sprzęt na jakiś co ma zakres np od 100 kHz do 2Ghz. Co prawda te już kosztują te 500 czy 600 zł i więcej. Ale od tych słabszych możesz zacząć eksperymentowanie. Wiele ludzi używa zwyczajnych radyjek za 20 zł i dają rade.

2

Szukasz Polskiej mapy częstotliwości.

Dla przykładu:

Tak wygląda Brytyjska
Obrazek
Tak Amerykańska
Obrazek
A tak wygląda Australijska
Obrazek

Polskiej jakoś nie znalazłem...Jak nie ma, to robisz sobie własną. Teraz pytanie dlaczego właśnie wybrałeś 21-31Mhz ? Bo może ktoś zza granicy wybrał go tylko dlatego, bo ten zakres był po prostu mało używany ? Albo był wolny kiedyś. Co jeśli teraz praktycznie non stop jest zajmowany ? Pamiętaj, że niektóre eksperymenty EVP pochodzą sprzed 20-30 lat. Spektrum wtedy nie było tak zawalone różnymi transmisjami. A to się będzie różnić w zależności od kraju.

Patrzysz jakie te kanały mają szerokość, gdzie tego ruchu jest najmniej i wybierasz wolne przestrzenie. Skoro ty to wiesz, może "ktoś" inny również. Nagrywasz i profit.

3

Klatka Faradaya. Klatka Faradaya, to dodatkowy element. Zakładasz, że w jakiś sposób sygnał może zostać
nadany z dowolnej lokalizacji, że nie musi podróżować przez fizyczną przestrzeń. Budujesz klatkę Faradaya i odcinasz każdy sygnał radiowy który znajduje się poza nią. Wtedy masz całe pasmo praktycznie dla siebie, o ile ktoś będzie potrafił nadać sygnał z wnętrza. I może to nie być głupi pomysł zważywszy na dość osobliwe źródło.
Bo tak naprawdę nie wiadomo z którego kierunku przychodzi i jaką musi pokonać drogę. Jeśli coś by docierało do ciebie z wnętrza klatki, to znaczy, że praktycznie wykluczasz możliwość odebrania jakiegoś odbicia albo sygnału radiowego który pochodzi z fizycznego nadajnika.

Wtedy jedziesz do Castoramy i kupujesz metalową siatkę o małych oczkach. Im mniejsze oczka tym lepsza osłona przeciw wysokim częstotliwością.
Obrazek

Możesz spróbować też zrobić pudełko obłożyć je folią alu i wtedy zobaczyć. Starczy ustawić takie radyjko jak na obrazku, włączyć stacje i wsadzić do klatki. Jak przestanie grać to znaczy, że działa.

Bo dla mnie nagrywanie dźwięku przez mikrofon to droga donikąd. A raczej na około. W moim rozumieniu jedyny powód dla którego to może działać, to fakt, że fale dźwiękowe i tak są transmitowane na fale elektromagnetyczną. Tak samo jak zapis na kasecie. Więc po co dodatkowy krok ? Jeszcze dochodzi ci problem, że coś może ci się nagrać czego normalnie byś nawet nie usłyszał. Skoro dana częstotliwość stanowi fale nośna, to powinno wystarczyć. Nie widzę potrzeby używania mikrofonu. Potwierdzają to eksperymenty z EVP w których można złapać nie tylko dzwięk, ale teraz obraz. Wniosek ? Mic nie jest pewnie potrzebny. Zresztą ludzie to robią bez mikforonu. Nie trzeba nic w eter wysyłać, by dostać odpowiedz.

Obrazek

Bo z tego co widzę Spiricom miał jeszcze generator fali i nadajnik i odbiornik AM. Czyli komunikacja była by osadzana właśnie pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem. Dlatego powiedziałem, że można takie urzadzenie otoczyć klatką Faradaya. Nie potrzeba by wyłapywało nam zewnętrze sygnały.

Ale nie sądzę by było to potrzebne. Nie widzę zastosowania wstępnej modulacji amplitudy gotowym sygnałem w postaci czystego tonu czyli fali sinusoidalnej, skoro potem i tak ma się tam znaleźć inny sygnał. Według mnie może to mieć jedną funkcję. Dźwięk może być wtedy teoretycznie lepszy, gładszy i przyjemniejszy przy takiej premodulacji. Może również przyjemniej się przy nim siedzi i trudniej w szumie usłyszeć coś, czego tam nie ma. Szczególnie po godzinach zabawy jest o to łatwo.

