Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 09 sie 2020, 18:56

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19 sty 2018, 13:29 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 cze 2009, 21:44
Posty: 588
"Kiedy w ubiegłym roku prowadziłem cykl wykładów otwartych dla studentów WSKSiM, dotyczących problemów transhumanizmu, w ramach Koła Filozoficznego, spotykałem się raczej z niedowierzaniem i dziwną pewnością młodych ludzi, że z tymi problemami będziemy się musieli zmierzyć dopiero za wiele lat. Na niewiele zdały się moje wysiłki, aby wykazać studentom, iż właśnie teraz stajemy przed wyzwaniem, przy którym inwazja ideologii gender była tylko małą przygrywką. Czy zdajemy sobie sprawę, że sztuczna inteligencja wkroczyła już w nasze życie tak daleko, że powoli się do niej przyzwyczailiśmy i nawet nie zdajemy sobie sprawy, że zajmuje coraz więcej miejsca w wielu obszarach ludzkiej działalności? "

Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/mysl/176241, ... kosci.html

"Totalna inwazja ideologii gender pokazała, iż współczesne społeczeństwa europejskie, tresowane od wielu lat przez lewicowo-liberalne środowiska naukowe, nie są już w stanie samodzielnie przeciwstawić się postępującej dekonstrukcji człowieczeństwa. Relatywizm moralno-etyczny stępił nie tylko naturalną wrażliwość wielu ludzi, ale wręcz zupełnie pozbawił ich nawet instynktu samozachowawczego. Na takim podatnym gruncie kolejna ideologia transhumanizmu może rozwijać się w sposób nieskrępowany. Według ideologów tego ruchu, transczłowiek to istota przejściowa, a celem jest stworzenie idealnej formy nadczłowieka. Podstawowa znajomość historii zupełnie wystarczy, aby zdać sobie sprawę, do czego doprowadziły totalitarne ideologie, które jako cel stawiały sobie ukształtowanie „nadczłowieka” lub „nowego człowieka”. Tylko teraz ideolodzy transhumanizmu mogą wykorzystywać bardzo zaawansowaną technologię."

Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/mysl/176241, ... kosci.html

Ray Kurzweil: Bądźcie gotowi na połączeniu ludzkiego mózgu z internetem


Raymond „Ray” Kurzweil - amerykański naukowiec pochodzenia żydowskiego, informatyk, pisarz, futurolog, propagator idei transhumanizmu.

phpBB [video]


Twórca PayPal w 4 lata zbuduje interfejs łączący komputer z ludzkim mózgiem

Elon Musk stworzył firmę, która pracuje nad połączeniem ludzkiego mózgu z komputerem. Neuralink rozwija technologię pod nazwą „neural lace”, która ma pozwolić na zmianę ludzkich myśli w polecenia zrozumiałe dla komputera

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/twor ... em-2017-04

Nowa rasa AI “Sex Robots” wkrótce będzie mogła rodzić za pomocą inżynierii genetycznej,
co spowoduje powstanie nowego “gatunku hybrydowego” z komórek skóry. Ekspert od AI, dr David Levy, wyjaśnia, w jaki sposób można manipulować informacjami o genetyce w komórkach, aby stworzyć zatokę z DNA człowieka i robota. W przełomowym przemówieniu Levy’ego na III Międzynarodowym Kongresie na temat miłości i seksu z robotami wyjaśnia, w jaki sposób ogromne postępy biologii komórkowej i bio-robotyki przekształciły się w niesamowitą konkluzję w transhumanizmie. Levy, który jest także autorem książki “Miłość i Seks z robotami “dowodzi, że jest to” możliwe “dla robotów i ludzi do robienia potomstwa, biorąc pod uwagę ostatnie postępy w badaniach nad komórkami macierzystymi i sztucznymi chromosomami.”