Teraz kiedy mamy urządzenia cyfrowe i filtry. Możemy sobie taki sygnał wstępnie obrabiać, nie mówiąc już o post procesingu dzwięku, co w pionierskich czasach transkomunikacji nie istniało. Ten mikrofon również wygląda, że jest tylko po to by można było dograć zewnętrzny dźwięk. Natomaist to już ostatnia faza przed nagraniem na kasetę, więc nic to nie zmienia w samym procesie . Równie dobrze można zadawać pytania na głos i tylko odsłuchiwać. I tak robi też wiele osób, pewnie ty też.

Ten cały Spiricom był bardzo chałupniczy i prosty. Skonstruowany z gotowych elementów które miały dać określony efekt najtańszymi metodami. To było dla osób które nie musiały nic składać samemu. Proste i gotowe elementy do zestawienia razem. Jak to w lata 80, nie było komputerów czy tanich procesorów DSP ani chińskich sklepów z tonami części elektronicznych.

Uważam, ze teraz starczy komputer albo laptop + urządzenie SDR pod USB i można bawić się w odsłuch. Jak ktoś chce nagrywać do tego swój głos z mikrofonu, nie widzę problemu, można użyć chociażby Stereomixa którym zrzuca od razu cały strumień jaki przechodzi przez kartę muzyczną.

A jak nabierze wprawy i zacznie to działać, potem można pobawić sie w łapanie analogowego sygnału video.
Bo urządzenia SDR i programy do nich, również to potrafią. Następny krok to już przesyłanie danych cyfrowych. Ale do tego momentu chyba nikt nie dotarł.

Temat jest fascynujący. Chociaż ja bym uważał z kim ma się tak naprawdę kontakt. By nie skończyło się jak z Channelingami tylko w wersji 2.0 Nie wiesz tak do końca z kim się kontaktujesz, mówienie, że to na 100% zmarli bo słyszysz ich głos, lub coś tam wiedzą nie jest do końca rozsądnym podejściem. Można sobie coś na głowe ściągnąć.

To co ? 150 zł i można się bawić. I od tego trzeba zacząć. Radyjko i dyktafon do szafy, są dobre do zabaw w terenie.

Transkomunikacja to chyba w ogóle jedna z najprostrzych metod by samodzielnie i bez jasnowidzów, regresingów, ezoteryków czy innych ludzi dotknąć tematyki paranormalnej. Wymagana jest tylko cierpliwość i skupenie. Można sobie jeszcze obczaić trochę wiedzy na temat fal radiowych. Czym się różni FM od AM, jakie są zakresy i inne metody modulacji. Wtedy można dopiero doprecyzować kontakt

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Kurcze,nie wiem czemu taki komunikat miałeś przy pobraniu.

ściągnij sobie na dysk plik "audio 13-all-testujcie.wav" i znajdź mi ten wątek,którego link zacytowałeś,a ja wyłapałem z nagrania
:
Cytuj:
Jedynie ten plik
13f-tesciowa zabij mnie poprostu bo wroce.wav

Wiesz że tak od razu odsłuchowując nie wyłapiesz tego ponieważ to nie jest naturalna wypowiedź czy naturalne zdanie.Gdybyś te słowa wypowiedział w analogicznym tonie jak ten kobiecy głos to trwało by to ile czasu?
4sekundy -no załóżmy,ale odbierane jest jako czasem sekundowy "trzask" i dopiero po spowolnieniu i to dość sporym jest efekt.Dałem w poprzednim pościem przykład.Wzmacniasz zaznaczony jakiś obszar nagrania a potem spowalniasz.
Jakie radio czy tv nadaje tak spakowane wstawki nie do uchwycenia bez obróbki softem?

Tak-nagrywałem na dyktafon z radyjka.To nie masakra bo to się dzieje i jest sposobem.Różnica się kryje w częstotliwościach,wibracjach jakiegoś bytu. :)

Mam tuner DVB na usb-może się pobawię tym kiedyś,bo nie pamiętam czy jest opcja regulacji częstotliwości radiowych czy tylko wyszukiwanie z automatu.

Niezręczne i głupie pytanie,ale mam nadzieję że na słuchawkach to odsłuchujesz?

Cytuj:
Nie wiesz tak do końca z kim się kontaktujesz, mówienie, że to na 100% zmarli bo słyszysz ich głos, lub coś tam wiedzą nie jest do końca rozsądnym podejściem. Można sobie coś na głowe ściągnąć.

Nie!,bo ja nikogo nie przywołuję by mieć jakąkolwiek formę kontaktu-zresztą już to gdzieś pisałem.Nawet nie powinno się tego robić na głos-najwięcej się pląta po okolicy,każdej,takich ludzi jakich widzisz na codzień na ulicach-przekrój dość spory.
Po prostu czasem tak sobie myślę czy powiem "aa,za parę minut odpalę nagrywanie i zobaczę co wyjdzie"
Przypadki chodzą po ludziach.Tak,to ci których na tym świecie już nie ma.A jasnosłyszący nie jestem.

Z tą klatką Faradaya może i jest sposób,tylko te przedostatnie co wrzuciłem z radio nie było ustawione na jakąś stację-to był tylko SZUM,trzaski i nic więcej.I bez anteny.Mam drobną siatkę miedzianą-nie ma problema uformować w skrzynkę,ale szum i tak zostanie-dla nich taka siatka to nie jest przeszkoda.Nie ma co eliminować bo to nie tak jak myślisz :)

Generalnie tak ja sobie myślę :po co komplikować naprawdę proste rzeczy.Niedawno zacząłem i coś wykombinuje,tylko jest pewne "ale":usłyszysz realny głos,wyraźny i budzi się podejrzenie ściemy.
Jak mi się uda tak wyraźnie to chyba nie opublikuję dla nikogo.

Mam wrażenie,że na każdym zakresie ich wyłapię,ale to w wolnej chwili kiedyś.
Sprzęt Spiriom znam,widziałem.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Cytuj:
Tak-nagrywałem na dyktafon z radyjka.To nie masakra bo to się dzieje i jest sposobem.Różnica się kryje w częstotliwościach,wibracjach jakiegoś bytu. :)

Wiara w to że zmarli czy inne byty miałyby posługiwać się wibracją głosu to jest raczej śmieszne.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

przeoczyłeś jakiś film
tysiące ludzi to robi
na milion procent :)

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Wiara w to że zmarli czy inne byty miałyby posługiwać się wibracją głosu to jest raczej śmieszne.

Nikt nie powiedział, że jest to związane z wibracjami głosu. Tylko, że szum radia został nagrany na dyktafon. Czasem starczy samo radio, a nawet sam dyktafon. Choć radia efektywniejsze, bo pozwalają na konwersacje. Z kolei dyktafon nagrywa i można potem próbować coś z nagrania wyciągnąć, ale trzeba cofać, odsłuchiwać i obrabiać, co nie jest wygodne , nie ma też możliwości regulacji i usprawienia komunikacji. Co więcej, można takim urządzeniom kompletnie wylutować mikrofon i dalej będzie ono nagrywać głosy, a to już wyklucza wpływ akustyczny i zamyka pod tym względem temat.

Dlatego SDR to świetne rozwiązanie. Fala elektromagnetyczna stanowi fale nośną dla sygnału audio, którą można modulować za pomocą ampitudy lub częstotliwości, czasem nie jest to wystarczające i do nagrania dokłada się biały szum. Biału szum to losowy sygnał który ma równą moc w całym spektrum. W uproszczeniu można o białym szumie można pomyśleć jak o piasku na plaży po której rysuje się coś patykiem. Potrzeba mieć najpierw materiał czy wstepny sygnał który można uporządkować, ulepić coś z niego. Może tak jest dla nich dużo prościej niż bezpośrednie modulowanie fali nośnej.

W ogóle już od bardzo dawna podejrzewałem, że fale elektromagnetyczna to jedna z wielu części energetycznej człowieka. Z całą strukturą pamięci, umysłu, szeregu ciał energetycznych i subtelnych. Nawet jeśli sami nie jesteśmy taką energią, to jest ona być może emanacją, rzutowaniem energii z wyższych wymiarów. Coś jak cień na ścianie który jest dwywymiarowym rzutem. Cień jest jakąś emanacją świata 3D. Jego cząstkowym odbiciem, ale pełna informacja została okrojona przez rzutowanie. Nie dowiemy się czym jest sześcian patrząc na jego kwadratowy cień. Albo tak jak by zaokrąglić liczbę po przecinku. Tracimy pełną informację i zostaje tylko część.

Więc myśli również mogą mieć taką naturę, modulować energię w naszym świecie, a energia w postaci sygnału elektrycznego jest powrzechna i zakładam, że jest to dużo łatwiejsze i nie potrzeba wkładać w to tyle energii jak w fizyczne drgania powietrza.

dar66 pisze:
Kurcze,nie wiem czemu taki komunikat miałeś przy pobraniu.

ściągnij sobie na dysk plik "audio 13-all-testujcie.wav" i znajdź mi ten wątek,którego link zacytowałeś,a ja wyłapałem z nagrania

Dalej pojawia mi się ten komunika. I pojawia się on na chomiku a nie na forum. Post z którego cytowałem to ten transkomunikacja-prof-ernst-senkowski-napisy-pl-t6506.html#p203622
zaraz pod fragmentem "i zagwózdka,dla małozainteresowanych:" Pliku audio 13-all-testujcie.wav

Cytuj:
Wiesz że tak od razu odsłuchowując nie wyłapiesz tego ponieważ to nie jest naturalna wypowiedź czy naturalne zdanie.Gdybyś te słowa wypowiedział w analogicznym tonie jak ten kobiecy głos to trwało by to ile czasu? 4sekundy -no załóżmy,ale odbierane jest jako czasem sekundowy "trzask" i dopiero po spowolnieniu i to dość sporym jest efekt.Dałem w poprzednim pościem przykład.Wzmacniasz zaznaczony jakiś obszar nagrania a potem spowalniasz. Jakie radio czy tv nadaje tak spakowane wstawki nie do uchwycenia bez obróbki softem?