http://detektywprawdy.pl/2018/01/18/now ... netycznej/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 19 sty 2018, 13:29 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 21 sty 2018, 9:50 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 22:13
Posty: 274
Płeć: mężczyzna
Zawiódł komunizm, zawiódł faszyzm i kapitalizm to nadszedł czas na transhumanizm :bezradny: Do bani, myślę że to wariaci i trzeba ich leczyć :dobani: :spox:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 cze 2018, 20:25 
Temat pod tytułem "obdarzenie maszyny świadomością" jest bardzo śliski, bowiem istnieją różne poziomy świadomości. Człowiek nie wie dlaczego jest samoświadomy poza tym, że posiada świadomość tak, jak zwierzęta i rośliny. One posiadają świadomość, ale niekoniecznie samoświadomość umożliwiającą zadawanie sobie pytań egzystencjalnych w stylu: po co tutaj jestem? co ja tu robię na prawdę? a może to wszystko jest tylko symulacją?
Jasne jest, że istnieją różne poziomy i rodzaje świadomości. Na przykład pszczoła widzi z częstotliwością 330 klatek na sekundę, podczas gry człowiek tylko 25 kl/s. Dla pszczoły ruch człowieka jest spowolniony, ponieważ mózg człowieka inaczej przetwarza obraz. Karaluch może w ciągu sekundy zmienić kierunek siedem razy. Zatem z perspektywy owadów ich życie trwa dużo dłużej, niż nam się wydaje. Jeśli pszczoła postrzega około 13 razy szybciej od człowieka - według niej poruszającego się jak słoń w rzece - to jej życie jest dla niej trzynaście razy dłuższe.

Ale wracając do maszyn. Wyobraźmy sobie taką prozaiczną historyjkę. Facet wraca napruty z baru. Następnego dnia dowiaduje się od żony, że prawie pobił się z jakimś gościem na ulicy przed domem, a później wyrąbał się w ogrodzie i leżał na trawie, po czym się podniósł i na czworaka dotarł do domu. On twierdzi, że tego nie pamięta i może tego nie pamiętać, ponieważ zatruł organizm alkoholem, twardym narkotykiem zmieniającym świadomość, który obniżył jego poziom świadomości, do poziomu zwierzęcia. W trybie automatycznym wykonywał czynności, których nie był samoświadomy. Kim więc był w tym stanie? Jeśli przestał być człowiekiem, to mógł kogoś zabić po drodze i w ogóle by tego nie pamiętał. Tak samo zrobiłaby maszyna, wyglądająca jak człowiek - czyli android - która rejestruje otoczenie, a więc posiada substytut świadomości - jest automatem, takim jak gra komputerowa. Android nie jest samorefleksyjny, bo przypomina człowieka naprutego alkoholem. Jego decyzje nie będą posiadały znamion samoświadomości lecz samoświadomość fikcyjną, która zostanie mu zaprogramowana, tak samo jak fikcyjną świadomość. Na obecnym poziomie rozwoju technologicznego ludzkość skupia się na objawach, bo jeszcze nie zna przyczyn. Potrafimy grać i udawać, imitować i naśladować ale nie potrafimy stworzyć istoty żywej i obdarzyć ją samoświadomością tak, jak nas stworzono. Jeszcze daleka droga.
Czym jest świadomość, skąd bierze się samoświadomość, czym jest grawitacja? itd....

Jeśli więc zaczniemy budować androidy, to będziemy je wyposażać w to, co nam się wydaje świadomością. Obdarzymy je takimi cechami, jakie reprezentują nasz poziom rozumienia swojej świadomości. Nie obdarzymy ich świadomością, bo nie wiedząc czym ona jest możemy dać im tylko jakiś substytut, który w relacji do świadomości będzie tylko bardzo ułomnym, młodszym bratem. I teraz wyobraźmy sobie taką "istotę", do której ktoś chce "przesłać" swoją świadomość. Praktycznie nie może tego zrobić, ale program może skopiować coś, co naukowcy rozpoznają w mózgu jako świadomość. To tak samo jak z teleportacją. Obecnie jest ona na takim poziomie, że jedna cząsteczka kopiuje się w innej cząsteczce, oddalonej o setki kilometrów, ale sama przestaje istnieć. Mamy więc kopię, a oryginał gryzie ziemię. Więc analogicznie, przesyłamy "świadomość" do maszyny, a więc kopiujemy coś do oprogramowania może nawet bio-maszyny (bo w przyszłości mogą chcieć wytwarzać zmodyfikowane/podrasowane narządy i łączyć je z maszyną tak, jak teraz łączy się maszynę (rozrusznik/ sztuczne serce) z człowiekiem), a człowiek umiera na fotelu czy łóżku szpitalnym.
No więc przypuśćmy, że taki człowiek za którymś razem nie umarł, tylko po "udanym" transferze się obudził. Jego rzekoma świadomość już działa w androidzie... jako kopia czegoś tam... ale on nadal żyje. Wtedy mamy dwóch Georgów i jest problem.