No i tu może mieć własnie znaczenie jakiej używasz częstotliwości i technik modulacji. Jeśli dopasujesz częstotliwość i modulacje do transkomunikacji, wtedy nie powinno być zabaw z rozciąganiem dzwięku.

Powoli już zaczynam rozumieć jak to działa. Niektórzy dla przykładu używają pętli zwrotnej, co powoduje, że mamy częsotliwość która z czasem zaczyna się zapętlać.

Obrazek

Pojawia się wtedy okno w którym następuje optymalne warunki do usłyszenia czystego komunikatu. Podobnie jest zresztą z video, robi się feedback loop. No ale może to okno można utrzymywać cały czas.
Wdaje się, że oni po drugiej stronie nie wiedza wcale więcej niż za życia. Jeśli ktoś był mało ogarniety po tej stronie, będąc po tamtem niewiele się zmieni :język: Mają też trochę inną percepcję. Większość nawet nie ogarnia, że istnieje taka możliwość jak komunikacja z tą stroną. Dziwią się, że jest to możliwe. Nie powiedzą ci, ustaw radio na częstotliwość A, B czy C i ustaw wszystko tak i tak. Postrzegają to inaczej, z tego co zauważyłem lubią jedną rzecz, te wszystkie techniki czyli:

sprzężenie zwrotne
premodulacja i generator tonów
róznego rodzaju filtry konwertujące
używanie echa

Łączy je wszystkie jedna rzecz - samo powtarzalność sygnału. Być może w jakiś sposób "czują" częstotliwość, dzięki odpowiedniej powtarzającej się modulacji. Z sygnałem video jest to samo, podoba im się sprzężenie zwrotne. Więc mają doskonałą koncepcję samo powtarzalności i skali. I lubią na tym operować, jest to dla nich w jakiś sposób intuicyjne. Moja osobista refleksja jest taka, że częściowo stracili konceptualność czasu. Samo powtarzalność stanowi dla nich punkt referencyjny. Jeśli zacznie się im odmierzać w ten sposób taktowanie, zniknie kłopot ze skalowaniem fragmentów audio.
Może jak obniży im się częstotliwość fali nośnej, również jest to dla nich prostsze. Niestety opracowań technicznych jest niewiele, trzeba samemu wykazać się wyobraźnią.

Jeszcze kilka lat temu zastanawiałem się czy by nie użyć wiązki laserowej do takiej komunikacji zamiast fali radiowej. Transkomunikacja na zasadzie nagrywarki i płyty CD. Mogło by to być już dla nich super wygodne i czyste. Dla nich fale radiowe są niemalże fizyczne. Tak jak dla nas woda z kranu. Spolaryzowana wiązka laserowego światła była by jak rura w którą można walić. Przynajmniej ja sobie tak to wyobrażam.

Cytuj:
Niezręczne i głupie pytanie,ale mam nadzieję że na słuchawkach to odsłuchujesz?

Jasne, że tak.

Cytuj:
Nie!,bo ja nikogo nie przywołuję by mieć jakąkolwiek formę kontaktu-zresztą już to gdzieś pisałem.Nawet nie powinno się tego robić na głos-najwięcej się pląta po okolicy,każdej,takich ludzi jakich widzisz na codzień na ulicach-przekrój dość spory. Po prostu czasem tak sobie myślę czy powiem "aa,za parę minut odpalę nagrywanie i zobaczę co wyjdzie"
Przypadki chodzą po ludziach.Tak,to ci których na tym świecie już nie ma.A jasnosłyszący nie jestem.

No to już zależy jak kto robi. Sam nasłuch powinien być ok, chyba że ktoś się kapnie i zacznie być tłoczno. Jak chcemy sobie pogadać, to musimy wejść w konwersacje. Jak chodzimy w konwersację. To zaczynają się pojawiać też inni.

Cytuj:
Z tą klatką Faradaya może i jest sposób,tylko te ostatnie co wrzuciłem z radio nie było ustawione na jakąś stację-to był tylko SZUM,trzaski i nic więcej.I bez anteny.Mam drobną siatkę miedzianą-nie ma problema uformować w skrzynkę,ale szum i tak zostanie-dla nich taka siatka to nie jest przeszkoda.Nie ma co eliminować bo to nie tak jak myślisz :)

Siatka nie ma odcinać szumów, tylko sygnały z zewnątrz. Szumy również do pewnego stopnia odetnie. Ale to nie jest jej główna funkcja. W przypadku radia ma zapobiegać łapaniu przypadkowych zagubionych sygnałów. Właśnie na to liczę, że siatka to nie jest przeszkoda. Tak właśnie ma to funkcjonować. Szum może być im potrzebny, ale inne sygnały już nie. Antena tez może nie być potrzebne, dyktafon przecież jej nie ma. Ale daleko się tak nie pojedzie. Usłyszysz może jedno albo dwa słowa. Może uda ci się raz na kilkanaście prób usłyszeć jedno pełne w miarę czyste zdanie i to jak będziesz miał farta. Teoretycznie modulacja może nastąpić nawet wewnątrz urządzenia. Ale to nie powód by urządzania nie zabezpieczyć przed niepożądanymi sygnałami. W zależności od tego jak to radio jest zbudowane, wykręcenie anteny nie daje ci 100% gwarancji, że niczego nie złapiesz.

Cytuj:
Generalnie tak ja sobie myślę :po co komplikować naprawdę proste rzeczy.Niedawno zacząłem i coś wykombinuje,tylko jest pewne "ale":usłyszysz realny głos,wyraźny i budzi się podejrzenie ściemy.
Jak mi się uda tak wyraźnie to chyba nie opublikuję dla nikogo.

Mam wrażenie,że na każdym zakresie ich wyłapię,ale to w wolnej chwili kiedyś.
Generalnie sprzęt Spiriom znam,widziałem.

Na chwilę obecną masz super wysoki stosunek szumu do sygnału, coś co ledwo idzie rozpoznać, ja twierdzę, że na większości z tych nagrań prócz tego jednego, nie ma żadnych głosów. Ale niech będzie, że po głębszej analizie okazało by się, że w tym szumie coś jednak jest i powiedzmy, że to słyszysz. To i tak jest to nagranie niskiej klasy, które balansuje na pograniczu pareidoliny.

Nawet jak coś uda ci się złapać, nagrywasz to na dyktafon, który jest kolejnym krokiem w kierunku degradacji sygnału, który przecież i tak nie był za czytelny. Więc nie wiem czemu pytasz po co komplikować naprawdę proste rzeczy, skoro te proste rzeczy nie działają, dają bardzo słaby efekt, albo coś się udaje raz na sto prób. Nie można powiedzieć, że nagrywanie radia na dyktafon jest proste. Bo jest nieefektywne. Nie jest to jeszcze prosta rzecz z innego powodu, nie wiadomo jak to działa. Jak by naprawdę była prosta, to starczyło by wcisnąć guzik odpalić wideokonferencje w HD. Tymczasem przypomina to raczej rozmowę z autystycznymi dziećmi przez grubą szybę. Czyli technologia jest niedoskonała, jest za prosta i słaba. Więc najpierw trzeba opracować model teoretyczny a potem go wdrożyć i przetestować. I po stronie żyjących leży jej rozwijanie i opracowywanie.

To jest dla mnie pradziwa transkomunikacja na całkiem wysokim poziomie.

Dla niecierpliwych od 2:20
Combined "INFINITY BOX" & "VIDEO FEEDBACK" ITC! WOW!!
phpBB [video]

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

http://chomikuj.pl/tauC/EVP/29c-tak+go+ ... .wav(audio)
ten głos jest dla mnie identyfikowalny i znajomy
odeszła na początku sierpnia 2015r,z głodu,bo nie mogła nic jeść-rak zajął całą jamę brzuszną i ...
tyle z tej złodziejskiej medycyny,farmacji/sqrwysyny
To życie miało wszczepy,ale to nie ten temat.Nie daruję tego. %^&#$!...
,
tu jest zakres skali słów
"takgolubiłaam"-jest ciekawa i naturalna Jej intonacja
Obrazek
,
all13-testujcie-kopia dla tych co nie mają konta na chomiku i nie mogą pobrać pliku powyżej 1mb
https://megawrzuta.pl/download/3a93de9a ... 63114.html

"daj komuś ziarnko piasku,a stanie się w jego życiu sztabką złota"
/to takie moje-tak mi do łba naszło/
,
edyta 29maj:
tam w tym nagraniu @"13"są jeszcze inne wstawki zauważyłem,ale nie podpowiadam.Szum się eliminuje odsłuchując "głębiej" i za każdym razem to wychodzi,zresztą nie tylko u mnie.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Z Początku myślałem, że mogę mieć za słabe wzmocnienie albo słuchawki. Ale potem postanowiłem, że dla tego jednego pliku zrobię analizę spektrogramu, Dar, powiem ci tak - te pliki są puste. Tam nic nie ma, wykres jest płaski.