Jak kolega wyżej zauważył, po komunizmie i faszyzmie może być transhumanizm i ten, tak jak każdy -izm może wymagać nadzwyczajnych środków, czyli na przykład uśmiercenia wersji pierwotnej - ku chwale nauki... ale nie człowieka. W ten sposób otrzymamy podrasowany substytut człowieka, który zastąpi ludzkość i będzie dążył do jeszcze większego uniezależnienia się od więzów fizyczności. Podążając tym tropem, cyborg w końcu przestanie posiadać jakiekolwiek cechy ludzkie i stanie się supermaszyną. Gdy dotrze do kresu swej doskonałości według maszyn, to zacznie się roznosić na inne planety. Dla cyborgów czas nie gra roli. Gdyby więc coś takiego stało się gdzieś we Wszechświecie, to takie maszyny musiałyby dotrzeć również na naszą planetę. A co, jeśli to już się stało?Na górę
   
 
 
Post: 14 cze 2018, 7:02 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 cze 2009, 21:44
Posty: 588
Władymir Putin: „Sztuczna Inteligencja to przyszłość nie tylko dla Federacji Rosyjskiej, ale dla całej ludzkości. Da nam ona wiele okazji i możliwości do wykorzystania, ale będzie się to wiązało również z wielkim ryzykiem, które ciężko przewidzieć. Niezaprzeczalnym pozostaje jednak fakt, że kto pierwszy zdominuje tę sferę, stanie się nowym władcą świata,” powiedział na spotkaniu z grupą studentów.

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/puti ... teligencjiNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 cze 2018, 12:21 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 cze 2009, 21:18
Posty: 841
Również obserwuję, że tematyka SI jest coraz bardziej akcentowana przez "mainstream" i w cale mnie to nie zaskakuje, można powiedzieć oczekiwałem tego od dawna (no bo jestem szalenie zdolnym analitykiem :D )
To są ich plany, które nam anonsują (z różnych powodów) i najlepiej jest to widać w hollywoodzkich filmach SF.

Zauważcie w ilu filmach, jest wątek wojny ludzkości z SI, naprawdę jest tego sporo ...
Niestety podstawowa (poboczne pomińmy) przyczyna może być prozaiczna.
Po prostu potrzebują nowego wroga, a czasach globalizacji inne nacje/państwa nie za bardzo się nadają.
Bo przecież to musi być "króliczek" za którym będzie gonić cała planeta razem i pod egidą najlepiej światowego rządu.
No cóż terroryzm nieco się zużył :), inwazja UFO jest trochę śliska bo zmusza owieczki do poszerzania horyzontów myślowych, a to jest jak już powiedziałem śliska ścieżka.
A takie SI, no cóż ludzie znają komputery głaskają smartfony od dawna i nie za bardzo rozumieją jak to działa, więc będzie im można sporo wmówić.
Dwa, jest to potencjalny wróg, którego tak może nie być fizycznie ... więc można go gonić i zwalczać ojoj ...
Trzy, może być tak naprawdę całkowicie pod kontrolą, czyli "kontrolujemy obie strony konfliktu" z kont my to znamy.

P.S
I tak dla porządku, chyba nie warto mieszać pojęć np. Transhumanizmu z SI.
A SI to chyba nie to samo co sztuczna świadomość (właściwie samoświadomość).
Ta ostatnia z mojego rozeznania nie może być przez nas stworzona.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 cze 2018, 18:23 
Dobre spostrzeżenie @xpio, bo tak to właśnie działa. Ileż pieniędzy poszło w machloje związane z nielegalnym oraz legalnym transportem imigrantów ekonomicznych do Europy, zwanych potocznie uchodźcami. Zawsze znajdzie się jakiś wróg lub jakiś nagły problem, którego nie było i nagle hop! i jest. Ktoś to oczywiście musiał wcześniej dobrze zaplanować.

Jest taka zasada, że jak chcą odbić czyjeś terytorium, to puszczają w obieg informację, że jest jakaś rzekoma broń chemiczna, albo rzekome zagrożenie dla ich bezpieczeństwa i robią atak. Kiedy z kolei mają biznes, kopalnie lub wykonane badania geologiczne i wiedzą, że gdzieś pod ziemią kryją się bardzo cenne surowce albo pod ziemią prowadzą badania technologiczne objęte tajemnicą, to puszcza się w obieg informację, że owe terytorium jest złe, że tam kosmici porywają, albo, że ludzie giną w niewyjaśnionych okolicznościach i robi się z tego taka tajemnicza strefa. Każdy chroni swojego biznesu zarówno przed konkurencją, jak i wścibskimi ludźmi. Później wścibscy ludzie zaczynają tworzyć teorie spiskowe, bo ktoś ich gdzieś nie wpuścił.