Nie wiem jakim cudem możesz usłyszeć tam kobiecy głos. Bo nie ma tam praktycznie nic, nie mówiąc już o czymś co można zrozumieć, o intonacji to już w ogóle można zapomnieć. Tam są dosłownie 3-4 trzaski i szczek psa. W tym 2 są tak ciche i szybkie, że ledwo co się zarejestrowały. Widać je tylko kiedy spektrogram jest ustawiony na pełny ekran.

Nie ma najmniejszej opcji by coś na nim było.

Załączam analizę.

audio 13-all-testujcie.wav

Załącznik:
audio 13-all-testujcie_1.jpg

Załącznik:
audio 13-all-testujcie_2.jpg

Załącznik:
audio 13-all-testujcie_3.jpg

No po prostu Zero, to iluzja

Dziś na szczęście wszystkie pliki z chomika udało mi się pobrać bez problemu. Więc po kolei je sobie przeleciałem. Przepatrzyłem też jak je nazywasz,i to również mocno wskazuje na pareidolie.

09-jestem tu zyciem.wav - Jeśli miało by się tam pojawić jakiekolwiek słowo, to tylko "jestem"
Tylko ona zarysowało się wyraźnie. O ile można traktować to jako słowo. Choć jak dla mnie jest to nagranie klasy poniżej C. Nie można tego traktować jako EVP.

13d-tu jest wszystkim bez strachu-przyjdziesz po mnie.wav - Spektrogram to szum. Nie ma opcji by znajdował się tu jakikolwiek dźwięk rozumiany przez człowieka.

13d1-przyjdziesz po mnie.wav To samo, szum na spektrogramie, kolejna iluzja. Tu nie ma żadnego głosu.

13f-tesciowa zabij mnie poprostu bo wroce.wav - Nagranie klasy C, fatalne. Ale to jedyne EVP które jestem w stanie obiektywnie uznać. Oczywiście zakładając, że nie jest to np głos sąsiada albo odbita transmisja radiowa.

29c-tak go lubilam-1.wav

Załącznik:
29c-tak go lubilam-1.wav.jpg

A tak wygląda zapętlony po kilkanaście razy 16 sekundowy fragment pliku 29c-tak go lubilam-1.wav. To praktycznie sam szum, tu również nie idzie rozróżnić żadnych innych dźwięków. Bo ich nie ma.

W reszcie nagrań dla mnie są to artefakty jak losowe zakłócenia, które ledwo co są widoczne na tym tle szumów, żaden człowiek nie będzie w stanie usłyszeć tam głosów. To po prostu nie jest możliwe. Chyba, że będą wyimaginowane. Doszukiwanie się mowy i mówienie na dodatek, że to kobieta czy mężczyzna to myślenie życzeniowe. Takie artefakty może spowodować wszystko. Telefon komórkowy który leżał obok i postanowił wzmocnić sygnał bo dostał SMSa, owad, wifi, dotknięcie ręką czy nawet interferencje i zakłócenia które wynikają z wewnętrznego działania urządzenia tzw birdies albo interferencje własne. A tu masz dodatkowo dwa urządzenia które stroją obok siebie, plus ty ten sygnał jeszcze sztucznie podbijałeś, rozciągałeś i modyfikowałeś usuwaniem szumów.

Niestety, jak dla mnie w tych nagraniach słyszysz co chcesz usłyszeć, a nie to, co tam faktycznie jest. A im dłużej przy tym siedzisz, tym więcej rzeczy sobie dopowiadasz.

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

levibc jesteś zdroworozsądkowym gościem.Pozdrawiam

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

levi,i cała reszta:
jak słuchasz muzy-np instrumentalnej,z wieloma dźwiękami to odsłuchujesz raz,i ok-podoba się.Odsłuchujesz po raz drugi i zauważasz inne instrumenty...nawet przy trzecim razem można coś nowego odkryć.
Szum i coś co nie da się usłyszeć:zostaw szum na drugim planie.
Nie wiem jak to wytłumaczyć...
Dorzuciłem coś z zeszłego roku na chomiku,nie interesuje mnie czy ktoś to słyszy i nie interesuje mnie co ktoś mi np zarzuci.
nie mam 15latek

Należy bardziej bać się żywych niż tych co odeszli-w obu przypadkach zachowując pewien i dystans jak i środki ostrożności

Pozdrawiam

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Nie dar, to tak nie działa. To nie jest słuchanie muzyki i dostrzeganie w niej raz trąbki a raz saksofonu i odkrywania kolejnych warstw instrumentalnej wirtuozerii w utworze . Albo przedzieranie się słuchem przez warstwę szumu by coś usłyszeć. To po prostu tak nie funkcjonuje.