A pieniążki lecą :cwaniak:

Globalne ocieplenie - to temat, dzięki któremu różne zespoły badawcze otrzymały granty i dofinansowanie na badania.

Natomiast AI będzie problemem wtedy, kiedy ludzie zrobią z tego problem. Można przecież zrobić jakieś specyficzne AI, które będzie atakować tylko wybrane obiekty tak, jak wirus - i trzeba będzie zbierać środki na pokrycie szkód i walkę z nowym zagrożeniem.

Niedawno była kwestia luki w biosie, przez którą haker/służby specjalne mogą wejść do każdego komputera na żądanie. Problem sprawił, że Mircosoft powiadomił wszystkich o konieczności zrobienia krytycznego update-u i najlepiej wymiany na procesor bez luki, którego jeszcze nikt nie wyprodukował.
A wcześniej Mircosoft zaliczył wtopę z XP, kiedy atak na lukę w oprogramowaniu doprowadził do szeregu problemów w różnych jednostkach rządowych i dużych instytucjach. Ot nagle się okazało, że trzeba mieć najnowszy system i najlepiej kupić go już teraz. Tylko teraz. Promocja.Na górę
   
 
 
Post: 26 cze 2018, 6:47 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lis 2013, 18:51
Posty: 894
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Sztuczna inteligencja Google’a potrafi przewidzieć, kiedy ktoś umrze

Czy chcesz wiedzieć, kiedy umrzesz? Na razie nie musimy się martwić, że usłyszymy takie pytanie, np. w gabinecie lekarskim. Ale możliwe, że w przyszłości staniemy przed dylematem – czy mieć tę wiedzę, czy żyć w nieświadomości. Ta przyszłość może być bliżej, niż się nam wydaje. Inżynierowie Google’a stworzyli sztuczną inteligencję, która jest w stanie przewidzieć, jaki będzie efekt leczenia danego pacjenta w szpitalu. Mówiąc wprost – jak bardzo prawdopodobne jest, że leczony pacjent umrze.

SI Google’a wyciąga wnioski po analizie danych, które dostaje. O wynikach eksperymentu można przeczytać w Nature. Został on przeprowadzony w dwóch różnych szpitalach. W pierwszym prognoza sztucznej inteligencji okazała się trafna w 95 proc., w drugim w 93 proc.

"To znacząco lepszy wynik niż ten, jaki dają tradycyjne modele predykcyjne. Wierzymy, że takie podejście może zostać wykorzystane do tworzenia trafnych i skalowalnych prognoz stosowanych przy wielu klinicznych scenariuszach" – opisują w Nature autorzy eksperymentu.
Sztuczna inteligencja przewiduje śmierć

Niektóre szpitale w USA już teraz używają różnego rodzaju systemów do prognozowania efektów leczenia. Sztuczna inteligencja Google’a oceniała nie tylko prawdopodobieństwo śmierci, ale i to, czy pacjent trafi znów do szpitala w krótkim czasie po wypisaniu oraz czy będzie musiał zostać w nim dłużej, niż początkowo planowano.

Tworzyła prognozy po otrzymaniu dostępu do setek tysięcy danych pacjentów, które były przechowywane w formie elektronicznej. W przypadku jednej pacjentki, chorej na raka piersi, przeanalizowała prawie 176 tysięcy informacji na temat jej stanu zdrowia.

Google nie jest jedyną firmą, która inwestuje w projekty okołomedyczne po to, by na podstawie danych, móc przewidywać stan zdrowia pacjentów.
Chińczycy chcą wiedzieć, na co i kiedy zachorujemy

Chiński startup iCarbonX od kilku lat pracuje nad technologią, która może naprawdę zrewolucjonizować metody leczenia i samą medycynę. A konkretnie sztuczną inteligencją, która na podstawie fizycznego i psychicznego zdrowia człowieka – danych zbieranych przez niemal całe jego życie, będzie w stanie określić, kiedy i na jakie choroby zachoruje dana osoba i jak długo będzie żyła.

Rok po starcie Chińczycy kupili izraelską firmę Imagu Vision Technologies, która uczy sztuczną inteligencję rozpoznawania i rozumienia obrazów i otworzyli w Izraelu centrum badawczo-rozwojowe.

Tak ma wyglądać nowa siedziba firmy, która powstanie w chińskim Shenzen:

https://businessinsider.com.pl/technolo ... _fb_bi_30dNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group