Obrazek

Ty obserwujesz sygnał tylko z poziomu domeny czasu (Time domain) W każdym punkcie czasu amplituda, czyli w tym wypadku głośność ma różną moc. To tworzy sygnał i jego charakterystykę.

Ja widzę to za pomocą spektrogramu i domeny częstotliwości (Frequency Domain) Widzę ten sygnał rozbity na poziomie jego składowych. Obserwuje go po prostu pod innym kątem. Widzę, z czego dany dźwięk się składa. Widzę która częstotliwość jaką ma moc, czy są harmoniczne albo który zakres jest dominujący, generalnie jak cały sygnał jest uporządkowany.

Co prawda wolał bym muzykę, ale na wybieraniu tonowym jakiegoś starego modemu dobrze widać jak to działa i jak faktycznie wygląda kiedy pracują konkretne częstotliwości składowe. A potem co się się dzieje kiedy odpalają się wszystkie na raz - powstaje szum.

phpBB [video]

W twoich nagraniach nie ma żadnego wzorca, wszystkie częstotliwości są losowo zlane w jedną zupę i mają praktycznie jednakową moc w całym spektrum przez cały czas. I taka jest też jest mniej więcej definicja białego szumu. Nie ma silnego i uporządkowanego sygnału więc nie można mówić też o konkretnym dźwięku. Jest szum i nic więcej, bo elementy które na owy sygnał się składają, także są losowe. Dlatego na spektrogramie widzisz "śnieg".

Filtry w programach dźwiękowych działają właśnie ten sam sposób, wycinają pasmo odpowiadające głosowi (np. filtr Karaoke) zostawiając tylko same instrumenty. Albo odwrotnie, można odseparować jakiś instrument bazując na tym w jakim spektrum operuje, np. perkusja. Nie jest to oczywiście doskonałe, bo częstotliwości na siebie zachodzą i wycinając jakieś pasmo pozbawiasz głębi innych instrumentów, które wspólnie dzielą to pasmo. Ale tak to działa. Jak sobie do Audacity doinstalujesz plugin karaoke który wycina z utworu śpiew, to sam zobaczysz. Możesz też spróbować, jak masz super nagranie EVP odseparować głos z szumu. Ale do tego musiał byś mieć EVP Klasy A. Zresztą pobaw się na utworach muzycznych i sam zobaczysz.

Są nawet programy które pozwalają zrzucisz spektrogram do pliku graficznego, "pomalować go" w Photoshopie a następnie z powrotem przerobić jeszcze raz na dźwięk. Można tak wizualnie pracować z edycją dźwięku jak z obrazem. Jednym z takich programów jest Photosounder.

phpBB [video]

Albo mówiąc jeszcze bardziej obrazowo. Wyobraź sobie, że masz pudełko farb.

Obrazek

Każdy tubka z odcieniem danego koloru to składowa. Mniej więcej powiedziałeś w poprzednim poście coś takiego, że masz wymieszane wszystkie tubki razem, powstaje wtedy szara breja która kolorem przypomina mokry cement (bo tak się zazwyczaj kończy mieszanie wszystkich farb na raz ) Po czym mówisz, że jak się ktoś mocno wpatrzy, to w tej szarej brei widać błękit paryski i róż pompejański. To tak nie działa.

Do tego w jednym twoim nagraniu spektrogram pokazał, że plik nie posiada składowych, żadnych. Więc jest po prostu pusty. A delikatne drgania Oscylogramu to jakiś szum przetwornika "DAC" (Cyfra na Analog) z karty muzycznej czy dyktafonu, nie wiem jak to nagrywałeś. Dosłownie jest pusty. Już prędzej uwierzę w EVP w twoich słuchawkach niż, że jest coś w tym nagraniu. Zobacz sobie jeszcze czym jest Efekt Ganzfelda bo to również dużo ci powie.

Cytuj:
Dorzuciłem coś z zeszłego roku na chomiku,nie interesuje mnie czy ktoś to słyszy i nie interesuje mnie co ktoś mi np zarzuci. nie mam 15latek

Spoko, jak tam wolisz, ja zakładam, że jak ktoś coś wrzuca publicznie na forum, to właśnie po to by inni się na ten temat wypowiadali i dzielili wiedzą. Ja już powiedziałem praktycznie wszystko co miałem do powiedzenia. Jak kogoś jeszcze będzie temat EVP interesować, to może coś dopiszę. Jak cię to nie interesuje to Ok. Jak uważasz, że masz rację, to oczywiście możesz dalej słuchać pustych plików audio i twierdzić, że są tam głosy. Mnie nic do tego. Może po prostu ktoś inny skorzysta w tej wiedzy.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Witam,

Dodam swoje "trzy grosze" do tematu.

Jeżeli ktoś ma siły oraz chęci, to zapraszam od obejrzenia poniższego materiału (temat mówi sam za siebie):

HOW TO CAPTURE A DEMON? - VoN - Jan 13 , 2016 with Thomas Sheridan (Djinn-Dybbuk Jar)
phpBB [video]

Dla tych, którzy lubią "kawę na ławę" oraz same konkrety podaję odnośniki do poniższych fragmentów:

1. Dziwne odgłosy podczas audycji poświęconej mordercy/pedofilowi Jimmiemu Savillowi
phpBB [video]

2. Rzekomy demon złapany do słoika
phpBB [video]

W obu przypadkach mamy zarejestrowany dźwięk i nie są to żadne subiektywne doświadczenia. Coś jest na rzeczy. To nie jest "płaska linia".

Pozdrawiam,
ZORRO

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

ja osobiście mam świadomośc,ŻE z takimi mam też do czynienia!
zresztą pewne nagrania o tym świadczą,
deformują przekaz-są w stanie spowodować,że dane ,wypowiedziane słowa mają "nakładki",zwodzenie-
przywykłem do tego
To są tak zrypane i chamskie byty które najnormalniej zlewam.Nagrałeś się demonku?powinieneś mieć frajdę,bo ja potrafię odróżnić prawdziwe słowa od tych zakłóconych,zniekształconych.Taką jakąś wrodzoną wadę mam.

I nie odpuszczę zabawy Mruga
,
a tak ciut inaczej-mam tę książkę,ale nie pamiętam czy dobrnąłem do końca
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/250502/listy-z-zaswiatow
Cytuj:
Pani Jeannie Marrannier nie jest zawodową pisarką. Tragiczne okoliczności jej życia - gwałtowna śmierć syna - spowodowały, że sięgnęła po pióro... które samo zaczęło pisać. "To jest świat odwrócony, to syn uczy pisać matkę" - to były pierwsze słowa powstałe dzięki tzw. automatycznemu pisaniu, które wkrótce przemieniło się w pismo intuicyjne. "Ja nie jestem pisarzem, jestem skrybą, to mój zmarły syn jest autorem tych książek" - powiedziała pani Marrannier. We Francji ukazało się już jej siedem książek, które cieszą się ogromnym powodzeniem.
Pierwszą z nich przekazujemy dziś polskim czytelnikom, aby mogli poznać ten tajemniczy, cudownie barwny, a przy tym jakże bliski nas, INNY ŚWIAT, w którym kiedyś wszyscy się spotkamy.

to pozycja dla....wierzących,za dużo tam jakby Jej/Autorki własnych wstawek,ale to osobista opinia.Pismo automatyczne-tak i tym sposobem to pisała.

edyta 4/6/17
jeanne-morrannier-listy-z-zaswiatow-fr-t16066.html
nie zauważyłem ,że na chomiku jest w jakiejś tekstówce.Może się przydać.
,
Dopiszę coś jeszcze-manipulacja tobą na tym świecie się nie kończy.
(jak ja czasem potrafię pocieszyć ludzi) Smutny

*

tu obecna technika analizy vs "tamta strona",
to tak nie zadziała.
To nie ukryty program radiowy czy tv.

Dzisiaj odwiedziłem Mamę,na wsi, jest 18lipca.
Odjechałem po wizycie jakiś kilometr,z dala od zgiełku,szumu,śpiewu ptaków.W zamknietym aucie odpaliłem nagrywanie na telefonie-jakieś 2m z hakiem.
Efekt jest taki jak zapodałem na chomiku,nic nie linkuję-po co?
,
Kilka dni temu wpadłem na pomysł by uruchomić znowu smartfonika,ale go schować do szafy-taka w stylu "komandor".
Mało tego było w niecałych 2min nagrywania,ale tekst "ktoś testuje szafę" mnie rozbawił nieźle. :D

No nic-cały temat tabu,albo z góry skazany na porażkę.
Wrzucam do publicznej wiadomości tylko pewne skrawki,i tak pozostanie
vs "zainteresowanie"

Wystraszyłem pewnymi wątkami już 3osoby,bo usłyszały dokładnie to co zapodałem ,a to ludzie w "głębokiej wierze"
Tak głębokiej jak w filmie "the Abyss"

[24lipca]:

i widzicie jak to jest zatrzymać się na chwilowym postoju w okolicy cmentarza? :zmęczony:

http://chomikuj.pl/tauC/EVP/i-4-lip+20* ... .wav(audio)

ale nic...coś chyba coraz lepiej mi to wychodzi

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]